Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

ja jade na codzien 8x300 a procek ma na starcie 9 wiec ja mam nizszy

bryken a po zmianie na niższy mnożnik everest/cpuz itd. pokazują rzeczywiście ten niższy mnożnik?

Mam na co dzień 12*230=2760/1,35v,

zmieniam w biosie np. na 11*230=2530 i po zalogowaniu do win wszystkie everesty i tym podobne pokazują nadal 12*230=2760, jedynie sp2004 przez dosłownie 1-2 sek w miejscu cpu speed pokazuje 2530[11*] i zaraz wskakuje 2760[12*] :blink: WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z pokazuje 8x300 a zainstalowalem nawet everesta zeby sprawdzic i everest tez tyle pokazuje

No to mam lipę bo chciałem na niższym mnożniku dojechać stabilnie do tych 3GHz.

Trafiłem na jakiś syfny egz. tego biostara, same wady: wiatrak wył póki go nie odkręciłem, bios nie chce zmieniac mnożnika na inny niż def., max vcore zbyt niskie...

Mam najnowszy [2007/01/24] bios NF4SA119fa.exe.

Bryken, jaki dokładnie masz wgrany bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT 385 MHz

Dołączona grafika

 

Opteron 144 @ 2976 MHz

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Sempron 3200+ @ 3102 MHz

Dołączona grafika

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=157766

 

Sempron 3200+ @ 3000 MHz 1M

Dołączona grafika

 

:) to by było na tyle jezeli chodzi o BIOSTARA

Bios widać na screenach, rewizja płyty 1.2

 

Max napięcie 1.55V

Max HTT - 300 (podciagane clockgenem)

Max Vdimm 2.9V

 

Brak kontroli parametru CR 1T/2T

 

fajna płyta za małe pieniądze - byłem aż zaskoczony :)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy te Biostary z morele.net są takie jak wszyscy mają tutaj na forum ? Waham się teraz między Biostarem, Asrockiem dual sata, a MSI K8N Neo4H-FI, MSI K8N Neo4-FI, MSI K8N neo4-F

Biostar i MSI K8N neo4-f byłyby nówki, to w sumie plus dla nich.

Jeśli ktoś może to napiszcie czy Biostary sprawiają jakieś problemy.

Edytowane przez Teres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrocka dual saty nie dostaniesz nowki a te biostary z morele to takie jak kazdy ma odnosnie do MSI to sie wypowiem bo o plytce nic nie wiem

Hmm wiem, że na Asrocka nie ma szans.

Czyli na tej płytce 300MHz HTT to raczej nie problem, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszeli procek wydoli np 9x300 ro jest to wiecej jak pewne sam mam 9x298 bo makx biosu v 1,525 a ja potrzebuje v 1,55 bo SP2004 sie wysypuje po 20 minutach

 

odnosnie c&q chyba nie obsluguje ale jest chyba jakis program ktora pozwala to zrobic i jest on lepszy od standartowego c&q

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też Wam skacze tak temperatura proca na tej płycie? np. nagłe przejście z idle=>stress to sekundowy skok z powiedzmy 30 na 42*C, zupełnie jakby temp. nie była mierzona a zwyczajnie 'przyporządkowana' określonemu obciążeniu procesora na daną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie tylko że z kartą graficzną skok z 41 do 47 i 51 stopni w kilka sekund!!!

 

mam zasilacz 20pinowy +4piny i zostaly mi 4 piny wolne we wtyczce ATX czy może takjuż zostać?? słyszałem że te dodatkowe piny są do zasilania PCI-E, czy muszę kupić jakąś przejściówke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie :)

 

1) to normalne ze są takie skoki temperatur. dzieje sie tak w każdym procu, na każdej płycie (przynajmniej w architekturze K8)

2) komp może pozostać z tymi 4 pinami wolnymi w gnieździe 24pin. owe wolne 4 piny służą do podłączenia dodatkowej linii 12V jezeli zasilacz takową posiada

3) nie - to nie jest zasilanie PCI-e tylko lepsze "rozprowadzenie" prądu (bo przepływ prądu o zbyt duzym natężeniu mogłby popalić ściezki na płycie wiec dzieli się to jak tylko można)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie :)

 

1) to normalne ze są takie skoki temperatur. dzieje sie tak w każdym procu, na każdej płycie (przynajmniej w architekturze K8)

Nie na każdej, miałem asus a8n-e i msi k8n neo4 fi i na obu temp. nie skakała a płynnie przechodziła. Biostar 'skacze' :) przetestowane na 3000+ i 4000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Jetway'u też skacze, podobnie było na ASRocku K8 Upgrade NF3. Widocznie Asus i MSI miało lipny czujnik :P

 

Wczoraj trochę się bawiłem CMOSem: ustawiłem bajt odpowiedzialny za napięcie cpu (04Bh jakby to kogoś interesowało :P) na wartość niższą o 1 (odpowiednią dla napięcia 1,55V) i po restarcie komp wystartował domyślnym napięciem (podobnie było dla wyższych napięć). Tak więc płyta zmienia napięcie CPU przez VID i w prosty sposób (bez vmodów) nic z tym nie da rady zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - dlatego jak do mnie dotarła, to pytałem, czy inni też mają zielone :)

 

Tak ogólnie to montuję BIOSik z regulacją zaawansowanych timingów pamięci (jest już TRFC, TRC, RP i MAL); myślę, że w ciągu paru dni coś wystawię :D.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj dotarla do mnie plyta i generalnie jest oka, tylko mam problem z chłodzeniem CPU - wentyl wkręca się na 2,5k obrotów i wyje okrutnie. Czy da się na tej płycie jakoś kontrolować obroty? Cool'n'quiet w biosie nie znalazlem, podobnie jak i opcji "utrzymywania" temperatury (target CPU temperature).

 

Pomożecie?

 

EDIT: A może jest jakiś program do kontroli obrotów? ...bo coś speedana rozgryźć nie potrafię :(

Edytowane przez deng xiao ping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przejsciowke molex==>2xmolex 2x3pin 5V i 2x3pin 12V i do niej daje tego wyjca :)

 

kurcze ale to mobo ma potencjal postanowilem sobie potestowac max htt teraz jade 6x365 na default dzielnik 2:1 bo memki slabe ale kurcze juz przy 370 reset moze procek nie wyrabia piekna mobo

 

kurna Milans przeanalizowalem twoje screeny

- myslalem ze mnoznik HT x3 bedzie najlepszy a ty masz HT x2 chyba pojde to przetestowac :)

- kolejna niespodzianka bo masz mnoznik x5 na procku a myslalem ze k8 lubi tylko parzyste trzeba drobne modyfikacje wprowadzic :)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...