Skocz do zawartości
KaxxL

Pis Chce Odebrać Esbekom Wszelkie Przywileje

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie!

Ale czy Ty pijesz do mnie, czy zgadzasz się ze mną?

 

PS: Widzę, że znajomością Biblii nie jest tak źle...

 

Hehe ;) Zgadzam się z tobą.

 

A odnosiłem się do wypowiedzi IGI "o przebaczaniu" :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczenie niesie zawsze za sobą pokutę i zadośćuczynienie, w przeciwnym razie jest tylko "pustym słowem'...ale także żal za grzechy bez pokuty i zadośćuczynienia nie ma najmniejszego sensu: ktoś latami mordował ludzi, a teraz powie: 'żałuję' - to nie wszystko, trzeba jeszcze naprawić krzywdy, które się wyrządziło...nie można wskrzesić zabitych, nie można wymazać cierpień, więc odebranie emerytur, publiczne napiętnowanie to forma zadośćuczynienia, przynajmniej dla tych, którym działa się krzywda, bo mordercy powinni być zawsze ścigani, niezależnie od ich żalu, w przeciwnym razie społeczeństwo się rozleci (każdy będzie mordował, kradł, oszukiwał i mówił, że żałuje, tylko miał chwile słabości...nie bądźmy obłudnikami! Za mordowanie ludzi (i nie tylko) trzeba ponieść karę (rodzaj zadośćuczynienia i pokuty)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie obowiazuje juz prawo "oko za oko, zab za zab" :(

DURA LEX, SED LEX! - mawiali Rzymianie... Właśnie! Dawniej niewinnych mordowano, a teraz nawet winnych nie chcą symbolicznie ukarać (bo odebranie emerytur i przywilejów nie jest przecież adekwatne do zbrodni popełnionych przez nich - jeśli to oni je popełnili, a ktoś je przecież popełnił!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrać emerytury? Powiesić ubeków? Tak mi brzmij, takie brzmienie mi lube. Co zresztą widać po wypowiedziach w tym temacie.

 

Jasne, że ofiarę trzęsie, kiedy kat dostaje sporą emeryturę i nawet "dzień dobry" pomazuje szyderstwem, dożywając starości w komforcie i spokoju. Nie powinno tak być, że sukinsynom zawsze się udaje i dobrze, że ktoś coś w tym kierunku uskutecznia.

Ale jednocześnie widzę, że dużo w tym populizmu, dużo grania na prymitywnych ludzkich instynktach i odwiecznym pragnieniu zemsty, dużo prywatnych porachunków. Obawiam się nowego polowania na czarownice, nowych katowni i kazamatów, tym razem nie pod szyldem sierpa i młota, ale orła w koronie.

 

I jeszcze - odbiorą emerytury i co z tą forsą? Rozbudować administrację państwową? Bo przeca ani słowa o tym nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze - odbiorą emerytury i co z tą forsą? Rozbudować administrację państwową? Bo przeca ani słowa o tym nie słychać.

 

 

 

Nie. Odbiorą emerytury ubekom to będzie forsa na na emerytury dla ofiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jezeli odbiora, to tylko tym mniej waznym paru sztukom dla przykladu. ci wazni sa nietykalni niestety. a odebranych pieniedzy napewno nie zobaczy nikt, komu nalezalyby sie ewentualnie.

przede wszystkim w tym kraju brak jest organu kontroli i egzekucji -ale takiego niezaleznego. szkoda gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można odebrać komuś emeryturę wcześniej przyznaną? W końcu to prawo nabyte nie? Może ktoś obeznany w tej sprawie wypowie?

Zasadą jest, że prawo nie działa wstecz, a w tym przypadku (cofnięcie emerytur) byłoby takim działaniem prawa wstecz. No chyba że udowodni się tym osobom, że rzeczywiście popełniały te zbrodnie.

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam wrazenie, ze ofiary z tych pieniedzy nawet zlamanego grosza nie zobacza?

...nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni ... i to się dotyczy także samych katów :D sądzili i będą sądzeni w końcu.

Costi z tą kasą dla ofiar też mam wątpliwości ale nie aż takie. Dostaną zapewne waloryzację o jakieś tam kilkadziesiąt, kilkaset złotych może.

