Skocz do zawartości
Tocki

Audigy 2zs Czy Sound Blaster X-fi Xtreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma PCB do tego? Uklad jest ten sam, przetworniki te same... jedynym "ubytkiem" jest brak mozliwosci podlaczenia przedniego panelu.

 

Extreme Audio to jest kastrat, zgoda. Extreme Gamer - w zadnym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie zagłębiałem się w szczegółowe dane techniczne ale nawet jeśli przetworniki by były takie same nie dał bym za tą kartę 300zł, a tym bardziej nie przesiadł bym się na nią z Audigy 4. Tak BTW to Xtreme Music można już wyrwać za 260zł http://allegro.pl/item206348310_promo_sb_x..._gwarancja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Music, Platinum, Fatal1ty, (dodatkiem jest 64MB VRAM) mają identyczne przetworniki jak 4 OEM, a nawet kondensatory tej samej firmy...

Zmieniać kartę i płacić za dodatkowe parę FPS i lepszy dźwięk w starych grach? Średni pomysł imo... Czy te różnice w grach są aż takie duże?

Aha, Gamer to pełne X-Fi ze sprzętowym EAX5 itd, tylko low profile po prostu.

Jak X-Fi, to Elite Pro :P To już wyższa półka.

 

Dołączona grafika

Źródło: digit-life.com

 

Ale, żeby takie były różnice, to gra musi wspierać X-RAM ;)

A nie wiem jakie to gry oprócz ut2004 x-fi edition xd

 

Przesiadka z A4 OEM, na cokolwiek od Creative poza Elite Pro jest bez sensu, jeżeli chodzi o dźwięk.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, panowie - odpaliłem właśnie na Viście Mafię i dźwięk przestrzenny działa bez żadnych problemów na moim Audigy 4. :) CMSS w systemie też gra (chociaż jest tylko jeden tryb zamiast trzech, ale to mało ważne).

Także nie mam już żadnych wątpliwości, że zostaję z Audigy 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale EAX Advanced HD którego obsługuje Mafia pewnie nie działa :P

A tego to nie wiem - w każdym razie CMSS na czas gry w sterach karty wyłączyłem, a w setupie Mafii EAX był włączony. To Mafia ma jeszcze jakiś inny dźwięk przestrzenny oprócz EAX-u?

 

No ale w takim Call of Duty 2 już faktycznie EAX nie startuje - wybieram EAX 1, 2 lub, ale potem i tak samoistnie wskakuje dźwięk Miles 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu bo mam podobny problem.

 

Chciałem kupić sobie x-fi, ale poczytałem troche o wersji audio i doszłem do wniosku że nie stać mnie na karte z tej serii.

Najbardziej przydatną dla mnie rzeczą w x-fi jest funkcja dzwięku przestrzennego w słuchawkach, ponieważ praktycznie tylko z nich korzystam na kompie.

O ile się nie myle to audigy 2 i zs też mają taką opcje, ale problem w tym że nie wiem czy jakość odbiega od x-fi.

 

Kupić audigy czy dozbierać? (z głośników 5.1 raczej nie będe korzystał)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat aktualny wiec podepne sie do watku,

nie mam zadnej karty, tylko wbudowana w asus p5n sli, dzwieku z kompa uzywam tylko do gier, nie ogladam i nie slucham nic (do tego mam inny sprzet). nie wiem ile tytolow korzysta z eax3 a ile eax4 , ale teraz czytalem newsa i nowa gra dx10 wyszla z obluga eax4, wiec to jest najwiecej co chce.poza tym niebardzo wiem jaka jest roznica miedzy eax3 a 4. Grac to bedzie przez sluchawki (w przyszlosci moze jakies 5.1) zastanawiam sie wiec nad A2 zs SB0350, ale moze cos poradzicie innego ?? niechcialbym przeplacac za ZS jesli w grach takie same funkcje ma np A2 sb0240, albo jeszcze inna a zs np jest tylko lepsze w muzyce do czego nie bede jej uzywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc do gier to albo pelne audigy1 [sb0090] albo X-Fi xtremegamer. Kupowanie audigy2 czy tym bardziej ZS jest bez sensu skoro muzy sluchac nie bedziesz. Tymbardziej ze ich obecne ceny na allegro sa IMO astronomicznie wysokie ["zlote" A2zs chodza za ponad 180 zl...]. Audigy jeden powinno kosztowac jakies 80-90 zl, chyba ze ich ceny rowniez ostatnio poszly w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulo dzieki, i juz wiem co kupic, ta pelna jedynka ma EAX 4 - takie info jest na stronie sb http://www.soundblaster.com/resources/read...53831&cat=3

wiec kupuje to i dalej sie nie zastanawiam . skoro w grach i tak roznicy nia ma to zapominam o A2 ZS

 

tylko czy z tym EAX4 sie nie myle bo na tej aukcji http://www.allegro.pl/item213485544_creati...dvanced_hd.html pisze ze ma eax dwa , chyba ze gosc sie myli, tyle odmian i modeli ze szlak trafia ,a przeciez to jeden producent

 

znalazlem taki opis na innym forum - wypowiedz z 2004r

..."SB Live - EAX 2.0

Audigy 1 - EAX Advanced HD ( 3.0 )

Audigy 1 LS - programowy EAX Advanced HD ( 3.0 )

 

Audigy2 - EAX Advanced HD ( 3.0 )

 

nowe sterowniki Creative rozszerzają Audigy1/Audigy2 o EAX 4.0 ."

Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie nad xfi gamer zastanawiam, za 250 mozna dostac, a wole dolozyc te 100-150 i miec karte dzw na najblizsze 3-4 lata eax5 (o ile pci calkowicie nie zniknie) tylko jest wersja mx bodajze i nie wiem czym sie rozni od zwyklego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie grasz i nie masz zacięcia audiofilskiego (nie oczekujesz neutralności, nie ingerencji w dźwięk przez kartę) to X-Fi Gamer będzie w tej chwili najlepszym wyborem.

 

Jakość dźwięku między nim a wersją music/fatality jest identyczna.

 

Niestety x-fi odziedziczyła po wcześniejszych kartach creativa - resampling. Tym razem dzieje się to wewnętrznie (już wiadomo na co idzie połowa mocy tego procesora) ale jednak dzieje się: 44->96->44 !! Nawet gdy w sterownikach w odpowiednim trybie ustawimy output na 44.1 to i tak nie ma możliwości tego wyłączyć.

 

Anty-audiofilski bełkot!

 

Smutna prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten X-fi Gamer się sprawdzi w filmach ? Czy może lepiej brać Xtreme Music ? Na słuchawkach raczej nie gram. Mam zestaw GENIUS SW-HF5.1 5000 i chciałbym wiedzieć jak będzie z filmami (AC3 5.1 or DTS ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już praktycznie zdecydowany. Chodziło mi przede wszystkim o to jak ta karta sprawdzi się w MP3 z bitrate 192kbps no i w filmach. Polecano mi Audigy 2 ZS ,ale X-Fi ma EAX 5.0 no i porządny procesor ,który odciąży główny. Klamka zapadła biorę X-Fi Xtreme Gamer. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to znowu sa jakies budzetowe OEM'owki niewiadomego pochodzenia. Swoja droga dlaczego gosc napisal "gold" skoro koncowki nie sa pozlacane w tej karcie? Kpina :blink:

 

Ale tak czy siak sie oplaca za 219 zl ja brac... :)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest jakaś dziwna. Pierwszy raz widze taki wygląd X-Fi.

 

Zastanawia mnie dlaczego na tylniej ściance pisze class B

 

Pozłacane czy nie to nie na znaczenia przy tej klasie sprzętu ona i tak sama z siebie troszkę (słyszalnie) zniekształca dźwięk. Złote, srebrne czy stalowe nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, http://pclab.pl/art16315-4.html tutaj wyglada ona troche inaczej - na gorze karty jest jeden op-amp wiecej i kilka kondow wokol niego...

To co pokazałeś, to jest pierwsza odsłona XtremeMusic SB0460, te nowsze (z radiatorem na chipie), to są SB0670 i to właśnie jest ta karta.

Karta jest nówka sztuka, nawet nie przykurzona. Godnie zastąpiła mojego Audiigy 2.

 

Karta jest oczywiście w wesji OEM (pewnie dla HP) i trzeba mieć zmodowane stery, które są dołączone do karty.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

219 to sie nie oplaca!!!!

ZA 249 w proline Xfi xtreme gamer BOX , wiec nie mowcie ze 219 sie oplaca od niewiadomo kogo na allegro!!!

no chyba ze sie myle i Xmusic jest lepsza od gamer, ale przeczytalem ten watek i wnioskuje ze gamer jest ciut lepsza, poza tym nie o to chodzi , tylko o to ze 219 za OEM to zadna rewalacja.

ja zamowilem tego gaamera w prolinie, tylko jak zwykle sciemniaja ze na drugi dzien a tu zamowielem w czw i dopieor w pn bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli to ze music jest wyzszym = [w domysle] lepszym modelem. W przypadku gier nie ma zapewne zadnych roznic miedzy obiema kartami. Smiem twierdzic ze w muzyce tez ... a jesli sa to raczej kosmetyczne i do wychwycenia raczej w pomiarach RMAA niz uchem ;)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

XtremeMusic jest niemal identyczna z XtremeGamer FATALITY. Różni jes tylko dodatkowa pamięć xram (64Mb) w modelu FATALITY.

 

Zwykły Gamer jakiś taki wykastrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ameryki nie odkryłeś... ;)

To już było pare razy, nawet kilka postów wyżej ja pisałem ;]

 

P.S.- jeżeli ktoś kupi gamera, to może niech podzieli się wiedzą na temat tego, co na nim siedzi...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytajcie sobie np. topic o X-Fi - Extreme Gamer i Extreme Music to to samo - roznia sie tylko wielkoscia PCB oraz tym, ze Music ma zlacze do przedniego panelu (Gamer ma za to gniazdo w standardzie Intel HD, co ulatwia podlaczenie gniazdek audio z przodu obudowy). Procesor i przetworniki sa w obu dokladnie takie same.

 

Kastratem jest Extreme Audio, blizniaczo podobne do Gamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...