Skocz do zawartości
Tocki

Audigy 2zs Czy Sound Blaster X-fi Xtreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

No z tym pykaniem co koledzy wyzej pisali, to cos chyba jest na rzeczy. Mam Audigy 1, pelny model 0090 i jesli chodzi o dzwiek, to jest bardzo ladny nie mam zastrzezen. Ale w wielu MP3 slychac poprostu jakies "tykanie" przy niektorych dzwiekach, powtarza sie to zawsze w tych samych miejscach. Niby to wyglada tak jakby MP3 byly zle nagrane, ale znowu na innych kartach nie bylo tego problemu. Kupilem ostatnio znowu ten sam model, ale ze zlotymi wejsciami i niby jest troche lepiej, ale tak naprawde to problem dalej pozostal.

Doprowadza mnie to do szalu. Pewnie wielu ludzi nawet by tego nie zauwazylo, ale ja mam jakies takie wrazliwe ucho :) Najlepsze jest to, ze w grach dzwiek jest idealnie czysty. A pozniej nawet jak puszczam sobie muzyke z gry, ale juz osobno, to slychac te male "trzaski" przy niektorych dzwiekach. Nie wiem czym to wytlumaczyc niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś pci latency w biosie na 64 lub 128 ewentualnie inne ustawienia. Takie akcje jak opisane przez was pukania zupełnie dyskfalfikują takie urządzenie. Dodatkowo jeśli płyta jest uli lub via to tym mniej jest to dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

sproboj zmniejszyc glosnosc w windowsie oba pola speaker i wave, mi to pomagalo jak sie sciszylo tak do 60-70%

przekladanie kart zmiana latency itp nic mi nie dala

 

Nicolas

tak narazie i prodigy i JULI@ sa martwe pod vistą

 

natomiast pod xp, obie kart maja drivery o tej samej budowie ktore waza po 200kb (hehe tak ze 100 razy mniej niz creative) i prawie nic nie zajmuja w windowsie pamieci

wsadzasz instalujesz i hula

 

natmiast wiem ze do JULI@ ESI wypuscilo sterowniki beta V2 ktore waza 800kb i maja wiecej funkcji, nie wiem czy da sie zaadaptowac pod prodigy, ale obie karty maja te same chipy wiec probowac mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś pci latency w biosie na 64 lub 128 ewentualnie inne ustawienia. Takie akcje jak opisane przez was pukania zupełnie dyskfalfikują takie urządzenie. Dodatkowo jeśli płyta jest uli lub via to tym mniej jest to dziwne :)

No widzisz, u mnie tez takie cos dyskwalifikuje takie urzadzenie, ale co mam zrobic ? Nie chce dawac na karte muzyczna wiecej jak 100zl, a niestety, ale Creative to wlasciwie monopol. Mozna kupic jakas inna karte do muzy, to znowu pewnie w grach nie bedzie obslugiwac polowy efektow, bo tu tez tylko monopol Creative. Gdzies czytalem kiedys plotki, ze NVidia chciala wypuscic SoundStorma na PCI i nawet nie wiesz jak sie uradowalo me serce. Kupilbym ta karte tego samego dnia jak by wyszla, bo do dzisiaj najbardziej mi odpowiadal dzwiek SoundStorma. Ale niestety, rozmyslili sie.

Co do ustawiania latency, to jest ustawione z 32, na 64 i nic nie dalo. Innych opcji do przestawiania w biosie u mnie na AsRocku nie ma :) Nie wiem czy te minimalne "trzaski" sa spowodowane jakims konfliktem z chipsetem ULI, ale jesli bym mial pewnosc, ze tak jest, to jestem nawet sklonny zmienic plyte glowna.

 

EDIT:

 

Chociaz jak tak slucham sobie muzyki z mysla, ze albo trzaski Creative, albo badziew Realtek, to zaczynam powazne myslec na szarpnieciem sie na Prodigy, ale wolalbym tego uniknac, bo troche mi szkoda kasy, a ogolnie dzwiek Audigy jak najbardziej mi odpowiada...tylko te trzaski w muzie :/

 

DziubekR1

sproboj zmniejszyc glosnosc w windowsie oba pola speaker i wave, mi to pomagalo jak sie sciszylo tak do 60-70%

przekladanie kart zmiana latency itp nic mi nie dala

Glosnosc jest caly czas ustawiona na jakies 50%. Te dzwieki to na bank nie jest oznaka za duzej glosnosci, bo to objawia sie troche inaczej. Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawiania latency, to jest ustawione z 32, na 64 i nic nie dalo. Innych opcji do przestawiania w biosie u mnie na AsRocku nie ma :) Nie wiem czy te minimalne "trzaski" sa spowodowane jakims konfliktem z chipsetem ULI, ale jesli bym mial pewnosc, ze tak jest, to jestem nawet sklonny zmienic plyte glowna.

