Skocz do zawartości
LukeXE

Akcja - GLS grał w piłkę 50kg paczką z kaskadą

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz majkel84...

 

Trzeba przestrzegać kilku zasad i problemów nie będzie. Kupujący wybiera formę wysyłki i dopłaca odpowiednią ilość do wartości towaru. Jeśli nie wybiera opcji ubezpieczonej to jego strata. Chciał zaoszczędzić 5zł, to stracił 300zł. Zdarzało się że wysyłałem pamięci warte więcej niż Twoje zwykłym listem za 2zł bo ktoś tak chciał ;) . Nie należy także bawić się w paczki pobraniowe, bo z tym różnie bywa. Jednak jeśli już - to ubezpieczone. Dzięki takiemu postępowaniu nigdy nie miałem żadnego przypału z pocztą (raz nie mogli znaleźć tylko mieszkania w Wawie i paczka wróciła - za drugim razem bez problemów).

 

"Oszczędny dwa razy płaci" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to sie dzieje ...

ja ogólnie nie narzekam na jakość usług PP czy innych kurierów ;)

tylko 2 razy zirytowali mnie panowie z Schenkera ;/

- gram sobie w ET i dzwonek do drzwi, schodzę po schodach i patrze a koleś się pakuje do domu bo akurat otwarte było, no lol ;]

- wysyłałem paczkę też przez nich, umawiam się z dyspozytorką na godzinę 16 (jakoś mało rozmowna, jakby miała w tym czasie lepsze zajęcie). wszystko si, przychodzę ze szkoły i ojciec mi mówi że o 13 przyjechał facet i brenczał że jakąś paczke ma przewieźć, jakby dyspozytorka łaskawie nie przekazała adresu adresata to by musiał drugi raz przyjechać, jego problem ;)

 

Luke obyś dostał spowrotem choćby 3/4 wartości tek kaskady ;) zawsze mogą gnoje kombinować, tak jak urząd w związku z cłami za auta sprowadzone ;]

powodzenia :)

 

PS chyba zaczne sobie kupować przez jedną firme w moim mieście, droga ale w miarę solidna ;] no i nie będzie problemów z przesyłką bo sam odbiore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się tak spytam :)

 

naprawiłeś kaskade ?

 

tak z ciekawości, no chyba że to tajemnica.

Nie, nie mogę jej naprawić do czasu, gdy cała sytuacja nie będzie jasna. Bo jak będą problemy, to trzeba będzie po rzeczoznawce dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogę jej naprawić do czasu, gdy cała sytuacja nie będzie jasna. Bo jak będą problemy, to trzeba będzie po rzeczoznawce dzwonić.

rzeczoznawca to zobaczy i powie: WTF :lol:, na bank polapie sie w kaskadzie i bedzie mogl ocenic jej wartosc.... to nie auto, czy inne popularne rzeczy, no chyba ze kazdy ma kaskade w domu i ja o czyms nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogę jej naprawić do czasu, gdy cała sytuacja nie będzie jasna. Bo jak będą problemy, to trzeba będzie po rzeczoznawce dzwonić.

aha, rozumiem.

 

ale skoro nie mogłeś skorzystać z tej, to co było w Trucji ? ;)

 

normalnie pod gradobiciem pytań :wink:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczoznawca to zobaczy i powie: WTF :lol:, na bank polapie sie w kaskadzie i bedzie mogl ocenic jej wartosc.... to nie auto, czy inne popularne rzeczy, no chyba ze kazdy ma kaskade w domu i ja o czyms nie wiem :D

to mu powiedz, że to taka przerobiona lodówka ;] heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, rozumiem.

 

ale skoro nie mogłeś skorzystać z tej, to co było w Trucji ? ;)

 

normalnie pod gradobiciem pytań :wink:

W turcji odpoczywałem i przez 5 dni miałem piękną pogodę w Stambule ;) Raczej leniuchowaliśmy i opychaliśmy się tureckim żarciem :P

 

 

Rzeczoznawaca nie musi wiedzieć co to kaskada, wystarczy że sprawdzi ile kosztują poszczególne częsci i da mu to już jakiś obraz wartości układu.

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może małe OT ale nie umiem się dodzwonić do GLS. Wie ktoś może ile wyniesie mnie wysłanie monitora CRT 17'' wszystko zapakuje uprzednio. Bo muszę podać kupującemu ile ma mi wpłacić na konto a nie chce zaśpiewać za mało żebym nie był stratny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile wyniesie mnie wysłanie monitora CRT 17'' wszystko zapakuje uprzednio.

O, następny co go myślenie swędzi... <_< A GLS to stronki w internecie nie ma, ke? A to co to jest - click!?

