Skocz do zawartości
KaxxL

Pis Chce Odebrać Esbekom Wszelkie Przywileje

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=...ArticleId=27680

 

 

Wreszcie x) ktos sie za to zabral nie moze tak byc ze ubek dostaje emeryture 6k a zwiazkowiec 800zl ;[ nawet jak ktos pracowal miesiac to i tak powinnien stracic przywileje

Tylko czy teraz samoobrona poprze ;(...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech pis ( punk i skin ) zakończy te lustracje i zrobi ustawe żeby bąkozbijacze np. jurczyk , albo inne w sejmi darmozjady nie miały tyle kasy za free . No i żeby paliwo potaniało akcyza za duża jest w niemczech jest tańsze i lepsze no coś nie tak chyba w polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS tradycyjnie zajmuje sie wypelniaczami, zamiast zajac sie trescia wlasciwa.

 

Cala ta ustaw mnie ani ziebi, ani grzeje, choc przeciwny jestem ujawnianiu nazwisk - dajmy tym ludziom spokoj, odebranie przywilejow jest IMO wystarczajaca kara, publiczne pietnowanie na starosc juz nic nie wniesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

dajmy tym ludziom spokoj, odebranie przywilejow jest IMO wystarczajaca kara, publiczne pietnowanie na starosc juz nic nie wniesie...

a co powiesz o ubekach na wysokich stanowiskach w sluzbach cywilnych, siedzacych w urzedach itp itd? bez ujawnienia nazwisk nie bedzie mozna ich zwolnic.

jestem jak najbardziej za, choc boje sie, ze nic z tego nie wyjdzie. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrboiła mnie wczoraj wypowiedź jednego z byłych ubeków - nie pamiętam nazwiska - ten co wczoraj zeznawał w sądzie razem z Jaruzelskim... pokazywali w TV :P BTW - powiedział on, że: "no cóż jeśli nam zabiorą przywileje (wysokie emerytury) to pójdziemy szukać jedzenia po śmietnikach" :lol: :mur:

nie wiem na co on liczył? że komuś się go żal zrobi? :lol:

 

ps.

W sumie może niektórym się świeczki w oczach zapaliły, pamiętając niedawne wydarzenia w katedrze z Wielgusem. :mur:

 

Jestem oczywiście ZA (lustracją w ogóle), ale jeśli będzie to zrobione szybko i kompletnie. W dobie świetności populizmu w sejmie uważam to jednak za niemożliwe do zrealizowania. Nie jestem jednak za uznawaniem lustracji jako nr 1 problemów do rozwiązania w Polsce... bardziej by mnie ucieszyła reforma finansów publicznych... czyli coś co ma większe przełożenie na nasze obecne życie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS tradycyjnie zajmuje sie wypelniaczami, zamiast zajac sie trescia wlasciwa.

 

Cala ta ustaw mnie ani ziebi, ani grzeje, choc przeciwny jestem ujawnianiu nazwisk - dajmy tym ludziom spokoj, odebranie przywilejow jest IMO wystarczajaca kara, publiczne pietnowanie na starosc juz nic nie wniesie...

wybacz ale jezeli on pietnowal w mlodosci to dlaczego ma nie byc pietnowany na starosc? costi jakies powiazania rodzinne z ubekami ze tak ich delikatnie traktujesz?

ja uwazam ze wszystkie teczki powinny byc otwarte i zeby kazdy mogl poczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponuje PiS powinno bylo sie zrobic pod koniec lat 90tych teraz jest troche za pozno. A co sie przejmowac UBekami zobatrzcie jakie oni maja przywileje jakie emerytury a normlany czlowiek to klepei biede za kilkaset zloty. ciezko nazwac to nawet niesprawiedliwoscia.

 

Mam nadzieje ze nie bedzie to czcze gadanie PiSu tylko konkretne dzialania, jak widac bardzo potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi jakies powiazania rodzinne z ubekami ze tak ich delikatnie traktujesz?

Nie, z opozycja zreszta tez nie. Mi to po prostu zwisa, tak jak i cala lustracja - nie uwazam tego za kwestie o kluczowym znaczeniu dla Polski i moim zdaniem sa duzo wazniejsze sprawy niz spozniona o 15 lat lustracja i rozliczenie ubekow i esbekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście ZA lustracją. To nie jest żaden temat zastępczy, tylko pewien etap w budowie normalnego Państwa.

 

 

Trzeba wreszcie oczyścić to bagno i zmierzyć się z przeszłością.

