Skocz do zawartości
CjRudi

Pojedynek Kart Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

do tego te niesławne cienie w ati..dziękuje postoje...

Fakt - cienie ATI raczej sobie powierzchownie traktuje

 

Widziałem kilka testów i zawsze karty Nvidii miały lepszy obraz , wygrywały zarówno od strony AF jak i AA.

W Twojej wypowiedzi zero dowodów , zero przykładu konkretnych modeli, lakoniczna wypowiedź - to nie przystoi na purepc

 

A co do AA to między GF 6xxx a Radeon np. 9xxx jest w trybie x4 taka różnica że sample są obrócone wzgl. siebie ( lustrzane odbicie ) - taka ciekawostka

 

W praktyce jakość AA jest identyczna ( x4 AA Radeony od 9500 w górę i GF od 6xxx w górę ).

 

Jeśli chodzi o AF to z ATI x1xxx wygrywa jedynie nV 8XXX - ale minimalnie. GF starsze od 8xxx za np. R X1950 pro są daleko w tyle w AF x 16 - problem uproszczenia w GF 7xxx, 6xxx , Ati 9xxx filtrowania które pulsuje wraz ze zmianą kąta od trybu x2 pomimo nastawy x16.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałbym na twoim miejscu palita 7900gs, karta lepsza pod kazdym wzgledem, a wiec wydajnosc, jakosc obrazu i podkrecanie tez znaczne lepsze, dodajac te cienie na kartach ati które sa tragiczne w porównaniu do nvidi, mojej wywody powstały na podstawie testów z wyzej wymienionymi kartami, miałem 6800gt, 7800gt, testowałem kumpla palita 7900gs (1.4ns), karta ati to his 1800gto@xt, generalnie wydzielanie ciepła tez mniejsze na gforce, nie jestem zwolennikiem żadnej z tych firm, ale na ten czas nvidia ma lepsze karty w niższej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www23.tomshardware.com/graphics.htm...4&chart=223

 

hmmm może ja jestem jakiś "inny" albo nie znam się na literkach :wink: ..... ale na tej stronie Radeon X1950 PRO jest we wszystkich grach szybszy od GeForce 7900GS.

 

Zasady pomiaru:

 

Rozdzielczość 1600x1200 ( zakładam że mamy nowoczesny LCD o natywnej 1680x1050 która jest odpowiednikiem pod wzgl. obciążenia karty graf. rozdzielczości niemal 1600x1200 )

 

AntyAliasing x4 ( x6MS na Ati nie ma symetrycznie rozmieszczonych sampli co może prowadzić w rzadkich przypadkach do gorszej jakości niż symetryczny x4 - zresztą x6 jest "nieekonomiczny" dla tej karty .... a co do nV to nie warto też włączać czegoś wyższego niż x4 bo takie x8SS jest "ekstreamalnie" nieekonomiczne ( wygląda dobrze ale zwalnia tak na oko czterokrotnie kartę )

 

Brak OC ( choćby ze wzgl. że jeden egzemplarz danego typu karty podkręci się bardziej niż inny - lub np. sytuacja gdy pomiar maksymalnie podkręconej GF z gorszymi pamięciami byłby krzywdzący dla danego modelu np. 7900 GS, no i taki wzgląd "mój" - ja zamiast wyższej wydajności wolę np. mniejszy hałas a jednak po OC ilość ciepła wydzielanego przez układ jest większa czyli chłodzenie musi być wydajniejsze )

 

Filtrowanie Anizotropowe najlepiej x16 - w tym teście jest x8 jednak różnica w wydajności między 8x a 16x jest niewielka a do tego proporcjonalna dla ATI i nV i wynosi ok 5%

 

Identyczna ilość pamięci dla konkurencyjnych kart ( no chyba jasne czemu )

 

ps. ja kupuję karty obu firm - po prostu taki model który aktualnie jest lepszy a jestem na etapie kupna jest mój nieistotne czy ATI czy nVidia

 

->ptys

cyt: dodajac te cienie na kartach ati które sa tragiczne w porównaniu do nvidi

 

po modyfikacji zgodnej z prawdą (dla rozpatrywanych modeli)

 

dodając te filtrowanie AF na kartach nVidii które jest tragiczne w porównaniu do ATI

 

:wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www23.tomshardware.com/graphics.htm...4&chart=223

 

hmmm może ja jestem jakiś "inny" albo nie znam się na literkach :wink: ..... ale na tej stronie Radeon X1950 PRO jest we wszystkich grach szybszy od GeForce 7900GS.

