Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy w Polsce, więc powinniśmy używać znaków diakrytycznych, chyba, że jesteś po zawodówce i sprawia ci to jakiś problem, więc wybaczam.

 

Dlatego kolego wielkomiejsko-buraczany, nie muszę być z Krakowa, czy Katowic, żeby wiedzieć o swoich poglądach odnośnie gospodarki, chyba, że u was uczą "lepiej" to również gratuluję. Co do mojej wiedzy o o monetaryźmie i keynesiśmie to opisałem ci je wyżej, chyba, że po pracy tracisz również panowanie nad wzrokiem to polecam wizytę u okulisty, w Krakowie na pewno ich znajdziesz :)

Oczywiście, dlatego wybrałem akurat jego, bo uważam go za konkretną osobę, chyba, że wolisz Leppera, bo on ma zwolenników i wpływ na scenę polityczną, ale brak tego czegoś... ah, tak! Autorytetu i rozległej wiedzy :)

Oj, to mi pojechałeś, faktycznie wstydzę się tego swojego wielkomieszczaństwa :unsure:

 

Odnośnie meritum- ja cię nie pytam, czy słyszałeś o teoriach w ekonomii, tylko byś się za jedną opowiedział, a następnie uargumentował ten wybór, szczególnie w aspekcie krótko- i długoterminowym. I tyle. Wtedy będę mógł stwierdzić, że zarzucasz Balcerowiczowi coś więcej, niż "fakt" bycia przez niego Żydem.

 

 

PS. Jeśli ze mnie miejski- burak, to z ciebie chłopski filozof, bez ogłady i wiedzy zdolny jedynie do papugowania swoich idoli (jak rozumiem Mikke i Lepper?).

 

PPS. misico, cóż ironii to ty "kolego" nie dostrzegasz.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretna?? w niektórych kwestiach ma racje, ale dla mnie to schizofrenik który wszędzie widzi teorie spiskowe, zupełnie tak jak ty

Aha kwestie obyczajowe i analiza otaczającej rzeczywistości to niewiele was różnią od MoHerów tak więc moje uwagi były trafne

Sam sobie zaprzeczasz kochany Esiu, nie mogę mieć podobnych poglądów co moherki, bo jestem w połowie Niemcem, a oni się nie lubię, wiedziałeś o tym? :)

 

A dla mnie Kaczyński jest pedałem, bo ma kota i mieszka z mamą, może dlatego wolę Korwina-Mikke, bo on ma poglądy i możliwość skonstruowania dobrze działającego państwa. Ja wiem, że każdy Polak-katolik, wymieniłby DżejPiTu, ale nie każdy jest taki sam, wiesz o tym moherku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do moderacji - dlaczego kolega veiss nie dostal jeszcze bana? W co drugim poscie obraza innych uzytkownikow. Ja swego czasu dostalem bana za jednorazowe nazwanie jednego z moderatorow "synkiem" (w dodatku bylo to po kilkustronicowej dyskusji, podczas ktorej nie uzylem zadnego epitetu, w przeciwienstkie do moich dyskutantow) - czyzby moderacja az tak złagodniała od tamtego czasu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz kochany Esiu, nie mogę mieć podobnych poglądów co moherki, bo jestem w połowie Niemcem, a oni się nie lubię, wiedziałeś o tym? :)

 

A dla mnie Kaczyński jest pedałem, bo ma kota i mieszka z mamą, może dlatego wolę Korwina-Mikke, bo on ma poglądy i możliwość skonstruowania dobrze działającego państwa. Ja wiem, że każdy Polak-katolik, wymieniłby DżejPiTu, ale nie każdy jest taki sam, wiesz o tym moherku?

