Skocz do zawartości
Tocki

Audigy 2zs Czy Sound Blaster X-fi Xtreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem porównania ....

Czym się różnią opcje CMSS , CMSS 2 i Stereo Sound między sobą ? na wszystkich dzwięk jest przestrzenny 5.1 czy na któryś z tych ustawień jest jakaś lepsza jakość dzwięku przestrzennego ? czy nie wielkie różnice są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem porównania ....

Czym się różnią opcje CMSS , CMSS 2 i Stereo Sound między sobą ? na wszystkich dzwięk jest przestrzenny 5.1 czy na któryś z tych ustawień jest jakaś lepsza jakość dzwięku przestrzennego ? czy nie wielkie różnice są ?

CMSS i CMSS 2 mixuje sygnał z przednich głośników (dodaje jakieś efekty 3D) i wysyła na tył, a w Stereo Surround sygnał z przodu jest kopiowany na tył... Wg Creativa CMSS "idealnie" nadaje się do muzyki, a CMSS2 do filmów, w praktyce jest nieco inaczej ;) Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy jest sens kupować audigy 2 zs do gier, mp3, filmów? Obecnie mam zintegrowaną na płycie Realteka 5.1. Głośniczki 5.1 gigaworks, zamierzam kupić słuchawki Icemat syberia / Steel sound 3/4H. Dużo słucham muzyki, oglądam filmy no i potrzebuję czysty dźwięk do CoD 2.

 

Czy może kupić oem za 80 zł czy dokładać 120zł do ZS?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ZS to wydatek ~160zł. Za 80 możesz dostać co najwyżej Audigy 1. 2ZS bdb karta, sprawdzi się zarówno w grach jak i w muzyce.

czy jest cos w rodzaju softwareowego odpowiednika crystalizera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale crystalizer to nieprzydatna funkcja. Może będzie Ci się to podobało przez 1 dzień... później jednak wyłączysz to raz na zawsze.

Edytowane przez Klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale crystalizer to nieprzydatna funkcja. Może będzie Ci się to podobało przez 1 dzień... później jednak wyłączysz to raz na zawsze.

to fakt .

nie widze aby ktorys z posiadaczy x-fi tym sie emocjonowal.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w x-fi to jest robione sprzętowo? Zawsze myślałem, że też programowo "upiększa" dżwięk :blink:

jest robione za pomoca xfi a nie cpu.

idac twoim tokiem rozumowania to efekty pixel shader tez nie sa

sprzetowe poniewaz trzeba pisac program shader-a dla gpu.

lol.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić nową dzwiękówkę do GENIUS SW-HF5.1. Zastosowanie: muzyka, filmy, gry. Początkowo chciałem brać CREATIVE SB X-Fi Xtreme Audio (okrojona) za 190zł ale opinie o tej karcie nie są najlepsze. Zastanawiam się nad Creative Labs SB Audigy 2. Niestety na allegro jest tylko taka aukcja:

http://allegro.pl/item192258435_karta_muzy...b_audigy_2.html

Nie jestem przekonany do używanych kart, zdecydowanie wolałbym nówke z gwarancją. Warto brać tą karte za taką cene, z takiej aukcji :? ? Niestety X-Fi Xtreme Music odpada ze względu na cenę. Może warto jeszcze coś tańszego? Audigy SE? Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Sciagnałem te sterowniki z pierwszego linku , zainstalowałem. Jest dzwiek, tylko mam problem.

Posiadam Audigy 2 ZS oraz zestaw głośników Creative Inspire T7900.

W ustawieniach ustaliłem 7.1 Direct Path ( mam tez tak z tyłu na subwoferze ustawione ), włączyłem Surround ON ( przy OFF działąją tylko 2 przednie głósniki - bez centralnego ). W tescie głośników wszystko jest tak jak ma byc : lewy przedni, działa lewy przedni, prawy tył - działa prawy tył etc.

Ale jesli włącze np. Windows Media Player i puszcze jakas mp3, to nie działają mi oba boczne głośniki.

Czy ktos wie, co trzeba jeszcze ustawic w opcjach, zeby to działało ?

PS. Do czego służą te wtyczki do DSP ? I gdzie mam to wypakowac ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili zainstalowanych kX, więc nie mogę sprawdzić, jak sobie radzą z trybem 7.1. Upewnij się, że masz w panelu kontrolnym ustawione 7.1. Mp3 zawiera tylko stereo i efekty trzeba zrobić w DSP, zapewne trzeba załączyć i skonfigurować surrounder, albo jakiś inny, mocniejszy wariant tej wtyczki.

 

Wtyczki, które wskazałem to takie najprostsze (i moim zdaniem najwygodniejsze) klocki do skonstruowania własnego algorytmu DSP. Takie minimum: wejście, mikser i wyjście.

