Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

rosolini

Jakie zawirowania z CASE masz na myśli? Może dokładnie opiszesz co masz na myśli a nie posługujesz się niedopowiedzeniami?

 

Pisanie artykułów w zamian za pieniądze? Masz dowody czy to tylko takie pierd*****?

 

od konca: - sprawdz sobie, ktorzy to dziennikarze zostali uhonorowani nagrodami (pienieznymi oczywiscie) przez NBP, ktorego prezesem byl oczywiscie nasz profesor - dowody powinny byc (poki co jeszcze) na stronach NBP - myslisz, ze za krytyke pana B. i zarzadzanej przez niego instytucji otrzymali te nagrody?!

 

a o "zawirowaniach" wokol fundacji panstwa Balcerowiczow mozna poczytac tutaj: 2464716[/snapback]

Uwielbiam newsy z serii Nasz Dziennik & Gazet Polska ;>

 

daruj sobie takie teksty... nie przystoi - bynajmniej nie tobie

 

Kompetencje należy oceniać przez pryzmat działalności jako szef NBP a wcześniej jako min. finansów. A te można ocenić wysoko. Dla przypomnienia - Polska jako jedyny duży kraj regionu uniknęła kryzysu walutowego. Mimo bardzo niekorzystnej początkowo sytuacji mamy stabilną walutę i niską inflacje. To jest dla mnie wymierny efekt działalności prof. Balcerowicza.

 

a wiesz jakie mamy zadluzenie? wiesz komu m.in. to zawdzieczamy? jezeli w ten sposob przejawia sie geniusz ekonomiczny profesora B, to ja dziekuje....

 

...i jeszcze jedno - dla mnie wymierny efekt, to zawartosc mojego portfela... natomiast szanowny profesor najlepiej potrafil dbac jedynie o wlasny portfel - na co wskazuje podlinkowany przeze mnie artykul

 

Oczywiście wszyscy dziennikarze są częścią układu/sitwy - litości.

 

i znowu te zbedne "wywody" - litosci!!!

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos "ludzi o marnej reputacji": 2464837[/snapback]

od konca: - sprawdz sobie, ktorzy to dziennikarze zostali uhonorowani nagrodami (pienieznymi oczywiscie) przez NBP, ktorego prezesem byl oczywiscie nasz profesor - dowody powinny byc (poki co jeszcze) na stronach NBP - myslisz, ze za krytyke pana B. i zarzadzanej przez niego instytucji otrzymali te nagrody?!

Skoro dostali nagrody to musieli być na garnuszku? A może dlatego, że są dobrymi dziennikarzami?

 

a o "zawirowaniach" wokol fundacji panstwa Balcerowiczow mozna poczytac tutaj: http://www.kos.media.pl/?p=18

A może byś też napisał kto dla CASE pisał te ekspertyzy, za które CASE dostawał pieniądze? Chodzi o ich pozycję i dorobek naukowy. I czy istnieje w Polsce inny ośrodek "intelektualny" tej klasy? I jak jakość tych raportów oceniają banki?

 

I czy Balcerowicz po objęciu stanowiska szefa Komisji Nadzoru Bankowego czynnie działał w CASE?

 

Od 2001 roku do marca tego roku Fundacja CASE otrzymała z banków i bankowych fundacji 2,5 mln złotych

2,5 mln / 6 lat = ok 417 tys. rocznie / 12 miesięcy = ok 34 750 zł miesięcznie

 

Fundacja ta otrzymuje od kilkudziesięciu lat dość pokaźne dotacje pieniężne od banków, które podlegają nadzorowi ze strony prof. Balcerowicza, jako szefa Komisji Nadzoru Bankowego.

To Balcerowicz maczał palce w tym szwindlu już kilkadziesiąt lat? A to farbowany lisek ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o "zawirowaniach" wokol fundacji panstwa Balcerowiczow mozna poczytac tutaj: 2464837[/snapback]

a wiesz jakie mamy zadluzenie? wiesz komu m.in. to zawdzieczamy? jezeli w ten sposob przejawia sie geniusz ekonomiczny profesora B, to ja dziekuje....
Balcerowicz nas zadłuzył? Jakie masz wykształcenie, aby podwazac wiedze ekonomiczną profesora? Zapewniam Cie, ze nie bylby kandydatem do nagrody Nobla z tej dziedziny, gdyby jego "osiągnieciem" było zadluzenie panstwa :lol:

 

...i jeszcze jedno - dla mnie wymierny efekt, to zawartosc mojego portfela... natomiast szanowny profesor najlepiej potrafil dbac jedynie o wlasny portfel - na co wskazuje podlinkowany przeze mnie artykul

Dla mnie tez, dlatego wlasnie doceniam politykę Balcerowicza. :P Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha - niezły ten art. Pewnie nie wiesz, ze owa komisja została stworzona niezgodnie z prawem i Balcerowicz powiedział wyraźnie, ze stawi sie na jej wezwanie dopiero wtedy, kiedy Trybunał Konstytucyjny potwierdzi jej prawomocność. Nie potwierdził, więc dlaczego niby Balcerowicz miałby zeznawac? Przed nielegalną komisją?

Leszek Balcerowicz nie ma prawa oceniac legalnosci lub nie komisji sejmowej. W chwili kiedy go wezwala mial obowiazek sie stawic i odpowiadac na pytania. Uznanie nielegalnosci komisji przez TK mogloby najwyzej zakonczyc i uniewaznic zeznania.