 

Jest szybszy - tyle, że GF jest na defaultowych taktach które są baardzo zaniżone. Praktycznie 99% egzemplarzy zrobi te 600MHz na rdzeniu i 1600MHz pamięci, a wtedy sytuacja się wyrównuje...W dodatku PALIT/GAINWARD podkreca się srednio na 650/1700, a wtedy radeon moze mieć cięzko, bo z takimi taktowaniami mozna grać na codzień, bez vmodow, zmian chłodzenia i innych zabaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie patrzylem na ceny 7900gt, a tu prosze http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...name&dspl=p

naprawde tanio. Wydaje mi sie, ze to 7900gt bedzie najlepszy

 

Też właśnie dziś znalazłem tą karte, wyskoczyła na skąpcu przed galaxy 7900gs... Ale teraz już za późno, palit zamówiony, zniecierpliwiony czekam aż do mnie przybędzie :) :)

 

Co do wypowiedzi Kyle'a:

 

Ja Cię stary rozumiem, ale jest kilka rzeczy których nie bierzesz pod uwage:

1. podkręcanie grafy polega na przesunięciu suwaka, więc każdy głupi może to zrobić, czyli nie podkręcając 7900gs po prostu tracimy :)

2. Kto przy zdrowych zmysłach na karcie tego pokroju, z tego przedziału cenowego, na sprzęcie podobnym do mojego, będzie włączał najwyższe AA i filtrowanie anizo :) w dodatku w rozdzielczości 1600 na 1200

3. Myśle, że wydając na kartę ~600 zł priorytetem jest raczej płynne działanie gier, a nie jak najlepsza jakość wszystkich bajerów graficznych.. owszem, fajnie jest gdy karta to łączy ale na razie takiego produktu nie ujrzeliśmy IMO.

 

Także oczywiście masz rację, ale wszystko zależy od wymagań i oczekiwań. I w zależności od nich punkt widzenia się zmienia (rym ;P). Z tematu sie zrobił kolejny pojedynek ATI vs. nV, który jak wszyscy dobrze wiemy nie może zostać jednoznacznie rozstrzygnięty :)

 

a na daną chwile najlepiej opłaca się właśnie kupić 7900gs, ew gt jeśli jest tak tanie jak w linku powyżej. tyle mniej wiecej ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie patrzylem na ceny 7900gt, a tu prosze http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...name&dspl=p

naprawde tanio. Wydaje mi sie, ze to 7900gt bedzie najlepszy

A niech to szlak :-P czemu dopiero teraz widze ta ofertę, ja tydz temu zamówiłem sobie palita 7900GS za 699zł a tu mam GT za 660zł :mur: :-P ... takie życie co zrobić... :sad: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakość obrazu.Ehh naczytali się na egielda tego jednego testu i teraz wszędzie piszą jakie to ATI x1000 złe :|

 

Co do cieni się zgodzę są słabe. Co do jakości obrazu ostatnio pożyczałem 6600GT zrobiłem testy w COD 2 ,HL2 , Prey i NFS:MW. Jakość IMO ta sama ;) Co do Cold Fear Ludwiczku co tam jest nie tak wg. Ciebie ? :) Mi działa płynnie. Warto się też zainteresować nowymi sterami 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. podkręcanie grafy polega na przesunięciu suwaka, więc każdy głupi może to zrobić, czyli nie podkręcając 7900gs po prostu tracimy :)

2. Kto przy zdrowych zmysłach na karcie tego pokroju, z tego przedziału cenowego, na sprzęcie podobnym do mojego, będzie włączał najwyższe AA i filtrowanie anizo :) w dodatku w rozdzielczości 1600 na 1200

3. Myśle, że wydając na kartę ~600 zł priorytetem jest raczej płynne działanie gier, a nie jak najlepsza jakość wszystkich bajerów graficznych.. owszem, fajnie jest gdy karta to łączy ale na razie takiego produktu nie ujrzeliśmy IMO.