I nie, nie będzie odbierane paru sztukom tylko raczej jak się już wezmą to za wszystkich.. nie chcę czarno prorokować ale spełnią się po części słowa wielebnego jonasa i dojdzie do czegoś w rodzaju sądu nad czarownicą. I bardzo dobrze bo dopiero wyjdzie ilu aparatczyków PRL'u nadal zasiada w sejmikach wojewódzkich i na stołkach wyższych i niższych szczebli urzędactwa. Trochę się przeczyści i może w końcu będzie to co wszyscy chcą i pragną: nastaną dni wolnego rynku i nieskazitelnych przetargów ... ale może też być koniec świata A.D 2012 :D

 

Co by się nie działo to i tak należy teraz przypatrzeć się postępowaniu i wdrażaniu deklaracji rządu. Wałęsa i Mazowiecki zrobili błąd zaczynając nową Polskę jakby wcześniej cyt: "nie było niczego". Po prstu panowie poprzedzili Kononowicza swoim postępkiem. Ha! Trudno się mówi ale nie mozna żyć dalej w zakłamanej rzeczywistości bo taką nam generuje zakłamana historia. Jak ktoś to ładnie opisał: jeżeli teraz popuści się i skruchą za mord i dręczenie będzie puste "przepraszam" to kto wie czy bedą nam potrzebne więzienia czy raczej Uzi pod poduszką, bo wszak morderca - gwałciciel także przeprosi za śmierćswej ofiary i powinniśmy mu to wybaczyć i puścić w niepamięć. Nie tak tworzy się społeczeństwo obywatelskie, nie tą metodą kochani. Trzeba rozliczyć upiory przeszłości, żeby przyszłość była choć trochę jaśniejsza.

 

EDIT: Crosis & jonathan : o ile nie okaże się, że to była organizacja przestępcza jak SS czy mafia... a to się da bardzo łatwo załatwić :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można odebrać komuś emeryturę wcześniej przyznaną? W końcu to prawo nabyte nie? Może ktoś obeznany w tej sprawie wypowie?

Zasadą jest, że prawo nie działa wstecz, a w tym przypadku (cofnięcie emerytur) byłoby takim działaniem prawa wstecz. No chyba że udowodni się tym osobom, że rzeczywiście popełniały te zbrodnie.

Nie chodzi o oddanie przez nich pieniędzy, które do tej pory otrzymywali od państwa, ale nie wypłacanie ich dalsze od chwili wejścia ustawy w życie - zgodnie z zasadą 'lex (ius) retro non agit'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozliczyć upiory przeszłości, żeby przyszłość była choć trochę jaśniejsza.

Jeśli nie wierzę w Nowy Wspaniały Porządek to m.in. dlatego, że upiory przeszłości są rozliczane przez inne upiory przeszłości. Gdyby PiS et consortes zrzeszał ludzi maksymalnie w okolicach trzydziestki, może bym uwierzył, że coś rozliczą, kogoś ukarzą i coś tam uporządkują. A tak - te same sflaczałe ryje, tylko hasełka ciut inne.

 

A zmiana prawa wstecz, wpieriod, w bok czy w kosmos - w czym problem? Wobec tego, co już nieraz się wyprawiało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tych, którzy teraz u żłobu ale o takich co po nich przyjdą :D :D :D Będą mieli wolne od wyskakujących z krzaków teczek i pomówień o TWtorstwo ... a wyborcy będą wiedzieli, że głosują na pana np. Kononowicza Krzysztofa a nie na TW Bolko.

 

Nie chodzi o zmianę prawa wstecz tylko o uznanie takich organizacji jak SB i UB jako grupa przestępcza, jak mafia z Wołomina tudzież ze Szczecina. Mnie to ganc egal, ae niesprawiedliwym będzie zostawiać im tłuściutkie emeryturki a kombatantów na głodowych trzymać. Czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo

argument za kara smierci "zrownanie kata z ofiara" i tu taki sam jezeli oprawca ma emeryture kilka razy wieksza a ofiara 600zl cos nie tak ;x cos trzeba z tym zrobic osoba ktora niszczyla zycie innym ludzia dzisaj sobie spokojnie przezywa starosc a osoba ze zniszczona mlodoscia ma jeszcze ciezka starosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu wdawac sie w dyskusje bo sesja ale ludzie nie kazdy ubek czy sbek byl morderca i katem.

Może i tak...

