Skocz do zawartości
Rezker

Denerwujący Spam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam maila na interii od dobrych kilku lat. Zawsze starałem się nie podawać tego adresu na różnego rodzaju stronach związanych z rejestracją oprogramowania, tworzeniem kont na różnych stronach, czy forach (do tego mam osobne konto mailowe). I do niedawna nie miałem problemu ze spamem. Jednak od jakiegoś czasu zacząłem dostawać irytujące maile, w których nawet nie ma linka do unsubsribe lub maila pod który dało by się wysłać żądanie zaprzestania wysyłania takich wiadomości. Wiem, że instnieją robaki internetowe, które wyszukują na kompie informacje o adresach email i wysyłają je do spammerów. Jest to umnie tymbardziej prawdopodobne, że korzystam z klienta poczty Mozilla Thundrbird. Tak czy inaczej chciałem zapytać, czy ktoś ma lub miał podobny problem i ewentualnie, jak z tym walczyć. W załączniku charakterystyczny przykład tego spamu ;/post-103610-1168448825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że instnieją robaki internetowe, które wyszukują na kompie informacje o adresach email i wysyłają je do spammerów. Jest to umnie tymbardziej prawdopodobne, że korzystam z klienta poczty Mozilla Thundrbird.

:blink:

 

 

A tak w ogóle to cięzko włączyc filtr antyspamowy na koncie i w samym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

A tak w ogóle to cięzko włączyc filtr antyspamowy na koncie i w samym programie?

Oba filtry są właczone, a działają jakby chciały, a nie mogły...

Co do zmiany adresu email:no cóż, nie chciałbym go zmieniać, bo korzystam z niego od kilku lat, mam na nim wiele subskrypcji, wiele osoób ma mnie w swojej liście mailingowej:(Ale jak problem będzie narastać, a na to wygląda, to chyba jednak będe musiał zmienić maila.

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbird będzie rozpoznawał spam tak jak "nauczy" go jego użytkownik, wiec to tylko Twoja wina ze nie rozpoznaje.

Moja to wina, że identyczny spam prawie zawsze przychodzi z innego adresu? :sad: A filtr antyspamowy interii:no comment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...