Wiesz człowiek taki jak ty czyli jak to napisał draak "chłopski filozof" :lol2: tego nie zrozumie, zresztą te twoje prowokacje pod moim adresem w stylu "komuszku, moherku" są płytkie, napewno tym mnie nie sprowokujesz

Plis nie dawajcie mu bana, już mam temat swojej magisterki mianowicie "Folklor w polityce" a gościu jest normalnie kopalnią informacji

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to mi pojechałeś, faktycznie wstydzę się tego swojego wielkomieszczaństwa :unsure:

 

Odnośnie meritum- ja cię nie pytam, czy słyszałeś o teoriach w ekonomii, tylko byś się za jedną opowiedział, a następnie uargumentował ten wybór, szczególnie w aspekcie krótko- i długoterminowym. I tyle. Wtedy będę mógł stwierdzić, że zarzucasz Balcerowiczowi coś więcej, niż "fakt" bycia przez niego Żydem.

 

PS. Jeśli ze mnie miejski- burak, to z ciebie chłopski filozof, bez ogłady i wiedzy zdolny jedynie do papugowania swoich idoli (jak rozumiem Mikke i Lepper?).

To ja ci odpowiadam, ale ty nie chcesz słuchać :)

Zarzuciłem Balcerkowi coś więcej niż bycie Żydem, poczytaj wątek, wiem, że jesteś zmęczony, ale dostaniesz nagrodę od mamusi.

 

Wolę być chłopskim filozofem (w końcu jestem z małego miasta), ale za to racjonalnie myślącym i z wiedzą przewyższającą twoje próby omijania konstruktywnej rozmowy, bo "ja jestem cool, a ty jesteś bee i jestem zmęczony". Nie porównuj Mikke do Leppera, to dwie różne postacie. Mike to osoba na którą będę głosował, ale nie idol. Za to ty jesteś za Kaczyńskim mieszkającym z mamusią i za Tuskiem, który miał dziadka w Wehrmachcie? To jednak zostanę przy swoim :)

 

Pytanko do moderacji - dlaczego kolega veiss nie dostal jeszcze bana? W co drugim poscie obraza innych uzytkownikow. Ja swego czasu dostalem bana za jednorazowe nazwanie jednego z moderatorow "synkiem" (w dodatku bylo to po kilkustronicowej dyskusji, podczas ktorej nie uzylem zadnego epitetu, w przeciwienstkie do moich dyskutantow) - czyzby moderacja az tak złagodniała od tamtego czasu??

Bo nie obrażam innych, a jedynie próbuję ośmieszyć ich pewność w swoje poglądy.

Po drugie oznaczałoby to sterowaną cenzurkę na forum, do której nie widzę żadnych argumentów, chyba, że wszystkie wątki mają być monopoglądowe i będzie to samo jak w Sejmie za PRLu.

 

Wiesz człowiek taki jak ty czyli jak to napisał draak "chłopski filozof" :lol2: tego nie zrozumie, zresztą te twoje prowokacje pod moim adresem w stylu "komuszku, moherku" są płytkie, napewno tym mnie nie sprowokujesz

Tak, dlatego ośmieszyłeś się porównując mnie do germanofoba, podczas gdy jestem w połowie Niemcem, a od połowy tematu nie chcesz przyznać się do ośmieszenia. Dodatkowo propagujesz nieużywanie znaków diakrytycznych, przykład ograniczenia i olewania zasad panujących w netykiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli ze mnie miejski- burak, to z ciebie chłopski filozof, bez ogłady i wiedzy zdolny jedynie do papugowania swoich idoli (jak rozumiem Mikke i Lepper?).

Proszę mnie nie obrażać! :)

 

PPS. misico, cóż ironii to ty "kolego" nie dostrzegasz.

Źle mnie zrozumiałeś! Sam takie znaki przecież dałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj święto, idę do znajomego oblewać, że Balcerka już nie ma, w końcu będę mógł normalniej firmę prowadzić :)

 

Pozdrawiam wszystkich, miłego wieczoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veiss, rozkręcasz się, ale niestety odpowiadając na twoje zaczepki rodem z budki z piwem będziemy dalej brnąć w o/t, więc zbyję je milczeniem i wróce do tematu (makro jak mniemam).