Trzaska Ci na podkręconym komputerze, czy na prawidłowych zegarach? Jak to pierwsze, to chyba powinieneś efekt wrzucić sobie w koszty podkręcania ;-)

 

Jeżeli trzaska na nominalnych zegarach, to oprócz manipulacji PCI latency włącz w BIOS-ie "PCI Delayed Transaction" i wstaw kartę do takiego slotu PCI, w którym nie będzie współdzielić przerwań z innymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche podkrecony, ale sam widzisz po sigu, ze to zadne OC jest :) Wyrwalem wczoraj w niezlej cenie DFI UT na NForce4, zobacze na niej, moze w koncu bedzie na niej git, a jak nie, to spyle w piz... to wszystko. Ale znowu z tym OC, to przeciez mialem kiedys na SocketA plytke z SS, tak krecilem, ze az dymilo, a dzwiek byl poprostu zyleta, dla mnie SS do dzisiaj jest wzorem :( Znowu na sterej karcie Yamaha na YFZ734-V (czy jakos tak), tez zadnych trzaskow nie bylo (ale i dzwiek byl do [gluteus maximus], tylko ze to juz poprostu taka karta).

Co do tej opcji to obwiam sie, ze ten AsRock moze jej poprostu nie miec, tam praktycznie nic nie ma. Ale jak odbiore DFI w piatek, to juz wszystko poustawiam. Jak dalej bedzie tak samo, to NEVER MORE Creative, wyskocze z kasy na Prodigy, albo chociaz jakiegos Terrateca, czy Herculesa.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez jeśli chodzi o elastycznośc i możliwości SS rulz - niech zrobią coś na styl Prodigy na bazie SS to kupuje z miejsca :D

 

popej ale jeśli PCI jest locked to co ma podkręcenie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popej ale jeśli PCI jest locked to co ma podkręcenie do tego?

A skąd wiesz, że przyczyna leży w szynie PCI? ;-)

 

Ogólnie mówiąc, jak chcesz prowadzić diagnostykę szwankującego PC, to nie ma sensu tego robić na podkręconym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam takie pytanko do znawcow tematu :

czy jest duza roznica miedzy Audigy2 a Audigy2 ZS a Audigy4 OEM?

chodzi o dzwiek i wsparcie w grach

 

z gory dzieki za pomoc :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest duza roznica miedzy Audigy2 a Audigy2 ZS a Audigy4 OEM?

Karty różnią się szczegółami, w sumie to ta sama klasa sprzętu.

 

Audigy2 ma wyjścia 6.1, Audigy2 ZS i Audigy4 OEM mają 7.1 Ponadto Audigy2 i Audigy2 ZS mają firewire (na ogół, bo są wersje bez), złącza do dodatkowego panela, złącze do joysticka. Audigy4 OEM ma tylko gniazdo do słuchawek i mikrofonu na obudowie.

 

Z punktu widzenia gier karty są identyczne.

 

Przetworniki wyjściowe i układy analogowe wszystkie trzy mają takie same, więc dzwięk jest tej samej klasy. Audigy4 OEM ma bitaccurate playback, czyli może odtwarzać 44.1kHz analogowo i po SPDIF bez resamplingu.

 

Audigy4 OEM ma trochę gorszy kodec AC97 na wejściu, przy nagrywaniu będzie miała nieco gorszy SNR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty różnią się szczegółami, w sumie to ta sama klasa sprzętu.

 

Audigy2 ma wyjścia 6.1, Audigy2 ZS i Audigy4 OEM mają 7.1 Ponadto Audigy2 i Audigy2 ZS mają firewire (na ogół, bo są wersje bez), złącza do dodatkowego panela, złącze do joysticka. Audigy4 OEM ma tylko gniazdo do słuchawek i mikrofonu na obudowie.

 

Z punktu widzenia gier karty są identyczne.

 

Przetworniki wyjściowe i układy analogowe wszystkie trzy mają takie same, więc dzwięk jest tej samej klasy. Audigy4 OEM ma bitaccurate playback, czyli może odtwarzać 44.1kHz analogowo i po SPDIF bez resamplingu.

 

Audigy4 OEM ma trochę gorszy kodec AC97 na wejściu, przy nagrywaniu będzie miała nieco gorszy SNR.

