Skocz do zawartości
LukeXE

Akcja - GLS grał w piłkę 50kg paczką z kaskadą

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ok, Luke nie jest bez winy, ale tutaj chodzi przede wszystkim o to:

 

1CM płyta ZŁAMANA ! Co oni mogli z tym robić pomyslalem...rury pogięte, kaskada chyba na każdym boku leżała i turlała sie, poniewaz połączenia są pozrywane i pogięte...

 

Prosilem kuriera przy nadaniu paczki, zeby przykleic duzo znaczków, ze paczka jest delikatna (szkło), namalowalem flamastrem z kazdej strony gdzie jest góra, ot tak na wszelki wypadek. Zapewnil mnie ze paczka bedzie stac w takiej pozycji jak teraz.

 

Jednakże ŻADNYCH naklejek jak nie bylo tak nie ma...i co najciekawsze...widzicie, płyta jest ułamana...a wiecie, że tego kawałka brakującego w paczce NIE MA ?? Przepakowali spód jak pewnie po rzucie z 2 metrów im pekla plyta i rozerwala pudlo, to wyjeli i przepakowali, zeby nic nie bylo widac...bo nie bylo....

GLS powinno sie dostac szczególnie za ten pogrubiony fragment.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, Luke nie jest bez winy, ale tutaj chodzi przede wszystkim o to:

GLS powinno sie dostac szczególnie za ten pogrubiony fragment.

Powiedz mi jedno, jak chcesz udowodnic przed sadem, ze to oni zlamali ta plyte i oni zgubili jej fragment ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisalem, ze dobrze zapakowalem tą paczke. Oczywiscie ze wina jest tez po mojej stronie.

 

Najgorsze jest to ze oni przepakowali paczke bez zadnego protokolu i kompletnie mnie o tym nie poinformowali. nikt tutaj nie jest bez winy, jak prosze kuriera DWA RAZY zeby przykleil do paczki najlejki "Uwaga szklo" czy cos takiego, i dwa razy mnie olewa. To jest kurier, jak sie rysuje ogromne strzalki gdzie jest góra, to chociaz tego powinni przestrzegać, bo gdyby to zrobili paczka by przyszla nienaruszona.

 

Naprawie agregat i zawioze go do Bulgarii samochodem do znajomego, ktory przekaze agregat Memetowi. Najtaniej i najbezpieczniej.

 

Chodzilo mi o zamieszanie jakie wywoluje ten temat, a tak naprawde nikt nie zdaje sobie sprawy z rzeczywistego stanu rzeczy.

Nie rozumiesz jednego...wysyłam paczkę KURIEREM, płacę pieniądze za BEZPIECZNE dostarczenie paczki na miejsce i najprowdopodobniej w takim stanie w jakim wyslalem. Niewazne czy ja to zapakuje w papier czy w deski, powinni na to UWAŻAC. A, że rzeczywistosc jest inna to calkiem odmienna sprawa.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2520545[/snapback]

Nie rozumiesz jednego...wysyłam paczkę KURIEREM, płacę pieniądze za BEZPIECZNE dostarczenie paczki na miejsce i najprowdopodobniej w takim stanie w jakim wyslalem. Niewazne czy ja to zapakuje w papier czy w deski, powinni na to UWAŻAC. A, że rzeczywistosc jest inna to calkiem odmienna sprawa.

 

Zyj sobie dalej w swoim wyimaginowanym doskonalym swiecie, witamy na przystanu p...... rzeczywistosc zwana Polska.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2520555[/snapback]

Zyj sobie dalej w swoim wyimaginowanym doskonalym swiecie, witamy na przystanu p...... rzeczywistosc zwana Polska.

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem i zastanów sie czy zdasz mature. Tam wymagaja czytania ze zrozumieniem.

 

Znamy juz twoje zdanie na ten temat, nie musisz udowadniac w kazdym poscie jaki to jestem zly i niedobry i czego to ja nie potrafie zrobic. Dziekuje Ci już.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie wypowiedziec na temat zapakowania przesyłki, jak zobaczyłem ten karton na zdjeciach to OMG :blink:

Paczka jak wszyscy wiemy napewno jest dosc wartosciowa, trzeba było sie udac do marketu budowlanego kupic sklejne 10mm pare karownikow metalowych, troche wkretow zrobic mocne pudło a kaskade przykrecic do jego podłogi. Wtedy napewno paczka doszła by w nienaruszonym stanie. Przeznaczył bys na staranne zapakowanie około 50zł a klient napewno był by zadowolony profesionalnym podejsciem rowniez do opakowania towaru.