Jeden wyłamywał paznokcie, łamał palce, przypalał papierosem, a ten co trzymał ofiarę, żeby się nie ruszała przy wykonywaniu tych czynności, to niewinny? Albo jak jeden dotykał przewodami elektrycznymi ciało ofiary, a drugi wciskał wajchę albo włączał korki, to ten drugi niewinny? Jakoś nie mogę tego zrozumieć...

 

cos trzeba z tym zrobic osoba ktora niszczyla zycie innym ludzia dzisaj sobie spokojnie przezywa starosc a osoba ze zniszczona mlodoscia ma jeszcze ciezka starosc..

Dobrze to ująłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzszy czas. Miedzy innymi dlatego glosowalem na PiS. Zeby pojsc do przodu, trzeba zamknac pewne sprawy i oczyscic bagno, w ktorym Polska sie tapla od roku 89. Czesi to zrobili juz dawno i prosze jak wystrzelili do przodu. U nas niestety nie bylo to mozliwe, bo po 50 latach komuny, ludzie ja sobie przedluzyli na kolejne 8lat w pralamencie i 10lat "wielkiego", "wspanialego", "wysokiego", "przystojnego" itp. (lol) prawie magistra prezydenta.

W sumie to polityka zaczalem sie interesowac wlasnie od ostatnich wyborow parlamentarnych i jak poczytalem o roku 89, i jak zobaczylem jak mieciutko sobie wyladowali pier... SBcy i inne skur..., to normalnie wlos mi sie na glowie zjezyl. Ludzie pracuja calymi latami, zeby sie czegos dorobic, staraja sie byc uczciwi, a przyjdzie taki skur..., pozamyka do wiezien uczciwych ludzi, obije jeszcze kilku, a pozniej zostaje dyrektorem wypasionego Hotelu. Niech PiS nie daje spokoju tym dziadom, dopoki nie zdechna. Sorry za mocne slowo, ale tylko tak moge napisac, piszac o tych ch..., przez ktorych m.in. moj dziadek musial sie chowac po kraju, bo chcial zyc uczciwie, nie kapowac na sasiadow, chodzic do kosciola i nie czcic "wspanialego" pierwszego sekretarza.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak...

Jeden wyłamywał paznokcie, łamał palce, przypalał papierosem, a ten co trzymał ofiarę, żeby się nie ruszała przy wykonywaniu tych czynności, to niewinny? Albo jak jeden dotykał przewodami elektrycznymi ciało ofiary, a drugi wciskał wajchę albo włączał korki, to ten drugi niewinny? Jakoś nie mogę tego zrozumieć...

Ale nie przeginajmy tez w druga strone.

Esbekami byly tez kobiety. Byli tam tez ksiegowi i ludzie ktorzy zajmowali sie kartotekami. To nie sami kaci [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo od takich dyskusji jest temacik pod tytulem Polityka i Politycy, a nei smiecicie osla..

Właśnie, przeciez nie bedziemy chyba zakładać nowy temat na każdą jakąs zapowiedź rządu, zresztą niektórzy obojetnie od omawianego tematu piszą wciąz te same posty PIS to.. PIS tamto PIS taki, siaki, owaki, no i na Katolicyzm też zawsze ktoś wejdzie.. chmmmm czasem lepiej se dać spokój tymbardziej że w/w kwestia nie wzbudza chyba kontrowersji, ot ludzie którzy mają ciepłe emeryturki za nic po prostu je stracą, szczerze mam to gdzieś ale bronić ich nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę czarno prorokować ale spełnią się po części słowa wielebnego jonasa i dojdzie do czegoś w rodzaju sądu nad czarownicą. I bardzo dobrze bo dopiero wyjdzie ilu aparatczyków PRL'u nadal zasiada w sejmikach wojewódzkich i na stołkach wyższych i niższych szczebli urzędactwa.

Czy aby na pewno prawidlowo rozumiesz termin "polowanie na czarownice"? Podpowiem Ci, przy okazji wywalania aparatczykow moze tez poleciec pare innych, niewygodnych osob, a oskarzenia o ubectwo beda latac na prawo i lewo...

