Skocz do zawartości
Gość igrok

Witam i o prade pytam :>

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ze jest to muj 1 post/temat chcialbym wszystkich dotyczhczasowych forumowiczow pozdrowic. A teraz problem. :>

 

Buduje sobie obudowe i mam problem/pytanie- chcialbym walnac przynajmniej jeden neonik i 2 wetylatory a problem polega na tym ze mam na plycie tylko jedno wyjscie na wiatrak (nieliczac tego do cpu)... jak podlaczyc dodatkowy wetylator i neon- mam zasilacz 300W A2000xp i plyte gb7vax... czy ktos ma jakis plan/schemat z ktorego kozystal.

 

I jesszcze jedno czy moglibyscie sie podzielic schematami/ planami (jesli ewentualne zrobiliscie) z ktorych kozystaliscie przy budowie wlasnych obudow (plexa/drewno...)

 

Z gory dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę podłaczac tego wszystkiego z wyjscia fan z płyty gł. one jest przystosowane do niewielkich obciążeń ( co prawda dwa wentyle i świetlówka też dużo nie biorą - ale nie wiadomo jakie sprzęty masz zamiar podpiąć)

Lepiej poprowadź sobie dod. kable z wyjścia z zasiłki (tego szerokiego od HDD czy CDrom) i będziesz miał pewność że nic ci nie wysiądzie...

Po co obciążać mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączaj tego do płyty bo uwalisz stabilizatoery na płycie albo kom Ci nie wstanie bo bios stwierdzi za duże obciążenie przy starcie i potraktuje jak zwarcie . ( płyta soltek pod starego atlona tak zareagowała )

 

Zrób jak Ci radzi Rider__WAWA

 

Torpido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak? mam zajete wszystkie wyjscia zasilania do dyskow (tzn z zasilacza wychodza 2 jakies dziwne gniazdka- jeden wyglada dziwnie podobne do tego co wchodzi do dyskiego a 2 jest jak jedna czesc wejscia typu AT- tylko ze tam trzeba bylo 2 wtyczki a ja mam 1). W kazdym razie jak podlaczyc naprzyklad neod do zasilacza , w sklepach niewidzialem takich osobnych koncowek czy przjasciowek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak? mam zajete wszystkie wyjscia zasilania do dyskow (tzn z zasilacza wychodza 2 jakies dziwne gniazdka- jeden wyglada dziwnie podobne do tego co wchodzi do dyskiego a 2 jest jak jedna czesc wejscia typu AT- tylko ze tam trzeba bylo 2 wtyczki a ja mam 1). W kazdym razie jak podlaczyc naprzyklad neod do zasilacza , w sklepach niewidzialem takich osobnych koncowek czy przjasciowek...

W pierwszym lepszym sklepie komputerowym dostaniesz "rozdzielacz" molex.

Dołączona grafika koszt zajebiaszczy , okolo 5 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to wporzadku, dziekuje.

 

bylbym zapomnial a czy 300W wystarczy (2 wiatraki + katoda) nie bedzie obciazenia w koncu komp bierze durzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to wporzadku, dziekuje.

 

bylbym zapomnial a czy 300W wystarczy (2 wiatraki + katoda) nie bedzie obciazenia w koncu komp bierze durzo...

No to uwazaj

3 wiatraki 80mm wpiete porzez Rheobusa, katoda, laserled, do plyty glownej nastepne dwa wiatraki, Volcano 7+, 3x HDD, CD-ROM

 

i to wszystko ciagnie na 300W zasilaczu Megabajt

Napiecia trzyma bardzo ladnie niezaleznie od tego czy mam wszystko wlaczone, czy tez nie.

3.3V @ 3.4V

5.0V @ 5,1V

12V @ 12,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jakis firmowy , nie "Colodent"-o podobny ?  8O

No gdzies to juz slyszalem/czytalem :lol:

 

SpiderMAN hmmmm.... mowisz na 300W Megabajcie 8O to faktycznie trafil ci sie niezly MODEL :wink:

 

 

"Pewnien" znajomy chcial sobie z kompa smiglowiec zrobic i podlaczyl pod takiego samego (chyba :wink:) Megabajta: 10x Sunnon 120`i 5x80`jakis noName .... +2xHDD,CDROM,CDRW.... i mu sie zasilacz ugotowal :? 8O

 

A ostrzegalem Uosia... nie szalej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe....troszke przeliczylem sie z iloscia Sunnonow :oops: :wink:

sprawdzilem i faktycznie to mial:

 

5x 80` - 2xproc, 2xprzod, 1xTyl

7x 120` 1xHDD, 2xGora ,2xBoczna scianka,2x Grafa 8O

 

A co do mocy tych Sunnonow... to niemam bladego pojecia :wink: ale pewnie troszke bylo... calosc chodzila/miala chodzic na 7V...

 

Widzisz mongothealien znajda sie jeszcze na swiecie "swiry" :wink: wieksze od nas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce tworzyc nowego tematu wiec zadam swoje pytanie tutaj, moze miejsce nienajlepsz ale chyba ci co tu trafia beda wiedzieli oco chodzi ;) Moje pytania sa nastepujace:

 

1. Moglibyscie mi poradzic jaki wybrac dobry blok wodny (producent, numer itp)

2. Jaki wybrac wiatraki do obudowy, chcialbym wsadzic 2 jeden wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy a drugi wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy, prosze poradzcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To so wentylatory?

 

No ludzie pomorzcie, wszyscy (wiekszosc) podpiuje sie jako posiadacz bloku wodnego a nikt nie jest w stanie podzielic sie doswiadczeniem.... ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...