 

Wszystko to jest dokladnie zapisane w prawie bankowym i odpowiedzialnosci prezesa NBP. Pocztaj sobie.

 

Działanie tej komisji było jawnym atakiem na niezależnosc prezesa Banku Centralnego i bardzo dobrze, ze Balcerowicz nie uległ presji.

Balcerowicz zlamal prawo i to jest fakt.

 

Balcerowicz nas zadłuzył? Jakie masz wykształcenie, aby podwazac wiedze ekonomiczną profesora? Zapewniam Cie, ze nie bylby kandydatem do nagrody Nobla z tej dziedziny, gdyby jego "osiągnieciem" było zadluzenie panstwa :lol:

A ty jakie masz wyksztalcenie, zeby ja popierac? Ja na pewno mam wystarczajace wyksztalcenie, zeby wiedziec o czym mowi i co robi w konkretnej sytuacji, czego o Tobie powiedziec nie mozna.

 

Poza tym od kiedy Balcerowicz jest profesorem?

Moze cos mi umknelo, ale ostatnim razem jak sprawdzalem byl dr hab., a tytul profesora moze uzywac tylko i wylacznie na terenie SGH. Po wyjsciu z budynku jest dr i nie ma prawa poslugiwac sie tytulem profesora, zgodnie z ustawa o szkolnictwie wyzszym. Ytyul profesora zwyczajnego, uprawniajacy do takiego zachowania, nadawany jestprzez prezydenta RP na wniosek odpowiednich organow w dodwd uznania dorobku naukowego. A ze LB nie ma spoecjalnego dorobku naukowego (co rowniez sprawdzilem i to nie raz), to i tytulu nie ma.

 

W gole cala ta dyskusja dyletantow bazujacych na pospiesznie wyszukanej wiedzy internetowej jest zabawna i bogata w nadete farmazony.

 

Np. to

"IMO osoba na TAK ważnym stanowisku powinna mieć prof. przed nazwiskiem, bądź też uchodzić za 'autorytet' w środowiskach finansowych a nie jakiś nikomu nie znany pan "

 

Nie przypominam sobie, ze LB byl jakimkolwiek autorytetem w srodowiskach finansowych w chiwli wprowadzania tzw. planu balcerowicza (ktory nota bene nie jest jego autorstwa, a jedynie on go zatwierdzil; ministrem tez zostal przez przypadek, bo dwoch innych naukowcow odrzucilo oferte, a LB byl akurat w UW, wiec dostal). Albo HGW z zerowym doswiadczeniem finansowym. bzdety, bzdety, bzdety...

 

Ciagle tylko ten balwochwalczy zachwyt na tytulem profesora. Ktokolwiek studiowal powinien wiedziec, ze rozni sa profesorowie i wielu z nich reprezentuje zadziwiajaco niski poziom.

 

Nie znam Skrzypka i nie wiem co to za facet, ale przynajmniej nie jest slepo zapatzrony w jakas ideologia jak LB. LB przeczytal kiedys o monetaryzmie i koniec, zadna inna wiedza do niego nie dotarla. Tlumil wzrost, dusil gospodrake wysokimi stopami, nieproporcjonalnie wysokimi do inflacji, przez cale lata. Dopiero przez ostatnie poltora roku byl regularnie przeglosowywany na posiedzeniach RPP, w zwiazku z czym stopy nie rosly. I - niesamowite - inflacja tez nie rosla. A do podnoszenia stop i "chlodznienia" Balcerowicz nawolywal przez ostatnie 8 miesiecy na okraglo. Podobnie do wprowadzenia euro, mimo braku komletnych analiz nt. korzysci i strat przystapienia Polski do strefy euro. Ale nie, pan doktor wie lepiej sam, tyl, ze nie udalo mi sie znalezc zadnych rgumentow w jego wypowiedziach.

 

Ale nie, domorosli onetowi czytacze wiedza lepiej. Slowacki wielkim poeta byl. Zero merytorycznej argumentacji na korzysc tego tworcy 20% bezrobocia (oczywiscie mowia o LB, ktory znowu duszac na sile inflace tak podwyzszyl stopy, ze bezrobocie przekroczylo 20% - podstawy ekonomii)

 

Nikt oczywiscie nie pamieta jego decyzji o zwikszeniu podatkow, m.in.akcyzy podczas drugiej kadencji jako minister finansow. Skad, w koncu na onecie tego nie ma. Nikt pewnie nie zna wielkosci pozyczek dokonanych przez LB lub za jego zgoda. Moze ktos slyszal kiedys o sprzedazy rezerw zlota NBP, kiedy znajdowala sie ono w historycznym dolku (stracilismy grube miliardy). Albo niech mi ktos wskaze trafna prognoze wzrostu PKB w wykonaniu NBP wykonana przez ostatnie 4 lata np.na rok 2006 NBP przewidywal 4%, prognozy rzadowe od poczatku oscylowaly w okolicach 5-5,5%. Kto mial racje?

 

Pozdrawiam domoroslych znawcow wszystkiego (zaleznie do tematu - tu akurat ekonomii, w tym polityki pienieznej) i bezkrytycznych obroncow Balcerowicza, chylac czolo przed ich wiedza, pamiecia i umiejetnosciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od konca: - sprawdz sobie, ktorzy to dziennikarze zostali uhonorowani nagrodami (pienieznymi oczywiscie) przez NBP, ktorego prezesem byl oczywiscie nasz profesor - dowody powinny byc (poki co jeszcze) na stronach NBP - myslisz, ze za krytyke pana B. i zarzadzanej przez niego instytucji otrzymali te nagrody?!