 

Polecam film/ksiazke "Czarownice z Salem", doskonale oddaje istote problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając między wierszami, doszedłem do wniosku, że PIS:

- "...zabierze pracownikom bezpieki wysokie emerytury..." = coś dla ludu (działanie pod publiczkę)

- "...zakaże pracy publicznej ..." = coś dla siebie

 

ad pkt.2 - Wiadomo, że w wielu urzędach i firmach państwowych na wysokich stanowiskach pracują byli pracownicy bezpieki. Jak się ich usunie, to zwolni sie wiele stanowisk (w domyśle: do obsadzenia swoimi ludźmi) - IMO to jest istota działań, a gadanie o emeryturach jest tylko odwracaniem uwagi od tej istoty. Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w dobre intencje i szczere działanie jakichkolwiek polityków z jakichkolwiek ugrupowań politycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasa nie pojdzie dla nauczycieli. ewentualnie dla protegowanych romka.

nie pojdzie dla ofiar komuny. ewentualnie dla tych, co ta sprawe nakrecaja.

a dlaczego nie chca oddac majatkow ukradzionych ich prawowitym wlascicielom w latach okolowojennych? -bo na tym trzyma lape komuna pier.... .

--- oni nie dadza sobie w kasze dmuchac. a moj dziadek siedzial 5 lat na torturach za walke o wolna polske, przez co i ojciec problemy pozniej mial....itd.

tak sie dzieje, ze polske rozgrabiaja w bialy dzien na mocy prawa. romek okalecza mlode pokolenie. a my mozemy se pogadac.... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje, ze ludzie popierający idee "masowego otwierania teczek" zdają sobie sprawę jak wielkie jest to pole do naduzyc i okazja do zniszczenia niewygodnych dla kogos osob. Przeciez wystarczy taką osobę oskarżyc - niewazne, ze potem sąd ją uniewinni - w oczach ludzi taka osoba bedzie juz zawsze kojarzona z "ubecką aferą".

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje, ze ludzie popierający idee "masowego otwierania teczek" zdają sobie sprawę jak wielkie jest to pole do naduzyc i okazja do zniszczenia niewygodnych dla kogos osob. Przeciez wystarczy taką osobę oskarżyc - niewazne, ze potem sąd ją uniewinni - w oczach ludzi taka osoba bedzie juz zawsze kojarzona z "ubecką aferą".

Ja nie mówię o idei "masowego otwierania teczek", ale o pewnym minimum sprawiedliwości społecznej! Masz rację, że za dużo w tym populizmu, groteski, nie dokońca wyjaśnionych działań...ale nie może tak być, że w wolnym kraju na wysokich stanowiskach pozostają osoby, które zrobiły karierę dzięki pracy w SB lub współpracy z nią. Oglądałem wczoraj program w tvp1 "A dobro Polski?" i tam padły słowa, że niektórzy z byłych pracowników SB są obecnie komendantami policji, wojewodami, prezydentami miast...to boli, bo w większości przypadków zapewne pomogła agencja (o ile to nie było ich zadaniem!), ale z drugiej strony masz rację, że obecne podejście nie rokuje zbyt dużo i może stanowić nowe źródło nadyżyć i przekrętów...ale gdy blachę w aucie wgnieciesz, to musisz ją z drugiej strony mocno walnąć, bo lekkie pukanie na nic się nie zda...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak z tego wyjdzie jedno:

"Kolejne, działania i poczynania niesfornej partii, by ludziom (np dziubekR1) zamydlić oczy i zaciemnić umysły, żeby tak naprawdę nie było widać że państwo polskie upada" - Neesweek.

@benek wie ocb.

A tak naprawdę, jak to wejdzie w życie to i tak, jak tu piszą pole do nadużyć będzie większe od golfowego.

Może jak by to Pc Speker przeprowadzał to by było to żetelne, bo chłopak dobrze pisze, ale Kaczyński też ładnie mówił... Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć swoich zachowań.

@misco, jeszcze mogli być tacy co pracowali pod groźbą. (oklepany myk czerwonych)

 

Sama idea, jest jak najbardziej słuszna, lustracja, jest konieczna, w emeryturach też powinni poszperać, bo ile to ludzi na żóltych papierkach jedzie, a my na nich pracujemy. Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby wyczyśili tyle ludzi z urzędów i wycofali, tyle emerytur. To by było zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, przynamniej nie dopóki rządzą nami wychowankowie komunizmu. A jeśli już coś takiego wprowadzą to pan kaczyński będzie decydował kto był sb'kiem, a kto nie.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...