Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... serio - tak ci podpowiada twa nieomylnosc?

2465461[/snapback]

ale chyba sa to jakies mizerne kwoty? bo nie wykazales ich nawet w swoim wczesniejszym wyznaniu o... tutaj: 2465461[/snapback]
a patrzac na to, co sie dzieje, to skutki Balcerowiczowskich "reform" beda zapewne jeszcze odczowaly nawet twoje dzieci
Nie boj sie o moje dzieci. Natomiast co do owych reform to cudzyslow nie jest tam potrzebny :P .

 

nie jestem super wykształcona głową itp. dla mnie liczy się jaką wartośc maja pieniądze które zarobie.10 lat temu mogłem za wypłate kupic powiedzmy 1200 l paliwa teraz stać mnie tylko na 500 l - i co z tego ? drozeje paliwo drozeje chleb uslugi i wszytko co tylko jest zwiazane z transportem

(...)

OMG :mur: . To jest topic o Balcerowiczu, zrozum! Troche nizej masz topic o zarobkach, ktory w dodatku rosolini podlinkował - tam mozesz sie wyżalic. Nie pisz tego tutaj, gdyż nie ma to nic wspolnego z prof. Balcerowiczem.

 

 

No to ja doleje jeszcze kolejna lyzke dziegciu do tej "profesorskiej" beczki z miodem ;)

Tomasz Sommer napisal:

cyt."(...)Taka postawa (że do awansu potrzebny był przede wszystkim giętki kark, a nie mądra głowa) owocowała zresztą nie tylko w PRL, ale także w III RP. Dobrym przykładem jest tu Leszek Balcerowicz, autor prac naukowych o, delikatnie pisząc, niezbyt dużym znaczeniu merytorycznym, który swą karierę reformatora ufundował przecież na członkostwie w PZPR oraz pracy w Instytucie Marksizmu-Leninizmu (wyobraźmy sobie niemieckiego reformatora po II wojnie światowej pochodzącego w sensie naukowym z Instytutu Czystości Rasy).(...)"

(zrodlo: www.nczas.com )

 

nic dodac, nic ujac... takich "autorytetow" moga nam jedynie pozazdroscic :)

Czy Ty potrafisz sam myśleć, czy opierasz swoje poglady na tym co przeczytasz na tego typu stronach? Powiedz mi, w jaki sposob ktos, kogo dorobek naukowy ma "delikatnie pisząc, niezbyt duze znaczenie merytoryczne" mogl być nominowany do Nobla z ekonomii oraz byc laureatem szeregu prestizowych nagrod zarowno w Polsce, jak i za granicą? Szara siec? Łże-elity? :lol:

 

;] Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, ze mam bardzo duzo czasu wolnego, co pozwala mi odpowiadac na Twoje wypociny :P .

...musiales sie dowartosciowac? i co? lepiej ci teraz?

 

Czy Ty potrafisz sam myśleć, czy opierasz swoje poglady na tym co przeczytasz na tego typu stronach? Powiedz mi, w jaki sposob ktos, kogo dorobek naukowy ma "delikatnie pisząc, niezbyt duze znaczenie merytoryczne" mogl być nominowany do Nobla z ekonomii oraz byc laureatem szeregu prestizowych nagrod zarowno w Polsce, jak i za granicą? Szara siec? Łże-elity? :lol:

No niestety, ja musze opierac swe poglady na tym co przeczytam. Bo widzisz, w przeciwienstwie do ciebie nie posiadam zdolnosci jasnowidzenia ani nie objawia mi sie prawda absolutna.

Powiedz mi - co z tego, ze byl nominowanyh do Nobla? Dostal go? A nagrody? Owszem, od lewakow za szerzenie idei socjalizmu! Zreszta sam jako prezes NBP przyznawal nagrody na podobnych zasadach - o czym juz wczesniej wspominalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...musiales sie dowartosciowac? i co? lepiej ci teraz?

I kto to mówi :lol:

Az zacytuje Twojego wcześniejszego posta:

Ps. logika, to chyba nie jest twoja najmocniejsza strona?