 

a o "zawirowaniach" wokol fundacji panstwa Balcerowiczow mozna poczytac tutaj: 2464837[/snapback]

a wiesz jakie mamy zadluzenie? wiesz komu m.in. to zawdzieczamy? jezeli w ten sposob przejawia sie geniusz ekonomiczny profesora B, to ja dziekuje....

Ten fragment mnie rozbawił do łez. No prawie. Pytanie za 100 pkt - kto według Ciebie przygotowuje a następnie uchwala budżet Państwa? Prezes NBP?

Rosnące zadłużenie państwa jest efektem zaprzestania niezbędnych reform w strukturze wydatków państwa o czym większość ekonomistów w tym profesor Balcerowicz ostrzegała od wielu lat.

 

 

...i jeszcze jedno - dla mnie wymierny efekt, to zawartosc mojego portfela... natomiast szanowny profesor najlepiej potrafil dbac jedynie o wlasny portfel - na co wskazuje podlinkowany przeze mnie artykul

Dla mnie istotne jest to, że mój portfel i złotówki z nim przedstawiają wymierną wartość w przeciwieństwie do waluty sprzed transformacji która miała wartość papieru na którym była wydrukowana. I to powinno być jedynym kryterium do oceniania prezesa banku centralnego. Czy potrafił zapewnić stabilność waluty danego państwa. W tym przypadku odpowiedź jest twierdząca.

 

Nie przypominam sobie, ze LB byl jakimkolwiek autorytetem w srodowiskach finansowych w chiwli wprowadzania tzw. planu balcerowicza (ktory nota bene nie jest jego autorstwa, a jedynie on go zatwierdzil; ministrem tez zostal przez przypadek, bo dwoch innych naukowcow odrzucilo oferte, a LB byl akurat w UW, wiec dostal). Albo HGW z zerowym doswiadczeniem finansowym. bzdety, bzdety, bzdety...

Wydawało mi się, że mówimy o roku 2007, a nie 1989. Nie wiem czy czujesz różnice. 18 lat temu "autorytety" mogły się specjalizować w ekonomice niedoboru państw socjalistycznych. Tylko, że wydaje mi się, że przez te lata udało się wykształcić iluś tam rozsądnych ludzi którzy mogą uchodzić jeśli nie za autorytety to przynajmniej za ludzi kompetentnych w dziedzinie polityki monetarnej.

 

Nie znam Skrzypka i nie wiem co to za facet, ale przynajmniej nie jest slepo zapatzrony w jakas ideologia jak LB.

Wnioskując z poziomu prezentowanego podczas przesłuchania w komisji finansów to trudno żeby był ideologiem. Do tego trzeba by jakąkolwiek ideologie znać. Ale widocznie taki trend w Polsce. Najpierw prezydenci miast (Jurczyk) pozdrawiają Regana, teraz prezes NBP chciałby współpracować z nieboszczykiem. W sumie w tym przypadku tylko nagła iluminacja "z góry" mogła by pomóc.

 

LB przeczytal kiedys o monetaryzmie i koniec, zadna inna wiedza do niego nie dotarla. Tlumil wzrost, dusil gospodrake wysokimi stopami, nieproporcjonalnie wysokimi do inflacji, przez cale lata.

Zadanie domowe dla Ciebie. Nie będzie zbyt trudne, znajdziesz odpowiedzi w większości podręczników do makroekonomii.

1) Jaki poziom inflacji jest uważany za "zdrowy" dla gospodarki. Przeczytaj też dokładnie co mówił na ten temat Keynes i jak wygląda punkt równowagi

2) Nałóż na siebie zmiany bazowych stóp procentowych ustalanych przez NBP w latach 1998-2000 oraz inflacje. Zrozumiesz czemu niezbędne było utrzymywanie stosunkowo wysokich stóp procentowych.

3) Wysoki koszt kredytów dla firm/ludności nie był spowodowany jedynie przez wysokie stopy ustalane przez NBP, ale również przez wysokie potrzeby kredytowe państwa przez co bardziej opłacalne dla instytucji finansowych kredytowanie tegoż, zamiast ludności.

 

Zero merytorycznej argumentacji na korzysc tego tworcy 20% bezrobocia (oczywiscie mowia o LB, ktory znowu duszac na sile inflace tak podwyzszyl stopy, ze bezrobocie przekroczylo 20% - podstawy ekonomii)

Jak to ładnie ktoś ujął: pieprzenie kotka za pomocą młotka.

Bezrobocie w Polsce było spowodowane archaiczną strukturą zatrudnienia w niewydolnych firmach państwowych. Oczywiście moglibyśmy na siłę pompować w nie tani pieniądz tylko kto by za to zapłacił?

Proszę o realny przykład kraju w którym utrzymywanie niskich stóp procentowych, wysokiej inflacji przyczyniło się do spadku bezrobocia, wzrostu PKB i końcowo nie doprowadziło do krachu finansowego. Odrzucamy kraje < 2 mln mieszkańców, petro-republiki i podobne anomalie. Na rozwiązanie konkursu czekam do 24:00 ;>

 

Nikt oczywiscie nie pamieta jego decyzji o zwikszeniu podatkow, m.in.akcyzy podczas drugiej kadencji jako minister finansow.

