Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

No zmieniam mojego ABita NF7-S i Athlona XP-M 1.45v

Niedawno co zamowilem Biostarka Tylko wplacic pieniążki i czekac.

Tylko teraz nie wiem jakiego procka brac 4speed ma SD 3700 i ponoc smiga na 2900Mhz na default napieciu mi tyle styka nie mam zamiaru krecic ekstremalnie Napisalem do niego maila ale minal 1 dzien i zero odzewu bral ktos od niego moze ??

http://allegro.pl/item161543098_amd_athlon...elacja_o_c.html

By mnie wyszlo 365zł z fryzjerem

 

Od marka_voodoo mialem zamiar brac selekta ale to juz 430zł bedzie ;/ a troche z kasą cieniutko a w sumie ponad 3Ghz nie mam zamiaru krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD ma 1 cache i troche wieksze osiagi jedyna roznica i jest bardziej chodliwym procem czyli mysle łatwiej bedzie go pozniej sprzedac.

Ja chcialbym kupic procka nowego z gwarancja i kupic raz a porzadnego w miare zeby na jakis cas starczyl

 

Najsmieszniejsze jest to ze moj Athlon Mobilny chodzi po okolo 300zl :-)

 

Wracajac do tematu bral ktos od 4speed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD ma 1 cache i troche wieksze osiagi jedyna roznica i jest bardziej chodliwym procem czyli mysle łatwiej bedzie go pozniej sprzedac.

Ja chcialbym kupic procka nowego z gwarancja i kupic raz a porzadnego w miare zeby na jakis cas starczyl

Ja się sugerowałem testem TUTAJ . Na gwarancji mi nie zależy, bo odkąd mam komputer nie miałem nigdy problemów z procesorami. A jednak wydaje mi się że dopłacanie koło 130zł jakoś mi się nie widziało. Poza tym Venice możesz kupić z pewnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do 4speed gwarantuje mi ze procesor na 2900Mhz pojdzie bez zmiany napiecia mimo ze to jest E6 a Venice juz sprzedany ;/

Biore SD zobaczymy co sie z niego wycisnie

Płytka zamowina powinna w piatek byc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wystawić wersję beta mojego BIOSu:

m3beta1

W paczce znajduje się BIOS (plik m3b1.bin), program do konfiguracji timingów ("setup m3beta.exe" - zapisuje dane do CMOS - nie ma nic wspólnego z A64tweaker/Memset) oraz niezbędne biblioteki.

Przed flashem należy uruchomić program "setup m3beta.exe", ustawić wszystkie comboboxy na "Auto" i kliknąć "Save To CMOS".

Po sflashowaniu należy przestawić opcję "Advanced Memory Timings" w BIOS na "On". Teraz już można ustawiać timingi programem "setup m3beta.exe".

 

BIOS testuję od 3 dni i jak na razie wszystko ok. Po przestawieniu TREF na 133MHz 15,6us procek wreszcie zrobił mi stabilne HT296 pod windą (bo z bootem >290MHz nadal ma problemy)...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze na tej plycie zlacze firewire? bo na stronce morele.net i 4speed.pl jest napisane ze ma dwa a ja nie mam i teraz nie wiem o co chodzi. na stronce biostara jest info ze opcjonalnie wiec nie wiem jak to traktowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy jestem kopletnym laikiem w podkrecaniu proca i mam to plyte, do tego procek Athlo64 3200+ Venice [Temp max. 28 stopni] i bede mial niedlugo 1,5 gb RAM 400MHz [w tym momencie 266MHz :? ] i mam problem co i jak poustawiać w BIOSie. Jak by ktoś wytłumaczył krok po kroku co pozmieniać byłbym BARDZO wdzięczny B-) Mój zamierzony docelowy zegar to 2500-2700 MHz PLZ HELP

Edytowane przez krus85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie n*wałkowane ale za dużo opcji do wyboru więc pytam. Ustawiam w biosie vcore 1,300v, uruchomię ponownie z tym i w biosie nadal mam ustawione 1,3v ale w aktualnych odczytach biosu jest 1,29v a pod windowsem w cpuz&everest&podobne jest 1,39-1,41! wiem wiem, windą się nie mierzy napięcia ale duża rozbieżność, w którą wartość mam wierzyć? (nie dysponuję miernikiem)

Proc 3000+

płyta nf4 a9a

stery amd są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy Scythe Infinity nie bedzie o nic zawadzal na tej plycie?