 

Jesteś zatem zwolennikiem interwencjonalizmu i ekspansywnej polityki pieniężnej państwa? Nie ma sprawy, szanuję to (neoklasycy też kiedyś byli szanowani, ot tak z 200 lat temu :lol:). Ale w jaki sposób chcesz na tym oprzeć dobrze funkcjonującą gospodarkę w długim okresie czasu? Proste pytanie dla tak wypoczętego chłopaka ze wsi, prawda?

 

PS. To znów dziadek z Wermachtu jest bee? Przecież ty jesteś półniemcem, więc albo dziadek albo babcia byli w Wermachcie? :lol:

 

@misico, przecież ta wypowiedź była pod adresem kol. veissa, siłą rzeczy nie obrażałem Ciebie... ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a już myślałem, że "wszystko-przez-żydów" to tylko na Onecie i to w głupszych wątkach :>

 

veiss - a opaskę ze swastyką masz? Nie gadaj, wiem, że masz. Na mózgu przynajmniej.

Chwalenie Gierka jako dobroczyńcy Wspaniałego Narodu Polskiego i jednoczesne stawianie zarzutów Balcerowiczowi o wyprzedawanie czegośtam (widzę, że pojęcie "prywatyzacja" nie może się przedostać przez grube kości twej czaszki) jest co najmniej ... hmm ... zagadkowe? Godne bardziej homo sovieticus, nie zaś "otwartego na świat" człowieka, którym się mienisz.

Z tym wieszaniem kredytobiorców - wiedzieli, że kredyt trzeba spłacić, czy nie? Jak się okazało, że nie ma z czego, to najprościej zostawić kartkę "wszystko przez Balcerowicza" i znaleźć odpowiedni konar. Bronienie głupców nigdy nie było moim powołaniem ani ulubionym zajęciem, więc i teraz nie mam dla nich litości.

Jako kontrargument mogę rzec, że wielu ludzi skorzystało biorąc wtedy kredyty, choćby na mieszkania. Spłacili z palcem w rzyci, więc chyba dało się?

 

A szczerze powiedziawszy wolę przekazać zarządzanie majątkiem i państwem Niemcom niż Polakom. Polacy ostatni raz rządzili się dobrze w okolicach XV wieku, potem było już tylko gorzej. Nad powierzeniem czegokolwiek Żydom zastanowiłbym się, bo to ciut wojowniczy narodek. Mówię o tych z pustyni w Azji Mniejszej, jakieś dociekania kto przyczajony mason, a kto ukryty żyd zostawiam specjalistom w tej dziedzinie. Tym bardziej, że mam to w końcowym odcinku przewodu pokarmowego.

 

Przypomina mi się jeszcze cytacik z Vonneguta: "I ludzie mogliby wsunąć całe to jedzenie, mniam mniam, mlask mlask, aż nie zostałoby nic poza g...nem i wspomnieniami. I co potem, mały Ekwadorze?".

I co potem, mały lepperze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Polsce, więc powinniśmy używać znaków diakrytycznych, chyba, że jesteś po zawodówce i sprawia ci to jakiś problem, więc wybaczam.

 

Dlatego kolego wielkomiejsko-buraczany, nie muszę być z Krakowa, czy Katowic, żeby wiedzieć o swoich poglądach odnośnie gospodarki, chyba, że u was uczą "lepiej" to również gratuluję. Co do mojej wiedzy o o monetaryźmie i keynesiśmie to opisałem ci je wyżej, chyba, że po pracy tracisz również panowanie nad wzrokiem to polecam wizytę u okulisty, w Krakowie na pewno ich znajdziesz :)

Oczywiście, dlatego wybrałem akurat jego, bo uważam go za konkretną osobę, chyba, że wolisz Leppera, bo on ma zwolenników i wpływ na scenę polityczną, ale brak tego czegoś... ah, tak! Autorytetu i rozległej wiedzy :)

Jeszcze jedna wycieczka osobista tego typu a sobie odpoczniesz od forum kolego. Poza tym cały czas czekam na przytoczenie jakichś źródeł. Jak do tej pory nie podałeś żadnego podpartego dowodami argumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego ośmieszyłeś się porównując mnie do germanofoba, podczas gdy jestem w połowie Niemcem, a od połowy tematu nie chcesz przyznać się do ośmieszenia. Dodatkowo propagujesz nieużywanie znaków diakrytycznych, przykład ograniczenia i olewania zasad panujących w netykiecie.

