Skocz do zawartości
andriu

Coś dla fanów motocykli

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dodge Tomahawk

Dane techniczne:

 

Nadwozie: jednoosobowe, odkryte

Dlugosc: 2591 mm

Szerokosc: 704 mm

Wysokosc: 937 mm

Rozstaw osi: 1930 mm

Rozstaw kól: 222/245 mm (przód/tyl)

Wysokosc siedzenia: 737 mm

Przeswit od ziemi: 76 mm

Waga: 680 kg

Rozlozenie masy: 49/51 % (przód/tyl)

Zbiornik paliwa: 12,5 litra

Silnik: 10-cylindrowy typu V (kat 90 stopni)

Chlodzenie: ciecza

Pojemnosc: 8277 ccm

Moc: 500 KM (372 kW) przy 5600 obr/min

Moment obrotowy: 712 Nm przy 4200 obr/min

Obroty maksymalne: 6000 obr/min

Przekladnia: sekwencyjna, dwustopniowa

Przelozenia: 1. 18:38, 2. 23:25

Przyspieszenie: od 0-100 km/h w 2,6 sekundy

 

Predkosc maksymalna: prawie 643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie to to moze i jest ale cos mi sie nie wydaje zeby sie mozna skladac w zakrety tak jak na normalnym motrze. To bardziej pasuje na dragstrera albo na autostrade. A pozatym nie wyjdzie pwenie poza faze prototypu a jak wyjdzie to kto to kupi ( Cena !!! )

Pewnie amerykance bo oni lubia wszystko co ma wielki silnik. A na jednym zbiorniku to anwet setki nie przejedzie. No ale i tak niezle sie postarali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie to to moze i jest ale cos mi sie nie wydaje zeby sie mozna skladac w zakrety tak jak na normalnym motrze. To bardziej pasuje na dragstrera albo na autostrade. A pozatym nie wyjdzie pwenie poza faze prototypu a jak wyjdzie to kto to kupi ( Cena !!! )  

Pewnie amerykance bo oni lubia wszystko co ma wielki silnik. A na jednym zbiorniku to anwet setki nie przejedzie. No ale i tak niezle sie postarali.

w zakręty wchodzi tak samo jak zwykły motocykl, jedno koło sie unosi a drugie opuszcza odpowiednio do nachylania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Kola sie podnosza na zakrentach ale waga i tak jest zabojcza wiec nadal smiem twierdzic ze zwinnosc tego wynalazku mozna porownac do czolgu.

czego sie spodziewasz, sam silnik 8 litrowy V10 pewnie warzy z 600 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istny batcickle (czy jak to sie nazywalo). Ciekawe jak czlowiek ma sie utrzymac na tym zlomie przy predkosci 500km/h a zreszta jakiego czasu i odleglosci potrzeba aby sie rozpedzic do maksymalnej predkosci.

Wolalbym CBR900 ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten motor to lekka przesada .Nie wyobrazam sobie jazdy na nim . Za duza moc do opanowania . Kolejny przyklad amerykanskiej motoryzacji: ciezke z duza moca i paliwozerne .Jednak wyglad jest powalajacy ,rodem z filmow SF. Ja tam wole swoja piłe ,ktora jezdze w sezonie (Yamaha YZF-R1). Pozdrawiam wszystkich milosnikow zarowno 2 jak i 4 kółek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem w Kanadzie to siedziałem na HOSS BOSSIE, IMHO potwór 

A to jest zrzyna HOSSBOSSA

Po pierwsze BOSS HOSS

PO drugie boss hoss to jest cruiser a to jakis scigacz.

 

Mi sie to moto w ogoel nie podoba... ze scigaczy wolalbym nowa Honde crb900rr fireblade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o nim - pruje 650 km/h czyli ponad 400 mil/h. Mi sie podoba- szczególnie, gdyby taki motorek wykorzystać w jakimś filmie s-f.

 

PS- to coś ma 4 koła i nie jest motorem, ale samochodem - tak go zaklasyfikowano 8)

 

PS2- w 4x4 ( taki program) - koleś totalny amator dostał do jazdy Vipera - to nie ruszał z 1, ale 2 i 3- bo sprzet bez dodania gazu sie sam rozpędzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, samoloty ATR-42 i ATR-72 latające w eurolocie wyciągają niecałe 600km/h. Bałbym się wsiąść na coś takiego, a co dopiero przejechać się!!

a ja wręcz przeciwnie, moim marzeniem jest przejechanie sie na takiej maszynie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze bym sie chciał na czymś takim przejechać :)

jak ktoś oglądał Akire to wie o co mi chodzi :) eh.... ;)

i wcale sie nie musze rozpedzac do 600.. sama świadomość takiej możliwości mi wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...