Co do sprawy w sadzie to mysle ze niewielkie sa szanse na jej wygranie, mozna narobic sobie wiecej problemu niz pozytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać, że G.ÓWNO by dała ta pilśniowa obudowa, bo skoro zostala ulamana taka wlasnie plyta 1cm, to jak myślisz, nie zniszczyliby calej konstrukcji? Podstawa była w pilśni i pękła, więc cała drewniana obudowa nie dałaby lepszego efektu,a wręcz taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony paczka była zapakowana tak sobie, z drugiej brakujący kawałek podstawy i przepakowywanie paczki... sprawa jest coraz bardziej interesująca ;)

 

Pisałem już, że oszczędny dwa razy płaci... pytanie kto w tej historyjce będzie tym oszczędnym - GLS płacący grosze pracownikom, czy Luke oszczędzający na zapakowaniu całości w nieco lepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że ten kraj tak wygląda bo każdy tak gada i popuszcza. "A tam nie wygram", szkoda zachodzu i dlatego jest nadal jak to było w kabarecie laskowika w skeczu pt. "S tyłu sklepu"

Cytat Mode ON

"Wiesz kim ty jesteś? Klientem! Rozumiesz? .... Miękko w kolanach, ręce po sobie, niziutko, skromniutko... Wchodzisz, lekko, rozglądasz się, bracie. Jesteś - nie ma cię, taki jesteś (pokazuje mu wielkość na palcach) Taki, rozumiesz? Taa, taki szczurek jesteś...."

Cytat Mode OFF

Najlepiej dla świętego spokoju jest siebie dać zrobić w /$%#$ i po swojej stronie szukać winy. A dalej idąc tym tokiem rozumowania, ukradli Ci samochód a to Twoja wina że go źle zabezpieczyłeś :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać, że G.ÓWNO by dała ta pilśniowa obudowa, bo skoro zostala ulamana taka wlasnie plyta 1cm, to jak myślisz, nie zniszczyliby calej konstrukcji? Podstawa była w pilśni i pękła, więc cała drewniana obudowa nie dałaby lepszego efektu,a wręcz taki sam.

Nie masz racji, jak obudowa by była wzmocniona katownikami i skrecona srubami nawet jak by upadła na kant to by sie nie ułamała poniewaz ciezar udezenia rozniósł by sie na wszystkie sciany a nie na jedna płyte od spodu Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musimy ciagle poruszac temat opakowania ? Nie wystarczy to, ze juz wiadomo, ze z tym dalem ciala ? Moglem to zapakowac lepiej, nie zrobilem tego, bo czasami zdarza mi sie zrobic totalne glupstwo jak w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że ten kraj tak wygląda bo każdy tak gada i popuszcza. "A tam nie wygram", szkoda zachodzu i dlatego jest nadal jak to było w kabarecie laskowika w skeczu pt. "S tyłu sklepu"

Cytat Mode ON

"Wiesz kim ty jesteś? Klientem! Rozumiesz? .... Miękko w kolanach, ręce po sobie, niziutko, skromniutko... Wchodzisz, lekko, rozglądasz się, bracie. Jesteś - nie ma cię, taki jesteś (pokazuje mu wielkość na palcach) Taki, rozumiesz? Taa, taki szczurek jesteś...."

Cytat Mode OFF

Najlepiej dla świętego spokoju jest siebie dać zrobić w /$%#$ i po swojej stronie szukać winy. A dalej idąc tym tokiem rozumowania, ukradli Ci samochód a to Twoja wina że go źle zabezpieczyłeś :mur:

Jak dla mnie, nie ma sensu sie pchac bo szkoda pieniedzy bo sprawa jest przegrana w 100% i obojetne w jakim kraju by przed sadem stanal. Firma ma dowod, ze dostarczyla przesylke w stanie nie naruszonym. LukeXE nie ma zadnego dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać, że G.ÓWNO by dała ta pilśniowa obudowa, bo skoro zostala ulamana taka wlasnie plyta 1cm, to jak myślisz, nie zniszczyliby calej konstrukcji? Podstawa była w pilśni i pękła, więc cała drewniana obudowa nie dałaby lepszego efektu,a wręcz taki sam.

i kto to mowi? osoba, ktora paradowala w redakcyjnej koszulce na zlocie nie beda w redakcji? byla w czesci dla "vipow" nie bedac w redakcji, sorka :/

 

 

pakowanie przesylki bylo do bani, paczka po powrocie zostala przyjeta bez zastrzezen wiec pretesje w chwili obecnej tylko i wylacznie do znajomych od ktorych wysylaliscie, ze przyjeli paczke jako "bez uwag".

