Skocz do zawartości
pvl

Jak Zlokalizowac Telefon ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszej nocy kolega sobie za duzo pozwolil % . Po pobudce rano nie mogl znalezc telefonu. Sygnal caly czas jest wiec nikt go nie ukradl , ale co najgorsze wlaczone wibracje. Jest to nokia 3510i . Nie chodzi o telefon ale o karte sim na ktorej mial bardzo wazne kontakty.

 

Wiec moje pytanie :

 

Czy w jaki kolwiek sposob moge go namierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszlismy cala droge i nic nie widac. Naawet w koszach na smieci nasluchiwalismy. A czy operator nic takiego nie moze zrobic ?

Miałem kiedyś podobnie, zgubiłem telefon, sygnał był, ale po 4 dniach się rozładował i przepadł bezpowrotnie.

Operator na 100% może namierzyć z którego nadajnika telefon odbiera sygnał, ale to w mieście daje Ci dokładność ok. 1km, poza miastem duzo mniej.

Zresztą tzw. usługi lokalizacyjne są dostępne i dla abonentów (przynajmniej w Orange)

Niestety Tobie potrzebna dokładność do kilku metrów i nie w postaci współrzędnych geograficznych.

Podsumowując: marne szanse. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tzw. usługi lokalizacyjne są dostępne i dla abonentów (przynajmniej w Orange)

Niestety Tobie potrzebna dokładność do kilku metrów i nie w postaci współrzędnych geograficznych.

Podsumowując: marne szanse. :(

To zależy, w przypadku gdy komórka jest w zasięgu jednego nadajnika wtedy może być 1km. Jeśli komórka jest w zasięgu dwóch, a najlepiej trzech wtedy można dokładnie do około 10-20 metrów (trzy nadajniki, a komórka w centrum nakładania się zasięgów BTS'ów) ustalić położenie zguby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

tak to tylko w Erze :D

http://www.eraomnix.pl/pl/find/find-www-new-startzbgj

 

z tego co widze, jest mozliwosc zlokalizowania siebie (telefonu) przez WWW...

 

moze sie myle, ale chyba o to chodzi...

skoro jest mozliwosc zlokalizowania sie samemu, to chyba dla operatora to zaden problem, aby odszukac telefon...

ale to Era, nie wiem jak u innych...

 

pozdraviam 600(66)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, w przypadku gdy komórka jest w zasięgu jednego nadajnika wtedy może być 1km. Jeśli komórka jest w zasięgu dwóch, a najlepiej trzech wtedy można dokładnie do około 10-20 metrów (trzy nadajniki, a komórka w centrum nakładania się zasięgów BTS'ów) ustalić położenie zguby.

Skoro jest tak jak mówisz, to chyba warto przejść się do operatora.

Tyle, że obawiam się, że pomoc zostanie udzielona jedynie, jeżeli telefon (nr) był zarejestrowany, a zainteresowany wykaże, że jest jego właścicielem.

W przeciwnym wypadku kiepsko to widzę.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

tak to tylko w Erze :D

http://www.eraomnix.pl/pl/find/find-www-new-startzbgj

 

z tego co widze, jest mozliwosc zlokalizowania siebie (telefonu) przez WWW...

 

moze sie myle, ale chyba o to chodzi...

skoro jest mozliwosc zlokalizowania sie samemu, to chyba dla operatora to zaden problem, aby odszukac telefon...

ale to Era, nie wiem jak u innych...

 

pozdraviam 600(66)

niezbyt dokladne to jest ;)

 

ok 1km rozbierznosci mi pokazalo ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezbyt dokladne to jest ;)

 

ok 1km rozbierznosci mi pokazalo ;)

Hm, ten tego właśnie o tym w poprzednim poscie pisałem.

Miałem kiedyś uruchomione usługi lokalizacyjne w dawnej IDEI.

Moją rodzicielkę potrafiło lokalizować w 3 różnych miejscach średnio oddalonych od siebie o 2 km, podczas gdy cały czas była w swoim mieszkaniu.

Usługa dobra, jedynie jeżeli chce sie wiedzieć czy ktoś rozpoczął podróż i gdzie mniej więcej jest.

Być może operator ma większe mozliwośći, ale to mógłby nam jedynie powiedzieć ktos kto pracuje w którejś z sieci komórkowych.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

tak to tylko w Erze :D

http://www.eraomnix.pl/pl/find/find-www-new-startzbgj

 

z tego co widze, jest mozliwosc zlokalizowania siebie (telefonu) przez WWW...

 

moze sie myle, ale chyba o to chodzi...

skoro jest mozliwosc zlokalizowania sie samemu, to chyba dla operatora to zaden problem, aby odszukac telefon...

ale to Era, nie wiem jak u innych...

 

pozdraviam 600(66)

Ale zeby wyslac sms i auktwnic usulge potrzebuje zgubionego telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...