Bo naród bez przeszłości nie ma przyszłości.

Nie można wiecznie trzymać się hasła Kwacha : "wybierzmy przyszłość" czyli zapomnijmy o ubeckiej przeszłości...

 

Oni(czerwoni) bardzo by tego chcieli. Teczki,przeszłość to wszystko jest dla nich niewygodne i niebezpieczne.

 

 

Niech odbiorą emerytury tym ubeckim świniom. Niech poczują oni to co czuły ich ofiary.

Normalny emeryt ma 800zł i ledwo zipie a taki ubek ma 3000zł i śmieje się w twarz kombatantom.

To się musi skończyć.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście ZA lustracją. To nie jest żaden temat zastępczy, tylko pewien etap w budowie normalnego Państwa.

Trzeba wreszcie oczyścić to bagno i zmierzyć się z przeszłością.

Bo naród bez przeszłości nie ma przyszłości.

Nie można wiecznie trzymać się hasła Kwacha : "wybierzmy przyszłość" czyli zapomnijmy o ubeckiej przeszłości...

Może i jest to pewien etap w budowie normalnego państwa, ale po co robić z tego tyle larum? Nie ma jeszcze gotowego projektu, proponują jakieś rozwiązanie, ale po co to już ujrzało światło dzienne? Jak już mogli nas wszystkich mile zaskoczyć tym novum, a nie wiadomo tak naprawdę, czy cel zostanie osiągnięty...w myśl zasady: krowa, która duży ryczy, mało mleka daje...(niestety!).

 

Oni(czerwoni) bardzo by tego chcieli. Teczki,przeszłość to wszystko jest dla nich niewygodne i niebezpieczne.

Niech odbiorą emerytury tym ubeckim świniom. Niech poczują oni to co czuły ich ofiary.

Normalny emeryt ma 800zł i ledwo zipie a taki ubek ma 3000zł i śmieje się w twarz kombatantom.

To się musi skończyć.

Dlaczego nikomu się to nie przypomniało przez te kilkanaście lat?

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli u steru. Wiesz kto dobrze wspomina te czasy? Ubeckie świnie, i ci którzy robili w zakładach na wysokich stanowiskach. Mojego dziadka komuchy zatłukły. Nigdy tym świnią tego nie zapomnę. Dobrze że teraz może coś się zmienić. Może kojarzycie Piosenkę Kukiza "virus sld" no i to tyle.

 

Edit: No wiesz SLD mówiło że zrobią dużo. Nic nie zrobili. PiS chociaż coś ze swojego programu robi

Edytowane przez kojeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS z tego robi larum czy media które się wszech i wobec wtrącą i wszystko wywęszą (jak by nie było rzeczpospolita rozkreciła sprawe z Wielgusem)? I nie uważam że pis odciąga w ten sposób od innych afer uwagę, bo o tych aferach wszyscy doskonale pamiętają. Przeciez nie CAŁY pis się zajmuje sprawą ubeków, sbków tylko jakaś wyznaczona do tego grupa ludzi. Wiec nie ma co mowic ze pis sie skupil na jednym co zadnych korzysci dla Panstwa nie przynosi - kazda grupa ludzi w pisie robi to co do nich nalezy (partia to nie zlepek 20 osob na krzyż, tylko setki osób tam pracują i się głowią co zrobic zeby było dobrze. A wszyscy co jadą na pis i czepiają się kazdego szczegółu zapominają chyba że ludzie z pisu to TEZ polacy i nie chcą dla kraju źle). Tak mnie się wydaje.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh smiesza mnie wypowiedzi 14 18 20 latków ktorzy mowia że trzeba komuchów, czerwonych itd tepic ... Nie ma jak powtarzanie sentencji wyniesionych z domu, a zaden sam wymyślić nic nie moze ...

 

Ludzie byly czasy takie a nie inne, byla to jedna z rodzajow prac dla Polski, a ze nie takiej Polski jaka mamy obecnie to sie nie liczy. Wiekszosc tych ludzi myslala że pracują dla dobra panstwa... A teraz chce się ich na starosc ponizyc. Ok kombatabtom nalezy podniesc emerytury i renty a nie sb i ub zabierac. Teraz juz troche za pozno na rozliczanie ...

 

To co jeżeli za 20 lat na świecie dojdzie się do przekonania że kapitalizm jest ustrojem zbrodniczym, bo powoduje masowe zgony biednej części luzkości (afryka itd) to będziemy rozliczali ludzi którzy teraz pracują w policji, wywiadzie itd ?