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kaskada była w tekturowej paczce, bez wzmocnionych ścian bocznych? :blink:

Dżizas, ja sie tak pieprze z paczką dla każdej przesyłki a tu taki klops. SS ostatnio w obudowie, wysłałem w obudowie wzmocninej z każdej strony panelami podłogowymi..

I Luke, i kurier dali ciała więc chyba trzeba podkulić ogon i uderzycsię w pierś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kto to mowi? osoba, ktora paradowala w redakcyjnej koszulce na zlocie nie beda w redakcji? byla w czesci dla "vipow" nie bedac w redakcji, sorka :/

pakowanie przesylki bylo do bani, paczka po powrocie zostala przyjeta bez zastrzezen wiec pretesje w chwili obecnej tylko i wylacznie do znajomych od ktorych wysylaliscie, ze przyjeli paczke jako "bez uwag".

Nie paradowała, tylko pomagała cały czas, i wstęp tam dla niej obgadałem specjalnie z Romkiem przed zlotem, żeby nie było niejasności. Marta pomagała nam wiele razy na każdych spotkaniach, więc Romek nie widział czemu miałaby teraz nam nie pomagać i ja byłem za nią odpowiedzialny jako, że jesteśmy razem. Notabene teraz jest w redakcji i nie siedzi w miejscu i sie obija (jak ja).

 

eot

 

Zobacze jutro co bedzie w decyzji GLS`u, czemu odrzucili ta reklamacje, bo teraz gdybamy :)

 

Co do pakowania, tak jak mowie, nie wzialem pod uwage, ze paczka bedzie latać na wszelkie strony, myslalem ze jak cos ma 50kg to niebardzo przyjdzie im na mysl z tym sie tak obchodzic i tutaj sie mocno, ale to mocno mylilem.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, DHL jak wysyłałem chillera w pudle bo wieży HIFI, miała niemiła przygode i wyjechałem na kuriera. Koleś przyjechał, spisał wszystko, pomogłem mu do samochodu zanieść nawet, położyliśmy odchodze, koleś popatrzył na paczke, katem oka na mnie i słysze dup! Odwracam sie a koleś przewrócił paczke tak żeby była jak największą powierzchnią do podłogi, i nie jakos delikatnie tylko poprostu ją popchnął. Nie wiedział że kompresor sie tak zatłucze ;)

Nie pomogły naklejki 'top' i 'szkło' ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc dalej waszym rozumowaniem, słabe opakowanie niezależnie od zaznaczenia naklejką "szkło" oraz "top" upoważnia kurierów do rzucania tym :mur:

 

Jeżeli towar jest oznaczony naklejką szkło, niezależnie jak jest opakowany wszędzie na świecie obchodzi się z nim delikatnie i się go nie rzuca. Sam chwilę pracowałem w Anglii przy rozwożeniu paczek. I niby tutaj miały by panować inne zasady? :| Źle opakowałeś to Twoja wina że Ci zniszczyliśmy paczkę :mur: Ja was nie rozumiem, wygląda to tak bo sobie na to pozwalamy, jakby taka firma przegrała kilka procesów, zabuliła duże odszkodowania to z czystej kalkulacji wynika że bardziej by im opłacało się być rzetelnym i odpowiednio płacić ludziom aby pracowali jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc dalej waszym rozumowaniem, słabe opakowanie niezależnie od zaznaczenia naklejką "szkło" oraz "top" upoważnia kurierów do rzucania tym :mur:

 

Jeżeli towar jest oznaczony naklejką szkło, niezależnie jak jest opakowany wszędzie na świecie obchodzi się z nim delikatnie i się go nie rzuca. Sam chwilę pracowałem w Anglii przy rozwożeniu paczek. I niby tutaj miały by panować inne zasady? :| Źle opakowałeś to Twoja wina że Ci zniszczyliśmy paczkę :mur: Ja was nie rozumiem, wygląda to tak bo sobie na to pozwalamy, jakby taka firma przegrała kilka procesów, zabuliła duże odszkodowania to z czystej kalkulacji wynika że bardziej by im opłacało się być rzetelnym i odpowiednio płacić ludziom aby pracowali jak należy.

I tu kvan zgadzam sie z Tobą w 100%, to jest kurier i niezaleznie od opakowania, jesli są stosowane naklejki na paczce powinna byc traktowana w odpowiedni sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne jak moge podsumowac ten temat to: probojac zarobic podwojnie tracisz o wiele wiecej, trzeba bylo napisac rzeczywista kwote czesci - robota po twojej stronie wina pol na pol... nastepnie: oni maja podpis, nie slyszalem zeby osoba prywatna lub mala firma wygrala z taka firma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gls-poland.com/graphics/AGB_poland.pdf

 

VI.

 

1.d), h), j)

2.

