Skocz do zawartości
JuniaQ

Suse 10.2 + Sata Dvd = "brak Plyty W Napedzie"

Rekomendowane odpowiedzi

Wkaladam plyte do napedu pokazuje sie ekran startowy jak sie nacisnie "ESC" to pokazuje ze laduje sterowniki i wszystko pieknie wyglada, wykrywa kolejne komponety w tym dysk twardy na SATA a nie wykrywa DVD na SATA :(. Probowalem startowac instalacje z tym acpi=off i reszte, te bezpieczne i jakies tam jeszcze jedno, nic to nie dalo za karzdym razem pokazuje ze "niema plyty w napedzie". I zaczyna sie proces instalacji recznej. gdzie moge wybierac dodatkowe pakiety, itd. Plyta jest napewno dobra bo z niej instalowalem u kolegi na nagrywarce "ATA", moja nagrywarka tesz jest w pozadku bo na codzien na niej nagrywam itd na windows XP.

 

Plyta główna to MSI K9N Platinum

w czym jest problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz ręcznie załadować moduł odpowiedzialny za kontroler, pod który podpięte jest DVD.

Ja musiałem zrobić podobnie, tyle, że u mnie nie wykrywało DVD (IDE) na Jmicronie oraz HDD na AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw jak nazywa się ów kontroler (instrukcja obsługi płyty), a później załaduj odpowiedni moduł. W twoim wypadku nie koniecznie musisz mieć kontroler Jmicrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...