Skocz do zawartości
uzi3

Porady Do C++

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o rady (funkcje, fajne stronki itd.) do Dev C++. Programowania jakoś nie czuje :mur: (wolę złożyc kompa - elektronika itp. :razz: ). Pascala jeszcze umiem, ale nie ten program. Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. Chcesz nauczyć się C++ ? Ja uczę się z poradnika "od zera do gier kodera" Bardzo fajnie wytłumaczone wręcz łopatologicznie :) zaraz zapodam linka :)

 

to prawdopodobnie ten link

 

http://www.gamedev.pl/files/articles/megat.../Kurs%20C++.pdf

 

Jak się nie będzie chciało przesłać to napiszcie na gg to prześle

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast dev cpp uzyć MS visual express... sam bym se to zassił ino mój sp1 nie pozwala na to :D. W dev cpp debuger jest jakiś .. nieobecny... :lol:.. A kto pisał programy ten wie, że debuger to podstawa przy programach większych niż hello world :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast dev cpp uzyć MS visual express... sam bym se to zassił ino mój sp1 nie pozwala na to :D. W dev cpp debuger jest jakiś .. nieobecny... :lol:.. A kto pisał programy ten wie, że debuger to podstawa przy programach większych niż hello world :)

To już kwestja przyzwyczajeń, ja tam wolę Eclipsa od MS Visual Express, chooć temu ostatniemu też dużo nie można zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę z C++ dla Każdego.

Program: dev cpp.

 

I jakąś funkcje bym już napisał, instrukcję warunkową, wyrażenie itp.

 

Mnie ciągnie do aplikacji okienkowych, ale jak poczytałem trochę o WinAPI to mi oczy wyszły, wydaje mi się że to nie dla mnie. ;/

Bo w konsoli to za wiele chyba nie można.

 

PS. Najbardziej to chciał bym umieć robić wtyczki do Mirandy ;P

Edytowane przez lopik_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę z C++ dla Każdego.

Program: dev cpp.

 

I jakąś funkcje bym już napisał, instrukcję warunkową, wyrażenie itp.

 

Mnie ciągnie do aplikacji okienkowych, ale jak poczytałem trochę o WinAPI to mi oczy wyszły, wydaje mi się że to nie dla mnie. ;/

Bo w konsoli to za wiele chyba nie można.

 

PS. Najbardziej to chciał bym umieć robić wtyczki do Mirandy ;P

Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano. Po kolei będziesz zdobywał doświadczenie i dojdziesz do WinAPI. Ucz się na razie podstaw języka potem jak będziesz już oswojony z nim to możesz wspinać się na trudniejsze szlaki.

 

Tak a propos, w konsoli można wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o rady (funkcje, fajne stronki itd.) do Dev C++. Programowania jakoś nie czuje :mur: (wolę złożyc kompa - elektronika itp. :razz: ). Pascala jeszcze umiem, ale nie ten program. Dzięki z góry!

http://www.cppreference.com/ - dokumentacja C/C++

http://moria.ii.uj.edu.pl/thinkcpp/index.p...%C5%82%C3%B3wna - Thinking in C++ po polsku

Poza tym w C++ to wygodniej jest klepać w VS2003/2005 (WIndows) lub użyć CDT w Eclipsie (*nixy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli chodzi o praca z plikami (odczyt/zapis) to chyba się nie da ?

A co ma piernik do wiatraka ? czyli co ma GUI do operacji wejścia/wyjścia w tym plikowych.

Wystarczy dołączyć <stdio.h> <iostream.h> . Nagłówki do GUI nie są potrzebne , fakt że może to nie być tak wygodne dla użytkownika jak choćby najbadziewniejsze okienka ale i tak będzie działać.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relatywnie prosto aplikacje windowsowe robi się w C++ Builderze Borlandowym... Więc można i tak zacząc nei znając w ogóle winApi.