 

 

Zreszta ja juz rzygam ta ciagla lustracja, wyciaganiem na zewnatrz brudów w razie potrzeby itd...

 

Jestesmy narodem katolickim , a wiara mowi ze trzeba wybaczac ...

 

I ja powiem tak: Kto nie przestaje patrzeć w przeszłość ten nie może pójść w przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI katowanie ludzi na smierc, przypalanie zelazkiem, zabawy z pradem itd to tez bylo budowanie Polski?? Zbrodniarzy trzeba rozliczyc. Niestety ale w tamtych czasach jak i w tych ci u gory zawsze mieli okazje sie nachapac. Dlaczego moja babcia walczac o Poslke, narazajac zycie i ratujac zycie innym jako lekarz ma miec 1000zl emerytury, a taki sciach!iel ktory donosil i weszyl, albo wrecz mordowal ma miec 3000-7000?? Zrobil cos lepszego?? Dlaczego mam pracowac na takiego smiecia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy narodem katolickim , a wiara mowi ze trzeba wybaczać...

Jeśli się powołujesz na katolicyzm, to wiedz, że Jezus powiedział: "Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga!" = odpowiadasz za swoje czyny przed Bogiem lub przed ludźmi (w zależności, co to za czyny!) -> wybaczyć trzeba, ale trzeba także ponieść pokutę i zadośćuczynić, w przeciwnym razie samo wybaczenie nic nie daje (czyt.: puste słowa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI katowanie ludzi na smierc, przypalanie zelazkiem, zabawy z pradem itd to tez bylo budowanie Polski?? Zbrodniarzy trzeba rozliczyc. Niestety ale w tamtych czasach jak i w tych ci u gory zawsze mieli okazje sie nachapac. Dlaczego moja babcia walczac o Poslke, narazajac zycie i ratujac zycie innym jako lekarz ma miec 1000zl emerytury, a taki s[ciach!]iel ktory donosil i weszyl, albo wrecz mordowal ma miec 3000-7000?? Zrobil cos lepszego?? Dlaczego mam pracowac na takiego smiecia??

Dokładnie o to chodzi! Człowiek za ojczyznę oddał życie, cierpiał bo był Polakiem (!), a inny zgnił w więzieniu...a oprawcy takie emerytury dostają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Heh smiesza mnie wypowiedzi 14 18 20 latków ktorzy mowia że trzeba komuchów, czerwonych itd tepic ... Nie ma jak powtarzanie sentencji wyniesionych z domu, a zaden sam wymyślić nic nie moze ...

wykraczam dosc znacznie poza zakres wiekowy podany przez Ciebie.

 

Ludzie byly czasy takie a nie inne, byla to jedna z rodzajow prac dla Polski, a ze nie takiej Polski jaka mamy obecnie to sie nie liczy. Wiekszosc tych ludzi myslala że pracują dla dobra panstwa... A teraz chce się ich na starosc ponizyc. Ok kombatabtom nalezy podniesc emerytury i renty a nie sb i ub zabierac. Teraz juz troche za pozno na rozliczanie ...

niektore zbrodnie nie ulegaja przedawnieniu.

UB i SB zostaly stworzone nie po to, zeby sluzyc Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, tylko jako instrument majacy utrzymac PRL w reku Zwiazku Socjalistycznych Republik Radzieckich. tu nie bylo mowy o "pracy dla Polski". jesli juz to o pracy dla Matuszki Rassiji. i tak - liczy sie to, dla kogo ktos pracowal. UBekami i SBkami wszyscy gardzili - nawet wojskowi, mimo, ze Wojsko Ludowe takze bylo na sluzbie Ruskich (niby z wlasnej inicjatywy wkroczylismy do Pragi? Czesi do tej pory maja o to do nas zal).

kto szedl do UBecji lub SBecji wiedzial, ze idzie pracowac dla Ruskich. trzeba bylo miec nature kapusia i szui, zeby sie do nich zglaszac. inna sprawa z TW i informatorami - czesto byli to ludzie szantazowani przez sluzby bezpieczenstwa. aha - myslisz, ze pojawienie sie bardzo dobrze zorganizowanej mafii w Polsce zaraz po przemianach to byl przypadek, lub wrecz "mafiozi przestali sie bac policji, a milicji sie bali"?

 

To co jeżeli za 20 lat na świecie dojdzie się do przekonania że kapitalizm jest ustrojem zbrodniczym, bo powoduje masowe zgony biednej części luzkości (afryka itd) to będziemy rozliczali ludzi którzy teraz pracują w policji, wywiadzie itd ?