 

Zastanawiam tez sie co zrobic z wiatrakiem na mostku, niebieski zalman to by bylo cos, ale mostek jest tak blisko grafiki ze n/c

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Mam problemik z tą płytą i dyskiem seagate - postawilem na tym winde niby wszystko cacy tylko czasem strasznie długo sie uruchamia system.

Instalowałem winde potem sp2 potem sterowniki - nie wciskałem f6 podczas instalacji i niedoinstalowywałem sterowników do sata w trakcie - po prostu nie wiedziałem że trzeba coś takiego zrobić :oops:

Czy mam w ciemno robić reinstal ?

 

Bios sprawdze (standardowy w każdym razie) - płyta rev 1,2 a na razie testuje gumkę dociskającą kabel zasilający za radą Milansa - jak sie nic nie pokarze w ciągu 3 dni będe szczęśliwy

 

bios:

AwardPhoenix - Award WorkstationBIOS v6.00PG

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasem zdażało mi się, że system długo mi się wgrywał - pomogło przestawienienie mnożnika HT z 3x na 4x (800MHz).

Mam dysk sata 2 seagate i nie potrzebowałem żadnych dodatkowych sterowników (instalowałem winxp z sp1).

 

Jaką masz wersję BIOSu?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam tez sie co zrobic z wiatrakiem na mostku, niebieski zalman to by bylo cos, ale mostek jest tak blisko grafiki ze n/c

Jest cholernie blisko, ale ja w swojej naiwności miałem nadzieje, że zmieszcze pentagramowskiego jeża, ale grafa (galaxy 7900gs) zastrajkowała. Kombinery w dłoń, radiator stracił parę żeber w walce, kilka innych się musiało rozstąpić bo kondensatorki się nie mieściły, ale całość udalo sie doprowadzić do stanu używalności.

 

 

Fota płyty, troche taka sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie n*wałkowane ale za dużo opcji do wyboru więc pytam. Ustawiam w biosie vcore 1,300v, uruchomię ponownie z tym i w biosie nadal mam ustawione 1,3v ale w aktualnych odczytach biosu jest 1,29v a pod windowsem w cpuz&everest&podobne jest 1,39-1,41! wiem wiem, windą się nie mierzy napięcia ale duża rozbieżność, w którą wartość mam wierzyć? (nie dysponuję miernikiem)

Proc 3000+

płyta nf4 a9a

stery amd są

 

Odinstaluj sterowniki AMD

U mni obniżały napięcie (w biosie 1.4v w win 1v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie tez tak dziwnie ze jak puscicie na starcie 9x200 i chcecie clockgenem z windowsa podciagnac to wam podnosi sie pci zalozmy jak puszcze 6x300 to mam lajcikk do 6x360 a potem pci roscnie :(

Też tak mam - po prostu żeby zadziałała blokada PCI trzeba dać np: 201MHz.

 

Ma ktos fotke tej plyty w dobrej rozdzielczosci? Na necie marne 280x200 :/

Jeśli to ci coś pomoże... TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki!

 

Ten inzynier, ktory umiescil mostek w takim miejscu zasluzyl na chloste.

Chłosta to mało, ale ja mam od miesiąca już takie ustrojstwo jak na załączniku, wywaliłem oryginalny wiatrak na 4 śrubach i na radiator wieje cichutki 80x80. Ponoć Wasze wiatraki chipsetowe są ciche, mój wył przeraźliwie, no może nie tak jak te z serii asus A8N-E ale i tak wkurzał, a teraz cisza i dość chłodno, sprawdzane paluchem :lol2: nie parzy a nawet jest chłodniejsze niż def.

post-140822-1171557717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...