Jak widac to raczej nie ja potrzebuje dowartosciowania sie. Natomiast słowo "wypociny", ktorego pozwoliłem sobie uzyc, oznacza tekst pisany z trudem i bez polotu - pasuje ono idealnie do Twoich postow :lol: . Oczywiście nie oznacza to, ze nie mam do Ciebie szacunku (darzę szacunkiem kazdego dyskutanta, chocby wypisawał nawiększe bzdury - wszak kazdy moze błądzic), o czym swiadczy fakt, ze zwracając się do Ciebie uzywam wielkiej litery.

 

No niestety, ja musze opierac swe poglady na tym co przeczytam.

Szkoda tylko, że nie zwracasz uwagi na źródła tych mądrości :lol:

 

Bo widzisz, w przeciwienstwie do ciebie nie posiadam zdolnosci jasnowidzenia ani nie objawia mi sie prawda absolutna.

I to mowi osoba, ktora ostrzega przed Balcerowiczem nawet moje dzieci :lol:

a patrzac na to, co sie dzieje, to skutki Balcerowiczowskich "reform" beda zapewne jeszcze odczowaly nawet twoje dzieci

Odnoszę wrażenie, że w kwestii jasnowidzenia moglbys mnie wiele nauczyc :lol:

 

Powiedz mi - co z tego, ze byl nominowanyh do Nobla? Dostal go?

Pewnie, przecież kazdy debil moze byc nominowany do Nobla! :lol: Dlaczego go nie dostał? Bo widzisz, Nobel jest chyba najbardziej prestiżową nagrodą na świecie i konkurencja jest dość silna, naprawdę.

 

A nagrody? Owszem, od lewakow za szerzenie idei socjalizmu! Zreszta sam jako prezes NBP przyznawal nagrody na podobnych zasadach - o czym juz wczesniej wspominalem.

Buahahahaha :lol: . Zastanow sie teraz - jak czlowiek szerzący idee socjalizmu mogł wprowdzic Polske w kapitalizm? Co on, schizofrenie ma? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...musiales sie dowartosciowac? i co? lepiej ci teraz?

Powiedz mi - co z tego, ze byl nominowanyh do Nobla? Dostal go? A nagrody? Owszem, od lewakow za szerzenie idei socjalizmu! Zreszta sam jako prezes NBP przyznawal nagrody na podobnych zasadach - o czym juz wczesniej wspominalem.

Czyli idać twojim tokiem rozumowania cały świat to socjalizm, wszystkie stornnictwa prócz UPR-u to lewacy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...blablabla...)

nie wysilaj sie prosze, bo wlasnie polozylem na tobie lache...

 

Czyli idać twojim tokiem rozumowania cały świat to socjalizm, wszystkie stornnictwa prócz UPR-u to lewacy :lol:

cieplo, cieplo... ;) nawet w Chile, gdy zabraklo Pinocheta u wladzy lewactwo zaczelo na nowo sie panoszyc... ale to juz jest temat na osobna dyskusje.

 

A wracajac do Balcerowicza - jezeli ktos nie widzi konfliktu interesow w jego dzialalnosci w fundacji CASE i jednoczesnym zajmowaniu wysokich stanowisk panstwowych, no to naprawde nie mamy o czym rozmawiac.

No bo gdyby "profesor" rzeczywiscie nie mial nic na sumieniu, to stawilby sie przed komisja i oczyscil z zarzutow. A jak bylo? Wszyscy dokladnie pamietaja. Czy tak sie zachowuje "wybitny" ekonomista i "autorytet" w tej dziedzinie? Moim zdaniem jest to zachwanie kretacza i czlowieka, ktory nie ma za wiele na swa obrone!

Takie jest moje zdanie na temat "profesora" i nie zmienia tago zadne noble, joble i inne doktoraty!

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wysilaj sie prosze, bo wlasnie polozylem na tobie lache...

 

 

cieplo, cieplo... ;) nawet w Chile, gdy zabraklo Pinocheta u wladzy lewactwo zaczelo na nowo sie panoszyc... ale to juz jest temat na osobna dyskusje.

 

A wracajac do Balcerowicza - jezeli ktos nie widzi konfliktu interesow w jego dzialalnosci w fundacji CASE i jednoczesnym zajmowaniu wysokich stanowiskach panstwowych, no to naprawde nie mamy o czym rozmawiac.