Oczywiście nikt nie pamięta, że ówczesny prezydent Kwaśniewski zawetował reformę podatkową L. Balcerowicza, wprowadzającą znacznie korzystniejsze dla podatnika rozwiązania podatku dochodowego od osób fizycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest dokladnie zapisane w prawie bankowym i odpowiedzialnosci prezesa NBP. Pocztaj sobie.

Balcerowicz zlamal prawo i to jest fakt.

Ta komisja była powolana bezprawnie i na miejscu Balcerowicza rowniez bym sie nie stawił :P

(Po co tracić cenny czas i skladac zeznania, ktore i tak zostaną anulowane przez TK?)

 

A ty jakie masz wyksztalcenie, zeby ja popierac? Ja na pewno mam wystarczajace wyksztalcenie, zeby wiedziec o czym mowi i co robi w konkretnej sytuacji, czego o Tobie powiedziec nie mozna.

OMG, co za kretyńska argumentacja. Ja nie mam stosownego wykształcenia, aby podważac wiedzę ekonomiczną kandydata do Nobla z ekonomii, toteż nie podważam jej. Jest pewna roznica pomiędzy podwazaniem/uznawaniem czyjejś wiedzy, a popieraniem jego działań. Jak w ogole mozna "popierać wiedzę"? :lol: Popierac to mozna czyjeś działania, a ja nikomu nie zabraniam ich nie popierac. Przeciwny jestem tylko twierdzeniu, jakoby Balcerowicz nie miał kompetencji na stanowisko prezesa Banku Centralnego czy tez w ogole się na to stanowsko nie nadawał. Nadawał sie i to doskonale, w przeciwieństwie do Pana Skrzypka, ktory jeśli idzie o dokonania naukowe moze sie pochwalic jedynie magistrem :lol: .

Poza tym wyjaśnij mi, na jakiej podstawie twierdzisz, ze nie wiem o czym Balcerowicz mowi? :blink:

 

Poza tym od kiedy Balcerowicz jest profesorem?

Balcerowicz jest profesorem nadzwyczajnym na SGH i jakbys nie zauwazyl to wszyscy zwracają sie do niego per profesorze.

 

Po wyjsciu z budynku jest dr i nie ma prawa poslugiwac sie tytulem profesora, zgodnie z ustawa o szkolnictwie wyzszym.

:blink: Przecież to nie on "posługuje sie" tym tytułem, tylko ludzie zwracają sie tak do niego z szacunku, na ktory niewątpliwie sobie zasłuzyl.

 

Nie przypominam sobie, ze LB byl jakimkolwiek autorytetem w srodowiskach finansowych w chiwli wprowadzania tzw. planu balcerowicza (ktory nota bene nie jest jego autorstwa, a jedynie on go zatwierdzil; ministrem tez zostal przez przypadek, bo dwoch innych naukowcow odrzucilo oferte, a LB byl akurat w UW, wiec dostal).

Po pierwsze to Pan Balcerowicz jest i był autorytetem dla wielu osob w Polsce i za granicą - to jest fakt. To, ze "Ty sobie tego nie przypominasz" kwituje tym emotem -> :lol:

Po drugie całkowicie oczywistym jest, ze tzw. "plan Balcerowicza" ustalany był we wspolpracy z wieloma ekonomistami.

 

Ciagle tylko ten balwochwalczy zachwyt na tytulem profesora. Ktokolwiek studiowal powinien wiedziec, ze rozni sa profesorowie i wielu z nich reprezentuje zadziwiajaco niski poziom.

I zapewne powszechnym zjawiskiem jest, ze ci z "zadziwiająco niskim poziomem" są nominowani do Nobla i dostają honoris causa na 16 uczelniach.

 

Nie znam Skrzypka i nie wiem co to za facet, ale przynajmniej nie jest slepo zapatzrony w jakas ideologia jak LB. LB przeczytal kiedys o monetaryzmie i koniec, zadna inna wiedza do niego nie dotarla. (...)

Zapewne tak!

 

Co do dalszej czesci wypowiedzi - jestes kolejną osobą, ktora zarzuca Balcerowiczowi sprzedanie złota w momencie, kiedy bylo "w historycznym dołku" i mase innych rzeczy. Jednak zarowno Ty, jak i inne osoby sięgające po te argumenty nie poparły tego nigdy zadnym dowodem. Masz zamiar być wyjątkiem? Chodzi mi przede wszystkim o to złoto - zapodaj jakis dowod na poparcie tego co piszesz. Zapodaj jakikolwiek dowod, ze Balcerowicz działał na szkode państwa.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blackhunter

Więc może i ja się przyłączę do dyskusji.

 

Jeśli chodzi o Balcerowicza, jeśli mówimy o jego końcu, tj. lata 2000-2006 to był w miarę do zniesienia, chociaż słysząc ciągle "inflacja" i "stopy" robi mi się niedobrze o tych bzdetów wielkiego socjalistycznego ekonomisty - oczywiście, jemu się dobrze żyło, a my mamy myśleć o inflacji :)

 

Ale wracając do tematu. Na początek proszę poczytać sobie tę stronę: http://hotnews.pl/artpolska-529.html

Wymieniono tam kilka faktów z życia tego Pana.

