Skocz do zawartości
morron

Pytanko O Ram

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym zrobic tak ze wloze tam kosc 1gb 667mhz i mam pytanko czy te pamieci same z siebie odpala sie na 667

mam x200 wiec o dual chanell mozna zapomniec

lap to a9rp

procek celeron m440 1.86mhz

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zrobic tak ze wloze tam kosc 1gb 667mhz i mam pytanko czy te pamieci same z siebie odpala sie na 667

mam x200 wiec o dual chanell mozna zapomniec

lap to a9rp

procek celeron m440 1.86mhz

Odpalic sie odpala lecz beda dzialaly z maksymalna magistrala dla Twojego laptopa, czyli 533MHz. Tyle ile obsluguje Twoj chipset w laptopie, ATI IGP 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ati.amd.com/products/radeonxpress200mIntel/specs.html wg tego pisze ze DDR2 Speeds up to 667mhz

moze wprowadzilo cie w blad to ze w sigu nie napisalem x200m??

Ja wrzucilem swoja kostke 512MB 667MHz do A6R (byla juz tam jedna kosc ale 533MHz), wiec po wlozeniu mojej 667 komp sie odpalil na magistrali 553MHz (zgodnie z najnizszym taktowaniem pamieci w laptopie). Faktycznie zapomnialem sprawdzic, czy jak wyjme kosc z 512MB z magistral 553MHz, to laptop sie uruchomi na magistrali 667MHz. Wydaje mi sie, skoro Twoj procek pracuje na magistrali 553MHz to raczej po wlozeniu pamiatki 667MH beda one dzialaly na 533. Chyba ze masz opcje w biosie do zmian parametrow magistrali pamieci na zegar 667MHz, sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci powinny chodzić z maksymalną seryjną prędkością jaką dopuszcza chipset. W Twoim przypadku 667MHz. Niema na to wpływu prędkość szyny systemowej. Jeżeli pamięci miałbyś dwie to będą chodziły z prędkością tej wolniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucilem swoja kostke 512MB 667MHz do A6R (byla juz tam jedna kosc ale 533MHz), wiec po wlozeniu mojej 667 komp sie odpalil na magistrali 553MHz (zgodnie z najnizszym taktowaniem pamieci w laptopie). Faktycznie zapomnialem sprawdzic, czy jak wyjme kosc z 512MB z magistral 553MHz, to laptop sie uruchomi na magistrali 667MHz. Wydaje mi sie, skoro Twoj procek pracuje na magistrali 553MHz to raczej po wlozeniu pamiatki 667MH beda one dzialaly na 533. Chyba ze masz opcje w biosie do zmian parametrow magistrali pamieci na zegar 667MHz, sprawdz.

A mogl bys wyjac ta 512 na 533 i zostawic tylko jedna ta na 667 i sprawdzic czy poszlo

Bo mam maly plan chipset jako tako nie obsluguje core duo ale mozna clockgenen ustawic szyne 166 wiec chcialbym sprobowac jak core duo osiagnie normalna cene sobie go sprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogl bys wyjac ta 512 na 533 i zostawic tylko jedna ta na 667 i sprawdzic czy poszlo

Bo mam maly plan chipset jako tako nie obsluguje core duo ale mozna clockgenen ustawic szyne 166 wiec chcialbym sprobowac jak core duo osiagnie normalna cene sobie go sprawic

Juz nie mam, teraz mam Della a kumpel co ma tego Asusa sie wyprowadzil :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam jeszcze jedno pytanko czy byly pentium m na szynie 667 bo chip obsluguje tylko celerony i pentiumy a z tego co mi wiadono nie bylo takowych na szynie 667, wiec po co mu ramy dzialajace na 667??

W sumie to ati cos popiepszyl albo cos ukrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzone, po wyjeciu kosci 553MHz i zostawieniu tej na szynie 667MHz, lapek sie odpalil na szynie 533. Kumpel sprawdzil w biosie i nie znalazl opcji do recznego przestawienia magistrali na 667MHz. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzone, po wyjeciu kosci 553MHz i zostawieniu tej na szynie 667MHz, lapek sie odpalil na szynie 533. Kumpel sprawdzil w biosie i nie znalazl opcji do recznego przestawienia magistrali na 667MHz. pozdr

Po analizie i próbach doszedłem do jednego wniosku. Wszystkie sprzedawane obecnie laptopy z Celeronem są na chipie i940glm. Oznacza to że obsługuje on tylko Celerony i szynę 533. Niema możliwości zmuszenia go do pracy na 667MHz oraz nie potrafi obsłużyć nawet Pantiuma M na szynie 533. Wszyscy którzy planowali kupno taniego laptopa z Celeronem ale dobrą grafiką i wymianę procesora na CD/PM będą zawiedzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...