Skocz do zawartości
Tocki

Audigy 2zs Czy Sound Blaster X-fi Xtreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie lezy mi sobie obok gamer - dzis kupilem za 249pln, zaraz go bede montowal, to moja pierwasz dzwiekowka (zawsze integry) wiec moje wrazenia raczej beda nieprzydatne, a poza tym narazie sluchawki mam za 25pln hama cs499 - moge tylko powiedziec ze w porownaniu z trust za 15-20 sa duze lepsze. tylko mic cos slaby.

Slychawki mysle o jakis 5.1 do 200-300 (medusa; teac) z prawdziwymi 6-8 glosniczkami. wtedy moze bede mial sorrund :)

biore sie za montowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze mam sluchawki za 25pln i to jest moja pierwsza karta dziwiekowa.

wrazenia??

Teraz dopiero wiem ze komputer moze wydawac dzwieki !!!!

rainbow 6 Lasvegas to nowa gra, jestem w duzym szoku. nagle pojawilo sie nowe srodowisko w grze - dzwiek.

to jest poprostu niesamowite co ta karta potrafila zrobic na takich sluchaweczkach, niewyobrazam sobie jaki efekt bedzie jak kupie sluchawki 5.1.

nie ogladalem jeszcze filmu i nie sluchalem muzy, ale to co pokazala w r6 lv mi wystarczy.

Powiem tyle - żaluje bardzo ..

zaluje bardzo ze juz dawno nie kupilem k.dzw

wrazenia mozna porownac do kupna nowej generacji grafy - z nowa, gry wydaja ci sie inne - lepsze ,prawdziwsze. to samo jest teraz poprost r6lv to inna gra. nagle mam dzwiek - nie dzwieki ktore sa oderwane od tego co jest na ekranie, ale prawdziwy dzwiek plynacy z tego co jest na ekranie. Jak strzelaja za sciana to slysze ze to jest wlasnie za sciana, jak to jest kilka pomieszczen dalej to tez to slysze.

Dla tych co jada na integrze - biegiem po dzwiekowke - nie wiecie co tracicie!!!

 

oczywiscie narazie pod uwage wziolem gry, bo tak jak wyzej juz pisalem do filmow i muzyki mam sprzet rtv, i x-fi kupilem tylko do gier, ale po tym co uslyszlem niezaluje ani zlotowki z tych 249.

moj konfig to xp i r6 lasvegas pl, i nie wiem czy EAX sie aktywowal, nigdzie w samej grze nie znalazlem takiej opcji, x-fi ustawione na

game mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ty się pytasz razor1 :hahaha:

Przecież on ma słuchawki za 25zł

Pomyśl jak dziwną one mogą mieć charakterystykę :lol:

 

ta karta, to pierwszy lepszy sprzęt tego chłopaka, a ty się pytasz, czy bas nie dudni i jakie są średnie xd

Nie miał przecie porównania z czymś co nie dudni ;p

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze gta sa, FEAR (niegralem ) far cry, battelefield 2 i 2142, hitman bm, hl2, q4, CoD 2 , chro riddika, jest gdzies jakis spis gier z eax 3 i4. wiec w co?

 

przed chwilka sie bawilem na glosnikach - taiwan z UWAGA 1997 :)

ze wzmakiem zasilaczem i reg. bas i osobno sopra. freq 60hz-20khz 3dB 260w PMPO ;) 4" 4ohm. te glosniki to inna bajka - ciezki , solidne, osobne gwizdki ogolnie jak na glosniki komp. ladnie graja - niejeden bumbox moze sie schowac.

efekt - ladnie, wiecej sie nie bede rozpisywal czy szumy znieksztalcenia itd, musial bym podlaczyc to do zestawu pioniera przez opt. to by mozna cos pisac o jakosci sprzetu, dudnienia, nienaturalnego podbicia basow nie zauwazylem

 

 

EDIT

O co ty się pytasz razor1 :hahaha:

Przecież on ma słuchawki za 25zł

Pomyśl jak dziwną one mogą mieć charakterystykę :lol:

taraz dopiero zauwazylem, dokladnie masz racje, tak jak napisalem podlaczyc do pioniera i wtedy mozna odslych robic, ale wzmak stoi w innym pokoju i raczej tego robic nie bede Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie do końca dobry temat, ale spróbuję zapytać. ;-)

 

Mam kartę Audigy 2 ZS Oem i głośniki Genius Home Theater SW-HF 5.1, ale to akurat nieistotne. Problem tkwi w tym, że nie jestem w stanie zainstalować żadnego dodatkowego oprogramowania, bo wyskakuje komunikat, że karta muzyczna jest niezgodna z nimi. Co ciekawe, programiki ściągnąłem ze strony Creative. Tak więc obecnie mam tylko drivery oraz zintegrowaną z nimi Consolę Audio. Dlaczego tak jest? Czy ktoś może mi doradzić, skąd w takim razie ściągnąć odpowiednie oprogramowanie? Mam Windowsa XP Professional.

 

I przy okazji pytanie związane z programem JetAudio. Czy warto coś konkretnego ustawiać? Equalizerami się nie bawię, bo zwyczajnie nie znam się na tym i nie chcę popsuć dźwięku. Ale jest taka jedna funkcja. Nazywa się bodaj X-BASS. Według Was warto to włączyć czy nie? Rzeczywiście słychać różnicę, tj. dźwięk nieco ścisza się, a do działania solidnego przechodzi subwoofer. Sam nie wiem, jak jest lepiej. :-)

 

Co z Audio Console? Warto coś tutaj zmieniać? Efekty EAX bardziej śmieszą niż cokolwiek ciekawego dają. Zmiana trybu CMSS także praktycznie nic nie zmienia. Przynajmniej nie w muzyce. Sampling Rate Settings - zostawić 48 KHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem, a czy możesz mi podać bezpośredniego linka do odpowiednich sterowników? ;-) Nie, nie jestem leniem, który nie potrafi szukać w google, ale na wszelki wypadek wolałbym, żebyś troszke pomógł. Nieco się w tym pogubiłem. Takie sterowniki trzeba wgrać osobno, uprzednio odinstalowując orygianlne, zgadza się?

 

Nawiasem mówiąc, czytałem artykuł na temat softmoda Audigy 2 ZS do Audigy 4. Warto? Chociaż martwi mnie fakt, że nie da rady tego zrobić na wersji Gateway OEM. Tylko co znaczy to "Gateway"?

 

dem ---> Dzięki! :-)

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...