Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

:huh: tego tematu za bardzo nie czytalem, ale w innych miejscach mowili ze nie bedzie dzialac.ale jak dziala to super :D

 

Dzieki!

gdzie w innych miejscach? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie seagate 7200.10 sata2 320gb działa bez problemów, w hdtune wyswietla mi że mam dysk sata2, ale jako aktywny podaje mi ata/133. Nie powinno być 150 dla tej płyty?

 

Załączam fotki po operacji wywalenia fabrycznego chłodzenia chipsetu. Kilka zębów off i zalman niebieski jak ulał.

post-140822-1172419555_thumb.jpg

post-140822-1172419570_thumb.jpg

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co też tak mam sata I czy II pokazuje ATA 133

 

testuje w ewerescie Tools> Disc benchmark... read begin mam 60MB/s

 

na poprzednich płytach(Asus NF3, ECS NF3) też tak miałem więc chyba.... qurde nie wiem juz czy to normalne czy nie

 

ile powinien byc ~ odczyt dla dysku sata I ?

 

ten patent z zalmanem tez muszę wykorzystać bo coś głośno się zrobiło

w sumie to myśle że bez wiatraka standardowy radiator powinien wydolić, widziałem gorsze chłodzenia na NF3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIASNO NA TEJ PLYCIE :D

 

Scythe Infinity wchodzi jezeli kogos interesuje. Tylko ze jak dam wiatrak z prawej strony, to kosci ram zaslania :)

Jeszcze x1950pro z chlodzeniem od Arctic Cooling i robi sie jeszcze ciasniej hehe.

 

Pozniej walne pare fotek jak Scythe sie miesci, bo kilka stron wczesniej ktos pytal o Ninje, wiec moze sie przyda :)

 

promieniowanie fajnie tego zalmana dales, musze zobaczyc jak u mnie by to wygladalo :>

 

Ps. Tym ktorzy mowili, ze wiatrak na mostku jest cichy, chyba slon na ucho nadepnal :>

 

EDIT:

 

Wgralem ten biosik od luk1999 http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2483988

 

I gdy zmieniam magistrale dla procka to nie ma zadnych zmian :/

Odpalam kompa i jest jak standard.

 

EDIT2:

 

Wgralem sobie najnowszy biosik z stronki biostara i teraz jest ok.

Dopiero ucze sie podkrecania na nowej platformie hehe

Narazie mam sempa3200+ 9x285 HT x3 i jakos leci bez zmiany napiecia.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wentyl na Chipsecie nie jest cichy ale glosny raczej tez niebardzo chodz wieczorem jak siedze przy kompie i muzy nie slucham to przeszkadza i kompa na noc zoastawiac to tez troszke slyszachc go ale to nie zmiania fakty ze niektore kompy ktore przywoza ludzie na serwis chodza jak Odkurzacz

 

Szkoda ze C'n'q nie ma zadnego to mobo.

Ja kupilem stabilizator 9v na chipset i daje mu 9v a na wentyl od proca mam regulator obrotow pentagrama ;-D

 

Biosika nie zmienialem na tym co byl ladnie proca wykrecilem i wszystko super smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem ten biosik od luk1999 http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2483988

 

I gdy zmieniam magistrale dla procka to nie ma zadnych zmian :/

Odpalam kompa i jest jak standard.

Dziwne - ten BIOS tylko dodaje regulację Command Rate.

Lepiej zapodaj ten. Po przestawieniu MAL na 8 i RP na 6,5 płyta działa mi z pamięciami na dzielniku 166MHz przy 4x512 (237MHz 3-3-3-8-2T). Na oryginalnym BIOSie mógłbym tylko o tym pomarzyć :).

 

EDIT2:

 

Wgralem sobie najnowszy biosik z stronki biostara i teraz jest ok.

Dopiero ucze sie podkrecania na nowej platformie hehe

Narazie mam sempa3200+ 9x285 HT x3 i jakos leci bez zmiany napiecia.

No nie wiem, u mnie z najnowszym BIOSem są problemy - po flashu nie działa stacja dyskretek (!). :D

 

Jak macie problem z długim ładowaniem się systemu na tej płycie, to walcie maile do BIOSTARa - może coś z tym zrobią:

http://www.biostar-usa.com/supportform.asp

 

Mnie odpowiedzieli tak:

It’s boot so slow perhaps it’s because one of the sector on the hard drive is bad or something. Or OS is trying to look for some particular drivers to load up. Try to do a windows repair from the cd xp to see if it can fixes problems with the hard drive or something else like OS parameters and registries.

