Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

Oj z rozpedu się pomyliłem a ty od razu szydzisz :razz:

Wybaczam :P

 

 

Tia, becikowe, zrób se bachora a dostaniesz 1000pln. Super. Może by wzięli przykład z Niemiec, gdzie becikowe jest kilkanaście tysięcy ojro? Bo na razie to gra pod publikę.

Weź nie pisz nawet takich reczy bo jeszcze ktos z rządu to przeczyta i faktycznie zwiekszą becikowe do takiego poziomu :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, becikowe, zrób se bachora a dostaniesz 1000pln. Super. Może by wzięli przykład z Niemiec, gdzie becikowe jest kilkanaście tysięcy ojro? Bo na razie to gra pod publikę.

W Niemczech sprawa z 'becikowym' wygląda inaczej niż w Polsce:

- część pieniędzy z podatków, które płacili małżonkowie, została przesunięta na dzieci

- nie otrzymują oni jednorazowej zapomogi, lecz ma formę podobną do 'kuroniówki'

- miesięcznie wynosić może nawet (to zależy od dochodów rodziców) do 1800 EURO, co nie jest wiele patrząc na ich dochody

- ma to zwiększyć liczbę urodzeń przede wszystkim Niemców, bo Turków przybywa w zastraszającym tempie (o ile w przeciętnej niemieckiej rodzinie jest 1-2 dzieci, to w rodzinie tureckiej 5-8!). Niestety obawiam się, że przyrost Niemców może wynieść 20 - 30%, a Turków 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zarabiał 500 tys rocznie :mur: to na co mu odprawe już się nażarł tej forsy jak "świnia".

O czym ty piszesz? :blink: :lol2: coza zwrot w ogóle :lol:

Według ciebie miał pracować za 1000 zł? bo większośc ma tyle? zawsze trzeba równać w dół?

Był na jednym z najważniejszych stanowisk w kraju, więc "chyba" wysoka pensja mu się należała?

Myślisz, że po odejściu z NBP ktoś mu złoży poważną ofertę pracy na gorszych warunkach płacowych? :lol:

Owszem - uczelnia - sam Balcerowicz zapowiedział powrót do pracy naukowej, no ale tutaj to już wkracza pasja, więc kwestia finansowa schodzi na dalszy plan.

Coś mi się wydaje że ten kandydat z branży biznesu chyba będzie lepszy od Balcerka, ale tak jak mówi @marco z jego przygotowanie to bedzie klapa. :-|

sam sobie zaprzeczasz w jednym zdaniu :-P to będzie lepszy czy będzie klapa? Jak ma być lepszy skoro przygotowanie teoretyczne leży? Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zdlugo nie posiedzi na tym stanowisku, napewno nie tyle co Balcerowicz. Wyglada na czlowieka ktory przyszedl troszkę zarobić , łapiąc miejscówkę po znajomości, zbierze z 20 pensji, nachapie sie i go zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zdlugo nie posiedzi na tym stanowisku, napewno nie tyle co Balcerowicz. Wyglada na czlowieka ktory przyszedl troszkę zarobić , łapiąc miejscówkę po znajomości, zbierze z 20 pensji, nachapie sie i go zmienią.

I tu dotykamy sedna .... A mianowicie:

 

Ile osób wypowiadających się w tym wątku ma wiedzę ekonomiczną by oceniać dokonania Balcerowicza? A ile osób wypowiada się bazując na tym, co usłyszeli w mediów, np. od Leppera? Ile opinii tu wypowiadających się bazuje na stwierdzeniu: "nie lubię bo, bo tak wygląda, bo mu źle z oczu patrzy, każdy kapitalista to sq...." itp?

 

 

apo5

 

A zadałeś sobie trud żeby sprawdzić czy w regulacjach prawnych istnieje w ogóle możliwość odwołania szefa Banku Centralnego i jeśli tak to w jakich okolicznościach?

 

Czy piszesz na pałę i pokazujesz swoją niewiedzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób wypowiadających się w tym wątku ma wiedzę ekonomiczną by oceniać dokonania Balcerowicza? A ile osób wypowiada się bazując na tym, co usłyszeli w mediów, np. od Leppera? Ile opinii tu wypowiadających się bazuje na stwierdzeniu: "nie lubię bo, bo tak wygląda, bo mu źle z oczu patrzy, każdy kapitalista to sq...." itp?

apo5

Na ankietę przyjdzie czas później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Chyba masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego

Nie mam problemów ze zrozumieniem tekstu pisanego, a z tym tematem zwróciłem się do forumowiczów, a nie do ekspertów...choć rzeczywiście czytając posty w tym wątku trzeba przyznać, że Twoje pytania retoryczne są uzasadnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby zaostrzenie prawa. Że wreszcie się wsadza przestępców za kratki.