A może spróbować w VisualStudio robić aplikacje w WinForms . A że C++/CLI jest zarządzany odpadają problemy z (nie)pamięcią :) Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Builder to shit i gniot i tyle na ten temat. Tylko Visual Studio potem długo nic.

To samo mogą powiedzieć o Borlandzie, że jest najlepszy i potem dłuuuugo nic. Dlatego takie zdanie nie ma sensu. Każdy luby programować w innym IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy luby programować w innym IDE.

Tak można sobie mówić amatorsko pisząc programy. W branży nie chodzi o to kto w jakim lubi tylko jakie jest na topie i co oferuje. Tam się nikt nie pyta jakie lubisz tylko w czym umiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można sobie mówić amatorsko pisząc programy. W branży nie chodzi o to kto w jakim lubi tylko jakie jest na topie i co oferuje. Tam się nikt nie pyta jakie lubisz tylko w czym umiesz.

Jak Ci karzą pisać w jakimś przestarzałym IDE, w którym napisanie czegoś bardzo prostego zajmuje dużo czasu to nie ma problemu. Optymalizacja pracy też jest ważna, a co jest na topie to też jest temat do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci karzą pisać w jakimś przestarzałym IDE, w którym napisanie czegoś bardzo prostego zajmuje dużo czasu to nie ma problemu. Optymalizacja pracy też jest ważna, a co jest na topie to też jest temat do dyskusji.

Czytaj co pisze a nie cytuj i odpowiadaj głupoty.... :damage_wall: Wyraźnie napisałem że pisze sie w tym co jest aktualnie na topie a nie o "jakimś przestarzałym IDE".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co pisze a nie cytuj i odpowiadaj głupoty.... :damage_wall: Wyraźnie napisałem że pisze sie w tym co jest aktualnie na topie a nie o "jakimś przestarzałym IDE".

Może nie zauważyłeś, ale ja nie cytowałem Ciebie tylko mówię ogólnie, a głupot nie opowiadam i tyle. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można sobie mówić amatorsko pisząc programy. W branży nie chodzi o to kto w jakim lubi tylko jakie jest na topie i co oferuje. Tam się nikt nie pyta jakie lubisz tylko w czym umiesz.

mnie pytali w czym umiem... powiedziałem, że w borlandzie.... a piszę w VC++ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mogą powiedzieć o Borlandzie, że jest najlepszy i potem dłuuuugo nic. Dlatego takie zdanie nie ma sensu. Każdy luby programować w innym IDE.

hmm.... BC++ Builder to ma w edytorze takie funkcje jak notatnik O_o Tyle że składnię koloruje.

Nie ma automatycznych wcięć.

Nędzne poruszanie się po kodzie.

Nie ma 2x "wstecz".

Nie zapisuje mi projektu w jakimś pliku tymczasowym, więc po nieoczekiwanym crashu możemy wracać do pracy od ostatniego momentu kiedy wcisnęliśmy CTRL+S

Po zamknięciu debugowanego programu przez "menedżer zadań z windows" BCB trzeba uruchomić jeszcze raz, bo brzydko mówiąc się pier....

Dochodzi jeszcze idiotyczne okienko z "kodem" gdzie taby działają jak chcą i nie mam do końca kontroli nad tym co się tam dzieje O_o Zresztą jak mam oddzielne okienko to bym chciał go normalnie używać w systemie, a po zminimalizowaniu BCB okienko także znika. No LOL

Kompilator to takie błędy wyrzuca że mi się nawet czytać nie chce.

Nie uzupełnia składni jeśli zadeklarowaliśmy metodę w klasie, której jeszcze nie zdefioniowaliśmy w programie.

Kazali mi tego używać przez pół roku, to mi się teraz rzygać chce jak to widzę... bo ogólny wygląd tego BCB pozostawia wieeeeele do życzenia. Wszystko jakieś szare syfiaste :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... BC++ Builder to ma w edytorze takie funkcje jak notatnik O_o Tyle że składnię koloruje.

