Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

a do mnie wlasnie przyszla paczuszka koszt przesylki 8zl a to kurirer przyszedl wypasnie wyposazenie moze troche ubogie ale wszystko co konieczne to jest w srodku i w dodatku ta cena :)

A do mnie też dzisiaj przyszła, jest na zielonym laminacie i na pudełku mam opis NF4STA9A. Czekam też na SD 4k+ ale chyba nie wytrzymam i spróbuję to zapuścić z moim Venice'm 3k+. Tak na marginesie przepłaciłem 5zł :) płyta staniała od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynam kręcić z nowym dzielnikiem 150. wyzej macie poprawionego biosa.

wiecie moze jak ustawic CR1???

 

u mnie chipset jest cichutki!

 

jaki jest max HT dla tego chipsetu bo nie wiem czy ustawic 290x4 czy /3 1160/ czy 870 wydoli jak myslicie???

Edytowane przez kypro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta kosztuje już w sklepie morele.net 185,42 złoty ;O Chyba naprawdę ją zamówię, ale poczekam jeszcze parę godzin na wasze opinie. Póki co widać, ze za tą cenę to naprawdę rozsądny wybór ;) Jedno małe pytanie, czy opłaca mi się wsadzić do tej płyty San Diego 3700+ ?! (Byłby to ten San Diego 3700 OEM z Allegro od użytkownika 4speed.pl ). Słyszałem tylko, ze mają już gorsze możliwości OC, ale moze 2,8Ghz osiągne z tą płytą i tym procem....

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mi się trafił głośny chipset, no może nie głośny ale słyszałem go :) to zrobiłem moda-topora czyli odłączyłem wiatraczek chipsetu i skierowałem na cały grzejnik aluminiowy (ten fabryczny) duży wiatrak 80x80. Chodzi już tak drugi dzień... jak przez miesiąc nf4 nie spłonie (a nie parzy) to będę zadowolony bo to znacznie cichsze niż fabrycznie.

 

Czy wszyscy mamy zielone Biostary ver. 1.2, czy ktoś posiada czerwoną?

 

Miałem wczoraj na tej płycie Venice'a 3000+ E6 i wcale nie chciał pójść więcej niż htt mobo 9*240 :( próbowałem oczywiście powyżej ale niestety w ciągu 24h zaliczyłem 2x reinstalka win, system nie do odratowania po o/c, kurde nie wiem w czym ból, pamięci zniżane do 166/333, mobo 4x, cpu 9x, przy różnych napięciach i przy próbach coraz większego htt 2 razy posypał mi się xp, może to wyjątkowo kiepski procesor ale bez przesady, nawet najgorsze Venic'y E6 robią po 2400MHz, macie jakąś radę na to kiepskie o/c mojej mobo (zielony laminat, ver 1.2)?

 

[Dzisiaj przyszedł do mnie SD 4000+ i siedzi już na Biostarze ale po wczorajszych przejściach boję się kręcić, dość reinstalowania windy! :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie zebrałem się i złożyłem kompka. Procek to Venice E3 3000+ - nie miałem co prawda zbyt wiele czasu na testowanie, ale bez problemów ruszył 9x278=2,5GHz bez zmiany napięcia. Jeśli wierzyć wskazaniom programów, to płyta zawyża napięcie na procku o ok. 0,04V.

Próbowałem ustawić proca na 8x300, ale niestety kompek nie odpala. Trochę się zawiodłem na tym BIOSTARze (miałem brać droższego o 50zł Jetway'a 939GT2, który spoko robi 320MHz i ma dużo bogatszy BIOS), ale zobaczymy jutro - może pomogą mnożniki HT niższe niż 3x?

 

BIOS z odblokowanymi dzielnikami pamięci, który możecie ściągnąć parę postów wyżej działa bez najmniejszych problemów - właśnie leci 25 minuta SP2004 na dzielniku 150MHz ;).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie dojechalem 9x298 v 1,525 (biosowe) na sempronie 3k od Drozdy bo przy 9x300 potrzebne jest 1,55 bo na 9x300 po 20minutach SM sie reseuje a te 9x298 oczywiscie testowane 2godzinnym SM zapdaolbym wam screena ale mam mnie limit dojechal i cud ze wogole moge przegladac forum (bez obrazkow itp itd) jakies lepsze memki by sie przydaly i musze potestowac ten nowy bios ps czy wy tez nie mozecie zmienic napiecia na chipset i

 

dlaczego na procka jest max 1,525 mialo byc 1,7 jezeli dobrze pamietam

 

wiatraczek na mobasie jest bardzo cichy na 5V a na 12V zas tak bardzo nie halsuje chociaz bs najglosniejsza czescia mojego kompa

 

ps. jak ktos nie ma pojecia o OC to niech nie pisze glupot ze plyta htt 240 osiaga np moje ustawienia:

 

HT 3X

memki jako 133

htt 298

cpu napiecie 1,525

mnoznik procka 9

 

i zadnej zwiechy!!

 

w beznadziejnym miejscu dali zworke do clean cmosa juz wole bateryjke wyciagac

 

ps. luk1999 moglbys dac wyzsze htt w biosie anizeli 300 i zeby sie je recznie wpisywalo

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie pojdzie wyzej niz 315Mhz. probowalem clock genem.

ja na razie walcze z CZYMŚ zobaczcie sami

 

 

9x270 memki dual 166 czyli chodziły 224Mhz

 

zmienilem dzielnik pamieci na 150 i podobnie. po 30 min w obvilionie niebieski ekran

 

myslicie ze od czego mi tak wyskakuje???