 

Nie będę tutaj wypisał co myślę o tytule profesora, bo nie mnie to osądzać, jak ma niech ma, ale warto pamiętać, że kiedyś za kiełbasę można było dostać tytuł.

 

Temat 1:

- rezerwy złota, w kryzysie Pan Balcerowicz wyprzedał je prawie za friko, za najniższą możliwą cenę rynkową i Polska straciła na tym grube miliardy złotych, nie wiem czy znajdziecie to w Internecie, ale nieco starsi ludzie powinni kojarzyć tę aferę

 

Temat 2:

- pamiętam dobrze jak pewna osoba pożyczała ode mnie jakąś sumę dolarów, miała oddać w przyszłym tygodniu, niestety przez Pana Balcerowicza kurs podskoczył do 17000 złotych. Kolejna afera się rozpętała, nie pamiętam jak już z tym było, ale wiele zagranicznych firm wiedziało o tym fakcie i grube miliardy "wyeksportowano" z Polski, z tego co pamiętam to na obecne pieniądze poszło prawie 100 mld złotych.

 

Temat 3:

- dzięki temu wspaniałemu myśleniu o inflacji bezrobocie poszło tak w górę, że Pan Balcerowicz powinien się schować w Uniwersytecie Marksa i Engelsa

 

Temat 4:

- nie chce już słuchać tych ekonomicznych bredni od Pana PseudoProfesora, że gospodarka się rozpędza i złoty jest mocny, realnie wychodzi na to, że mniej zarabiamy, tylko wybrani mają więcej w kieszeni

 

Patrzę tak na profile co niektórych użytkowników i widzę, że większość to rocznik 1982-85. Gratuluję Państwu, nie wiem jakim sposobem wiecie co się działo w tamtym okresie, a większość z was chyba pokończyła Cambridge lub nawet Stanford, bo wie wszystko o wszystkim, jak tacy panowie w kaskach z poprzedniej epoki.

 

Pan Balcerowicz, za to, że brał udział w wyprzedaży polskich banków powinien ponieść konsekwencje. Poddaję w wątpliwość jego preferencje, głównie za sprawą ideologii, przywiązania do monetaryzmu, co w XXI jest zgubne dla każdej ekonomii państw, nie można kierować się jedną ideologią.

 

Ktoś tu powiedział, że to, że ludzie brali kredyty wynikało z ich głupoty - jeśli jesteście tak wspaniali to ludzie na parkietach na GPW w Warszawie powinni równie dobrze przewidzieć kurs dolara, ojro lub innej waluty co do najmniejszych liczb po przecinku. Wiele milionów ludzi brało kredyty, w takim razie uznaję, że człowiek, który urodził się w 1985 roku wie lepiej co się działo w 1989 roku i wie lepiej, że nie wolno brać kredytów.

 

Komisarz ma rację i zgadzam się z nim w większości rzeczy, powtarzam większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie komentowac calosci, wiec odniosę się tylko do tego:

Temat 4:

- nie chce już słuchać tych ekonomicznych bredni od Pana PseudoProfesora, że gospodarka się rozpędza i złoty jest mocny, realnie wychodzi na to, że mniej zarabiamy, tylko wybrani mają więcej w kieszeni

Bredni? :lol: Sugerujesz, ze gospodarka sie nie rozpedza? Wlasnie rzecz w tym, ze rozpedza sie i to mimo działan obecnego rzadu. Mniej zarabiamy? A to ciekawe, bo stawka minimalna ostatnio wzrosla, a wszyscy z mojego otoczenia zarabiają coraz wiecej i raczej nie są to ludzie "wybrani" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę tak na profile co niektórych użytkowników i widzę, że większość to rocznik 1982-85. Gratuluję Państwu, nie wiem jakim sposobem wiecie co się działo w tamtym okresie (...)

W koncu powszechnie wiadomo, ze roczniki 82 i wzwyz spadly na ziemie razem z deszczem, ergo nie maja rodzicow, z ktorymi mogliby porozmawiac o tamtych czasach, wszelkie ksiazki i artykuly sa zas z miejsca palone na stosie...

 

Co do ludzi narzekajacych na niska inflacje - rozumiem, ze lepiej dla wszystkich by bylo, jakby pieniadz mial wartosc papieru, na ktorym jest wydrukowany, a wyzsze nominaly wychodzily comiesiac, zeby nie zmuszac ludzi do wozenia taczek banknotow idac na zakupy?

Zastanowcie sie czasami, co wypisujecie, bo tania demagogia to przy niektorych postach szczyty retoryki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech strace - skomentuje jeszcze pokrotce to:

chociaż słysząc ciągle "inflacja" i "stopy" robi mi się niedobrze o tych bzdetów wielkiego socjalistycznego ekonomisty - oczywiście, jemu się dobrze żyło, a my mamy myśleć o inflacji :)

Balcerowicz został nominowany do Nobla wlasnie za "przestawienie" gosp. socjalistycznej w realia kapitalizmu:>

 

@inni

Ok, jak tylko tata wroci z pracy to poinformuje go (bo chyba tego nie wie), ze tak naprawde to odkąd Balcerowicz "doszedl do wladzy" zarabia coraz mniej, a jak zaprzeczy to oswiecę go, ze stawka rosnie tylko na papierze :lol2:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balcerowicz został nominowany do Nobla wlasnie za "przestawienie" gosp. socjalistycznej w realia kapitalizmu:>

 

ta.. przestawil ale z socjalistycznej na socjalistyczna :) bo przy kapitalizmie, to ona nawet nie stala, tak samo zreszta jak ty nie masz o nim zielonego pojecia... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, tylko co to ma wspolnego z prezesem banku centralnego?