Przesyłki krajowe

Standardowy cennik gotówkowy dla Klientów nie mających podpisanej umowy z General Logistics Systems Sp. z o.o. obowiązujący od 1 października 2005. Do cen nalezy doliczyć 22% podatku VAT

Przedzial wagowy* Ceny netto

do 1 kg 30,33

do 10 kg 39,34

do 30 kg 48,36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu otrzymałem przez DHL 700 płytek zakupionych w Komputroniku. Około 100 miało połamane pudełka (slimy) i to z jednej strony - dolnej. Płyty były w fiolowych opakowaniach po 20 sztuk i zawinięte podwójnie folią bąbelkową. Pewnie komuś paczuszka na asfalt upadła :damage_wall:

 

PS. Ktoś z Komputronika ciągle się myli i dokłada mi do paczki gwarancje i faktury innych firm. Ostatnio dostałem np. gwarancję Teatru Roma :wink:

 

Naprawdę strach kupować cokolwiek szklanego, delikatnego lub z ruchomymi elementami przez neta - chyba, że można odebrać osobiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieści z frontu raczej pomyślne jak narazie :)

 

Dostałem list zwrotny, jak to bardzo mnie przepraszają za zaistniałą sytuacje i postępowanie jest w toku, czemu to wszystko sie wydarzyło.

 

Kazali tylko dodać co to są "te czarne rury" i "ta czerwona butla", co to jest"agregat chłodniczy" i "jaka substancja w nich płynie" oraz...numer konta bankowego :)

 

No to napisałem, ze te magiczne czarne rury to kompresory, ta butla czerwona to separator oleju, wyjaśniłem co to agregat chłodniczy i co płynie w środku. Dodałem także, ze ze względów bezpieczeństwa agregat przed wysłaniem był oprozniony z powietrza i odpowiednio zabezpieczony, ponieważ nie chciałem naruszyc zadnych przepisów.

 

Czekamy na kaske :P

 

Masta ! :P

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem. że chcę 3300zł. Jak odpisali, to nawet pół słowa nie napisali o tym, że nie zgadzają się z tą kwotą itp. Więc chyba to akceptują, mam nadzieję, sprawę im jasno postawiłem, albo kasa, albo rzecznik ochrony praw konsumenta i sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem. że chcę 3300zł. Jak odpisali, to nawet pół słowa nie napisali o tym, że nie zgadzają się z tą kwotą itp. Więc chyba to akceptują, mam nadzieję, sprawę im jasno postawiłem, albo kasa, albo rzecznik ochrony praw konsumenta i sąd.

Ale powinieneś także zażądać odszkodowania za szkody moralne - w końcu do Turcji poleciałeś bez kaskady, czyli nie zaprezentowałeś jej w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak praktycznie wszystkie czesci z tej kaskady sa sprawne do ponownego wykozystania, dlatego luke chce zarobic podwojnie..... zeby tylko nie stracil. (Zeby nie bylo pozniej: a nie mowilem :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak praktycznie wszystkie czesci z tej kaskady sa sprawne do ponownego wykozystania, dlatego luke chce zarobic podwojnie..... zeby tylko nie stracil. (Zeby nie bylo pozniej: a nie mowilem :D)

Wszystko ładnie, ale... nie chodzi tylko o same części i ich wartość, bo 'całość' (kaskada - a więc części i praca włożona w nią - i jej prezentacja w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu) jest czymś więcej niż tylko sumą poszczególnych części (Arystoteles!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh....jak już mowa o GLS to i ja coś powiem, zamówiłem zasilacz u Zenfista, jako transport wybrałem sobie kuriera-GLS, pomyślałem sobie no...GLS, kurier i w ogóle, fakt paczka przyszła szybko ale karton był w niektórych miejscach pogięty....całe szczęście że Huntkey ma sie dobrze :-| Zapewne dzieki temu że panowie z Zenfista napchali do środka papierów :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to musze cie zmartwic ze mialem w rodzine podobna sytuacje, kuzyn ojca sprzedaje antyki, i wysyłał jakąś tam wazę czy cos.... bylot o zabezpieczone w taki sposob ze nie szlo tego stluc praktycznie, w jakies pianki itp. poznie obite ze sklejki w taki karton drewniany jakby... heh mimo to gls potrzaskal ja chociaz bylo zaznaczone ze to szkło... koszt tego dla mnie "szajsu" oscylował ok. 500 zł - dzisiaj pewnie juz wiecej... wysyali do niego jakies listy rzeczoznawca itp. tez byl... wycenic itp. a na koncu nie pamietam jak sie to skonczylo w kazdym razie nie dostal nic... chcieli wyjsc na droge sadowa... chyba dal sobie spokoj - dalsza rodzina nie znam zakonczenia wiem tyle ze nic nie odzyslał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

[...] chyba dal sobie spokoj - dalsza rodzina nie znam zakonczenia wiem tyle ze nic nie odzyslał...

No właśnie- bo odpuścił. Ja bym nie odpuścił. Jak masz takie dowody jak tutaj autor topicu, czy tak jak w Twoim przypadku opinia rzeczoznawcy, fotki itd. to praktycznie masz wygraną sprawę.

Ja bym się procesował. Zwłaszcza, że 500 to nie grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...