No bo gdyby "profesor" rzeczywiscie nie mial nic na sumieniu, to stawilby sie przed komisja i oczyscil z zarzutow. A jak bylo? Wszyscy dokladnie pamietaja. Czy tak sie zachowuje "wybitny" ekonomista i "autorytet" w tej dziedzinie? Moim zdaniem jest to zachwanie kretacza i czlowieka, ktory nie ma za wiele na swa obrone!

Takie jest moje zdanie na temat "profesora" i nie zmienia tago zadne noble, joble i inne doktoraty!

W PL jest domniemanie niewinności, wieć najpierw komuś trzeba udowodnić wine zanim sie ją mu zarzuci, zresztą ty i tak już swoje wiesz

Pinochet ?? omg no tak JKM też chce wprowadzenia w Polsce monarchi

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL jest domniemanie niewinności, wieć najpierw komuś trzeba udowodnić wine zanim sie ją mu zarzuci, zresztą ty i tak już swoje wiesz

Pinochet ?? omg no tak JKM też chce wprowadzenia w Polsce monarchi

hmm... chyba ci sie pomylilo z orzeczeniem winy? bo zarzucic wine, innaczej wysunac oskarżenie, to (o ile sie nie myle) mozna na podstawie dowodow lub poszlak? tak czy nie?

wytlumacz mi jeszcze, co wspolnego mial Pinochet z monarchią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba ci sie pomylilo z orzeczeniem winy? bo zarzucic wine, innaczej wysunac oskarżenie, to (o ile sie nie myle) mozna na podstawie dowodow lub poszlak? tak czy nie?

wytlumacz mi jeszcze, co wspolnego mial Pinochet z monarchią?

Nic mi sie nie pomyliło, coś komuś zarzucasz udowodnij proste

Heh z monarchią dziwne jest to że UPR jako jedyna partia mu chołduje partia której lider chce wprowadzenia monarchii w Polsce, w skróce chodzi o zamordyzn jaki prowadził Pinocio a jaki marzy sie JKM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ot)

Pinochet do idol a monarchia to wymysł partii z poparciem poniżej procenta (oni to tłumaczą 'elitaryzmem' haha), takich kanapowych krzykaczy uważających się za jedynych inteligentnych a resztę za debili, w skrócie upr.

Dupokracja i inne prawie że inteligentne wymysły jkm. Paw.

(/ot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW nie rozrozniasz podstawowych pojec - Przede wszystkim, to nie ja zarzucam tyko komisja powolana przez Sejm RP! Balcerowicz gdyby byl czysty jak lza, to by sie przed owa komisja pojawil i oczyscil z zarzutow. On natomiast wolal zalatwic sobie odroczke! Dlaczego? Zapewne z tych samych powodow, z ktorych oskarzeni (odpowiadajacy z wolnej stopy) nie stawiaja sie na rozprawach sadowych przedstawiajac lewe zwolnienia, zaswiadczenia, itp...

Ale pojawil sie za to ciekawy precedens - od tej pory na wezwanie do prokuratuy, czy tez sadu mozna odpowiedziec, ze ow np. sad jest nielegalny i... sie nie stawic... A co tam - skoro "autorytet" w ten soposob postepuje, to nam prostym wyrobnikom wypada jedynie go nasladowac! ;) :D

 

Partia holduje wolnemu rynkowi, ktorego to m.in. Pinochet byl oredownikiem! I zanim zarzucisz cokolwiek generalowi, to wpierw poczytaj na jego temat i glupot nie wypisuj. btw. JKM juz od dawna nie jest liderem UPR!

 

^BerZerK^ jezeli masz zamiar wylewac swoje żale natemat UPR badz Pinocheta, to otworz sobie stosowne tematy w tym dziale a zapewniam, ze poplecznikow ci nie zabraknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW nie rozrozniasz podstawowych pojec - Przede wszystkim, to nie ja zarzucam tyko komisja powolana przez Sejm RP! Balcerowicz gdyby byl czysty jak lza, to by sie przed owa komisja pojawil i oczyscil z zarzutow. On natomiast wolal zalatwic sobie odroczke! Dlaczego? Zapewne z tych samych powodow, z ktorych oskarzeni (odpowiadajacy z wolnej stopy) nie stawiaja sie na rozprawach sadowych przedstawiajac lewe zwolnienia, zaswiadczenia, itp...