 

Standardowo kX instalują się z prekonfigurowanym DSP i obsługą różnych elementów tego DSP za pomocą kxmiksera. Jak dla mnie, kxmikser to straszny gniot. Wiem jak jest zbudowana karta Live/Audigy, wiem, co chciałbym regulować, tylko nie potrafię zgadnąć, który suwak w kxmikserze do tego służy. Dlatego kasuje całe DSP i wstawiam wtyczki ProFX. I wszystkie regulacje przeprowadzam na tych wtyczkach a do kxmiksera nie zaglądam. Zresztą po skasowaniu standardowego DSP większość suwaków z kxmiksera znika :-)

 

Jeżeli chcesz używać ProFX, to wypakuj je gdzie Ci wygodnie a potem z menu kX (z paska zadań) wybierz pozycję "zainstaluj wtyczkę" (czy podobnie) i pokaż plik tej wtyczki. kX zgłosi, że coś zainstalował a potem wtyczki będą widoczne w menu DSP "dodaj wtyczkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie ode mnie: moja A2 OEM chyba zaczyna zdychac, bo robi mi dziwne jazdy ze sterownikami (znalezienie dzialajacych sterow graniczy z cudem, po czym jak sie zrobi restart to dzwiek znowu znika, gry sie wysypuja) i trzebaby ja na cos wymienic.

 

Tu pytanie: polowac na jakies Audigy 2/4 czy na X-Fi?

Warunki sa dwa: sprzetowa obsluga EAX oraz mozliwosc podlaczenia wejsc/wyjsc cyfrowych (czyli musi miec zlacze na przedni panel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie do zrobienia małego wypracowania. Może i inni spróbują pomierzyć świetne swoje karty?

http://www.anpo.republika.pl/rmaa/RMAA.html

Według redaktora z portalu int ''e-muzyk.pl'' znacznie lepszym programem od ''RMAA' ' jest ''HpWWorks''

 

 

HpW Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według redaktora z portalu int ''e-muzyk.pl'' znacznie lepszym programem od ''RMAA' ' jest ''HpWWorks''

HpW Works

RMAA ma tę istotną zaletę, że jest darmowy. I pewnie dlatego w recenzjach na e-muzyk.pl mimo wszystko korzystają z RMAA :-)

 

Pojawiła się wersja 6 RMAA, wygląda nieco odmiennie od wersji 5, którą opisywałem. IMHO nowa wersja jest jeszcze trochę niestabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam Audigy 4 (zwykłą wersję OEM), warto więc przesiadać się na X-Fi eXtreme Gamer? Chodzi mi głównie o gry - wiadomo, że na starszych kartach Creative'a gry bez obsługi dźwięku w OpenAl nie brzmią poprawnie.

 

Czy dzięki X-Fi poprawi się (lekko, bo lekko, ale zawsze) wydajność w grach? To znaczy czy procesor X-Fi jest dużo mocenijszy od tego z Audigy 4 czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o gry - wiadomo, że na starszych kartach Creative'a gry bez obsługi dźwięku w OpenAl nie brzmią poprawnie.

A dzięki czemu w X-Fi działałby lepiej?

no offence, ja po prostu nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz kupić to

2661901[/snapback]

A dzięki czemu w X-Fi działałby lepiej?

no offence, ja po prostu nie wiem ;)

Noo dzięki Creative Alchemy - softowe "tłumaczenie" poleceń DirectSound i EAX na OpenAL. Działa tylko z kartami X-Fi. :/

 

No i poza tym ciekaw właśnie jestem czy na X-Fi zyskałbym kilka klatek - bo na Audigy 4 po włączeniu efektów EAX płynność zauważalnie spada (zwłaszcza było to widoczne na starym kompie z duronem 1200).

 

PS Czy to prawda, że X-Fi mają problemy z CMSS na Viście? Jak tak to lipa, bo kosztem jednego (obsługa "trójwymiarowego" dźwięku w starszych grach) straciłbym drugie - brak przenoszenia dźwięku stereo na 5.1), eee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz kupić to

http://allegro.pl/item208338799_sb_x_fi_xt..._64mb_raty.html

czy też tego kastrata

http://allegro.pl/item207469645_salon_crea...r_box_wawa.html

Jeśli to drugie to daj sobie spokój, zyskasz EAX 5 kosztem gorszej jakości dźwięku...

Czemu kastrata, skoro Xtreme Gamer to w zasadzie to samo, co dawne Extreme Music (minus zlacze na przedni panel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kastrata, skoro Xtreme Gamer to w zasadzie to samo, co dawne Extreme Music (minus zlacze na przedni panel)?

Wystarczy spojrzeć na samo PCB, zwykły Xtreme Gemar wygląda jak jakiś Audigy SE, a dopiero Fatal1ty przypomina Extreme music...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...