Widać twoja głupota przewyższa twoje pochodzenie :lol2: Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wycieczka osobista tego typu a sobie odpoczniesz od forum kolego. Poza tym cały czas czekam na przytoczenie jakichś źródeł. Jak do tej pory nie podałeś żadnego podpartego dowodami argumentu.

Daj spokój, przeciez wiadomo, ze dowodow sie nie doczekasz - bana mu i tyle.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Tak Esiu, żałuję za ciebie, że jesteś tą ofermą życiową...

 

Widzę, że Esiu jest naczelnym komuszkiem IV RP...

 

takiego pieszczotliwego nieuka od dawna nie widziałem, serio :lol:

 

...moherku?

:?

 

EDIT:

Orgiusz mnie uprzedzil:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nazywasz kogos "durniem", a potem "nieukiem" - wystarczy. Ostatnie ostrzezenie, i radze wziac je powaznie.

 

EsiuWWW tez niech sie stara trzymac klawiature na wodzy, bo jeszcze nie przeskrobal, ale mam wrazenie, ze jest tego bliski.

 

A dlaczego niby jesteśmy pośmiewiskiem, pośmiewiskiem jest drugi temat o Balcerowiczu, bo ktoś próbuje narzucić innym swoje zdanie. Tutaj wymieniamy normalnie poglądy :)

 

Daj spokój, przeciez wiadomo, ze dowodow sie nie doczekasz - bana mu i tyle.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

:?

 

EDIT:

Orgiusz mnie uprzedzil:>

Heh jak widać dostał wydaje mi sie że moze nie będzie to temat ale lol roku napewno

btw

Nie jestem już chyba az tak upierdliwy jak kiedyś ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak uwzięliście się na kolegę veissa, to ze ma inne poglady od waszych, że nie idzie za stadem tylko wyraża odmienne opinie (przecież chłop ma po części racje, czy nie jest prawdą że majątek narodowy był wyprzedawany po zaniżonych cenach, czy sprzedaż takich instytucji jak pzu, tpsa, dzieki której FRANCETELECOM uchronił sie od bankructwa, sprzedaż cementowni Górażdże (typowa kura co złote jaja znosi), była przeprowadzona prawidłowo ? chyba nie, także cała transformację w Polsce niech ocenią historycy za kilkadziesiat lat a nie wy teraz (zresztą jakie SWOJE zdanie moze wyrazić osoba która ma 20 parę lat), ktoś się tam smiał z PGRów, znam kilka takich przedsiębiorstw w okolicy które się dostosowały do panujących warunków i radzą sobie całkiem nieźle (choć i sporo też jest takich które ledwo zipią) wszystko zależy od umiejętności zarządzania, a wszystkim antykomunista pragnę przypomnieć że jedna z najprężniejszych gospodarek na świecie są komunistyczne Chiny. Żydów, arabów i bambusów też nie lubię, pierwsza nacja jest do siebie i wszystko im sie należy od czasów 2 wojny światowej), druga to fanatycy i w bliższym spotkaniu są bardzo prymitywni odnośnie kobiet i osób słabszch czy kalekich ( moze się ktoś z was o tym przekonał będąc u nich ale troche dalej od typowych szlaków turystycznych), trzeci to nieroby, gwałciciele (ponad 60% czarnuchów w RPA dopuściło się przestępstw z użyciem przemocy na tle seksualnym) i roznosiciele hiv "czego zresztą ostatnio mieliśmy przykład w naszym pięknym kraju". A teraz mozecie sobie na mnie jechać i tak mam to w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak uwzięliście się na kolegę veissa, to ze ma inne poglady od waszych, że nie idzie za stadem tylko wyraża odmienne opinie (przecież chłop ma po części racje, czy nie jest prawdą że majątek narodowy był wyprzedawany po zaniżonych cenach, czy sprzedaż takich instytucji jak pzu, tpsa, dzieki której FRANCETELECOM uchronił sie od bankructwa, sprzedaż cementowni Górażdże (typowa kura co złote jaja znosi), była przeprowadzona prawidłowo ? chyba nie, także cała transformację w Polsce niech ocenią historycy za kilkadziesiat lat a nie wy teraz (zresztą jakie SWOJE zdanie moze wyrazić osoba która ma 20 parę lat), ktoś się tam smiał z PGRów, znam kilka takich przedsiębiorstw w okolicy które się dostosowały do panujących warunków i radzą sobie całkiem nieźle (choć i sporo też jest takich które ledwo zipią) wszystko zależy od umiejętności zarządzania, a wszystkim antykomunista pragnę przypomnieć że jedna z najprężniejszych gospodarek na świecie są komunistyczne Chiny. Żydów, arabów i bambusów też nie lubię, pierwsza nacja jest do siebie i wszystko im sie należy od czasów 2 wojny światowej), druga to fanatycy i w bliższym spotkaniu są bardzo prymitywni odnośnie kobiet i osób słabszch czy kalekich ( moze się ktoś z was o tym przekonał będąc u nich ale troche dalej od typowych szlaków turystycznych), trzeci to nieroby, gwałciciele (ponad 60% czarnuchów w RPA dopuściło się przestępstw z użyciem przemocy na tle seksualnym) i roznosiciele hiv "czego zresztą ostatnio mieliśmy przykład w naszym pięknym kraju". A teraz mozecie sobie na mnie jechać i tak mam to w [gluteus maximus].

