Skocz do zawartości
Gość gladiac

Final Fantasy 13 Oraz Versus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

Choc ten tytul zagosci na nowej konsoli ps3 dopiero za kilka bardzo dlugich miesiecy ,to mimo wszystko to postanowilem otworzyc ten temat , aby wszyscy zainteresowani i fani serii mogli dowiedziec sie na temat FF13 nieco wiecej oraz podzielic oczekiwaniami co do tego tytulu :)

 

na poczatek pare informacji ogolnych z roznych stron internetowych

 

Final Fantasy XIII (jap. ファイナルファンタジーXIII - Fainaru Fantajii XIII) - to gra na PlayStation 3 tworzona przez firmę Square Enix. Pierwsze oficjalne informacje na jej temat podano na konferencji firmy na Electronic Entertainment Expo, 8 maja 2006 roku, około godziny 14:00 czasu północnoamerykańskiego.

 

Na konferecji przedstawiono filmik prezentujący w akcji młodą kobietę dzierżącą miecz i pistolet, walczącą z tłumem uzbojonych mężczyzn, w futurystycznym, zaawansowanym technologicznie świecie.

 

Jak się jednak okazało, Final Fantasy XIII nie było jedynym projektem, jaki zaprezentowało Square Enix. Firma wzbudziła ogólne zdziwienie prezentując jeszcze dwa projekty ze świata Final Fantasy XIII - Final Fantasy Agito XIII, grę na telefony komórkowe, prequel do właściwej gry, oraz Final Fantasy Versus XIII, sequel do głównego FFXIII na PlayStation 3. Trio Final Fantasy XIII swoją formułą zdaje się przypominać Kompilację Final Fantasy VII.

 

[edytuj] Fabuła

 

Akcja Final Fantasy XIII ma opierać się na Fabula Nova Crystallis, czyli, jak podano po łacinie, "Nowej Opowieści o Kryształach". Historia ma rozgrywać się w najbardziej zaawansowanej cywilizacji, jaką kiedykolwiek widzieliśmy w świecie Final Fantasy i ma opowiadać "o tych, którzy opierają się światu" ("those who resist the world").

 

[edytuj] Ciekawostki

 

* Gra jest tworzona na "White Engine", specjalnym silniku stworzonym przez Square Enix na potrzeby konsol next-gen.

* Motomu Toriyama jest reżyserem gry.

* Nad Final Fantasy Versus XIII pracuje Tetsuya Nomura. Film pokazany na konferecji został stworzony przez ludzi odpowiedzialnych za Final Fantasy VII: Advent Children, ale sama gra jest tworzona przez zespół odpowiedzialny za Kingdom Hearts.

* Film prezentujący Final Fantasy Versus XIII pokazywał młodego mężczyznę z pistoletem maszynowym podczas walki; sama gra ma obfitować w "niewiarygodną ilość akcji".

 

[edytuj] Linki zewnętrzne

* http://www.finalfantasy-13.net/

Final Fantasy XIII

 

Trzynasta część serii rozpoczyna nowy rozdział w historii Final Fantasy. Przygotowywana na konsolę PlayStation 3 (gry powiązane z trzynastką ukażą się na inne konsole) oferuje rewolucyjną grafikę i (przynajmniej tak wynika z trailera) bardzo dużo akcji. Oczywiście prezentowany na targach E3 w 2006 roku zwiastun gry od razu stał się jednym z najbardziej istotnych wydarzeń tej imprezy. A można z niego dowiedzieć się dość wiele. Jeśli uzupełnimy to wypowiedziami Square-Enix to uzyskamy jeszcze lepszy wgląd w to, co szykuje nam trzynastka.

Technicznie

 

Gra zapowiada prawdziwą ucztę dla oka. Jeśli uwierzymy przedstawicielom producenta, że to co zobaczyliśmy w zwiastunie było renderowane bezpośrednio na silniku gry, to możemy tylko zacierać ręce. Fantastyczna gra świateł na twarzy bohaterki, bardzo spektakularne sceny walki i ciekawie zaprojektowane lokacje. Silnik gry nazywa się White Engine i stworzono go z myślą o PlayStation 3. Sama gra miała pierwotnie powstać na PS2, ale po zaznajomieniu się twórców z mocą PS3 ci od razu przenieśli się na next-gena ze stajni Sony.

Gramy!