Nie ma automatycznych wcięć.

Nędzne poruszanie się po kodzie.

Nie ma 2x "wstecz".

Nie zapisuje mi projektu w jakimś pliku tymczasowym, więc po nieoczekiwanym crashu możemy wracać do pracy od ostatniego momentu kiedy wcisnęliśmy CTRL+S

Po zamknięciu debugowanego programu przez "menedżer zadań z windows" BCB trzeba uruchomić jeszcze raz, bo brzydko mówiąc się pier....

Dochodzi jeszcze idiotyczne okienko z "kodem" gdzie taby działają jak chcą i nie mam do końca kontroli nad tym co się tam dzieje O_o Zresztą jak mam oddzielne okienko to bym chciał go normalnie używać w systemie, a po zminimalizowaniu BCB okienko także znika. No LOL

Kompilator to takie błędy wyrzuca że mi się nawet czytać nie chce.

Nie uzupełnia składni jeśli zadeklarowaliśmy metodę w klasie, której jeszcze nie zdefioniowaliśmy w programie.

Kazali mi tego używać przez pół roku, to mi się teraz rzygać chce jak to widzę... bo ogólny wygląd tego BCB pozostawia wieeeeele do życzenia. Wszystko jakieś szare syfiaste :/

fakt, edytor ma wady... ale intelisens w VS działa tak samo nieinteligentnie :). Taby w BCB działaja dobrze, nie wiem - może nie umiesz ich obsługiwać? :> Ctrl+s to ja wciskam po każdej zmianie w kodzie, i w jakimkolwiek innym programie także, trzeba sobie wyrobić nawyk. Imo kompilator wyrzuca normalne błędy - trzeba umiec je czytać i interpretować. Po prostu nie lubisz go i tyle, i wszystko co jest nawet lepiej zrobione niż w Twoim środowisku uznasz za syf. Ja nie bronię borlanda, ale jedno trzeba mu przyznać - łatwość w robieniu aplikacji w BCB6 jest nieporównywalna z VS6 przykładowo... Pisząc program w BCB uzyszkodnik nawet nie zdaje sobię sprawy że jest cośtakiego jak pętla komunikatów np... Jeśli ktoś zaczynał od delfi to przesiadka na C++ będzie dla niego łatwiejsza w BCB niż na VS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest! Poza tym wystarczy odpalić sobie choćby stare - ale bardzo jare VS 6.0 Std, mały pakiecik bodaj 60MB i zobaczyć jakie to ma możliwości w zakresie formatowania i uzupełniania kodu, jest z roku 98... Ja tu nie wspominam o takich cudach jak VS 2005 gdzie np dla CSharpa kod jest formatowany jak w jakimś składzie drukarskim...

 

Builder w zakresie formatowania kodu to kiła i mogiła.

 

A tak na marginesie to pisanie programów na windows w czymkolwiek innym niż .NET to niedługo całkowicie odejdzie w zapomnienie. Vista zbliża sie wielkimi krokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że Borland nie zapisuje projektu po kompilacji (f9), przez co ostatnio się trochę przejechałem.

W VS 6.0 było już coś takiego jak MFC.

Szczerze mówiąc mam gdzieś ludzi przesiadających się z Delphi, bo oceniam środowisko,a nie kurde łatwość przesiadki.

Sam najbardziej lubię VS2k5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest! Poza tym wystarczy odpalić sobie choćby stare - ale bardzo jare VS 6.0 Std, mały pakiecik bodaj 60MB i zobaczyć jakie to ma możliwości w zakresie formatowania i uzupełniania kodu, jest z roku 98... Ja tu nie wspominam o takich cudach jak VS 2005 gdzie np dla CSharpa kod jest formatowany jak w jakimś składzie drukarskim...

no nie ma co ukrywać, VS jako edytor po prostu syci... Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...