Skocz do zawartości
wrzetelny

Jaki Lepiej Kupić? Hp Czy Fs...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w przeddzień zakupu laptopa i wacham się między dwiema propozycjami.

Jedna to HP ES508EY a drugi to Fujitsu-Siemens v3505. Znawcy wiedzą o co chodzi a dla laików daje krótki opis ze strony jednego sklepu: FS http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4005178

oraz HP http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C2161828.

O HP czytałem już w kilku wątkach opinie i większość bardzo przychylnych. Ale chciałbym poznać opinie użytkowników FS.

Który jest waszym zdaniem lepszy i bardziej warty kupienia?

Z góry dzięki za wasze opinie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku HP płącisz SPORO za znaczek oraz obudowe - ta jest na wysokim poziomie wykonania. FS - znam tylko jednogo notebooka owej firmy (firmowego mojego szefa). Eksplatowany po 18h dziennie, przewożony, zamykany, otwierany - poprostu mega aktywny tryb życia :) Niestety nie wytrzymał tego "fizycznie" - zawias niezdatny do użytku, matryca równiutko na środku jakby wypalona przez cały ekran - bały pas o szerokości 5 pixeli.

 

Ale tak jak już wspomniałem - FS w firmie jest naprawde niezbędnym elementem i używany jest tak jak jest...

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fujitsu Simens od pół roku, znacznie niższy model - 2030. Generalnie jestem z niego zadowolony. Nic specjalnego nie dzieje się z nim, mimo że jest użytkowany w pracy dość intensywnie. Codziennie odbywa również podróże.

Nie będę twierdził, że FS jest lepszy od HP, natomiast mogę stwierdzić, że jest co całkiem przyzwoity komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma tego FS...ja bym doradzał HP nx 7400 EY508ES:

- jakość matrycy znacznie lepsza w HP niż FS

- obudowa wytrzymała, dobrze spasowana, nie ugina się (jedynie trochę na lewo od touchpada)

- klawiatura dobrze wyprofilowana, przystosowana na Polskę, czarna!

- rzeczywisty przybliżony czas pracy na bateriach w HP dłuższy

- preinstalowany Windows HE.

Choś FS ma 24 miesięczną gwarancję i czytnik kart pamięci: MemoryStick, MultiMedia Card, SecureDigital Card, moim zdaniem lepszym wyborem jest HP (w 'softon' jest ten HP za 3125 zł!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zaproponowanych przez Ciebie bez wachania brałbym HP'ka...

Jest po prostu lepszy.

Rozwaz jeszcze ASUSy - jakością porównywalne do HP, natomiast cena nieco niższa...

Zbliżona jakość - lecz niestety porównać raczej tego nie można ;) HP robi lepsze obudowy i... droższe logo firmy :P

 

Ale servis mają gorszy od hp ( asusuy oczywiście )

O tym nie słyszałem - będzie trzeba to zbadać...

 

Znajomy ma nx7400 i sam trochę na tym lapku pracowałem. Ogólnie polecam , a co do FS to mam złe wspomnienia. Może FS będzie Ci odpowiadał, ale HP to pewniejszy zakup.

99tomcat czasem nie posiada nx7400? Weź zapytaj... Może zda jakąś sensowną relacje, testy etc :)

 

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżona jakość - lecz niestety porównać raczej tego nie można icon_wink2.gif HP robi lepsze obudowy i... droższe logo firmy icon_razz.gif

Prawie masz rację ale prawie pamiętaj że każda firma ma lepsze i gorsze serie i nie można napisać że HP jednak jest lepsze i odwrotnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...