Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 7600gs

Chcę się podzielić - nader pozytywnymi wrażeniami (patrz sig).

Jedna rzecz mnie tylko nurtuje - używam słuchawek (tylko) i słyszę wszystko co robi proc :/

Jak poruszam myszą po pulpicie, to słyszę delikatne buczenie jak miecz świetlny z gwiezdnych wojen.

Do tego cała gama innych dźwięków niezależnych od ustawień głośności - oczywiście w zależności od tego co robi proc ;]

Nie przeszkadza bardzo - jak słucham muzy jest ok, w filmach tez, w grach również ale jak nie słychac nic to słychać właśnie proca (albo płytę - ciężko mi powiedzieć) - w sumie lepsze to niż warpienie muzy przy łażeniu po necie na moim starym epoksie (8rdaei).

Jak jest u was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Zupełnie niezależnie od ustawień głośności - wyciszylem wszystko i nic się nie zmienia :]

Może to kwestia słuchawek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to wkurza, ze jest jest podkrecony proc i zaladuje sie windows to COS zaczyna piszczec ze srodka komputera, cewka jakas czy co :/

Gdy jest w biosie, albo gdy laduje sie win tego nie ma.

 

W ciagu dnia to az tak nie irytuje, ale w nocy to musze korzystac z C'n'Q aby bylo spokojnie :(

 

EDIT:

Odkrylem, ze gdy wylacze z traya programik od karty tv (leadtek) to pisk prawie, ze zanika.

 

EDIT2:

Samo wylaczenie odbiornika podczerwieni od karty tv pomaga, ale lekki pisk nadal jest.

 

EDIT3:

Wyjecie karty tv nie likwiduje pisku. Nie powiem, ze zaczyna to dosc mocno irytowac :/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to wkurza, ze jest jest podkrecony proc i zaladuje sie windows to COS zaczyna piszczec ze srodka komputera, cewka jakas czy co :/

Gdy jest w biosie, albo gdy laduje sie win tego nie ma.

Miałem coś podobnego na starym MSI pod 754. Wysoki, cichy pisk znikał przy mocniejszym obciążeniu proca, a pojawial sie ponownie w trybie idle. Znikł permanentnie wraz ze sprzedaną płytą ;) Edytowane przez deng xiao ping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaistalowane dwa systemy, drugi jest czysty, ma tylko stery do plyty i grafy, oraz do modemu adsl.

 

Gdy wywale modem z USB to pisk ucicha :mur:

Normalnie jaja jak berety.

 

EDIT:

 

Oficjalnie potwierdzone:

 

Dołączona grafika

 

Szkoda, ze zapomnialem przestawic pamieci na 1T przy tym dzielniku :(

 

Nastepny cel to pamieci na 245MHz :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na 6stronie masz odpowiedz programem zmiana predkosci wiatraka i taktowania na nizsze to cnq

Doskonale wiem czym jest CnQ i pierwszy raz słyszę, żeby był on odpowiedzialny za zminanę prędkości wiatraka. CnQ obniża napięcie i taktowanie procka (przez obniżanie mnożnka procesora) przez co procesor staje się chłodniejszy. A to, że czasami towarzyszy temu spadek obrotów wentyla to już inna bajka pt.: "układ sterujący wiatrakiem(ami)".

 

 

Niestety nie umożliwia :-|

Dzięki, zatem będę musiał zaopatrzyć się dodatkowo w jakieś dwa regulatorki (proc+buda). Ehh i znów dodatkowe wydatki... Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobilem tak.

Na allegro znalazlem takiego kolesia co sprzedaje przejsciowki za 5zł z molex na 5 7 lub 12v z kazdego molexa 5 gniazd 3 pinowych pod wentyle. za doplata robi tez 9v jedno napiecie 9v to 50gr doplaty.

Kupilem sobie taki molex z 5v 7v 9v 12v i chipset podlaczylem na mniej wentyl kazdy tez na mniej a przy procu to mam tak ze mialem regulator zalmana i w zaslepce od obudowy zrobilem mala dziurke i przez nia wystawione mam to kolko od regulatora obrotow zalmana a na nim zalozone takie pokretło jak komp sciaga cos wieczorem mam na minimum a proc chodzi z C'n'q 1Ghz a jak gram mam prawie na max ;-)

W ten spob mam chlodno w budzie i cichutko jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobilem tak.

Na allegro znalazlem takiego kolesia co sprzedaje przejsciowki za 5zł z molex na 5 7 lub 12v z kazdego molexa 5 gniazd 3 pinowych pod wentyle. za doplata robi tez 9v jedno napiecie 9v to 50gr doplaty.

Kupilem sobie taki molex z 5v 7v 9v 12v i chipset podlaczylem na mniej wentyl kazdy tez na mniej a przy procu to mam tak ze mialem regulator zalmana i w zaslepce od obudowy zrobilem mala dziurke i przez nia wystawione mam to kolko od regulatora obrotow zalmana a na nim zalozone takie pokretło jak komp sciaga cos wieczorem mam na minimum a proc chodzi z C'n'q 1Ghz a jak gram mam prawie na max ;-)

W ten spob mam chlodno w budzie i cichutko jak diabli.