 

zaraz podniose napiecie na procku i zobaczymy czy to to!

post-144720-1169650584_thumb.jpg

post-144720-1169650592_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem 278x9 1.45v

ram 150

 

gram sobie juz 15min w obviliona i na razie (odpukać) idzie

 

memki mam dosys dziwne

goodram 512 400 3447

sansung 512 400 3336

 

timingi ustawilem na goodrama dla 166 (taktowanie 150)

być może były za wysoko postawione 224Mhz

być może procek potrzebował dopałki. myślicie że 1.45 to dużo jak na co dzień

 

 

muszę stabilnie to ustawić i zabrać się za krate graficzną!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie najpierw sprawdz samego procka potem ramki podciagnij potem grafe:

procka ustawiasz na maksa memki minimalnie dzielnik 133 i testujesz Stress Prime 2004 na blend test srednio po 20minut starczy

 

potem memki badasz testujesz je memtestem itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie jest teraz nawet po prawie godzinie!

9x278 na 1.45 pamięci 150

 

sprubuje jeszcze z niższym 1.42 czy zostawić tak jak jest. takie vcore jest wysokie dla tego procka??

Mój Venice 3000+ E6 dopóki go nie sprzedałem cały czas chodził na 9x278 MHz przy 1,40 V i dzielniku mem 166 MHz, beż żadnych zwiech. Także twoje wyniki to żadna rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiślaku! B-)

 

Nie chwale się osiągami tylko pisze że coś mi nie współpracowało i musiałem podnieść napięcie (przy okazji taktowanie :) )

Mam 2 różne kości ramu w dualu Samsungi i goodramy o innych timingach pozatym tylko jedna 2-stronna.

 

Dobra rada: jak podkręcasz procka to zmień dzielnik pamięci.

Zadna rewelka jak ci procek poszedł 9x278 przy ramach 100 :lol2: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiślaku! B-)

 

Nie chwale się osiągami tylko pisze że coś mi nie współpracowało i musiałem podnieść napięcie (przy okazji taktowanie :) )

Mam 2 różne kości ramu w dualu Samsungi i goodramy o innych timingach pozatym tylko jedna 2-stronna.

 

Dobra rada: jak podkręcasz procka to zmień dzielnik pamięci.

Zadna rewelka jak ci procek poszedł 9x278 przy ramach 100 :lol2: :mur:

Ta uwaga nie była do Ciebie tylko odnośnie możliwości płyty :D Jeśli chodzi o pamieci to chodziły na 230 MHz - tyle dawał dzielnik 166 MHz.

Sprawdzał ktoś może kartę muzyczna z tą płytą, bo moje Audigy zwalnia pamięci :mur: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robię źle?

 

ht mobo x3/x4

htt 250

cpu 12x

vcore 1,45

mem 166 cl3 (w cpuz wychodzi rowno 200)

 

procesor SD E4, ponoć krętliwy, mobo wstaje ładnie, super pi 32 bez problemu przechodzi, generalnie stabilnie i ładnie ale sp2004 wywala sie po 1-2 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robię źle?

 

ht mobo x3/x4

htt 250

cpu 12x

vcore 1,45

mem 166 cl3 (w cpuz wychodzi rowno 200)

 

procesor SD E4, ponoć krętliwy, mobo wstaje ładnie, super pi 32 bez problemu przechodzi, generalnie stabilnie i ładnie ale sp2004 wywala sie po 1-2 minutach.

Więcej papu(1.5)?Ponoc krętliwe ale tylko ponoć-zwłaszcza ostatnio.

Albo potraktuj go jeszcze S&M(load 100%,long test).

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej papu(1.5)?Ponoc krętliwe ale tylko ponoć-zwłaszcza ostatnio.

Albo potraktuj go jeszcze S&M(load 100%,long test).

Więcej papu nie da się. Przy ustawieniu w biosie 1,475v(to już max na co bios pozwala) w win pokazuje realne 1,55v(cpuz/everest). Ten proc ma default=1,35v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x250 = 3ghz i co to ma byc slabe krecenie procek potrzebuje troche wiecej papu i masz E4 bo zadna E6 by tych 3ghz na takim V nie zrobila ja bym wolal ustawic 10x300 i dzielnik 3:2 bedzie wydajniej

mi max plyta pozwala 1,525 a na starcie jest 1,4 czyli ta mobo ma chyba jakis wspolczynnik moze +0,125 do standartowego V ale kiszka.

 

jezeli piszesz ze dla ciebie realne napiecie to takie jak podaje everest to ja jestem baletnica

 

ps napiecia z zasilacza tez sprawdzasz programami?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank jest w specyfikacji bylo wczesniej 1,7 ale wydaje mi sie ze jest jakis bezpiecznik w biosie ktory pozwala dac tylko + 0,125 do standartowego V ja moge dac 1,525 a ktos z san diego raptem 1,45

 

teraz pytanie jak sie tego pozbyc i dac chocby 1,6V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos z san diego raptem 1,45

 

teraz pytanie jak sie tego pozbyc i dac chocby 1,6V :)

To ja jestem ten ktoś z SD :-| bios pozwala max 1,475v core.

 

Teraz załóżmy że dla proca który ma def. 1,35v będzie możliwość podniesienia do np. 1,65v => czy takie nap. na co dzień + jeszcze jakaś wysoka temp. mogą zaszkodzić cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecany od wczoraj BIOS - ta wersja nie ma już problemów ze "wstawaniem" komputera, gdy przesadzicie z o/c.

 

314M2.1

 

Regulacja tRRD zastąpiona możliwością ustawienia Command Rate na 1T (tRRD domyślnie na 2).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...