Ok powiedzmy, że Ziobro jako min. sprawiedliwości jest w miarę sprawny i napewno bardziej medialny od poprzedników z sojuszu

 

Wreszcie może skończy się łobuzeria w szkołach. Sam jestem za specjalnymi ośrodkami dla młodocianych bandytów,którzy nie chcą się uczyć tylko szukają bójek w szkole i szykanują normalnych uczniów.

 

Wystarczą ostatnie wydarzenia w gimnazjach.

Nie chce sie uczyć? Jego sprawa,ale po co mają cierpieć przy tym inni?

Litości. Skończy się bo Romek trzaśnie zeszytem i powie basta? Specjalne ośrodki? Nie żartuj. Wychowałem się w dzielnicy starych poniemieckich kamienic gdzie na podwórku dla większości ciach!iarzy pobyt w poprawczaku był powodem do chwały a nie wstydu i katalizatorem zmian. Wiara w to, że weźmie się złych chłopców i zamknie ich razem w szkole specjalnego rygoru i to pomoże w ich wyprostowaniu na dobrych obywateli jest cokolwiek naiwna.

 

Po raz pierwszy od wielu lat mamy dodatni przyrost naturalny. Może to nie bezpośrednia zasługa braci,ale to TEN rząd wprowadził becikowe i to za TEGO rządu się poprawił ten wskaźnik.

Wybacz, osobie która urodziła dziecko ze względu na becikowe należało by natychmiast odebrać prawa rodzicielskie. A prawdziwych zachęt dla normalnych ludzi nie ma. Ot np. dofinansowania do przedszkola/złobka.

 

Że zbrojeniówka ma zamówienia - choćby czołgi "twardy" do Malezji.

Twardego to jeszcze eksportował towarzysz Miller.

 

Twarde stanowisko wobec Rosji i Niemiec sprawiło,że wreszcie chcą z nami rozmawiać. Rosja nie lubi lizusostwa jak w wykonaniu Kwacha. To samo z Niemcami.

I ciach!o z tego mamy. Jedyna zmiana jest taka, że wszyscy mają nas dość. Rzeczywiście postęp.

 

Poza tym wreszcie doceniono dawnych bohaterów "solidarności" ,którzy przez 17 lat byli w cieniu Michników,Geremków i innych uczestników okrągłego stołu.

Dziękuje za bohaterów. Jak patrze na bohaterów typu Pan Skrzypek (internowany) czy z mojego podwórka Jurczyk to naprawdę postoje. Dla Twojej wiadomości gdyby nie ludzie tacy jak Geremek to bohaterzy solidarności pewnie przez wiele lat gnili by w PRLowskich więzieniach.

 

Z tego co wiem właśnie bardzo trudno jest odwołać prezesa NBP; trzeba sprawdzić jakie są procedury.

AFAIR to tylko jak by sam zrezygnował, albo trybunał stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem właśnie bardzo trudno jest odwołać prezesa NBP; trzeba sprawdzić jakie są procedury.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29.VIII.1997 o NBP

 

Art 9

Kadencja prezesa NBP wygasa

1. po upływie okresu 6 letniego

2. w razie śmierci

3. w razie złożenia rezygnacji

4. w razie odwołania

 

Odwołanie prezesa NBP może nastąpić, gdy:

1. nie wypełnia on swych obowiązków na skutek długotrwałej choroby

2. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnione przestępstwo

3. Trybunał Stanu orzekł wobec niego zakza zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje giełda i kurs złotego po nominacji pana Skrzypka na prezesa NBP? Wymieniać EURO na PLN, czy zostawić w obcej walucie?

myślę, że więcej strachu napędziła sama niepewność - sytuacja po rezygrancji pierwszego kandydata...

Poczekajmy na pierwwsze decyzje nowego prezesa - zobaczymy czy będzie się tak dobrze "komunikował z rynkami" jak o tym mówi.

 

Na samej giełdzie raczej odrabianie strat z początku miesiąca, złoty dziś nieco zyskał w stosunku do euro i dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy to takie fajne? Przynajmniej byl osoba o odpowiednich kompetencjach na to stanowisko.

