Skocz do zawartości
Kochan

Trzaski w Sound Blaster Live! 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem nowiutka karteczke za 150 zl (wczesniej mialem Minta 4 kanalowy ;) ) no tak i co pewnie sie smiejecie z tej C-Media.. no to dziwnie bo u mnie ten SB w muzyce "klasycznej" (filmowa, jazzowa...) duzo gorzej wypada - i na przednich i tylnich kanalach szumi, trzaska - szczegolnie jak troszke podglosnie. Normalnie Soundtracka z LOrd Of The Rings II Towers wysluchac nie moge bo trzeszczy :( sterowniki mam sprzed 2 tygodni wiec to nie ich sprawa .. co zrobic - REKLAMOWAC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w gniazdku elektrycznymmm !! ale to jak pisali wyzej to moga bys stery albo inna <span style="color:red;">[ciach!]</span>la w kompie albo ustawieniach sterow od karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w sterownikach tylko z SB LIVE! i VIA chips. SB LIVE! ma notoryczne problemy z VIA. Szczegolnie czaski. NA ABITa stronie jest rozwiazanie do tego problemu. Tutaj zamieszczam calosc textu

 

2002/09/03

My sound card has a crackling noise while playing music or my computer hangs while copying files. (For VIA chipsets motherboards: AT7 / KT7 / KT7-RAID / KT7A / KT7A-RAID / KR7A / KR7A-RAID / KR7A-133 / KR7A-133R / KX7-333 / KX7-333R)

 

 

You may meet the following situations:

 

Copying files from iomega PEERLESS MEDIA drive to on-board IDE hard disk may lead the computer hangs, or the files may be corrupted.

My Creative Sound Blaster Live! (5.1) Series sound card has a crackling noise while playing music with AT7 / KT7 / KT7-RAID / KT7A / KT7A-RAID / KR7A / KR7A-RAID / KR7A-133 / KR7A-133R / KX7-333 / KX7-333R motherboard.

It is very slow to copy files from on-board IDE hard disk to another disk, the data may be corrupted, even leads the computer to be halted.

<Explanation>

 

Firstly, we suggest you download the latest driver for the devices, and install it. If it still can?t help, please try the next step.

 

Adjust those three setting in BIOS menu: PCI Master Read Caching / PCI Delay Transaction / PCI Master Bus Time-Out. The recommended value is Disabled / Disabled / 0, however, there are too many hardware vendors and devices that we can?t guarantee the value would exactly meet your situation. Please try some other values if ?Disabled / Disabled / 0? doesn?t help.

 

Use VIA PCI Latency patch may lead to the same result. Many users reported that the issue is solved after applying this patch. You may download the patch here. Please note that the patch is NOT officially released by VIA tech. It was released from a programmer, George E. Breese. The patch is for Windows 95, 98, ME, NT 4.0, 2000, and XP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh ten bolec :-) nie no spoko ma mcala listwe antyprzepieciowa ale ... sprawdzalem juz 3 rodzaje sterow ..... co jest, chipset mam Intelowski wiec pewnie zadnego patcha mu nie zaladuje juz ... ehh moze ja zareklamuje - albo sprawdze w innym kompie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w sterownikach tylko z SB LIVE! i VIA chips. SB LIVE! ma notoryczne problemy z VIA. Szczegolnie czaski. NA ABITa stronie jest rozwiazanie do tego problemu. Tutaj zamieszczam calosc textu

byloby cacy gdybym mial VIA chipset.. a mam po prostu bx133 ... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób jak wyżej.

2. Mój kumpel miał podobnie i oddał (na gwarancji) kompa do sklepu - podmienili kartę na SB Audigy Player i wszysko było OK. :D

Chyba fucktycznie SB Live 5.1 to jakaś niedoróbka.

Ja sam mam SB Live! i też nie jestem z niej zadowolony w porównaniu do poprzedniej również SB.

Wniosek: SB schodzi na psy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w sterownikach tylko z SB LIVE! i VIA chips. SB LIVE! ma notoryczne problemy z VIA. Szczegolnie czaski. NA ABITa stronie jest rozwiazanie do tego problemu. Tutaj zamieszczam calosc textu

byloby cacy gdybym mial VIA chipset.. a mam po prostu bx133 ... :|

Sorry nie zwrocilem uwagi na to ze masz Intela. Tak czy inaczej mozesz popatrzyc sie na strone ABITa. Moze jest tam cos na ten temat jesli chodzi o intela. Albo poprostu sprobuj zmienic te same opcje w BIOSie co podalem powyzej. Jestem przekonany ze twoja plyta ma opcje do PCI. Moze ci to pomoc. A jesli nie to polecam HERCULESa FORTISSANO III.

Tutaj opisalem moje wrazenia jak porownalem obydwie karty

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=21694&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...