Zreszta ja juz rzygam ta ciagla lustracja, wyciaganiem na zewnatrz brudów w razie potrzeby itd...

nikt nigdy nie rozliczal i nie bedzie rozliczal sluzb wywiadowczych pracujacych dla wladz wybranych demokratycznie i dzialajacych zgodnie z prawem przez te wladze ustalonym. sprawa WSI to sprawa przekraczania kompetencji przez pracownikow wywiadu wojskowego i nielegalnej inwigilacji partii - to tak, zeby ubiec Twe kolejne pytanie.

 

Jestesmy narodem katolickim , a wiara mowi ze trzeba wybaczac ...

 

I ja powiem tak: Kto nie przestaje patrzeć w przeszłość ten nie może pójść w przyszłość.

tak samo mowil Jacek Kuron, tak samo mowi Adam Michnik, tak samo mowia szefowie SLD, tak samo mowia politycy liberalni. tylko wyjasnij mi jakim cudem ludzie tak twierdzacy od lat, sprawujac wladze non stop od roku 1990 - jakos nie doprowadzili do tego, ze ta przyszlosc nam obiecywana juz ponad 15 lat temu nie jest tak kolorowa i ze nadal okazuje sie, ze kolejni ministrowie spraw zagranicznych pracowali dla Rosji (co politycy SLD przyznaja bez skrepowania, jakby nic sie nie stalo

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

K. Rozycki: Nikt, nawet politycy lewicy, nie neguje, że w Polsce działa bardzo silna rosyjska agentura.

 

T. Iwinski: Nie jestem specjalistą od służb. To pan Macierewicz, którego znam już 30 lat, wyznaje spiskową teorię dziejów i twierdzi, że większość naszych byłych ministrów spraw zagranicznych była radzieckimi agentami.

 

K. Rozycki: Kilku było.

 

T. Iwinski: Ale nie radzieckimi.

calosc tutaj

- dla mnie lekko szokujace)

 

i wiesz, co ja Ci powiem? kto nie zna historii, ten nie ma przyszlosci. znajdz autora tych slow - sa znacznie starsze niz haslo wyborcze Kwasniewskiego. BTW - przypomnij sobie haslo wyborcze Stana Tyminskiego. jednak czasami okazuje sie, ze znajomosc historii (nawet tej naprawde najnowszej) takze poplaca.

co do wybaczania - owszem, wybaczyc mozna. jesli jest zal za grzechy. skoro jestes katolikiem, to powinienes to wiedziec. bez zalu za grzechy nie ma odpuszczenia win. ale czerwona demagogia ladnie to pomija.

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta ja juz rzygam ta ciagla lustracja, wyciaganiem na zewnatrz brudów w razie potrzeby itd...

Weź człowieku zmilknij jak już tym rzygasz. Właśnie po to ma być lustracja żeby nigdy więcej nie było wyciągania teczek. Żeby ci, którzy pchająsię do władzy wiedzieli czym to grozi, a ci którzy bedą głosowali żeby wiedzieli kto jest kim. Puknij się w beret z taką wypowiedzią o 18, 19 i 20 latkach bo sam pewnie dużo więcej nie masz a nawet jeśli to nie bardzo z wiedzą historyczną jesteś w temacie. Ludzie, którzy tworzyli jakikolwiek aparat represji muszą ponieść karę z publicznym piętnowaniem włacznie. Jak ktoś dopuści się mordu i TV o tym trąbi to może powinien ich też pozwać za publiczne piętnowanie ? Co Ty człowieku piszesz ?? Zastanów się najpierw a potem sobie poklikaj w klawiaturę. Ja i wiele innych osób nie zgadzam się, żeby skur.wysyny Kiszczak i Jaruzelski brali emerytury wojskowe i dodatki kombatanckie jak AKowcy walczący o wolną (wyzwoloną spod sowieckiej okupacji) Polskę. Nie zgadzam się, żeby te zwierzęta w generalskich uniformach brały większe pieniadze niż górnicy przez nich pacyfikowani w kopalni Wujek, niż stoczniowcy ostrzeliwywani na wiadukcie... czy to jest sprawiedliwość dziejowa ? Poza tym jesteś na bakier z pismem świętym również ... nie żebyś musiał znać na pamięćale to jest jedna z podstawowych kwestii ... na przebaczenie i odpuszczenie win i grzechów mozna liczyć li tylko i wyłącznie okazując skruchę, żal za wyrządzone szkody, o ile to możliwe zadośćuczynienie ofiarom a przede wszystkim za dokonanie pokuty a tę wyznaczy naród przez takich ludzi upokarzany i zdradzony. Więc jak myślisz ?? Jesteś w stanie im odpuścić ?? fajnie ... jesteś w krzyczącej mniejszości .. zauważ, że milcząca większość to poprze i będzie się działo. Komusze ścierwo i tak powinno się cieszyć że nie mieli szybkich i brutalnych procesów jak ich koledzy na Węgrzech w latach '50-tych. Tam jak kogoś złapali z czerwoną legitymacyją wieszali na słupie i bez procesu... widać nie bardzo pomogło.