Ale pojawil sie za to ciekawy precedens - od tej pory na wezwanie do prokuratuy, czy tez sadu mozna odpowiedziec, ze ow np. sad jest nielegalny i... sie nie stawic... A co tam - skoro "autorytet" w ten soposob postepuje, to nam prostym wyrobnikom wypada jedynie go nasladowac! ;) :D

 

Partia holduje wolnemu rynkowi, ktorego to m.in. Pinochet byl oredownikiem! I zanim zarzucisz cokolwiek generalowi, to wpierw poczytaj na jego temat i glupot nie wypisuj. btw. JKM juz od dawna nie jest liderem UPR!

 

^BerZerK^ jezeli masz zamiar wylewac swoje żale natemat UPR badz Pinocheta, to otworz sobie stosowne tematy w tym dziale a zapewniam, ze poplecznikow ci nie zabraknie :)

1. Nic nie myle Przez to że politycy PIS-u a raczej całej koalicji to ekonomiczni analfabeci to tak to własnie wyglądało.

2. Komisja sejmowa to nie sad i nie myl pojęc. Co innego egzekutywa a co innego komisje organu legislacyjnego, ustawa określa kiedy i w jakim celu komisja może powstac, tak stwierdził TK i koniec!!

3. Heh raz jest raz nie jest, miał odchodzić z polityki teraz okazuje sie jednak że nie odchodzi, on sam nie wie czego chce. Co do Pinocheta zbrodniarz i tyle, fakt że historia oswoiła nas z wielomilionowy mordercami i ludzie tacy jak Pinokio nie są w ten sposób postrzegani. Co do wolnego rynku to ja nie wiem czy aby Chile wyszły na tym tak dobrze, raz że wiekszoć majątku zdefrałdował sam generał i jego ekipa to i wskaźniki jaki wówczas odnotowywał np do 40% stopa bezrobocie, to chyba troche zbyt wygurowana cena tych jego reform, zresztą niektórzy twierdzą że dopiero po jego odsunięciu Chile wyszły na prostą

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nic nie myle Przez to że politycy PIS-u a raczej całej koalicji to ekonomiczni analfabeci to tak to własnie wyglądało.

2. Komisja sejmowa to nie sad i nie myl pojęc. Co innego egzekutywa a co innego komisje organu legislacyjnego, ustawa określa kiedy i w jakim celu komisja może powstac, tak stwierdził TK i koniec!!

3. Heh raz jest raz nie jest, miał odchodzić z polityki teraz okazuje sie jednak że nie odchodzi, on sam nie wie czego chce. Co do Pinocheta zbrodniarz i tyle, fakt że historia oswoiła nas z wielomilionowy mordercami i ludzie tacy jak Pinokio nie są w ten sposób postrzegani. Co do wolnego rynku to ja nie wiem czy aby Chile wyszły na tym tak dobrze, raz że wiekszoć majątku zdefrałdował sam generał i jego ekipa to i wskaźniki jaki wówczas odnotowywał np do 40% stopa bezrobocie, to chyba troche zbyt wygurowana cena tych jego reform, zresztą niektórzy twierdzą że dopiero po jego odsunięciu Chile wyszły na prostą

Cytuje za wikipedia:

Po zamachu nowa władza rozpoczęła liberalizację polityki gospodarczej która zakończyła dotychczasowy kryzys i rozpoczęła okres szybkiego rozwoju ekonomicznego kraju. W konsekwencji stabilizacji 27_lipca 1974 junta wojskowa wybrała Pinocheta na prezydenta Chile. 4_stycznia 1978, odbył się pierwszy plebiscyt, w którym, wg oficjalnych wyników 78% wyborców opowiedziało się za kontynuacją władzy i podjętych reform przez gen. Pinocheta. W drugim plebiscycie, 11_wrze%C5%9Bnia 1980, 67% głosujących poparło nową konstytucję, na mocy której Pinochet miał rządzić do 1988.

No to teraz juz wiesz!!! No i to poparcie w referendach rowniez o czyms swiadczy.