 

Niektorzy chyba rzeczywiscie uwazaja, ze mamy gospodarke socjalistyczna, skoro ich zdaniem prezes banku centralnego jest odpowiedzialny za ceny paliwa, budzet panstwa, parktyki pracodawcow i pewnie jeszcze pare innych rzeczy.

 

EDIT: Para mnie ubiegl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja powiedzialem ze za cos winie balcerowicza?> ja tylko stwierdzielm fakt jak to mi sie zyje w naszym panstwie polskim prace juz

zdazylem zmienic niby na lepsza /: nic to trzeba znowu bedzie szukac

Edytowane przez inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja powiedzialem ze za cos winie balcerowicza?> ja tylko stwierdzielm fakt jak to mi sie zyje w naszym panstwie polskim prace juz

zdazylem zmienic niby na lepsza /: nic to trzeba znowu bedzie szukac

Skoro to co piszesz nie ma nic wspolnego z Balcerowiczem to dlaczego sie wypowiadasz akurat w tym temacie? O pracy i zarobkach jest inny topic, troche niżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat 1:

- rezerwy złota, w kryzysie Pan Balcerowicz wyprzedał je prawie za friko, za najniższą możliwą cenę rynkową i Polska straciła na tym grube miliardy złotych, nie wiem czy znajdziecie to w Internecie, ale nieco starsi ludzie powinni kojarzyć tę aferę

Źródło tych rewelacji?

 

Temat 2:

- pamiętam dobrze jak pewna osoba pożyczała ode mnie jakąś sumę dolarów, miała oddać w przyszłym tygodniu, niestety przez Pana Balcerowicza kurs podskoczył do 17000 złotych. Kolejna afera się rozpętała, nie pamiętam jak już z tym było, ale wiele zagranicznych firm wiedziało o tym fakcie i grube miliardy "wyeksportowano" z Polski, z tego co pamiętam to na obecne pieniądze poszło prawie 100 mld złotych.

Czemu niestety podskoczył? Rozumiem, że z rozrzewnieniem wspominałeś potem idee typu rubel transferowy? Litości. Polska waluta w latach 80tych i na początku 90tych była praktycznie bezwartościowym świstkiem papieru. Trudno mieć o to pretensje do Balcerowicza. Reklamacje składać można na konto PZPR.

 

Temat 3:

- dzięki temu wspaniałemu myśleniu o inflacji bezrobocie poszło tak w górę, że Pan Balcerowicz powinien się schować w Uniwersytecie Marksa i Engelsa

Kocham zwolenników teorii Keynes'a którzy teorie tą wyciągnęli z lektury Naszego Dziennika. Bo oczywiście jak powszechnie na całym świecie wiadomo istnieje liniowa zależność pomiędzy polityką pieniężną a bezrobociem.

 

Temat 4:

- nie chce już słuchać tych ekonomicznych bredni od Pana PseudoProfesora, że gospodarka się rozpędza i złoty jest mocny, realnie wychodzi na to, że mniej zarabiamy, tylko wybrani mają więcej w kieszeni

Oczywiście zarabiamy mniej. Jasne. Powiedz ile telewizorów mogłeś kupić za pensje w 1989? A może za przeproszeniem ile bananów. Kawy? Minimalna pensja aktualnie to ponad 300 dolarów. Jaka była średnia pensja w roku 89?

 

Ktoś tu powiedział, że to, że ludzie brali kredyty wynikało z ich głupoty - jeśli jesteście tak wspaniali to ludzie na parkietach na GPW w Warszawie powinni równie dobrze przewidzieć kurs dolara, ojro lub innej waluty co do najmniejszych liczb po przecinku. Wiele milionów ludzi brało kredyty, w takim razie uznaję, że człowiek, który urodził się w 1985 roku wie lepiej co się działo w 1989 roku i wie lepiej, że nie wolno brać kredytów.

Oczywiście trudno się było domyślić, że w momencie gdy inflacja jest 3 cyfrowa to kwota kredytu do spłaty będzie znacząco większa niż zaciągnięty kredyt. Nobla wręcz wymaga wyciągnięcie takiej zależności. A właśnie teraz mamy ten komfort, że dzięki zdławieniu inflacji zadłużanie się nie powoduje takiego ryzyka. Ale to oczywiście nie ważne, bo trzeba było zostawić hiperinflacje to by nie było bezrobocia. Genialne - mniej więcej pomysł z ostatnich lat PRLu - dodrukujmy pieniądze i udawajmy że nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak 10 lat temu jak zaczynalem pracowac to mialem ok 2k miesiecznie przy cenie paliwa 1.7 zl teraz mam ok 2.5 k a paliwo kosztuje 4 zl wiec co tu gadac

:mur:

Porównaj sobie jaki był kurs Marka Niemiecka-Złoty, a jaki był by teraz gdyby Marka istniała. Pamiętam dobrze jak na początku lat 90 tych przyjeżdżała rodzina z "efu" i gdy dawała komuś z rodziny nędzne 100 marek to wówczas to była kupe pieniędzy, za głupie 10 marek mogłem "maszkiecić" (konsumować słodycze dial śląski) ponad miesiąc, a jak było pod koniec? 100 DM~ niecałe 200 zł pln więc wytłumacz mi w jaki sposób wartość naszego pieniądza spadła?, cooo waluty zachodnie poleciały na łeb na szyje ? :lol:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dobrze! Zróbmy 'grubą kreskę'! Do tego wrócimy za 17 lat...