Bla bla bla :( Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu MAL na 8 i RP na 6,5 płyta działa mi z pamięciami na dzielniku 166MHz przy 4x512 (237MHz 3-3-3-8-2T). Na oryginalnym BIOSie mógłbym tylko o tym pomarzyć :).

No nie wiem, u mnie z najnowszym BIOSem są problemy - po flashu nie działa stacja dyskretek (!). :D

Jak narazie dla mnie te cyferki to czarna magia ;)

Ja nie uzywam stacji dyskietek, wiec dla mnie to nie problem.

 

 

Testuje sobie teraz takie ustawienia:

Dołączona grafika

 

Tylko mi napiecie program zawyza, bo jest na 1.4V ustawione.

 

Procka mam od Milansa :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie i sprawdź, na jakim maksymalnym HTT bootuje ci płyta na domyślnym mnożniku procesora (ustaw w BIOS np: 295MHa, zapisz ustawienienia i wyłącz kompa na kilka minut).

U mnie max to 290MHz, bryken wyciskał 298MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lece teraz 300x9 i 1.5V bo na 1.45V SP2004 sie wywalal :)

Musze sobie jeszcze wgrac ten biosik od Ciebie i przestawic CR na 1T

 

EDIT:

 

Wywalil sie po 40minutach, trzeba pokombinowac :)

 

EDIT2:

 

promieniowanie jaka masz odleglosc od PCB grafy do pinow zalmana?

 

EDIT3:

 

295x9 1.5V i Sp2004 3h stabilnie.

Jutro biosik wgram i sie pobawie.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promieniowanie jaka masz odleglosc od PCB grafy do pinow zalmana?

Odległość PCB grafiki do pinów zalmana (niewyłamanych) = 13mm, natomiast po wywaleniu dwóch rzędów pinów (jak na zdjęciu powyżej) ta odległość = 24mm. Ja musiałem je wyrywać bo mam cholernie duży radiator na GPU jak widać, ale jak masz grafikę z normalnym chłodzeniem to może wystarczy wyłamać 3-5 pinów z pierwszego rzędu i będzie git. Mój zalman szczerbol spisuje się ok, nawet nie parzy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtopa, grafa zachodzi na polowe wiatraczka.

Wywalilem standardowy wiatrak i puscilem pod katem 92mm 5V wentyla :)

Powinno styknac, ciasno jak cholera heh

 

Edit:

Srodek radiatorka jest goracy, ale trzymajac palec da sie wytrzymac :>

Jaka jest max temp. bezpieczna dla tych chipsetow?

 

 

'sproboj dac 301 x 9 ;) bo czasem plyty niektore sie gryza z 'pelnymi' predkosciami htt.

 

edit.

 

a jesli nie ma 301 to 299 ;)

Dalem 299 bo jeszcze zmodowanego biosu nie wgralem.

Napiecie 1.525V bo na 1.5V obraz z karty tv co jakis czas "przeskakiwal" :)

Narazie leci SP2004 i jakos sie trzyma.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtopa, grafa zachodzi na polowe wiatraczka.

Wywalilem standardowy wiatrak i puscilem pod katem 92mm 5V wentyla :)

Powinno styknac, ciasno jak cholera heh

Miałem przez jakiś czas 80x80 puszczony na aluradiator fabryczny i spokojnie wystarczało ale powiem wam że po zainstalowaniu zalmana jest znacznie chłodniej, mam co prawda nadal nawiew dodatkowy ale spokojnie zalman sam by sobie poradził z chłodzeniem tego nf4, wczesniej miałem płytę z nf4ultra i na tym samym zalmanie grzał się dużo mocniej. Także koledzy piłujcie, wyrywajcie, łamcie i raciach!cie piny i żeberka - będzie znacznie ciszej i milej w budzie :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle wsadzic w srodek gdzie jest pusto po wiatraczku biostara, pare radiatorkow od karty graficznej na tasmie dwustronnej :D

Bedzie pewnie lepiej cieplo odbierac ze srodka.