Dlaczego nie napiszesz rowniez o zbrodniach dokonywanych przez lewacki bojowki? Tak samo jak o sympatii Allende do III Rzeszy i narodowego socjalizmu? Zapomniales, czy nie wiedziales? A jezeli chodzi o majatek, to wyobraz sobie, ze byl on zwracany prawowitym wlascicielom po wczesniejszej nacjonalizacji przez ekipe Allende.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie, jak w Sejmie: każdy jest za lub przeciw i nikt nie potrafi spróbować obiektywnie ocenić LB na stanowisku prezesa NBP i jego odejście (wypunktować wszystkie '+' i '-') - forumowicze albo oceniają pozytywnie (bez dostrzegania jakichkolwiek minusów - które niewątpliwie też są ), albo negatywnie (nie doceniając pracy włożonej przez LB - bo i takowa była)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje za wikipedia:

No to teraz juz wiesz!!! No i to poparcie w referendach rowniez o czyms swiadczy.

Dlaczego nie napiszesz rowniez o zbrodniach dokonywanych przez lewacki bojowki? Tak samo jak o sympatii Allende do III Rzeszy i narodowego socjalizmu? Zapomniales, czy nie wiedziales? A jezeli chodzi o majatek, to wyobraz sobie, ze byl on zwracany prawowitym wlascicielom po wczesniejszej nacjonalizacji przez ekipe Allende.

Lol Łukaszenka też wygrywa wybory w swoim kraju, to niby też o czymś świadczy a jednak twierdzenie iż Białoruś jest w pełni demokratycznym państwem to BZDURA

Dlaczego nie pisze o brodniach lewicowych bojówek, chmmm może dlatego że o nich nie rozmawiamy w tej chwili, zersztą cóz za filozofia idać tym tokiem rozumowania no cóz dobrze że Hitler tworzył obozy koncentracyjne przecież Stalin robił to samo :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszenka też wygrywa wybory w swoim kraju, to niby też o czymś świadczy a jednak twierdzenie iż Białoruś jest w pełni demokratycznym państwem to BZDURA

Za bardzo uprościłeś sprawę! Gdybyś był na Białorusi, to wiedziałbyś, że zanim Łukaszenka został tam prezydentem, to renciści, emeryci, nauczyciele (zresztą i inni też) zarabiali po kilkanaście dolarów miesięcznie (sic!), a gdy doszedł do władzy, to jednym z pierwszych dekretów była podwyżka rent, emerytur, płac w budżetówce do 100 dolarów (które nota bene finansuje z tranzytu ropy i gazu przez Białoruś). Ludzie wolą wybierać go i dostawać 100 dolarów renty, emerytury, pensji, niż głosować przeciwko niemu, bo boją się, że po jego odejściu z powrotem wrócą do niskich rent, płac! Czy Ty wiesz w ogóle, ile wynosi renta na Ukrainie? Normalna renta to kilkanaście dolarów! Białoruscy renciści, emeryci, nauczyciele, itd. to "bogacze" w porównaniu ze swoimi odpowiednikami na Ukrainie, dlatego upraszczając, że wyniki wyborów są fałszowane, nie jest do końca prawdą. Tak duży elektorat głosuje na Łukaszenkę, bo ludzie nię są głupi i dla siebie chcą jak najlepiej, a wiedzą, jak było przed nim, jak jest na Ukrainie, itd. (co nie znaczy, że Ukraina jest w pełni demokratycznym krajem!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol Łukaszenka też wygrywa wybory w swoim kraju, to niby też o czymś świadczy a jednak twierdzenie iż Białoruś jest w pełni demokratycznym państwem to BZDURA

Dlaczego nie pisze o brodniach lewicowych bojówek, chmmm może dlatego że o nich nie rozmawiamy w tej chwili, zersztą cóz za filozofia idać tym tokiem rozumowania no cóz dobrze że Hitler tworzył obozy koncentracyjne przecież Stalin robił to samo :damage_wall:

No nie no bez przesady! To wedlug ciebie gdy w '39r III Rzesza na nas najechala mielismy w odpowiedzi urzadzac pokojowe manifestacje na znak protestu? :D

 