 

A jak pan Skrzypek? Sprawdza się na stanowisku prezesa NBP? Nawiązał już kontakt z Radą Nadzorczą? Zna już osoby z tej Rady?

Poczekaj chociaż 3 lata to o panu Skrzypku będziemy wiedzieć wystarczająco dużo :wink:

 

@ INNY "powiem tak 10 lat temu jak zaczynalem pracowac to mialem ok 2k miesiecznie przy cenie paliwa 1.7 zl teraz mam ok 2.5 k a paliwo kosztuje 4 zl wiec co tu gadac"

 

To pomyśl o biednych amerykanach którzy dawniej mieli ropę tańszą od wody pitnej! A zarabiali wtedy nie mało :wink: Zły przykład podałeś ropa przez ostatnie kilkadziesiąt lat zdrożała kilkakrotnie za to elektronika i komputery nie są już takim luksusem jak dawniej. I nie obwiniaj Leszka B za ceny ropy ;)

 

@Rosolini a Ty dalej wszędzie układów szukasz?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, fajnie wiedzieć, że mamy gospodarkę socjalistyczną ;]

no tos sie wczesnie obudzil... dotacje, subwencje, koncesje, akcyzy, limity produkcyjne, obowiazkowe ubezpieczenia, opieka spoleczna... czy tak wyglada kapitalizm???

 

Buahahaha - niezły ten art. Pewnie nie wiesz, ze owa komisja została stworzona niezgodnie z prawem i Balcerowicz powiedział wyraźnie, ze stawi sie na jej wezwanie dopiero wtedy, kiedy Trybunał Konstytucyjny potwierdzi jej prawomocność. Nie potwierdził, więc dlaczego niby Balcerowicz miałby zeznawac? Przed nielegalną komisją? Działanie tej komisji było jawnym atakiem na niezależnosc prezesa Banku Centralnego i bardzo dobrze, ze Balcerowicz nie uległ presji.

Poza tym Pani Balcerowicz złozyla stosowne wyjaśnienia w tej sprawie - mozesz jej wierzyć lub nie.

pewnie ze nie wiem! wszak jedynie ty posiadasz monopol na wiedze... a moze to trybunal zlamal prawo???

 

Balcerowicz nas zadłuzył? Jakie masz wykształcenie, aby podwazac wiedze ekonomiczną profesora? Zapewniam Cie, ze nie bylby kandydatem do nagrody Nobla z tej dziedziny, gdyby jego "osiągnieciem" było zadluzenie panstwa :lol:

jego decyzje walnie sie przyczynily do powstania owego zadluzenia

no to teraz juz wiem dlaczego nie wolno krytykowac poczynan profesora? - uwaga... uwaga... daltego, ze nikt wyksztalceniem i wiedza ekonomiczna profesorowi do piet nie dorasta :D tak wiac zamknac ry.. prosze! od teraz wolno jedynie wychwalac pod niebiosa!

Dla mnie tez, dlatego wlasnie doceniam politykę Balcerowicza. :P

jak zaczniesz sam na siebie zarabiac, gdy zejdziesz juz z ojcowskiego garnuszka i ponad polowe zarobionych pieniedzy bedziesz musial wywalic na rozne zusy, srusy i fiskusy, to bycmoze zmienisz zdanie

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiła wiedza 'naszych ekspertów' z teorii ekonomii, gospodarki, prawa...mogę spać spokojnie, bo Polska doczekała się w końcu 'takich ekspertów'.

 

Tylko nad jednym się zastanawiam...gdzie bym mógł Waszą wiedzę i umiejętności odpowiednio wykorzystać: w Radzie Nadzorczej NBP, czy w komisji śledczej ds. NBP i jej byłego prezesa...

 

Poczekaj chociaż 3 lata to o panu Skrzypku będziemy wiedzieć wystarczająco dużo :wink:

Jeśli chodzi o wysokiego urzędnika państwowego, to mam prawo wiedzieć o nim od początku jego kadencji, a nie po upływie 3 lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tos sie wczesnie obudzil... dotacje, subwencje, koncesje, akcyzy, limity produkcyjne, obowiazkowe ubezpieczenia, opieka spoleczna... czy tak wyglada kapitalizm???

Oczywiście pokaż mi państwo które wogóle nie dotuje pewnych gałezi przemysłu, lub które nie pobiera podatków

 

pewnie ze nie wiem! wszak jedynie ty posiadasz monopol na wiedze... a moze to trybunal zlamal prawo???

jego decyzje walnie sie przyczynily do powstania owego zadluzenia

no to teraz juz wiem dlaczego nie wolno krytykowac poczynan profesora? - uwaga... uwaga... daltego, ze nikt wyksztalceniem i wiedza ekonomiczna profesorowi do piet nie dorasta :D tak wiac zamknac ry.. prosze! od teraz wolno jedynie wychwalac pod niebiosa!

