Skocz do zawartości
ZoRrO

Monitor 19"

Rekomendowane odpowiedzi

Cze.

Chciałbym kupić minitor 19 "

Potrzebny mi jest do pracy CAD/3DStudio; obróki filmów z kamery; gier; filmów (Divix, avi MPEG) itp.

 

Zastanawiam się nad:

1. Iiyama - HM903DT - Vision Master Pro 454

2. Philips - Brilance 109 P 40

3. Nec - MultiSync FE950+

4. Samsung - SyncMaster 959 NF

 

Proszę o opinie na temat w/w. Jeżeli ktoś ma taki to jak mu się pracuje - ostrość, zbieżność, geometria obrazu kolory, obsługa. Jaka jest jakość linii, napisów w rogach. No i jak z oczami po 8 godz. pracy - czy się męczą?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ja bralbym iiyame. uzywam obecnie iiyame vision master pro 413 (17"), poniewaz na vision master pro 454 (19") braklo funduszy i po dokladniejszym przemysleniu sprawy, stwierdzilem, ze 19" marnowalaby sie u mnie. jednak do twoich zastosowan monitor jak najbardziej sie nadaje. swego czasu porownywalem parametry z innymi 19" i iiyama wydala mi sie najlepsza. zapytaj o nia Liska - mial z nia stycznosc. zastanawilabym sie rowniez nad nec'kiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Samsunga. Sam uzywam SyncMastera 900 NF i jestem BARDZO zadowolony. Monitorek mam juz ponad poltora roku i nic sie z nim nie dzieje, mimo iz byl wielokrotnie noszony (dosyc nieostroznie czasami :-) ). Caly czas jest tak samo ostry i wyrazny. Kolory sa bardzo dobrze oddawanne. Jedyne na co mozna troche ponazekac to dosyc wyrazna maska szczelinowa (dwa poziome paski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NEC'a 991SB jest rewalacyjny. Swietnie dziale opcja Super Bright. Wczesniej mialem Samsunga 755DF, Iiyame 1451 19' (przez miesiac :) ) ale NEC bije wszystkie na glowe!!! Idealnie pplaski ekran swietna ostrosc i olbrzymia ilosc opcji sterowania obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci napisalem na priva ZoRrO - do CAD/3DS potrzebujesz komfortowego odswiezania w podzialce 1600x1200, bo w tych programach ta podzialka to granica przyzwoitosci.

 

Teraz tak:

1. HM903DT - 104Hz

2. Brilance 109 P40 - 85Hz

3. MultiSync FE950+ - 85Hz

4. Samsung - SyncMaster 959 NF - 85Hz

 

Dodatkowe sugestie:

1. NEC FE991 SB - 85Hz przy 1280x1024 (wiec przy 1600x1200 pewnie 75Hz... rewelacja pfffffff :wink:)

2. SyncMaster 900 NF - a co to za monitor? :o jakis model sprzed 5 lat? :wink: bo nie produkuja go obecnie na pewno :)

 

Dalej...

Oprocz Philipsa, ktory stosuje wlasne rozwiazania, wszystkie w/wym. monitory (oprocz Iiyamy) maja maske Diamondtron NF (Natural Flat). To jest rozwiazanie budzetowe, ktore byc moze dobrze sie sprawdza w grach i 3dmarkach :wink: Ale do powaznych zastosowan graficznych (CAD, 3DS, DTP) proponowanie takich monitorow to chyba kiepski zart, albo nieznajomosc tematu :wink:

Iiyama ma maske Diamondtron MM (a konkretnie M-kwadrat :wink:), ktorej nie jest w stanie nic pobic jesli chodzi o jakosc obrazu... przereklamowany Trinitron FD wymieka w przedbiegach :)

 

IMHO Jedynym godnym polecenia konkurentem dla Iiyamy VMP 454 do tego typu zastosowan jest Viewsonic P95F - parametry troche gorsze niz w Iiyamie, ale i nizsza cena... a na Viewsonicu mozna polegac. Pracowalem na kilku Viewsonicach wiec znam te monitory, do tej pory na stanowisku obok stoi stary "bankowy" PT815 ktory ma duzo lepszy obraz niz np. SONY E500 :P

 

Podsumowujac:

Jesli szukasz jakosci obrazu i stabilnej geometrii, wybor jest tylko jeden - Iiyama.

Jesli szukasz oszczednosci - proponuje obejrzec Viewsonica, bo kazdy z w/wym. NEC-ow czy Samsungow to seria do zastosowan BIUROWYCH, nie GRAFICZNYCH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama ma maske Diamondtron MM (a konkretnie M-kwadrat :wink:), ktorej nie jest w stanie nic pobic jesli chodzi o jakosc obrazu... przereklamowany Trinitron FD wymieka w przedbiegach :)

chyba nie widziałes eizo 766 -iiyama wymięka przy nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO 766 nie widzialem na wlasne oczy, widzialem jedynie profesjonalne :P modele EIZO w kilku studiach graficznych i naswietlarniach. To uznana firma, zwlaszcza wsrod DTP-owcow, i monitory robia naprawde swietne.

 

Ale szczerze ci powiem ze ten 766 na papierze nie przekonuje parametrami, 100Hz w 1600x1200 to dla niego nieosiagalne marzenie :wink: Nie twierdze wcale, ze pod wzgledem geometrii jest slaby, bo o to akurat w przypadku EIZO nie trzeba sie martwic, ale... przeczytaj dokladnie post ZoRrO :P

Chodzi o monitor dobry do CAD/3DS, nie uniwersalny. I nikt mi nie wmowi ze w podzialce nizszej niz 1600x1200 da sie KOMFORTOWO pracowac np. w 3DS Max :P

 

1280x1024 to podzialka dobra do gier i Excela, nie do pracy w branzy graficznej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jest jeszcze jedna sprawa, o ktorej nalezy przy okazji wspomniec :)

 

Tak, jak kolumny sa w stanie zagrac na tyle dobrze, na ile dobry jest wzmacniacz - tak samo monitor jest w stanie dac na tyle dobry obraz, na ile karta graficzna pozwala.

Tak wiec jesli ktos ma GF, to wszystkie moje uwagi mozna pominac, bo do takiej kiepskiej karty (mowa ofcoz o zastosowaniach graficznych, nie grach) praktycznie KAZDY przyzwoity monitor 19-calowy i tak bedzie za dobry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda-oczywiscie co piszesz

 

ale eizo jest niestety wzorcowym monitorem (crt czy lcd-bez róznicy)-a niestety bo kase chcą za nie ogromna , lae cóz to musi kosztowac

 

ps. na mojej iiyamie 454 przy 1600x1200 i odswiezaniu 100hz-obraz jest (a raczej był bo monitora juz nie mam) ..hmm grubo ponizej oczekiwan -ale w innych rozdziałkach ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Wielkie dzięki wszystkim za wypowiedzi a w szczególności Kavoo za odpowiedzi w tym na priva. Rozjaśniło mi się troche we łbie. :wink:

Jezeli chodzi zaś o Eizo (podobnie rzecz się ma z Sony) - zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem, ale nie pytałem o nie, bo te ceny 8O :? :roll:

Wielkie dzięki jeszcze raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. SyncMaster 900 NF - a co to za monitor? :o jakis model sprzed 5 lat? :wink: bo nie produkuja go obecnie na pewno :)

Dokladnie to sprzed dwoch okolo - i powiem, ze patrzac na obecne SyncMastery 9xx NF to niewiele sie roznia.

 

Pozdrawiam,

nasteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...