Na jakiej podstawie w takim razie nazywasz Pinocheta zbrodniarzem? Posiadasz jakakolwiek wiedze na temat wydarzen w Chile z 1973z.? Czy tylko bezmyslnie powtarzasz lewacka propagande? I jezeli sugerujesz - porownujac do sytuacji na Bialorusi, o ile oczywiscie tam doszlo do falszerstwa? - falszerstwo w Pinochetowych plebiscytach, to wytlumacz mi dlaczego general nie sfalszowal ostatniego i dobrowolnie oddal wladze?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo uprościłeś sprawę! Gdybyś był na Białorusi, to wiedziałbyś, że zanim Łukaszenka został tam prezydentem, to renciści, emeryci, nauczyciele (zresztą i inni też) zarabiali po kilkanaście dolarów miesięcznie (sic!), a gdy doszedł do władzy, to jednym z pierwszych dekretów była podwyżka rent, emerytur, płac w budżetówce do 100 dolarów (które nota bene finansuje z tranzytu ropy i gazu przez Białoruś). Ludzie wolą wybierać go i dostawać 100 dolarów renty, emerytury, pensji, niż głosować przeciwko niemu, bo boją się, że po jego odejściu z powrotem wrócą do niskich rent, płac! Czy Ty wiesz w ogóle, ile wynosi renta na Ukrainie? Normalna renta to kilkanaście dolarów! Białoruscy renciści, emeryci, nauczyciele, itd. to "bogacze" w porównaniu ze swoimi odpowiednikami na Ukrainie, dlatego upraszczając, że wyniki wyborów są fałszowane, nie jest do końca prawdą. Tak duży elektorat głosuje na Łukaszenkę, bo ludzie nię są głupi i dla siebie chcą jak najlepiej, a wiedzą, jak było przed nim, jak jest na Ukrainie, itd. (co nie znaczy, że Ukraina jest w pełni demokratycznym krajem!)...

Nie napisałem że są sfałszowane w całości, gdyby były demokratyczne Łukaszenka i tak by wygrał, co nie oznacza że ów państwo jest demokratyczne, bo nie ma wolności słowa, swobody zrzeszania sie i protestowania, przeciwnicy znikają w dziwnych okolicznościach, inni są aresztowani, śledzeni itp

Zresztą emeryci ani na Białorusi a tym bardziej na Ukrainie nie są dominującą grupą wyborczą.

 

@rosolini

1. Zgodnie z twoją filozofią mieliśmy ich wszystkich zagazować :mur:

2. Na podstawie ogólnie dostępnych danych których jest pełno w literaturze a nawet w Wikipedi z której podałeś cytat

3. Tak typowo sekciarskie podejscie wszyscy lewacy

4. A wytłumacz mi dlaczego w PL komuniści w końcu dopuścili do częściowo wolnych wyborów??, presja, skoro był tak popularny i ukochany dlaczego przegrał ??

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo uprościłeś sprawę! Gdybyś był na Białorusi, to wiedziałbyś, że zanim Łukaszenka został tam prezydentem, to renciści, emeryci, nauczyciele (zresztą i inni też) zarabiali po kilkanaście dolarów miesięcznie (sic!), a gdy doszedł do władzy, to jednym z pierwszych dekretów była podwyżka rent, emerytur, płac w budżetówce do 100 dolarów (które nota bene finansuje z tranzytu ropy i gazu przez Białoruś). Ludzie wolą wybierać go i dostawać 100 dolarów renty, emerytury, pensji, niż głosować przeciwko niemu, bo boją się, że po jego odejściu z powrotem wrócą do niskich rent, płac! Czy Ty wiesz w ogóle, ile wynosi renta na Ukrainie? Normalna renta to kilkanaście dolarów! Białoruscy renciści, emeryci, nauczyciele, itd. to "bogacze" w porównaniu ze swoimi odpowiednikami na Ukrainie, dlatego upraszczając, że wyniki wyborów są fałszowane, nie jest do końca prawdą. Tak duży elektorat głosuje na Łukaszenkę, bo ludzie nię są głupi i dla siebie chcą jak najlepiej, a wiedzą, jak było przed nim, jak jest na Ukrainie, itd. (co nie znaczy, że Ukraina jest w pełni demokratycznym krajem!)...

