Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 7.1 Released For Xp32 And Xp64

Rekomendowane odpowiedzi

Lista zmian: http://www2.ati.com/relnotes/catalyst_71_release_notes.html

 

Najważniejsze zmiany:

 

New Features

 

This release of the ATI Catalyst™ Software Suite includes Crossfire™ enhancements that enable the Alternate Frame Rendering (AFR) Crossfire rendering mode by default so that users will see significant performance benefits across all AFR compatible applications immediately (including newly released applications, so users do not have to wait for a future ATI Catalyst™ release to add Crossfire™ support for newly released titles). Future ATI Catalyst™ releases will add further Crossfire™ performance gains once new applications have been profiled specifically for Crossfire™.

 

Download: http://ati.amd.com/support/driver.html

Wersja z Control Panel by NGOHQ: http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&a...p;dwn_cat_id=18

Omega Drivers 3.8.330 (Catalyst 7.1) - http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&a...p;dwn_cat_id=14

 

Zmiany:

What's New in Omega Drivers?

v3.8.330

 

[*] Based on the Catalyst 7.1 Official drivers.

 

[+] Added support for some new chipsets.

 

[*] Clarified some options in the installer.

 

Known Issues:

1) From Cat 6.6 and up ATI removed driver-level support for the following series of cards (including Mobility models): 7000, 7200, 7500, 8500, 9000, 9200, 9250. Since the Omega Drivers use ATI drivers as a base, that means they will also not include support for these chipsets, they may install, but the PC may give you a BSOD or a black screen upon boot. People that need to install Omega Drivers on these cards should use v3.8.252 or older, you can get these on the Archive section of my site.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem , zero problemow

minimalna poprawa framerate 2-3% w demku ATI Assassin i TOY Shop

oraz demku : DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting

widac cos poprawili w shaderach

 

w grach narazie nie bylo czasu przetestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem mniejsze OC na 7,1 , ale za to więcej fpsów np w csiku. Tak jakby sterowniki bardziej obciążały gpu i trzeba troszkę zniżyc takty.

Słuszna uwaga. Widać to w grach że proc jest mniej obciążony ,a bardziej GPU co jest jak najbardziej OK ;) Przyrost w CS: 131,6 (6.12), 135.2 więc jednak przyrost jest. Dalej nie testowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheheh gratulacje dla tego pana co gra w 3dsmarka :D. Powiem ci tak sa sterowniki na ktorych w 3dmarku uzyskasz masakryczne wyniki a w grach bedzie :mur: , a tez sa takie w ktorych jest odwrotnie. Wiec najpierw wez i odpal jakas gre i sprawdz ile masz FPS'ow czy mnie jczy wiecej a nie sugerujesz sie jakimis 3dsmarkami.

Wiem co mowie bo kiedys gdy bylem glupi tez sie podniecalem 3dmarkami do czasu kiedy to wlasnie sie sam przekonalem na wlasnej skorze ,ze nie ma co sie sugerowac 3dmarkiem. Sterowniki sie testuje w grach a nie w tej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co moze zle odczytalem( :blink: ), a moze to wina innego systemu(z sp2) badz jeszcze czegos?

 

Jakby nie bylo w takim FEAR tak czy srak w tescie mam mniej fps'ow.

 

 

ps. rowniez na smarki az tak nie patrze, ale takie roznice sa zawsze zastanawiajace.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila testowałem te najnowsze OMEGI są normalnie rewelacyjne w 3dmarku03 na moim radku dają o 1000 pkt więcej. Teraz na defaultowych zegarach mój radeon9800 pro wyciaga w

 

3dmark03 - 7011 pkt :razz:

3dmark05 - 3120 pkt :razz:

Zaznaczam na standardowych ustawieniach zeby nie było watpliwości.

 

W grach te jest lepiej np. w Carbonie średnio o jakies 3- 4 fps wiecej.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila testowałem te najnowsze OMEGI są normalnie rewelacyjne w 3dmarku03 na moim radku dają o 1000 pkt więcej. Teraz na defaultowych zegarach mój radeon9800 pro wyciaga w

 

3dmark03 - 7011 pkt :razz:

3dmark05 - 3120 pkt :razz:

Zaznaczam na standardowych ustawieniach zeby nie było watpliwości.

 

W grach te jest lepiej np. w Carbonie średnio o jakies 3- 4 fps wiecej.

 

 

Jaasssssssssne :lol:

 

 

 

Mi daj 3 miliony puntkow wiecej.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila testowałem te najnowsze OMEGI są normalnie rewelacyjne w 3dmarku03 na moim radku dają o 1000 pkt więcej. Teraz na defaultowych zegarach mój radeon9800 pro wyciaga w

 

3dmark03 - 7011 pkt :razz:

3dmark05 - 3120 pkt :razz:

Zaznaczam na standardowych ustawieniach zeby nie było watpliwości.

 

W grach te jest lepiej np. w Carbonie średnio o jakies 3- 4 fps wiecej.

POTWIERDZAM!!!

Używam normalnych Catalystów.