 

Na podstawie trailera i wypowiedzi przedstawicieli Square-Enix dowiedzieć się można, że walki będą prowadzone w czasie rzeczywistym. Cała trzynastka ma wprost zalewać nas akcją. Oby tylko nie odbiło się to na fabule gry, przecież to właśnie ona była zawsze najsilniejszą strona FF. Główna bohaterka zwiastuna posługuje się mieczem, który można zamienić w broń palną (albo na odwrót). Bardzo widowiskowo wygląda wprowadzenie do walki z jednym z bossów (tak przynajmniej to wygląda). Nawet muzyka towarzysząca prezentacji wzbudza pozytywne emocje. Kolejną ciekawostką jest fakt, że pomimo, że FF13 będzie grą offline, to gracze będą mieli możliwość zagrać w grę w sieci.

a ponizej pelny update z IGN

 

Final Fantasy XIII -versus Update

New details on FFXIII and Versus.

by IGN Staff

 

January 10, 2007 - Following up on the latest series of trailers that were first aired at the Jump Festa event in Tokyo late last year, Famitsu has scored interviews with the key personnel behind the Fabula Nova Crystallis series to shed some light into how things are going with the next generation of Final Fantasy.

 

The magazine first confirms some of what we gathered from the main Final Fantasy XIII trailer, an updated version of the E3 trailer with a few new scenes and a prologue section. In the main FFXIII game, the world is split into two parts: Cocoon and Pulse. Cocoon is a space colony that houses a few million people. Pulse is everything outside of it.

 

For the people of Cocoon, Pulse is a frightening place. Those who come into contact with it are believed to be elements of a plot to invade Cocoon and are banished from the protections of the Cocoon realm by the "holy" government and its army. The original E3 trailer depicted a group of people who seemed to be confined on a train. These people had come into contact with Pulse and were being quarantined.

 

Cocoon is protected by crystals. This may not necessarily be the case for the rest of the games in the Fabula Nova Crystalis series, but the crystals in FFXIII are more than just shiny stones with magic abilities. They have the ability to create real life objects. They make life easy for people in Cocoon by creating machines and living creatures.

 

The relationship between Cocoon and Pulse can be thought of as this, according to director Motome Toriyama. First, there was Pulse, a dangerous world where people reside under the fear of monster attack. Cocoon was made when the crystals considered what would be an appropriate living space for people forced to reside in the world of Pulse.

 

As mentioned in our writeup on the Jump trailer, the female character who is assumed to be FFXIII's main character is known as Lightning, although that's not her real name. A battle expert with mastery of gun, sword, hand-to-hand, and magic based combat, Lightning knows little about herself. In fact, she's not even sure of her real name, and Toriyama says that we should look forward to finding out the reason for this as part of the storyline. Lighting was once a high ranking official in an organization of some form. Now, according to the prologue that kicks off the trailer, she's been selected as an enemy to all of man kind and will bring destruction to the world.

 

The trailer also served as the debut of a second character, a blonde-haired guy who speeds in on a motorcycle as Lightning finds herself surrounded by government troops. While the magazine doesn't provide any details on this character, it does provide some surprises about his motorcycle. Famitsu reveals that the bike is a transformed version of Shiva, the water-based summon spell that makes a brief appearance in the Jump trailer. In FFXIII, Shiva takes the form of a sister pair, and both sisters are made up of bike parts, complete with a wheel behind the head. Toriyama wouldn't spill the details, but hinted that you might be able to ride the transformed Shiva in battle, in addition to using it as a means of transportation when outside of battle.

 

Once again, most of the details in this latest update have been saved for the main FFXIII title, with only tiny bits coming our way on Final Fantasy Versus XIII. Mostly, Famitsu describes what went on in the Jump trailer, itself an extended version of the E3 trailer, but there are a few details that we missed during our initial viewing.

 

At the beginning of the trailer, as the main character speeds down a highway in the back seat of a car, he's listening to a news broadcast on the radio. This broadcast describes how two countries have come to a treaty about peaceful use of crystals.

 

Crystals have a different role in the Versus world, director Tetsuya Nomura explained to Famitsu. In Versus, crystals exist only in the main character's country. A long cold war revolving around these crystals, has, as suggested by the news broadcast, at last begun to clear.

 

One point of interest in the trailer regards the main character's eyes and features, which seem to change based on his moves. During battle, his eyes are red, and when he darts from place to place, his hair flashes white. Director Tetsuya Nomura revealed to the magazine that, while nothing has been confirmed, it's possible that his eyes will change to other colors as well, including green.

