Skocz do zawartości
damzoo

Wybór Twardziela, 160gb Sata Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić dysk twardy 160 GB SATA

Zainteresowały mnie dwa dyski Western Digital 1600YS i Western Digital 1600YD. A może polecacie coś innego?? Oba dyski mają 16 MB bufor. Czym się one od siebie różnią? Spróbowałem szukać na stronach producenta, ale nie zrozumiałem za wiele... i jeszcze jedno czy jest duża różnica w zastosowaniach domowych między 16 mb a 8 mb buforem?? Zaznaczam że nie planuję korzystać z Raida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Seagate 7200.9 .

Dokładnie. Jeśli 160 GB to tylko 7200.9 od Seagate'a. Poprostu cudowne dyski. Wszyscy tylko te Samsungi polecają a to takie buble...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barracuda 9 SATA II T-lite czyli wersja 20mm.

 

Jak najbardziej mozesz brac singapurski, bo jest cichutki i wiem to z autopsji.

Chinskich juz nie dostaniesz(zresta to nie byla regula, ze chinski=cisza), a tajlandzkich w ogole nie bylo z serii 20mm.

 

Samsungi padaja, a WD'eki to juz kompetny zlom i 16mb na nic Ci sie nie przyda w dysku 160gb(jak sie myle z przydatnoscia keszu to poprawcie)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD to totalna kicha. Samsungi polecam, ale wersja SATA ma jeden wrażliwy punkt w elektronice, który lubi się spalić. Ja mam Seagate 7200.9 160GB SATA2 20mm z chin i jestem bardzo zadowolony. Nie jest bezgłośny, ale w porównaniu, do porzedniego WD 80GB jest genialnie cichy. Mogę ci go z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk i kryteria jakie winien spełniać to wiem że wszystko byle nie szajsung (chociaż ponoć podniosła się jakość ich dysków). Wiem że powinno być NCQ, bufor 8mb (czy warto dopłacić do 16mb?), zapis prostopadły chyba nie jest aż taki niezbędny w dyskach tej pojemności ?

 

Myślę nad tym:

 

[proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160815AS]

 

Tylko mam pytanko, bo to niby jakaś nowa wersja jednotalerzowa więc z zapisem prostopadłym. Więc pytam czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ten czy starszy model 11AS (i dlaczego?):

 

[proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160811AS]

 

Który niema zapisu prostopadłego i ma lepszy czas dostępu. Właśnie, który ma lepszy transfer wewnętrzny bo jeden ma podany w MB/s a drugi w Mbps ?

 

Czy będę mógł normalnie i bez problemów zainstalować na nim xp'eka na mobo Gigabyte M57SLI ? Bo słyszałem że czasami problemy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od roku WD Caviar 160GB Sata II z 16 MB buforem i nienarzekam :)

Chodzi bardzo sprawnie i szybko.

Niewiem skąd te narzekania.

 

A kiedyś poleciały mi 2 dyski seagate 40 GB ;) Nagle zaczęly sypać bad sectorami.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...