Skocz do zawartości
wojtekj

Ile Wyciągne Z Athxp1800

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Witam. Chciałbym sie zapytać ile jestem w stanie wyciągnąć z athlonxp 1800 na płycie ecs k7s5a

Post ze względu na wulgaryzmy został ocenzurowany...

 

Spróbuj i zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje łoko kilo flaków i 30 dkg wątróbki więcej nie da rady...

 

 

 

 

 

 

 

PS podałbyśchocia config jaki ram zasiłka dokladnie proc itp ?

Edytowane przez LPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k7s5a jest na chipsecie SIS-a. Mialem do czynienia z ta plyta, jej wydajnosc mozna porownac do kalkulatora za 10 PLN made in Taiwan ;) Lepiej zmien plyte na lepsza na chipsecie VIA lub n-force.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze go nie mam i chce zapytac. a jakie wulgaryzmu??

@wojtekj

 

Grzechu dokonał autocenzury, przekleństw, które cisnęły mu się na usta, bowiem zadałeś jedno z zakazanych na tym forum pytań! (Czytałeś REGULAMIN??)

 

Z tych samych powodów LPC zrobił sobie z Ciebie jaja.

 

Nie ma na tym forum wróżek, nawet któś z identyczną konfiguracją: płyta główna, procesor i pamięci, mółby się pomylić, bo zwłaszcza proc nawet w ramach modelu podkręca się bardzo róznie.

 

Ja mojego XP 2000 na rezerwowym Asrocku z chipsetem SISa wykrecilem w okolice 2000 Mhz, ale to naprawde niczego nie gwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Zróbcie sobie wszyscy o tak -> :mur:

 

A wojtekj polecam zapoznanie się z podstawowymi zasadami tego forum, jak i również odwiedzenie działu FAQ :]

 

1800+ to podejrzewam, że palomino, tak więc na wysyp megaherców nie licz, góra +300 MHz, tak aby stabilnie to działało.

 

Na K7S5A niby się nie da, ale jednak da się kręcić za pomocą zmodyfikowanych biosów. Zajrzyj w dział płyty gł.>socketA> i tam znajdziesz obszerny topic o twojej płycie. Ale wiedz że palomino to niezła grzałka i na prąd też pazerna. Raczej pokręcisz sobie tak ot, aby było, bo przyrost wydajności będzie znikomy :)

 

I pozdro dla kolegi Armo z megafizycznym kalkulatorem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny znawca k7s5a się znalazł :P

 

Wydajność 735 jest odrobinę lepsza od odpowiadającej jej kt266/a. k7s5a bywały kapryśne ale raczej ze względu na problemy typowe, dobrze poznane i opisane. Jeśli miałeś z nią problemy i miałeś na niej taką wydajność - musiałeś być wtedy leszczem :P

 

Procek nawet jeśli to palomino coś tam da radę do przodu. moje palominium na k7s5a latało i pod fsb 150, na co dzień chyba 147.

 

Na tym forum ktoś zrobił na k7s5a 183mhz i z tego co wiem walczył o wiecej - czyli porównywalnie do epoxa 8kha+ (co by nie było legendy, chyba pierwsze 200mhz fsb). Na epoxie było na pewno łatwiej, ale na k7s5a też się dało.

 

A zakładającemu temat przydało by się poświęcić chwilkę na zapoznanie z regulaminem

Tyle ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 183 Mhz :twisted2: na K7S5A to zrobił natan33 po jakichś modach PLL, jeśli dobrze pamiętam.Miałem takiego ESC-a przez grubo 2 lata i nienarzekałem. Teraz śmiga bez problemu u kumpla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...