 

...oczywiscie mowa byla o Balcerowiczu

 

W rzeczy samej ...z owych kompetencji korzystal nad wyraz czesto i gesto (patrz - zawirowania zwiazane z dzialalnoscia fundacji CASE). Dziwi mnie zatem, ze w swietle owych zawirowan fundacyjnych nadal tak powszechny jest kult Swietego Blcerka! To jest swego rodzaju fenomen, ze facet od lat wielu uprawial prywate piastujac wysokie panstwowe stanowiska i jeszcze zbiera za to pochwaly! No ale tak to juz jest, gdy dziennikarze biora kase za pisanie artykulow pochlebnych prezesowi! :) Niezalezni dziennikarze rzecz jasna - zapomnialem dodac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini

Jakie zawirowania z CASE masz na myśli? Może dokładnie opiszesz co masz na myśli a nie posługujesz się niedopowiedzeniami?

 

Pisanie artykułów w zamian za pieniądze? Masz dowody czy to tylko takie pierd*****?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini

Jakie zawirowania z CASE masz na myśli? Może dokładnie opiszesz co masz na myśli a nie posługujesz się niedopowiedzeniami?

Pewnie chodzi o to, że tam żona Balcerowicza piastuje jakąś wysoką funkcję. Sprawa wypłynęła przy komisji bankowej z przewodniczącym Zawiszą (kolejny "sprawiedliwy"), która to zresztą była powołana z naruszeniem prawa. Tyle że to chyba już nikogo nie dziwi, że PiS narusza prawo do osiągnięcia własnych celów.

 

Jeśli o to chodzi, to mowa o pierd***, jak to pięknie określiłeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyn , piszę na pałę i prezentuję swoją niewiedzę, czy to jasne?

Tak sie sklada ze w tym kraju i z takim rządem wszystko jest mozliwe, i mogą go odwolac za byle co. Zrobią skandal z gwałtem na 13 latce PRZYKLADOWO i będzie po prezesowaniu. Az taką masz płytką wyobraźnię na temat przekrętów jakich można dokonac aby zmienić człowieka na stanowisku.? To wspolczuje 'expercie'.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oczywiscie mowa byla o Balcerowiczu

 

W rzeczy samej ...z owych kompetencji korzystal nad wyraz czesto i gesto (patrz - zawirowania zwiazane z dzialalnoscia fundacji CASE). Dziwi mnie zatem, ze w swietle owych zawirowan fundacyjnych nadal tak powszechny jest kult Swietego Blcerka! To jest swego rodzaju fenomen, ze facet od lat wielu uprawial prywate piastujac wysokie panstwowe stanowiska i jeszcze zbiera za to pochwaly! No ale tak to juz jest, gdy dziennikarze biora kase za pisanie artykulow pochlebnych prezesowi! :) Niezalezni dziennikarze rzecz jasna - zapomnialem dodac ;)

Uwielbiam newsy z serii Nasz Dziennik & Gazet Polska ;>

 

Kompetencje należy oceniać przez pryzmat działalności jako szef NBP a wcześniej jako min. finansów. A te można ocenić wysoko. Dla przypomnienia - Polska jako jedyny duży kraj regionu uniknęła kryzysu walutowego. Mimo bardzo niekorzystnej początkowo sytuacji mamy stabilną walutę i niską inflacje. To jest dla mnie wymierny efekt działalności prof. Balcerowicza.

 

Oczywiście wszyscy dziennikarze są częścią układu/sitwy - litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram rosoliniego :) Co to Balcerek święta krowa? ;) Napewno nie! Niema ludzi niezastąpionych. 6 lat wystarczy.

 

 

Nikt nie jest omnibusem.

 

A to ,że kończy mu się kandencja może oznaczać,że skończy się epoka Leszka B.

 

Pisanie artykułów za pieniądze? Oczywiście,że tak :) Przecież żaden dziennikarz nie pracuje za darmo ;)

Dziennikarze to prostytutki umysłowe ;)

 

Jakie to artykuły to już inna sprawa. Ale zawsze są pisane za pieniądze.

A przy okazji lustracji ciekawe jakie dziennikarskie nazwiska jeszcze wypłyną ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompetencje należy oceniać przez pryzmat działalności jako szef NBP a wcześniej jako min. finansów. A te można ocenić wysoko. Dla przypomnienia - Polska jako jedyny duży kraj regionu uniknęła kryzysu walutowego. Mimo bardzo niekorzystnej początkowo sytuacji mamy stabilną walutę i niską inflacje. To jest dla mnie wymierny efekt działalności prof. Balcerowicza.