 

Jedna rzecz mnie irytuje, przy podkreconym procu bez obciazenia, cewka gdzies na plycie piszczy :/

Pod obciazeniem przestaje.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas 80x80 puszczony na aluradiator fabryczny i spokojnie wystarczało ale powiem wam że po zainstalowaniu zalmana jest znacznie chłodniej, mam co prawda nadal nawiew dodatkowy ale spokojnie zalman sam by sobie poradził z chłodzeniem tego nf4, wczesniej miałem płytę z nf4ultra i na tym samym zalmanie grzał się dużo mocniej. Także koledzy piłujcie, wyrywajcie, łamcie i raciach!cie piny i żeberka - będzie znacznie ciszej i milej w budzie :smile2:

Założyłem u siebie zalmana pomarańczowego, wyłamałem 2 rzędy ząbków i radiator jest dosyć gorący około 60'C. Nie wiem na ile to bezpieczne dla chipsetu, ale chyba dołożę jakiś cichutki wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem fotki wczesniej wiec:

 

Scythe Infinity na Biostarze :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Teraz kosci ramu nie mam jak chlodzic, bo wiatrak od Scythe zaslania :/

Strasznie ciasno jest.

 

 

A jak jeszcze grafike x1950pro z accelero chlodzeniem dodalem:

 

Dołączona grafika

 

 

Mostek teraz chlodze tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I pochwale sie porzadkiem w kompie :>

 

Dołączona grafika

 

Fotki jakosciowo takie sobie, ale to tylko komorka :)

 

EDIT:

luk1999 wgralem Twoj biosik, ale widze ze on tylko daje opcje do pamieci. Dalem dzieki niemu CR 1T :)

Sa jakies biosiki, ktore daja mozliwosc wyjechac z magistrala wyzej? I wiecej woltow na cpu?

 

Testuje teraz 300x9 / 1.525V / HT x3 / dzielnik na pamieci 133MHz

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wystarczyla zmiana z 12v na 9v na chipsecie ;-)

Denewruje mnie tylko ze C'n'q nie ma to mobo !!

 

Kurde ale Scythe Infinity jest duzy ;-)

SKRYTOBOJCA gdzie masz Dysk w budzie albo jakies mocowania coby dysk wsadzic? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RightMark CPU Clock Utility - kurcze ja na tym nie moge zrobic C'n'g

SKRYTOBOJCA czy moglbys mi powiedziec jak zrobiles np na GG 3304434

 

EDIT: Dobra poradzilem sobie juz mam C'n'g tylko kurcze niby moj wentylator ktory mam na procu powinien sam dobierac obroty ale jakos caly czas ma 1900RPM nie wiem czemu.

Edytowane przez tusiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

luk1999 wgralem Twoj biosik, ale widze ze on tylko daje opcje do pamieci. Dalem dzieki niemu CR 1T :)

Sa jakies biosiki, ktore daja mozliwosc wyjechac z magistrala wyzej? I wiecej woltow na cpu?

Z woltami raczej przy mojej obecnej wiedzy nie da rady.

Co do HTT>300MHz BIOS, to napisałem do autora speedfana i clockgena z prośbą o fragmenty kodów źródłowych lub wyjaśnienie zasady oprogramowania - zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Ustaw timingi jak na screenie poniżej i zobacz, czy pamięci polecą ci na dzielniku 150MHz (oczywiście daj CR=1T):

 

timy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zalman na chipsecie wygląda tak:

Dołączona grafika

Mimo, że jest nawiew na chipset, to i tak jest tam dosyć gorąco, próbnik podaje 49'C.

Max co na tej płycie wycisnąłem to A643000+ @ 2847 @ 1.525V, zwykłe Twinmosy 400 chodzą na 237 w dualu :D @ 2.7V.

Rightmark CPU Clock Utility działa super, procek lata albo na 4x316 albo na 9x316, żadnych zwisów.

Osobiście uważam że za tą cenę nie ma lepszej płyty głównej.

 

Jedna uwaga... zdarza się że komp nie chce się włączyć :sad: mruga dioda od zasilania (nie sygnalizuje piskami żadnych błędów), trzeba go kilka razy wyłączyć i dopiero zaskakuje... nie mam pojęcia co to może być

Edytowane przez Teres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...