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :wink:

 

P.S. O co chodzi z tymi modelami podawanymi na aukcjach? np."slynny model SB-1394

 

aha czy Audigy 1 jest duzo gorsze(chodzi o wydajnosc i dzwiek w grach) od 2-ki? ;D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. O co chodzi z tymi modelami podawanymi na aukcjach? np."slynny model SB-1394

SB-1394 to oznaczenie FireWire w wykonaniu Creative. Ale format SBxxxx to także oznaczenie różnych typów kart drukowane na PCB, np. SB0610 to Audigy4 OEM, SB0240 to Audigy2, SB0350 to Audigy2 ZS. Nie wiem, które są słynne :-)

aha czy Audigy 1 jest duzo gorsze(chodzi o wydajnosc i dzwiek w grach) od 2-ki? ;D

IMHO do gier powinno być takie same.

Ostatni upgrade driverów jest wspólny dla A1, A2 i A4 i wszystkie EAX-y i OpenAl powinny działać tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić jakąs karte za max 250 zł czy ta karta http://www.allegro.pl/item171297166_karta_...zs_gold_gw.html będzie odpowiednim wyborem do gier muzyki i filmów ? czy może kupić Audigy player za ok 100 zł czy jest duża różnica w jakośći powiedzmy w filmach i grach między tymi grami ? i jak w muzyce ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do gier powinno być takie same.

Ostatni upgrade driverów jest wspólny dla A1, A2 i A4 i wszystkie EAX-y i OpenAl powinny działać tak samo.

 

czyli oplaca sie tylko Audigy 1 brac zamiast duzo drozszego Audigy 2ZS? :unsure:

(planuje jakies glosniczki 5+1 do tego i namietnie gram w BF2 i oczywiscie filmy)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele różnic w ocenie sprzętu audio wynika z sugestii. Jak się prowadzi testy z dokładnym wyrównaniem głośności i wykluczeniem sugestii, to okazuje się, że ucho wcale nie jest takie wrażliwe na zniekształcenia dźwięku.

 

Albo inaczej mówiąc, jeżeli wierzysz, że A2 gra lepiej niż A1, to zapewne usłyszysz różnicę. Ale gdybyś chciał obiektywnie wykazać słyszalność takiej różnicy, to miałbyś duże kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popej

jak bedziesz silnie przekonany ze roznicy nie bedzie slychac to tez nie uslyszysz nawet jakby roznica byla

Ale to akurat nie jest nagminny problem źle prowadzonych testów odsłuchowych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami roznice potrafia byc bardzo subtelne ale znaczace dla niektorych :)

 

A zaczne wyznawac twoja teorie niesamowitych testow jak zaczniesz rozdawac zestawy testowe po cenie wysylki poczta polską

 

nie jest to mozliwe w normalnych warunkach

 

a skoro nie jest wykonalne, a jesli wykonalne to przy nakladach finansowych/czasu/pracy czegokolwiek czego nie chce wydawac/tracic

 

to wole swoje ucho ktore slyszy roznice a potem ucho znajomych ktorzy potwierdzaja TĄ SAMĄ różnicę (nie wiedzac o moich spostrzezeniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaczne wyznawac twoja teorie niesamowitych testow jak zaczniesz rozdawac zestawy testowe po cenie wysylki poczta polską

Chcesz, żebym Ci instalkę foobara przesłał pocztą? :-)

nie jest to mozliwe w normalnych warunkach

 

a skoro nie jest wykonalne, a jesli wykonalne to przy nakladach finansowych/czasu/pracy czegokolwiek czego nie chce wydawac/tracic

 

to wole swoje ucho ktore slyszy roznice a potem ucho znajomych ktorzy potwierdzaja TĄ SAMĄ różnicę (nie wiedzac o moich spostrzezeniach)

Powielanie tego samego błędu nie udowadnia niczego.

Podobnie robienie złych testów, bo nie ma się cierpliwości do poprawnych niczego nie rozwiązuje.

 

Canti, nie chodzi o to, żebyś prowadził skomplikowane testy, tylko żebyś wiedział, o co w nich chodzi.

 

Na przykłąd czy sądzisz, że różnica między muzyką odtwarzaną przez Twoją PCM-kę a odtwarzana muzyka po przejściu przez SB-Live jest subtelna czy znacząca?

Chcesz sprawdzić wiarygodnie, to ściągnij sobie próbki nagrań ze starego SB Live:

http://www.pcabx.com/product/ct4830/index.htm

i zrób test ABX przy pomocy foobara.

