Skocz do zawartości
FSC

Toshiba - Wiatrak Bios

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem troszke zdziwony. Mam toshibe l100 z prockiem celeron 1.7 i dziwi mnie jedna rzecz...jak wlaczam lapka...obojetnie kiedy....to wiatrak odrazu wchodzi na najwyzsze obroty...po czym jak sie bios zaladuje to wiatrak sie wylacza..i pozniej juz chodzi cicho na wolnych obrotach...czemu wiec wiatrak sie wlacza przy biosie na maxa..skoro procek i tak jest zimny...i nawet jesli jest cieply po restarcie to tez nie potrzebuje takiego schlodzenia....mial ktos taki problem? troche to irytujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie widziałem wielu laptopów, ale chyba we wszystkich (które widziałem) tak było.

Poza tym, powiedz mi, skąd wiatrak "ma wiedzieć", czy wcześniej komputer chodził czy nie?

Przecież bios nie prowadzi takich statystyk. Podobnie działają wiatraki w zasilaczach, w nowszych kompach na prockach, a nawet wiatrak przy chłodnicy w moim samochodzie. Wg mnie to całkiem normalne.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo oraz u osoby, która też ma L100 z CM 1,7.

Mnie bardziej denerwuje, że ten wiatrak w L100 chodzi CAŁY CZAS! Mimo, że nie ma takiej potrzeby (sprawdzałem temp.). I wcale te obroty takie małe nie są. Może ja wyczulony jestem, ale jak przez jakiś czas pracowałem na tym L100, to wiatrak mnie denerwował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo oraz u osoby, która też ma L100 z CM 1,7.

Mnie bardziej denerwuje, że ten wiatrak w L100 chodzi CAŁY CZAS! Mimo, że nie ma takiej potrzeby (sprawdzałem temp.). I wcale te obroty takie małe nie są. Może ja wyczulony jestem, ale jak przez jakiś czas pracowałem na tym L100, to wiatrak mnie denerwował..

no coz...w fujitsusiemens z sempronem 3300+ nie ma takiego zjawiska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w Biosie nie masz jakiejś opcji Quiet Boot (albo coś podobnego).

wlasnie myslalme ze da sie to zmienic..i nie widzialme takiej opcji...wiem ze toshiby mialy opcje w biosie tryb silence i performence..tez tego nie widze....wiec nie wiem....

 

ale opcji quiet boot raczej nie ma.....w dodatku glupia by byla taka opcja skoro mozna to na stale wlaczyc..zeby wiatrak sie nie wył na poczatku....ale dzis pytalem kumpli w szkole ktorzy tez maja celerony..i im sie tez to zdarza czase...najciekawsze jest to ze u mnie zawsze :)

a w biosa nie bede aktualizowal..bo juz raz poleglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...