Dodam jeszcze, ze zyski NBP były za czasów prezesury prof. Balcerowicza o kilka miliardow większe niż przewidywano. M.in. dlatego Roman mogl dostac tą kase dla nauczycieli;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze zyski NBP były za czasów prezesury prof. Balcerowicza o kilka miliardow większe niż przewidywano. M.in. dlatego Roman mogl dostac tą kase dla nauczycieli;]

Akurat celem NBP nie jest dostarczanie zysków dla budżetu. I tylko się cieszyć, że zysk z 2007 ma nie iść do budżetu tylko na rezerwy walutowe co jest bardzo rozsądnym podejściem biorąc pod uwagę, że przyjęcie euro znowu się nam oddala i stajemy się idealnym celem ataku spekulantów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zyski ponad plan mozna spozytkowac rownież inaczej. Z tym Romanem to było oczywiscie pewne uproszczenie, ale gdyby np. rezerwy walutowe byly za male to w pierwszej kolejnosci nalezaloby (przynajmniej w teorii - ten rzad jest "nieco" dziwny) je zwiekszyc, a nie dawac kase Romkowi. Dzieki prof. Balcerowiczowi sytuacja Banku Centralnego jest stabilna i mozna trochę (byle nie za bardzo) "zaszalec" z podwyzkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie artykułów za pieniądze? Oczywiście,że tak :) Przecież żaden dziennikarz nie pracuje za darmo ;)

Dziennikarze to prostytutki umysłowe ;)

Tu trochę przesadziłeś w słowach!

 

Jakie to artykuły to już inna sprawa. Ale zawsze są pisane za pieniądze.

A przy okazji lustracji ciekawe jakie dziennikarskie nazwiska jeszcze wypłyną ;)

Właśnie! Jeśli to prawda, że wszystkie dziedziny przesiąknięte były agenturą, to znaczy, że wiele z tych artykułów było pisanych nie tylko za pieniądze, ale wręcz 'ogórnie' sterowanych, manipulowanych, zafałszowanych, wprowadzających zamieszanie, itp. itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę przesadziłeś w słowach!

Właśnie! Jeśli to prawda, że wszystkie dziedziny przesiąknięte były agenturą, to znaczy, że wiele z tych artykułów było pisanych nie tylko za pieniądze, ale wręcz 'ogórnie' sterowanych, manipulowanych, zafałszowanych, wprowadzających zamieszanie, itp. itd...

Taaaaak. Agenci to takie fajne słowo. Teczki też. Lustrować agentów trzeba bo to oczywiście układ i szara sieć. Ale teczka naszego jedynego kochanego oczywiście była sfałszowana. Ta jedyna. Jak kali bić to dobrze, jak jego biją to olaboga ;>

 

Powiem szczerze co myślę: jeżeli ktoś uważa, że w 2007 fakt, że ktoś współpracował/nie współpracował/został zmuszony do współpracy/cokolwiek determinuje jego obecne poglądy i powoduje, że manipuluje, fałszuje (oczywiście przeciwko linii jedynej słusznej partii) to wybaczcie, ale znaczy, że taką osobę zaślepiła chora nienawiść.

 

Wśród zwolenników PiSu i przystawek najbardziej mnie śmieszy chora nienawiść do niektórych mediów - jak GW. W momencie gdy media te "jechały" po SLD (słusznie) wszystko było dobrze. Ale w momencie gdy podnoszą rękę na jedyną słuszną władze to już źle i trzeba je zamknąć/skontrolować/zlustrować/wybierz właściwą bramkę.

Bo oczywiście spiskiem jest fakt, że niektórzy przypominają wypowiedzi premiera Rzeczypospolitej sprzed kilku lat o Samoobronie. Oczywiście nikt nie myślał, że "ludźmi o marnej reputacji" jest andrzejek L. Napewno miłościwie nam panujący miał na myśli generała Kiszczaka ;). I oczywiście spiskiem jest wyciąganie faktu, że jednego dnia nazywa się człowieka zbrodniarzem a następnego proponuje mu przejście do swojej partii.

Tak wygląda tworzenie nowych standardów moralnych. Tylko nie wiem czemu, ja dostaje cholery jak o tym myślę i dziękuje za takie standardy. Te stare - na pewno dalekie od ideału - zdecydowanie były bliższe mojemu poczuciu normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...