Dobrze. A teraz powiedz mi to jakie to ma powiązanie z tematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ma związku co kilka poprzednich wypowiedzi, zresztą kilku bardziej bystrych i zorientowanych znajdzie związek z panem Balcerowiczem

EsiuWWW no chyba taki tam ustrój mają aczolwiek wprowadzają powoli wolny rynek (oczywiscie pod kontrolą) + umiejetne zarządzanie + troche niewolniczej pracy (u nas podobnie, praca z minimum które jest na poziomie chlebka z masełkiem i kartona na dworcu, bo na pewno mieszkania za taka wypłatę nawet m1 z wspólnym kiblem na korytarzu, nie utrzymasz, ale tłumaczy się to trudnościami pracodawców) = sukces gospodarczy technologiczny

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szczerze powiedziawszy wolę przekazać zarządzanie majątkiem i państwem Niemcom niż Polakom. Polacy ostatni raz rządzili się dobrze w okolicach XV wieku, potem było już tylko gorzej.

Oczywista nieprawda!!!

A wielkopolska pod zaborem pruskim w XIX i na początkach XX w.? Chyba kolega nie zna historii! Bo pominąć tak ważny fakt, kiedy Polacy przeganiali (domyślnie: wyprzedzali, nie wyganiali) Niemców z ziemią, rolnictwem, gospodarką, itd. wystawia piszącemu niską ocenę.

Sam bowiem pochodzę z wielkopolski i proszę nie zatajać tak ważnych faktów!

 

PS: Nie w XV w. jak już, ale w XVI za Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta (tzw. złoty wiek)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ma związku co kilka poprzednich wypowiedzi, zresztą kilku bardziej bystrych i zorientowanych znajdzie związek z panem Balcerowiczem

EsiuWWW no chyba taki tam ustrój mają aczolwiek wprowadzają powoli wolny rynek (oczywiscie pod kontrolą) + umiejetne zarządzanie + troche niewolniczej pracy (u nas podobnie, praca z minimum które jest na poziomie chlebka z masełkiem i kartona na dworcu, bo na pewno mieszkania za taka wypłatę nawet m1 z wspólnym kiblem na korytarzu, nie utrzymasz, ale tłumaczy się to trudnościami pracodawców) = sukces gospodarczy technologiczny

1. Przeczytaj czym miał być komunizm

2. Przeczytaj czym był komunizm (szczególnie Maoizm)

3. Przeczytaj na temat zmian jakie dokonały sie w gospodarce Chin

 