Nie kpij. Pojedź kiedyś ba białoruś i zobacz jak i za ile ludzie żyją. Albo zajedź do białostockiego Auchan i zapytaj się białorusinów którzy walą tam tłumami czemu nie kupują wszystkiego w swoim kraju dobrobytu i 100 zadekretowanych dolarów / osoba. I wyjaśnij czemu milicjant zatrzymujący polskie auta na drodze do Mińska ślini się na widok banknotu 10 eurowego jako "przyśpieszacz" kontroli.

Baćka stwierdził, że podwyższy płace do 500 dolarów (w 2010). Chyba przy założeniu wprowadzenia dolarów transferowych ;) Waluta białoruska ma wartość taką jak nasza w 89 - papieru na której jest wydrukowana. Ale oczywiście białoruska gospodarka według CIebie kwitnie, ceny ustalane według rozdzielnika centralnego, tak samo jak płace to najlepsze rozwiązanie, a naród tak kocha swojego przywódce, że ten musiał sfałszować wybory prezydenckie, żeby poparcie dla niego nie było zbyt wysokie (autentyk).

A prawda jest taka, że wystarczy jedno słowo Putina i cała ta konstrukcja pierdzielnie w przeciągu 2 miesięcy. I zapewne do tego dojdzie - jak tylko skończą gaz-rurkę omijającą białoruś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

1. Zgodnie z twoją filozofią mieliśmy ich wszystkich zagazować :mur:

2. Na podstawie ogólnie dostępnych danych których jest pełno w literaturze a nawet w Wikipedi z której podałeś cytat

3. Tak typowo sekciarskie podejscie wszyscy lewacy

4. A wytłumacz mi dlaczego w PL komuniści w końcu dopuścili do częściowo wolnych wyborów??, presja, skoro był tak popularny i ukochany dlaczego przegrał ??

 

Przestaje rozumiec, o co tak na prawde ci chodzi? Jaki gaz? Kogo chcesz gazowac? Czy ja cos takiego napisalem?

 

Widocznie owe dane traktujesz bardzo wybiorczo.

 

Oczywiscie, ze sekciarskie - powiedz mi w takim razie, kto jeszcze do neidawna glosil brednie jakoby to Pinochet wymordowal 40000 cywili? Prawda natomiast jest taka, ze po obydwu stronach zginelo ok. 3300 osob z czego polowa z rak lewackich bojowek, ktore mordowaly bezbronnych cywili! Jak w takiej sytuacji mialy sie zachowac wladze wojskowe?

 

Za to w punkcie 4 poruszyles bardzo ciekawy temat. Pamietasz rozmowki Kuronia z Lesiakiem? Rzucaja one zupelnie nowe swiatlo na nasza "transformacje" ustrojowa!

 

 

 

BTW. czy przypadkiem za bardzo nie odbiegamy od tematu? Zaloze sie, ze Fipa jeszcze tego nie czytal, bo innaczej juz dawno byloby posprzatane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że są sfałszowane w całości, gdyby były demokratyczne Łukaszenka i tak by wygrał, co nie oznacza że ów państwo jest demokratyczne, bo nie ma wolności słowa, swobody zrzeszania sie i protestowania, przeciwnicy znikają w dziwnych okolicznościach, inni są aresztowani, śledzeni itp

Zresztą emeryci ani na Białorusi a tym bardziej na Ukrainie nie są dominującą grupą wyborczą.

Zresztą emeryci ani na Białorusi a tym bardziej na Ukrainie nie są dominującą grupą wyborczą.

Niestety chodzi tutaj o rencistów, emerytów, nauczycieli, urzędników państwowych, milicję, itd. itp., co oznacza naprawdę dużą grupę wyborczą. Białoruś nie ma wielu mieszkańców, a Łukaszenko dzięki tranzytowi ropy i gazu może finansować to wyśmienicie! Tu masz rację: Nie napisałeś, że są sfałszowane w całości, gdyby były demokratyczne Łukaszenka i tak by wygrał, co nie oznacza że owe państwo jest demokratyczne.

 

 

Nie kpij. Pojedź kiedyś ba białoruś i zobacz jak i za ile ludzie żyją.

Polecam także to samo! Jechać jako międzynarodowy obserwator i spotkać się z ludźmi w 'cztery oczy', a nie tylko widzieć tę 'ciemniejszą stronę'!