 

Poza tym żyjąc w państwie należącym do wspólnoty europejskiej nie wiem czy tacy decydenci nie powinni odpowiadac za pacyfikację Czechosłowacji. Bo, że za marzec '63, rok 1970 i stan wojenny powinni na pewno to inna kwestia. Ciekawym czy po prostu ktoś ich będzie włóczył po sądach jak SSmanów - którzy jak wiadomo wiernie służyli swojemu wodzowi i krajowi prawda ?? Jakże złudne są Twe mniemania, że "oni tylko służyli krajowi" ... Cała prawda jest taka, że teraz powinni uchwalić iż wszelkie służby typu NKWD (co już jest od dawna), UB, SB to nie tyle zbrodniczy aparat upadłej władzy a organizacja przestępcza i jako taka powinna być ścigana przez prokuraturę a nie przez jakiś śmieszny IPN'ik ... Ci niech się lepiej zajmą lustracją kościoła i polityków. A zbrodniarzy i przestępców niech zostawią prokuraturze.

 

Co do dziennikarzy: poczekamy zobaczymy ile sławnych nazwisk wypadnie na cenzurowane. Ilu z tych, którzy tworzyli epoke pookrągłostołową odpadnie okrytych hańbą. Piewców wolności, tórzy byli donosicielami i sami przyczynili się do tragedii innych. A młodsi z nich ?? nieuwikłani w te układy? Te młode wilczki, które są tak żądne sensacji same się skończą i może w końcu nastanie dziennikarstwo takie jak w cywilizowanym kraju, gdzie za podanie niesprawdzonych/nieprawdziwych informacji można wytoczyć proces i wygrać, można doprowadzić do umniejszenia poczytności czasopisma takiego jak The New York Times bo jeden pismak pisał bzdety wyssane z palca... tak by było przejrzyściej.

 

Aha.: i żeby nie było, że się nasłuchałem w domu czy w kosciele tudzież w wiadomym radyjku. Znałem swojego dziadka, widziałem co mu zrobiły psy z UB i SB ... wiem ile razy tracił pracę i mieszkanie i jak często się musiał przeprowadzać z miasta do miasta, a wszystko tylko dlatego, że podejrzewali go o przynależnośćdo AK... jak się okazało po latach słusznie. A teraz widuję jego niegdysiejszego sąsiada... tego, który go kilka razy przesłuchiwał i aż mnie kręci żeby dziada za samochodem łańcuchami włóczyć, ale teraz moze sie uspokoję jak mu dadzą skur.wemu synowi emeryturkę na poziomie 600 pln a nie 3,5 tys jak teraz bierze. Za późno dla takich na skruchę i błaganie o przebaczenie. Już za późno i bardzo dobrze.

 

Sorki za bluzgi ale nie znosze jak ktoś się wywyższa, nie mając nawet elementarnej wiedzy o poruszanym temacie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się powołujesz na katolicyzm, to wiedz, że Jezus powiedział: "Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga!" = odpowiadasz za swoje czyny przed Bogiem lub przed ludźmi (w zależności, co to za czyny!) -> wybaczyć trzeba, ale trzeba także ponieść pokutę i zadośćuczynić, w przeciwnym razie samo wybaczenie nic nie daje (czyt.: puste słowa)...

 

 

 

A Bóg powiedział: "Kto podstępem zasadziwszy się zabija bliźniego swego, I jego wtedy od ołtarza mego weźmiesz i zabijesz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Bóg powiedział: "Kto podstępem zasadziwszy się zabija bliźniego swego, I jego wtedy od ołtarza mego weźmiesz i zabijesz"

No właśnie!

Ale czy Ty pijesz do mnie, czy zgadzasz się ze mną?

 

PS: Widzę, że znajomością Biblii nie jest tak źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo od takich dyskusji jest temacik pod tytulem Polityka i Politycy, a nei smiecicie osla..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...