 

VII.

 

5.

 

IX.

 

3.

9.

 

XII - caly

 

XIV.

2.

 

Zycze milej leORT: ORT: ORT: ktury. Slyszales tez pewnie takie powiedzenie: "nieznajomosc prwa szkodzi"?. To ze ktos czegos tobie nie powiedzial, nie zwalnia ciebie z obowiazku znajomosci przepisow, szczegolnie gdy masz internet i wystarczy wejsc na ich strone, wszystko masz dokladnie opisane.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gls-poland.com/graphics/AGB_poland.pdf

 

VI.

 

1.d), h), j)

2.

 

VII.

 

5.

 

IX.

 

3.

9.

 

XII - caly

 

XIV.

2.

 

Zycze milej leORT: ORT: ORT: ktury. Slyszales tez pewnie takie powiedzenie: "nieznajomosc prwa szkodzi"?. To ze ktos czegos tobie nie powiedzial, nie zwalnia ciebie z obowiazku znajomosci przepisow, szczegolnie gdy masz internet i wystarczy wejsc na ich strone, wszystko masz dokladnie opisane.

Widzialem to wcześniej niż Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po glebszej lekturze powiem tyle : masz pecha :/

kto? ja czy luke?

 

Widzialem to wcześniej niż Ty.

No to po jaka cholere sie rzucasz do GLS, jak na podstawie w/w paragrafow wyciagnietych z regulaminu zawaliles sprawe na calej linii, a wojne robisz. Nie masz racji i przegrasz wszystko, nawet w sadzie (chce sie tobie jezdzic do poznania?). Chyba ze jakas opatrznosc boza wisi nad toba i cos tam wskurasz, w co szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa przegrana od poczatku sledze topic i to wiedzialem po pierwsze - nie sprawdził stanu przy odbiorze - to czy on czy ta firma to malo wazne - liczy sie papier... ze nie budzi zastrzezen... opakowanie - w zasadzie twoja wina choc powinni zwrocic uwage - ale trudno udowodnic ze to oni rozwalili...

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, poki co wszyscy krzycza, ze ide do sądu, gazety, telewizja...a ja chce spokojnie poczekac do jutra zobaczyc czemu odrzucili reklamacje i chce ubiegac sie nadal choc o zwrot kosztow wysylki.

 

Prosze wszystkich juz nie komentowac nic dopoki nie bede wiedzial czemu odrzucili reklamacje, bo to jest bez sensu w tym momencie.

 

ryba, do nikogo sie nie rzucam. Poprostu napisalem im reklamacje i wysłałem, nie pisze listów w groźbami, nie ma w gazetach artykułu o wszystkim, poprostu [ciach!]a napisałem reklamacje i chce sie jutro dowiedziec, czemu odrzucili.

 

...a to, że mam Cie już serdecznie dość, to inna sprawa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać, że G.ÓWNO by dała ta pilśniowa obudowa, bo skoro zostala ulamana taka wlasnie plyta 1cm, to jak myślisz, nie zniszczyliby calej konstrukcji? Podstawa była w pilśni i pękła, więc cała drewniana obudowa nie dałaby lepszego efektu,a wręcz taki sam.

Jak tam z fizyki bylo? Slabiutko?

 

Dobra przejdzmy do sprawy daje mniej niz 5% szans na wygranie (Tylko z pomoca Boga i Partii).

 

 

1. Podstawa protokol spisuje sie przy odbiorze to ze regulamin stanowi ze moze byc to pozniej nic nie znaczy bo wartosc dowodowa jest obnizona

2. Nie stac cie na sadzenie sie z GLS uwierz na slowo.

3. Ja lepiej opakowane wysylam telefony komorkowe niz Ty Kaskade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, świetnie, najpierw było "ach, och, zły GLS, zepsuł paczke, dokop im Luke" a teraz "Luke sam jesteś sobie winny, źle zapakowałeś"... a jak było zapakowne to przecież wszyscy od początku widzieli na zdjęciach (a jakoś na to nie zwracali wcześniej uwagi)... bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, świetnie, najpierw było "ach, och, zły GLS, zepsuł paczke, dokop im Luke" a teraz "Luke sam jesteś sobie winny, źle zapakowałeś"... a jak było zapakowne to przecież wszyscy od początku widzieli na zdjęciach (a jakoś na to nie zwracali wcześniej uwagi)... bez sensu.

też to zauważyłem

jak to pewien forumowicz trafnie ujął w sigu "nie biegaj za stadem" :lol:

 

uszkodzenie paczki swoją drogą ale ludzie z GLS powinni szybko oddaać kase za nadanie i straty spowodowane nie dostarczeniem jej na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...