Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem tak gdzies do 4-5 strony.

 

o tym pisku to zauwazylem twoje posty nawet na tej stronie, ale nikt nie wytlumaczyl dlaczego one sa ;)

naszczescie gdy nie zmieniam szyny procka (200MHz) to pisk nie wystepuje..

 

 

O chlodzeniu tez widzialem - zalman lekko nadciety . Jednak zastanawia mnie, czy bedzie on wystarczajacy do chlodzenia nf4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Podpiąłem pod płytke wszystko i słysze 2 długie piski i ciągle się powtarzają. Jeśli odepne dodatkowe zasilanie na mobo to się komp włącza nie pika ale się również nie bootuje. Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe że z ramem. Przekładałem na wszystkie sloty i dalej nic :/ Pamięć ram oczywiście jest nowa. Są to piknięcia z systemowego głośniczka na monicie się nic nie wyświetla.

Edytowane przez vivaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram, może grafike tez poruszaj! :)

 

a ja czekam na odpowiedz czy ten zalman niebieski wystarczy!!!

nie mam na nim wiatraka jak go dotykam to jest gorący ale nie tak zebym nie wystrzymał

poprzednie chipsety nf3 bardziej sie grzały i nic imnie było co myślicie?

 

luki1999 ten najnowszy biosze zmiana timingow mal i rp wymaga jakiegos programu pod windowsem zeby trzymal timingi?? czy zmienia sie tylko w biosie??

 

może napisz jakis tutorial jak po kolei to zrobic acha tego nowego biosu znowu nie da sie sciagnac :(

Edytowane przez kypro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arek1313

 

chodzi tobie o to, zeby ten standardowy puscic na 5v? przeciez i tak jest nie do wytrzymania...

 

dolaczam sie do pytania czy sam niebieski zalman poradzi sobie z tym chipsetem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie niebieski da radę, jeżeli będzie "wspomagany" jakimiś podmuchami z grafiki :) Tak na "sucho" to mógłby wg mnie nie dać rady przy OC. Na def raczej da radę :) A zmieści Ci się tam ten Zalman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do posta nr 2 w tym temacie - wrzuciłem tam nowy BIOS do A9A i Ultra-A9A. Możliwa jest zmiana ~90% paramterów dostępnych w A64Tweaker'ze :). Jest też "stary" M2 - z odblokowanymi mnożnikami HT, dzielnikami mem i Command Rate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jak ustawie pamieci na dzielnik 166 i 2.8v to wyskakuje komunikat, ze CPU-Frequency jest nie tak, i zeby wejsc do biosu i zmienic, bo jest to tryb awaryjny.

 

Dalo by sie cos z tym zrobic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono - nieźle :). A wytrzyma ci przy 425MHz powiedzmy 2h StressPrime2004?

Ta sobie myślę, może zrobimy jakiś mały ranking: każdy spróbuje wyciągnąć max. HTT przy:

1) "niskim" mnożniku (4x lub 5x)

2) "wysokim" (8x lub 9x).

3) maksymalne stabilne HTT z BIOS bez coldbootów (po ustawieniu wyłączamy kompka na parę minut).

Do punktu 1) i 2) jako test stabilności potraktujmy SuperPi 16M. (EDIT). Wyniki możecie mi wysyłać na PW - wkleję je do 2 posta :).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono - nieźle :). A wytrzyma ci przy 425MHz powiedzmy 2h StressPrime2004?

Ta sobie myślę, może zrobimy jakiś mały ranking: każdy spróbuje wyciągnąć max. HTT przy:

1) "niskim" mnożniku (4x lub 5x)

2) "wysokim" (8x lub 9x).

3) maksymalne stabilne HTT z BIOS bez coldbootów (po ustawieniu wyłączamy kompka na parę minut).

Do punktu 1) i 2) jako test stabilności potraktujmy 2h StressPrime2004. Wyniki możecie mi wysyłać na PW - wkleję je do 2 posta :).

Z tego miejsca\ chciałem Ci Luk podziękować za biosik do Ultra. a co do testy na max HTT to z chęcią, ale 2 h stress prime to przesada. Proponuje Spi 32MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś skąd wziąć procka na testowanie wysokich htt przy mnożniku 8-9X? :) Na tej płycie wyciągnę stabilne max 2.8Ghz na 1.575v...brakuje voltów.

Po prostu sprawdź, ile ci na maxa poleci na 8x. U mnie płyta na mnożniku 8x ma "ścianę" przy 290 - dotyczy to też innych BIOSTARów.

 

Z tego miejsca\ chciałem Ci Luk podziękować za biosik do Ultra. a co do testy na max HTT to z chęcią, ale 2 h stress prime to przesada. Proponuje Spi 32MB

Keine problem, mein Herr :P. Sprawdzałeś już BIOSik?

Co do testu stabilności, to może być SuperPi 16M (niech już będzie :P). Zedytuję mojego posta wyżej.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalo by sie cos zrobic zeby w biosie htt podniesc? tak samo jak v?

Z Voltami jest właśnie kłopot, max to + 0,125. Dodatkowo clockgenem +0.05V. Można jeszcze drut-modować ale też z tego co się orientowałem o max 0.05V. :(

 

@luk1999: to jak z tą 1h SP2004, wystarczy? Bo już jestem w trakcie i nie chce mi się przerywać. ;)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam z biosu chodzi tyle ile max jest - 300 ..

@luk1999

dalo by sie cos zrobic zeby w biosie htt podniesc? tak samo jak v? :) magiku, prosze, wykombinuj cos :)

Nie da rady (przynajmniej przy mojej obecnej wiedzy). Przeceniacie moje umiejętności :P.

 

@luk1999: to jak z tą 1h SP2004, wystarczy? Bo już jestem w trakcie i nie chce mi się przerywać.

Może być - 1h SP2004 i tak mocniej dociąża sprzęt niż SPi 16M. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no to nie za ciekawie, ze nie da sie z pod biosu wyzszego V dac :( na 1.525 robi mi 2840MHz (316 x 9) , jednak dalej juz sie komp resetuje. Tak to moze procka bym na 3GHz pogonil :)

 

no ale.. tania mobo - malo mozliwosci.

mam jedynie nadzieje ze sie podszlokisz (luk1999) i zrobisz kiedys taki biosik na ta mobo, w ktorym bedzie duza regulacja VCore no i htt do 400 :)

 

 

a i mam pytanko co do clockgena.... da sie w nim ustawic, zeby przy starcie windowsa ladowal np dane ustawienia . Czy wplywa to jakos negatywnie na sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy wynik, HTT 426 , mnożnik 4X : http://img46.imageshack.us/my.php?image=htt426sp2004ex5.jpg

edit: zapomniałem, że na PW miało iść...

 

To jak już tutaj zamieściłem 4x to dam następny, HTT 350, mnożnik 8X : http://img75.imageshack.us/my.php?image=htt350x8eq6.jpg

Biorąc pod uwagę, że to już prawie w granicy mojego procesora to z zawodów htt przy tym mnożniku odpadam. ;)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Luk, już po flashu, biosik sprawuje się znakomicie, ale znalazłem jeden bug. Otóż po każdym uruchomieniu komputera data systemowa spowrotem wraca na 26 grudnia 2005. Zrób cos z tym please.

 

A dla zwolenników sytych MgHzów tłusty wyniczek zrobiony na poczekaniu na tej płytce w trochę innej kategorii niż max HTT.

Dołączona grafika

 

Edit: Ponieważ Imageshack się pieprzy, to postanowiłem dorzucić coś jeszcze; owoc dobrze przespanej nocy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/228651424aa1bf0a.html

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...