2- czy 54,5 FPS to nie jest ultrapłynność ? (w Half Life1600x1200 AF16 + AA4)[moim zdaniem zaczyna się ona od ok 48 FPS]

 

Obraz bez AA czy AF ( lub z niskim AF lub AA pokroju x2 ) już dawno stał się dla mnie nie do zaakceptowania

 

1- ja wolę np. zmniejszenie hałasu - teraz mam np. procesor Barton 2500+ który jest podatny na podkręcanie - jednak ja zamiast podkręcać wolałem dać obroty wiatraka na 1800 RPM - niektórzy się chwalą że mają superszybkie wykręcone kompy ale nie wspominają że często odbija się to kosztem głośności

 

No cóż dla każdego co innego - są osoby dla których zarówno jedna jak i druga karta to najlepszy wybór ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że 50 pare fps to jest już super ;]

 

ja z kolei nie dorobiłem się do tej pory jakiejś super karty, a 7900gs jest najwiekszym moim osiągnięciem, więc moze jak będe się przesiadał na coś innego też nie będe mógł żyć bez AA i filtrowania :D

 

a co do jakości obrazu to zakładam że powinna być taka sama lub różnić się niewiele..cóż, obie karty są na pewno świetne, z tym że gf jest tańszy i tyle :) a do tego ten gt :? że też dzień później się pokazał :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Tak ale kupno karty za dużą kasę i czekanie aż panowie z ATI zadbają by sterowniki które powinny dobrze działać nie dają grać w gre jest nie miłe :wink:

 

Obie karty są dobre obie mają wady nie widze sensu dalej drążyć co lepsze bo lepsze jest to co kto woli i chyba każdy wybór ( czy 79gs czy 19gt) to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Tak ale kupno karty za dużą kasę i czekanie aż panowie z ATI zadbają by sterowniki które powinny dobrze działać nie dają grać w gre jest nie miłe :wink:

 

Obie karty są dobre obie mają wady nie widze sensu dalej drążyć co lepsze bo lepsze jest to co kto woli i chyba każdy wybór ( czy 79gs czy 19gt) to dobry wybór.

 

Ja też tak uważam ,ale sęk w tym że te problemy ze sterami są grubo przesadzone i te twoje zdanie " sterowniki które powinny dobrze działać nie dają grać w gre jest nie miłe :wink:" jest śmieszne i nie pokrywa się z faktami. Powód jest prosty ja nie miałem dotąd żadnych problemów z jakąś grą tak aby nie dało się grać. Jedynie to z cieniami jest nieciekawie. Specjalnie od znajomej pożyczałem 6600GT Gigabyte'a by się przyjrzeć jaki obraz generuje ta karta. Jak na moje oko wygląda identycznie. Chociaż np. w takim GTA:SA na tym radku x1950 zauważyłem pewną dziwną rzecz.Czasem obraz się niceo rozjaśnia i ciemnieje w czasie gry np. jak jadę samochodem.Jakby ktoś grzebał w ustawieniach gamma Mam troszkę za mało gier by dokładniej po testować. Odpaliłem też Obliviona na obu kartach i co wygląda identycznie. Za to w Call of Juarez jest lepiej (na moje oko) na Geforc'ie. Bo przy załączonym PS 3.0 i Depth of Field obraz jest nieco ciemniejszy i kolory jakby wyraziste ,a na ATI wszystko tak jakby za bardzo rozjaśnione i HDR jakoś tu IMO gorszy. Ale to może moje złudzenie ;) Dodam że przyciemnienie obrazu wcale nic nie daje bo kolory i tak mi się wydają za blade ,ale to tylko z Pixel Shader 3.0 tak jest. Na 2.0 już oczywiście wygląda to lepiej na radeonie. Na razie tyle zauważyłem co do jakości obrazu. Teraz poluje na 7900 GS by samemu się przekonać na co go stać. Wyniki podam w odpowiednim temacie ;) Sorki za OT ,ale chciałem troszkę wyjaśnić że te wielkie problemy ze sterami są IMO nad wyraz przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, ze po przerzuceniu sie z radka 9800pro@xt na gainwarda 7900gs moge zdecydowanie stwierdzić, żejeśli chodzi o anizo(x8, x16) to zdecydowanie na radku to lepiej wyglądało. Po prostu. Mialem radzia 2 lata, więc wiem na co się zwraca uwagę. Zwłaszcza jak sie lupie w te sama gre przed i po zamianie.