Też mam 9800 PRO i mam 500 punktów więcej w marku03 i około 100 w 05 niż na poprzednich wersjach!

3DMark01 - 12160

3DMark03 - 6124

3DMark05 - 2951

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaasssssssssne :lol:

Mi daj 3 miliony puntkow wiecej.

A uwierzył byś w 5800 smarków 03 i 2700 w 05 dla 9500pro ?

To nie wierz :D poszukaj sobie orbów :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uwierzył byś w 5800 smarków 03 i 2700 w 05 dla 9500pro ?

To nie wierz :D poszukaj sobie orbów :mrgreen:

 

Zaraz sprawdze, tylko jak chce widziec skok wydajnosci w grach, a nie w glupich smarkach.

 

Masz 10% przyrost wydajnosci w grach??

 

 

A co do twoich punktow to pwnie, ze uwierzylbym, bo pewnie masz zmodowana wersje 9500pro.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdze, tylko jak chce widziec skok wydajnosci w grach, a nie w glupich smarkach.

 

Masz 10% przyrost wydajnosci w grach??

A co do twoich punktow to pwnie, ze uwierzylbym, bo pewnie masz zmodowana wersje 9500pro.

Obecnie gram tylko w TrueCombatElite (mod ET) dosyć wymagający - w newralgicznych miejscach minimalny fps z 30 na 40 (bylo niefajnie a jest prawie dobrze w 1024*768 max detale AF*16 - gra wtedy potrafi zjeść 1,2 GB ramu xD ). Myślę że to można nazwać skokiem :mrgreen:

 

ET to silnik Quake 3 wiec Open GL w Direct 3d nie sprawdzalem - nie chce mi sie fira instalować (poza tym Combat'a przez przypadek skasowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram tylko w TrueCombatElite (mod ET) dosyć wymagający - w newralgicznych miejscach minimalny fps z 30 na 40 (bylo niefajnie a jest prawie dobrze w 1024*768 max detale AF*16 - gra wtedy potrafi zjeść 1,2 GB ramu xD ). Myślę że to można nazwać skokiem :mrgreen:

 

ET to silnik Quake 3 wiec Open GL w Direct 3d nie sprawdzalem - nie chce mi sie fira instalować (poza tym Combat'a przez przypadek skasowałem)

 

Spoko ja juz feara instaluje do tego nowe stery i zobaczymy jaki bedzie skok z oficjalnych 6.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do twoich punktow to pwnie, ze uwierzylbym, bo pewnie masz zmodowana wersje 9500pro.

Hehe nie zauważyłem od razu tego txt'u :]

Jak niby miałbym zmodować 9500 pro ?

To jest karta 8-potokowa i 128-bitowa i nic się w niej zmodować ani odblokować nie da - można jedynie zmienić chłodzenie i kręcić :]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila testowałem te najnowsze OMEGI są normalnie rewelacyjne w 3dmarku03 na moim radku dają o 1000 pkt więcej. Teraz na defaultowych zegarach mój radeon9800 pro wyciaga w

 

3dmark03 - 7011 pkt :razz:

3dmark05 - 3120 pkt :razz:

Zaznaczam na standardowych ustawieniach zeby nie było watpliwości.

 

W grach te jest lepiej np. w Carbonie średnio o jakies 3- 4 fps wiecej.

 

Hmm 1000 pkt w 2k3. Zaraz się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie zauważyłem od razu tego txt'u :]

Jak niby miałbym zmodować 9500 pro ?

To jest karta 8-potokowa i 128-bitowa i nic się w niej zmodować ani odblokować nie da - można jedynie zmienić chłodzenie i kręcić :]

 

Sluchaj nie wiem, ale nie wierze w takie cuda, a tak poza tym to sprawdzilem feara i przyrost jest zerowy

 

Przeciez juz ludzie mieli kosmiczny wzrost wydajnosci na omegach sprzed roku, ale jak tego nigdy cos nie moglem uswiadczyc... :lol:

 

Z logicznego punktu widzenia taki przyrost jest niemozliwymy, bo nagle wszytkie rekordy swiata musialyby sie pozmieniac :lol2:

 

Oczywiscie nie twierdze, ze piszesz nie prawde, bo przyrost pewnie jest, ale tylko na tych slabych/starych kartach.

A i tak nie uswidaczysz 10% przyrostu wydajnosc w grach...

 

ps. zaraz puszczam smara 05

 

 

@Devil

bedziesz mial taki przyrost, ze ze szczescia sie posikasz :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę potwierdzić. 3Dmark03 i 05 wyniki są zbliżone. Wynik w CS:S też podobny. Różnica 2 FPS może . Także przyrost jest zerowy. Zostawiam jednak na razie OMEGI.

Masz nowa karte to moze dlatego ale na starszych radeonach klasy 9500-9800 przyrost jest widoczny. Sam myślałem że spadne z krzesła jak zobaczyłem 7011 pkt w 3dmark03 na moim radku 9800pro zdziwienie było nie małe, żeby rozwiać watpliwości zapusciłem 3dmark05 i tu rowniez jest wzrost na ekranie pojawiło sie 3120 pkt. :-P Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...