Ja znalazłem na allego regulatory (typu zalman z pokrętłem) za 7zł, więc chyba kupie takie dwa i podłącze przez nie fryzjera i 12cm witrak na budzie. A w kwestii hałasu tego wiatraczka na nf4 - mocno on daje po uszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co lubisz, byla to najglosniejsza rzecz w moim kompie.

Zasilacz mam na 5V, proca na 5V, grafa jest w cicha. A to bydle wialo, ze hooo :D

Potwierdzam, straszny wyjec <_< . Obecnie mam na nim zalmana + puszczoną wolno 80mm. Aktualnie mi fryzjer hałasuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dosc wyl ale na 9v mi sie spokojny zrobil a na 7v to juz wogule cichutki :)

 

Kurcze dzisiaj uslyszalem cewke o ktorej ktos tam mowil rzeczywiscie na podkreconym procu slychac troche jakas cewke czy cos dobrze ze mam C'n'q w RightMarku to slychac ja tylko jak proc chodzi na max a tak to nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

U mnie nie słychać żadnych cewek ale ( za to w słuchawkach ptaszki i miecze świetlne ) ale to pewnie wina dogorywającego WD.

Apropos dysku to jaki tu można włożyć ? Każdy jaki mi się spodoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem na tej płytce 3GHz z A643500+ na 1.325V full stable. Gdyby nie goodramy poszło by zapewne wyżej. Jak za cenę za ok 200zł to jest spoko :D

 

Chociaż w kwestii cena/jakosc i wydajność nadal w moim rankingu króluje DFI RS482 Infinity, którą można było jeszcze niedawno wyrwać za 250-270zł (nie wiem jak teraz). Po prostu DFI ma lepsze OC (bogaty bios praktycznie jak w Lanparty), lepsza dźwiękówka+brak zakłóceń, nie piszczą żadne kondensatory itp, pasywnie chłodzona, SMARTFAN regulujący pracę wentyla na procesorze, firewire, zintegrowana grafa i ogólnie jakoś bardziej solidna konstrukcja. Z kolei dłuższa gwarancja i rozmiar (więcej slotów) to zalety Biostara.

 

Mam obie te płyty i obie są spoko jak na budżetowe konstrukcje, ze zdecydowanym jednak wskazaniem na DFI.

 

EDIT: pamięć chodzi na tym biostarze na 2T. Ja chyba jestem ślepy, bo nie widze opcji, którą to można zmienić.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: pamięć chodzi na tym biostarze na 2T. Ja chyba jestem ślepy, bo nie widze opcji, którą to można zmienić.

Cofnij sie pare stron, jest link do biosu zmodowanego i potem w WIN sobie zmienisz programikiem.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Nikt się nie kwapi z odpowiedzią na moje pytanie (może i głupie) więc zapytam raz jeszcze ;]

Dysk owszem sata mogę włożyć, sata 2 już nie ? Bez modowania płyty ?

 

thx przemo3642 ;]

wiem leniwy jestem ale wybaczcie - poprawię się :P

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie kwapi z odpowiedzią na moje pytanie (może i głupie) więc zapytam raz jeszcze ;]

Dysk owszem sata mogę włożyć, sata 2 już nie ? Bez modowania płyty ?

Odpowiadając na twoje poprzednie pytanie: tak, każdy jaki Ci się spodoba, w tym sata2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w koncu uruchomilem kompa :)

mam pare pytan:

 

1. Jak zropic update BIOS ? Czym? i na jaki? :)

 

2. Gdzie w biosie wylaczyc opcje C'n'Q ?

 

3. Czy temperatura pokazywana przez plyte jest poprawna? (Wychodzi na to, ze moj athlonik ma 25* :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na CD z pudelka jest programik do wgrywania biosu z poziomu WIN.

2. Plyta nie obsluguje tego. Wiec nie ma czego wylaczac :>

(Ale mozesz sam sobie uzywac C'n'Q za pomoca http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml)

3. Odpal Everesta i szukaj "Dioda procesora", mi pokazuje 31C, a ten pomiar o ktorym ty mowisz 26C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. w speedfanie juz zlokalizowalem temp procka. Czy jest ona poprawna? ;)

 

moze ktos wyltumaczyc, czemu przy zmianie mnoznika z plyty wydobywa sie taki pisk? :|

 

a do tego wentylator od chipsetu jakos tak dziwnie terkoczy . chrzesci ;)

macie jakis pomysl na chlodzenie chipsetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. w speedfanie juz zlokalizowalem temp procka. Czy jest ona poprawna? ;)

A masz inne wyjscie? Czytales ten temat? Nikt nie narzekal na pomiar temp.

 

 

moze ktos wyltumaczyc, czemu przy zmianie mnoznika z plyty wydobywa sie taki pisk? :|

Przy zmianie na wyzszy czy nizszy? Mi przy wyzszych czest. procka piszczy. Czytales ten temat?

 

 

a do tego wentylator od chipsetu jakos tak dziwnie terkoczy . chrzesci ;)

macie jakis pomysl na chlodzenie chipsetu?

Czytales ten temat?!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...