 

I będziesz wiedział, co się zmienia, kedy w odsłuchu odetniemy wpływ sugestii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi linki do kawalkow z muzyka a nie pojedynczymi instrumentami, w takich kawalkach to se mozesz szukac roznic

muzyka to troche wiecej niz ograniczone czestotliwosci, poza tym ogolnie wiadomo ze taki typ materialu jest wyjatkowo prosty do odtworzenia na najtrudniejszy to np. rock itp.

dorzuc wokale, bas, orkiestry i zrob takie kawalki

moglbym nagrac klaskanie dlonmi i tez ci by bylo ciezko rozroznic nawet na gorszym sprzecie niz ten live

normalnie smiac mi sie chcialo juz w pierwszych kawalkach mandolina czy co krociutkie szarpniecia, i "pstrykacze"

 

 

nastepne to to ze te kawalki byly cyfrowo remasteringowane po przejsciu przez live

aby wyeliminowac niektore znieksztalcenia na wyjsciu ;ppp

 

ogolnie to taki test jest niewystarczajacy, powinno sie sluchac karty a nie sygnalu ktory przez nia przelecial, potem przez program do obrobki i jeszcze przez druga karte

 

poza tym rozumiem ze skoro dajesz ten test to sam nie slyszysz roznicy tak? czli co wszyscy jestesmy glusi, bo nie slyszymy karty ktora ma IMD bliskie 1% a dynamika nie dociaga do 90dB

----------------------------------------------------------------------------

 

"powielanie tego samego błędu"

wiesz irytujace jest twoje generalizowanie spoleczenstwa

jakby milion osob posadzonych w oddzielonych pokojach uslyszalo tą sama roznice to dalej bys nie wierzyl

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popej poszedł za bardzo w stronę sytentycznych testów RMAA i innych tego typu głupot, niestety magia numerków w tym przypadku to tylko teoria. Faktycznie przepuszczać sygnał przez 2 karty i dwa programy komputerowe to jest bzdura, a potem jeszcze mierzyć jakieś wirtualne zniekształcenia, szumy, głośności itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi linki

Marudzisz. Co za problem? Podaj tytuły, jak będę miał oryginał, to Ci zrobię próbki.

nastepne to to ze te kawalki byly cyfrowo remasteringowane po przejsciu przez live

aby wyeliminowac niektore znieksztalcenia na wyjsciu ;ppp

Wierzysz w to? :-)

Znasz algorytm do takiej poprawy? :-)

Jasne, że trzeba zsynchronizować pliki i wyrównać głośność, ale żeby z tego tytułu poprawiła sie jakość nagrania, to już pojechałeś :-)

ogolnie to taki test jest niewystarczajacy, powinno sie sluchac karty a nie sygnalu ktory przez nia przelecial, potem przez program do obrobki i jeszcze przez druga karte

Dużo sensowych wniosków można wyciągnąć z takiego testu, np. można łatwo można stwierdzić, czy różnice są istotne czy subtelne. Ale próbowałeś, czy chcesz dyskutować o czymś, czego nie znasz?

poza tym rozumiem ze skoro dajesz ten test to sam nie slyszysz roznicy tak? czli co wszyscy jestesmy glusi, bo nie slyszymy karty ktora ma IMD bliskie 1% a dynamika nie dociaga do 90dB

To czy słyszysz musisz sam sprawdzić.

Ja nie uzyskałem losowości mniejszej od 5%, ale myślę, że wielu osobom powinno się to udać.

"powielanie tego samego błędu"

jakby milion osob posadzonych w oddzielonych pokojach uslyszalo tą sama roznice to dalej bys nie wierzyl

Wpływ sugestii na percepcje jest faktem psychologicznym. Co zmieni powtórzenie milion razy eksperymentu, w którym taki efekt występuje?

 

Popej poszedł za bardzo w stronę sytentycznych testów RMAA i innych tego typu głupot, niestety magia numerków w tym przypadku to tylko teoria. Faktycznie przepuszczać sygnał przez 2 karty i dwa programy komputerowe to jest bzdura, a potem jeszcze mierzyć jakieś wirtualne zniekształcenia, szumy, głośności itd.

LOL, chyba się zagubiłeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie napiszę, że właśnie przeszedłem z Realteka zintegrowanego na Audigy 1 i na kX jest spora różnica w stosunku do integry. Jedynie co mnie martwi to dziwne echo w Oblivionie, przy niektórych dziwekach sie pojawia. Najgorsze jest to że zabawa buforami w sterownikach nic nie daje, a w BIOSie nie widzę opcji odpowiedzialnej za zablokowanie częstotliwości pracy PCI. Heh, w sumie i tak niedlugo przejde KN9 od Abita, to sobie nie będę zawracać tym głowy, po wtóre efekt nie występuje we wszystkch grach.

 

Przejście na Prodigy z Audigy bedzie porównywale do przejscia z integry na Audigy w kwestii poprawy jakości muzyki? Mam nadzieje że żadne efekty echa nie będą Prodigy doskwierać, w końcu to już prawie profesionalny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...