 

jak zaczniesz sam na siebie zarabiac, gdy zejdziesz juz z ojcowskiego garnuszka i ponad polowe zarobionych pieniedzy bedziesz musial wywalic na rozne zusy, srusy i fiskusy, to bycmoze zmienisz zdanie

Nie za to ty potrafisz tylko krytykować innych, zresztą jak całe środowisko UPR-owskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tos sie wczesnie obudzil... dotacje, subwencje, koncesje, akcyzy, limity produkcyjne, obowiazkowe ubezpieczenia, opieka spoleczna... czy tak wyglada kapitalizm???

:lol: :lol: :lol:

Czyli jednak socjalizm... ;)

 

pewnie ze nie wiem! wszak jedynie ty posiadasz monopol na wiedze... a moze to trybunal zlamal prawo???

Taaaaak, Trybunał Konstytucyjny złamał prawo :lol: :lol: :lol:

 

Ps.

Nie wiedziales tego - w przeciwnym wypadku nie dawalbys linka do tego arta.

 

jego decyzje walnie sie przyczynily do powstania owego zadluzenia

Dowody?

 

no to teraz juz wiem dlaczego nie wolno krytykowac poczynan profesora? - uwaga... uwaga... daltego, ze nikt wyksztalceniem i wiedza ekonomiczna profesorowi do piet nie dorasta :D tak wiac zamknac ry.. prosze! od teraz wolno jedynie wychwalac pod niebiosa!

Krytykowac sobie mozesz do woli... Przydałoby sie jednak, zeby ta krytyka miala jakies podstawy - jesli nie masz stosownej wiedzy ekonomicznej, a podwazasz słuszność ekonomicznych decyzji kandydata do Nobla z tej dziedziny to narazasz sie tylko na smiesznosc...

 

jak zaczniesz sam na siebie zarabiac, gdy zejdziesz juz z ojcowskiego garnuszka i ponad polowe zarobionych pieniedzy bedziesz musial wywalic na rozne zusy, srusy i fiskusy, to bycmoze zmienisz zdanie

Tak, na pewno jak sie wyprowadze z domu (bo zarabiam to juz teraz) to uznam, ze reformy Balcerowicza były czystym złem :lol: Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pokaż mi państwo które wogóle nie dotuje pewnych gałezi przemysłu,

racja EsiuWWW, przerazajacy jest ten ogolny ped ku socjalizmowi - jeszcze troche i ciezko bedzie znalezc panstwo, ktore pozostawilo jakakolwiek gałąź przemyslu bez ingerencji wlasnej

lub które nie pobiera podatków

co innego podatki a co innego haracz - bo innaczej tego co sie u nas dzieje juz nazwac nie mozna

 

Nie za to ty potrafisz tylko krytykować innych, zresztą jak całe środowisko UPR-owskie

a co? moze z usmiechem na twarzy mam utrzymywac bande socjalistycznych nierobow i kombinatorow? i z entuzjazmem przyjmowac nowiny, ze jestem "dojony" ze swych pieniedzy dla wlasnego dobra?

 

 

 

Ps.

Nie wiedziales tego - w przeciwnym wypadku nie dawalbys linka do tego arta.

hmm... serio - tak ci podpowiada twa nieomylnosc?

2465444[/snapback]

(...blebleble...)

Tak, na pewno jak sie wyprowadze z domu (bo zarabiam to juz teraz) to uznam, ze reformy Balcerowicza były czystym złem :lol:

ale chyba sa to jakies mizerne kwoty? bo nie wykazales ich nawet w swoim wczesniejszym wyznaniu o... tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2426431

a patrzac na to, co sie dzieje, to skutki Balcerowiczowskich "reform" beda zapewne jeszcze odczowaly nawet twoje dzieci

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

 

nie jestem super wykształcona głową itp. dla mnie liczy się jaką wartośc maja pieniądze które zarobie.10 lat temu mogłem za wypłate kupic powiedzmy 1200 l paliwa teraz stać mnie tylko na 500 l - i co z tego ? drozeje paliwo drozeje chleb uslugi i wszytko co tylko jest zwiazane z transportem

wniosek

 

zamiast zamiast zarabiac coraz wiecej to a szkoda gadac pozyjecie to zobaczycie jak to jest

 

a kto obecnie jest u władzy to mnie to głeboko ryra i tak kazdy z góry jest zaklamanym oszustem i do niczego sie nie nadaje.na wybory nie chodze od x lat i raczej nie zanosi sie na to aby zaczoł chodzich

Edytowane przez inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja doleje jeszcze kolejna lyzke dziegciu do tej "profesorskiej" beczki z miodem ;)

Tomasz Sommer napisal:

cyt."(...)Taka postawa (że do awansu potrzebny był przede wszystkim giętki kark, a nie mądra głowa) owocowała zresztą nie tylko w PRL, ale także w III RP. Dobrym przykładem jest tu Leszek Balcerowicz, autor prac naukowych o, delikatnie pisząc, niezbyt dużym znaczeniu merytorycznym, który swą karierę reformatora ufundował przecież na członkostwie w PZPR oraz pracy w Instytucie Marksizmu-Leninizmu (wyobraźmy sobie niemieckiego reformatora po II wojnie światowej pochodzącego w sensie naukowym z Instytutu Czystości Rasy).(...)"

(zrodlo: www.nczas.com )

 

nic dodac, nic ujac... takich "autorytetow" moga nam jedynie pozazdroscic :)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...