Skocz do zawartości
andriu

Coś dla fanów motocykli

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje- wał kardana jest przeżucony na przód?!

nie, z przodu to tak wygląda, to nie jest wał kardana tylko konstrukcja umożliwiająca wykładanie sie na zakretach

Wyłożysz się pierwszy i ostatni raz w życiu ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..nie chcialbym byc przez kogos zle zrozumiany lub posadzony o brak szacunku. nie szukam sensacji w tej tragedii ktora wydarzyla sie koncem tego lata w moim rodzinnym miescie. prawdopodobnie samochod osobowy wlaczajac sie do ruchu wymusil pierszenstwo na pedzacym ok 180km/h srodkiem miasta motocykliscie. prawdopodobnie__poniewaz szczegoly zdarzenia nie sa dla mnie do konca jasne i gina w gaszczu teorii ktore bujnie porastaja miejsce wypadku. jakkolwiek na to jednak nie spojrzec jedno jest pewne: BRAK WYOBRAZNI ktory kosztowal zycie dwoje wspanialych ludzi. oto adres fotorelacji ktora KPP w Żywcu zatytułowała "Ku przestrodze ...." :arrow: http://www.policja.zywiec.pl/zdj_srd.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..nie chcialbym byc przez kogos zle zrozumiany lub posadzony o brak szacunku. nie szukam sensacji w tej tragedii ktora wydarzyla sie koncem tego lata w moim rodzinnym miescie. prawdopodobnie samochod osobowy wlaczajac sie do ruchu wymusil pierszenstwo na pedzacym ok 180km/h srodkiem miasta motocykliscie. prawdopodobnie__poniewaz szczegoly zdarzenia nie sa dla mnie do konca jasne i gina w gaszczu teorii ktore bujnie porastaja miejsce wypadku.  jakkolwiek na to jednak nie spojrzec jedno jest pewne: BRAK WYOBRAZNI ktory kosztowal zycie dwoje wspanialych ludzi. oto adres fotorelacji ktora KPP w Żywcu zatytułowała "Ku przestrodze ...."  :arrow: 1686951[/snapback]

Tak to jest jak siedzi skończony idiota za kierownicą, i co? "myślał że zdąży"?

Poza tym to był powód odkopania tematu z 2003 roku, o całkiem innym temacie?

 

BTW Ten wypadek nie wygląda na to żeby zdażył się chociaż przy prędkości 140km/h. Nawet nie rozpołowiło drzwi samochodu, tylko ślady silnego wgięcia. Przeważnie przy takich prędkościach motocykl wcinał się w samochód i tak już zostawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak siedzi skończony idiota za kierownicą, i co? "myślał że zdąży"?

Poza tym to był powód odkopania tematu z 2003 roku, o całkiem innym temacie?

 

BTW Ten wypadek nie wygląda na to żeby zdażył się chociaż przy prędkości 140km/h. Nawet nie rozpołowiło drzwi samochodu, tylko ślady silnego wgięcia. Przeważnie przy takich prędkościach motocykl wcinał się w samochód i tak już zostawał.

1688020[/snapback]

czy wedlug Ciebie Kulig rowniez byl skonczonym idiota? mysle ze kazdy z nas kiedys wymusil na drodze i wcale nie czuje sie z tego powodu gorszy. Wez rowniez pod uwage ze nie wszystkie wymuszenia maja do konca swiadomy charakter. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, dzwoniacy telefon, refleks swiatla na szybie i.. troche szczescia a nic sie nie stanie. Niestety nie zawsze. Dlatego nie wolno przechodzic obok takich zdarzen poniewaz podnosza one swiadomosc konsekwencji ktore mozemy poniesc. ..kwestia predkosci - taka podaly gazety. zreszta Twoja teoria do mnie nie przemawia. tam dziala taka mnogosc czynnikow ze nie jestes w stanie przewidziec jak mialoby to wygladac. zreszta sprobuj wywrocic motocyklem taki ciezki i szeroki samochod. zwroc rowniez uwage ze motor trafil prawie idealnie w slupek i przeszedl po nim niczym po szynie przesuwajac go przy tym prawie do polowy samochodu (!) byc moze jego kierowca lekko podbil w ostatniej chwili kolo ..nie wiem__ale predkosc wydaje mi sie realna. i bez watpienia jej namiar mial tutaj swoj udzial. dlatego zanim zaczniesz przeciagac swojego rumaka po przyosiedlowych drogach (czy gdziekolwiek indziej) usiadz spokojnie, obejrzyj te zdjecia i zastanow sie czy aby zbytnio nie ryzykujesz. dlatego wlasnie odkopalem topic "cos dla fanow motocykli" i wcale nie widze w tym niespojnosci. inna sprawa ze nie byl zamkniety wiec zupelnie nie rozumiem i nie lubie takich uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nawet gdyby jechał 50kmh to by sie zabił. chyba kazdy uwaza sie za idiote jak wymusi, przynajmniej tak mi sie zdaje bo zawsze mogl to zrobic lepiej/sprawniej i nigdy nie bedzie uwazal ze 'jest dobrze'