 

Albo zajedź do białostockiego Auchan i zapytaj się białorusinów którzy walą tam tłumami czemu nie kupują wszystkiego w swoim kraju dobrobytu i 100 zadekretowanych dolarów / osoba. I wyjaśnij czemu milicjant zatrzymujący polskie auta na drodze do Mińska ślini się na widok banknotu 10 eurowego jako "przyśpieszacz" kontroli.

Ja nie napisałem, że Białoruś to drugie USA, ale sposób, w jaki sobie Łukaszenka "zjednał" szerokie masy. Jeśli ktoś woli 100 dolarów od 15, nie oznacza to przecież automatycznie, że ma raj na ziemi, ale w obawie jeszcze gorszej sytuacji...a dodatkowym plusem Łukaszenki jest to, że pensje te są wypłacane terminowo, nie ma opóźnień, przychodzi dzień i pensję, rentę można odebrać...

Trzeba spojrzeć z punktu socjologicznego na całość, w przeciwnym razie nie wszystko wyjaśnimy do końca! PS: dlaczego lewica w Polsce ma tak duże poparcie, mimo że ciągle słyszy się narzekania na tamte czasy? A jednak duży krąg wyborców 'tęskni' za tamtymi czasami...

 

Baćka stwierdził, że podwyższy płace do 500 dolarów (w 2010). Chyba przy założeniu wprowadzenia dolarów transferowych ;) Waluta białoruska ma wartość taką jak nasza w 89 - papieru na której jest wydrukowana. Ale oczywiście białoruska gospodarka według CIebie kwitnie, ceny ustalane według rozdzielnika centralnego, tak samo jak płace to najlepsze rozwiązanie, a naród tak kocha swojego przywódce, że ten musiał sfałszować wybory prezydenckie, żeby poparcie dla niego nie było zbyt wysokie (autentyk).

Praktycznie potwierdzasz to, co napisałem. Dziękuję!

 

A prawda jest taka, że wystarczy jedno słowo Putina i cała ta konstrukcja pierdzielnie w przeciągu 2 miesięcy. I zapewne do tego dojdzie - jak tylko skończą gaz-rurkę omijającą białoruś.

Nie jest to takie proste, jak napisałeś! Białoruś rzeczywiście powstała w końcowym efekcie jako państwo satelitarne dla Rosji i jej interesów ekonomicznych (Łukaszenko jest tu dobrym przykładem), ale ten prezydent ostatnio coraz bardziej staje się niepokorny wobec Putina. Cała budowa owej gaz-rurki zlikwidowałaby ten problem, ale zapomniałeś o jednym: kilka dni temu Putin zakręcił już kurek (od ropy wprawdzie, ale na jedno wychodzi), co doprowadziło do wielkich nerwów kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Być może wstrzyma jej budowę, a napewno uniezależni się od Rosji. Przedstawiła plan importu gazu i ropy, wg którego 80% ma być importowane z: Norwegii i Morza Północnego, Afryki Północnej i (poprzez Ukrainę i Polskę - sic!) z Kaukazu. Od 2-ch lat tv w Niemczech nagłaśnia politykę Rosji wobec jej 'klientów' i skutki decyzji, jakie podejmie kanclerz Niemiec będą dla nas nieprzewidywalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ludzie nie martwcie się, oprócz skrzypka na dachu jest jeszcze 9 innych panów którzy (tak mi się wydaje) podołają zadaniu i wiedzą z czym to się je.

 

pan skrzypek został tak skomentowany przez mojego profesora od ekonomii: "ten facet to niech się najpierw wysławiać nauczy" (to było tego samego dnia jak pan skrzypek udzielał wywiadów).

 

w skrócie: facet w ogóle nie wie o czym i do kogo mówi. lol

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ludzie nie martwcie się, oprócz skrzypka na dachu jest jeszcze 9 innych panów którzy (tak mi się wydaje) podołają zadaniu i wiedzą z czym to się je.

 

pan skrzypek został tak skomentowany przez mojego profesora od ekonomii: "ten facet to niech się najpierw wysławiać nauczy" (to było tego samego dnia jak pan skrzypek udzielał wywiadów).

 

w skrócie: facet w ogóle nie wie o czym i do kogo mówi. lol

Czyli lepiej, gdyby prezesem NBP został JKM niż pan Skrzypek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...