Dopiero potem wyciągnij wnioski i odnies sie do przyjkładu Chin, bo tak naprawde jedyne co z tego systemu sie ostało to monopol partii komunistycznej, łamanie praw człowieka, obozy koncentracyjne i cenzura. Natomiast chiński robotnik ma znacznie mniejsze przywileje socjalne i możliwośc samoorganizacji niż w tej "lumpen-kapitalistycznej" :lol2: Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tu podał jakieś sensowne argumenty które by mnie miały przekonać do Balcerka, co do interpunkcji to się staram jak mogę, widocznie jestem nie douczonym typem, ale to chyba forum dyskusyjne a nie dyktando ortograficzne, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od umiejętności zarządzania, a wszystkim antykomunista pragnę przypomnieć że jedna z najprężniejszych gospodarek na świecie są komunistyczne Chiny.

Taaak! Gdybym w tamtym roku zarabiał 20 groszy na godzinę, a w tym 50, to rzeczywiście mam się czym chwalić - bardzo prężny wzrost zarobków (czyt. gospodarczy!)...

 

 

Dopiero potem wyciągnij wnioski i odnies sie do przyjkładu Chin, bo tak naprawde jedyne co z tego systemu sie ostało to monopol partii komunistycznej, łamanie praw człowieka, obozy koncentracyjne i cenzura.

Czyli zostało ok. 80% komunizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veiss : "PRL wroc"

za PRL nikt nie bral do kieszeni.....ani np w calym ZSRR a tym bardziej w Rosji, za PRL budowano drogi i w ogole wypas caly byl......z drog do dzis shit zostal, juz niemieckie autobahny w dawnych Prusach lepiej sie trzymaja;p

no i kasa na te droogi wcale nie szla z kredytow z zachodu na XXX % ze do dzis splacamy...lol...no i lepiej bylo ludziom kiedys bo zarabiali np 15$ na miecha i mogli sobie kupic np Golfika albo jakiegos opla w salonie pod blokiem, byly nawet w kazdym meiscie salon ferrari....a dzis bieda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak! Gdybym w tamtym roku zarabiał 20 groszy na godzinę, a w tym 50, to rzeczywiście mam się czym chwalić - bardzo prężny wzrost zarobków (czyt. gospodarczy!)...

Czyli zostało ok. 80% komunizmu?

Akurat popełniłeś gafę, bo gospodarka tamtego kraju ma w sobie dużo więcej z kapitalizmu niż z komunizmu. Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tu podał jakieś sensowne argumenty które by mnie miały przekonać do Balcerka, co do interpunkcji to się staram jak mogę, widocznie jestem nie douczonym typem, ale to chyba forum dyskusyjne a nie dyktando ortograficzne, prawda ?

Gdyby nie Balcerowicz sytuacja w PL wyglądał by tam mniej więcej jak np na Ukrainie gdzie wszystko przelicza sie na Dolary, bo Hrywna sama w sobie nie ma tam dla nikogo wartości

 

edit

Komunizm w Chinach ostał sie głownie w formie politycznej, nie gospodarczej, gdy w Chinach była gospodarka typowa dla państw realnego socjalizmu państwo te wliczano do grupy krajów zagrozonych widmem głodu

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do banków, tak się porobiło od tych wyprzedaży, że muszę za przelew płacić 7 zł, przez Internet złotówkę, za utrzymanie karty co miesiąc złotówkę, za prowadzenie konta 4,99 zł. Zsumujcie to i pomnóżcie przez kilka milionów i widać ile zarabiają na nas te "nasze" banki.

Moze najwyzszy czas skorzystac z przywilejow wolnego rynku i zmienic bank, zamiast dawac sie tak dymac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niż z kapitalizmu niż z komunizmu? Czy Ty wiesz, co piszesz? Bo chyba nie piszesz, co wiesz!!!

 

Poprawiłem tamtego posta. Teraz powinieneś zrozumieć zdanie. ;-) Chodzi dokładnie o to, o czym pisze EsiuWWW w poście powyżej twojego.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...