1688277[/snapback]

kazdy z nas jak wymusi to cieszy puche ze sie mu udalo i ide o zaklad ze malo ktory uwaza sie wtedy za idiote. jesli sie natomiast sparzy i jest jeszcze co zbierac _wtedy dopiero wiekszosc bierze sobie do serca ryzyko takiego postepowania. zaznaczyc nalezy ze nie wszystkie bledne decyzje kierowcow podyktowane sa zla wola. istnieje spora grupa takich zdarzen gdzie pewne bezposrednio niezalezne okolicznosci maja istotny wplyw na rozwoj wypadkow ..wiec nie oceniajmy pochopnie. inna sprawa ze motocykl troszke latwiej przegapic a jak na zlosc przyspieszenie ma duzo wieksze wiec o tragedie nie trudno. jedno jest pewne: mniejsza predkosc = wieksza szansa ze przezyjemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z klasy zabił się wiosną na Kawasuce 600 ninja... :cry: Wyprzedzał poboczem samochody stojące w korku, ktoś zjeżdżał w prawo na stację benzynową i słusznie nie spodziewał się, że poboczem może jechać motocyklista i to z prędkością ok. 150km/h :? Dodam jeszcze, że kumplowi rodzice kupili motor, jeździł na nim tylko przez 2 tygodnie (!)... prawka (tak jak i zresztą skończonych 18 lat) nie miał :?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to teraz ludzie powinni być naprawde ostrożni na drogach, bo to co się ostatnio działo na drogach jest naprawde straszne

 

cóż motor nie wygląda jakby się zderzył przy tej prędkości co podałeś, max 70, auto to już gorzej

 

a co do tego tomahawk'a to wątpie żeby ktoś się utrzymał na nim przy 300, teoretycznie potrafi osiągnąć koło 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten motocykl wątpie zeby przekroczył 250 km/h

 

teoretycznie to on moze jechać nawet 1000 km/h

 

a jak jest w praktyce.

 

zbiornik 10 litrów pozwala moze na zagrzanie na ssaniu takiego silnika. :)

 

przy prędkości ponad 200 jest prawie niemoziwe wytrzymac oporu powietrza, przecież te moto nie ma zadnej owiewki.

 

sam wiem ze banditem 600 nie przekroczyłem 190 bo poprostu głowe urywa, w bandycie mam przynajmniej mini owiewke a tu nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Dodam jeszcze, że kumplowi rodzice kupili motor, jeździł na nim tylko przez 2 tygodnie (!)... prawka (tak jak i zresztą skończonych 18 lat) nie miał  [...]

1688359[/snapback]

No to nic innego jak tylko pozazdroscic mu rodzicow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny, amerykański przykład przerostu formy nad treścią. Byle większe, byle mocniejsze i zero przydatności. To taki gadżet reklamowy. Nie podoba mi się :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu: czterokołowiec (:)) fajny, naprawde zajefajnie wygląda, ale jakoś nie specjalnie podoba mi się perspektywa trzymania nóg bezpośrednio przy tylnym kole przy prędkość już nawet 300km/h :? Bo jak noga sie ześlizgnie to po prowadzącym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten motocykl wątpie zeby przekroczył 250 km/h

 

teoretycznie to on moze jechać nawet 1000 km/h

 

a jak jest w praktyce.

 

zbiornik 10 litrów pozwala moze na zagrzanie na ssaniu takiego silnika. :)

 

przy prędkości ponad 200 jest prawie niemoziwe wytrzymac oporu powietrza, przecież te moto nie ma zadnej owiewki.

 

sam wiem ze banditem 600 nie przekroczyłem 190 bo poprostu głowe urywa, w bandycie mam przynajmniej mini owiewke a tu nie ma nic.

1689829[/snapback]

A ty skąd wytrzasnąłeś te dane? :mur:

Przekroczono na Tomahawku 400km/h, a teoretyczniejakie 1000km/h !? 643 a nie 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...