 

ale wydajność(zwlaszcza po podkreceniu rdzenia na glupie 580mhz) jest bezkonkurencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, ze po przerzuceniu sie z radka 9800pro@xt na gainwarda 7900gs moge zdecydowanie stwierdzić, żejeśli chodzi o anizo(x8, x16) to zdecydowanie na radku to lepiej wyglądało. Po prostu. Mialem radzia 2 lata, więc wiem na co się zwraca uwagę. Zwłaszcza jak sie lupie w te sama gre przed i po zamianie.

 

ale wydajność(zwlaszcza po podkreceniu rdzenia na glupie 580mhz) jest bezkonkurencyjna

Pobaw się ustawieniami jakości AF bo obie te karty przy max oferują to samo. ( ATI 9800 = nVidia 7900 pod wzgl. jakości filtrowania [i AA praktycznie też ])

 

Specjalnie od znajomej pożyczałem 6600GT Gigabyte'a by się przyjrzeć jaki obraz generuje ta karta. Jak na moje oko wygląda identycznie. Chociaż np. w takim GTA:SA na tym radku x1950 ....

Ty też pobaw się ustawieniami jakości AF bo można ustawić 1950 tak aby wyświetlał (filtrował) jak 6600GT - i pewnie tak niestety miałeś.

 

( ATI X1950 > nVidia 6600 pod wzgl. filtrowania anizo )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłości i pochwalenia się ;]

 

przyszedł mój palit, z miejsca ustawiony na 630/800 :D do tego cichutki w miare (tylko biosem musze skręcić wiatrak w 2d ) no i gra w pudełku za takie pieniądze :P

 

dla kogoś zastanawiającego się: warto jak nie wiem co ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłości i pochwalenia się ;]

 

przyszedł mój palit, z miejsca ustawiony na 630/800 :D do tego cichutki w miare (tylko biosem musze skręcić wiatrak w 2d ) no i gra w pudełku za takie pieniądze :P

 

dla kogoś zastanawiającego się: warto jak nie wiem co ;)

 

pozdro

Mojego X1900GT rowniez juz otrzymalem :wink:

 

HDR+AA wyglada przepieknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum, ale obiecuję, że się poprawię ;). Też zmieniam grafikę. W poniedziałek sprzedaje swojego 6800GS. I ja chyba kupuje X1950PRO od Asusa. Wypadłem z obiegu, ale stopniowo się poprawiam. Na pewno nie kupię 7900GS, teraz nadszedł czas na Radeona ;). Czy w cenie ok. 700zł najlepszy będzie właśnie Asus X1950PRO czy może z jakąś inną literką, a może z innej firmy, nie z Asusa. Dzięki za jakieś pomocne mi informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Miałem kupić palita 7900Gs 1,2 NS z allegro za 650zł, gdyż Galaxy najtańszy był za 750zł więc 100zł to dużo. Poczekałem jeden dzień i za 666zł RaduMir wystawił aukcje Geforca 7900GS Galaxy 1,2 NS "256MB". Zalicytowałem, wpłaciłem kaske i otrzymałem grafe. W tej chcwili graficzka śmiga tak 650Mhz rdzeń 1800Mhz pamięcie :)

Karta chodzi bajecznie. I jestem bardzooo zadowolony. Nie robiłem V-modów, biosu też nie zminiałem.

 

Dzisiaj jak wróce do domu zrobie z 2 arcting coolingów 80cm nawiew od spodu karty i może coś jeszcze podciągne. Dodam jeszcze, że nie podkręciłem jeszcze grafy na maxa, żeby arty wyszły. Ale dzisiaj to zrobie :)

 

Pozdro

Xibi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...