 

Nomura offered a few hints on the kind of battle system we can expect from Versus. The trailer shows the main character selecting from a number of different weapons to defeat the hundreds of enemy soldiers that stand before him. The various weapons in the game will have different methods of attack, and some will even be usable as shields. Weapons will have some sort of customization element. Of course, the main character won't have his full arsenal available to him at the outset of the game.

 

While everything we've seen of Versus so far has been CG concept footage, Nomura revealed that we will at long last get to see the game running on actual PS3 hardware some time this year.

 

But before that, let's hope Square Enix is good enough to make the Jump trailers available for download so that everyone can have a look at the latest from FFXIII.

i jeszcze ciekawostka

 

Kulisy powstawania "Final Fantasy XIII"

 

Któż nie słyszał o "Final Fantasy"? To CRPG (w azjatyckiej odmianie) podbiło serca i umysły graczy na całym świecie. Jeszcze pamiętam jakim przełomem była czwarta część, która bodaj jako pierwsza trafiła do Europy, a dziś na sklepowych półkach leżą już pudełka z "Final Fantasy XII". Czy ja jestem już taki stary, czy też tempo prac Japończyków nad kolejnymi częściami jest takie duże? Chyba raczej to drugie bo gdy sporo fanów nie zdążyło jeszcze ukończyć "dwunastki" w biurach Square-Enix już trwają prace nad kolejną częścią cyklu.

I tu przechodzimy do sedna dzisiejszej opowieści. Oto filmik, na którym możemy podpatrzeć jak powstaje "poziom" do "Final Fantasy XIII":

 

Komentarz jest po japońsku, co pewnie uraduje jakiś fanatycznych otaku - osobiście zgaduję, że lektor opowiada o zawiłościach fabuły "FFXIII". Bo chyba nie o dodawaniu promieni słonecznych w Mayii? Tak, do stworzenia poziomów do tej gry służy właśnie Maya (oczywiście z kilkoma plug-inami). Ach, dlaczego, dlaczego, dlaczego nie Radiant? Eye-wink

link do filmiku o powstawaniu FF XIII

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

nie dla mnie jest Final Fantasy

i nie chodzi nawet o rozgrywke, czy fabule, bo te zawsze podziwialem - ale raczej o czas.

skoro FF XII to MINIMUM 80 godzin grania, to ja wiem, ze niestety nigdy tej gry nie ukoncze.

chyba, ze wezme specjalnie w tym celu urlop, albo rozwod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nie dla mnie jest Final Fantasy

i nie chodzi nawet o rozgrywke, czy fabule, bo te zawsze podziwialem - ale raczej o czas.

skoro FF XII to MINIMUM 80 godzin grania, to ja wiem, ze niestety nigdy tej gry nie ukoncze.

chyba, ze wezme specjalnie w tym celu urlop, albo rozwod ;)

zamiast rozwodu ,proponuje duzo prezentow dla zony=czas na granie i wyrozumialosc,ja na szczescie taka zone mam od nowosci :lol2:

a co do XII ,to zaluj ze nie masz czasu ,bo gra wymiata,a XIII pewnie zmiecie poprzedniczki z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że kiedyś miałem czas, żeby spędzić 165h z FFX :rolleyes: Trochę mniej i z FFVII i z FFVIII + ze 100h z FFX-2. A dziś nie mam czasu odpalić konsoli... :unsure:

 

Co zrobić, nadrobię zaległości na emeryturze :lol2:

 

Co do XIII to czekam tak samo jak na poprzednie części, może dane mi będzie zagrać. IMO to gra wybitna, jak (prawie) każda część tej serii. I jak poprzednio miliony graczy kupią konsolę właśnie dla tego tytułu.

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak poprzednio miliony graczy kupią konsolę właśnie dla tego tytułu.

Racja, jak dla mnie to na chwilę obecną najbardziej interesujący tytuł na nowego Plejaka :) A jest już jakieś info odnośnie premiery? 2007? 2008?

 

Btw nie działa ta strona z końca pierwszego newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przelazlem finale od 7 do 9 na PSX ..(na "własciwej" konsoli to tylko w 7mke gralem reszta na emulatorze)

 

tak sie zastanawiam czasem czy nie kupic konsoli i nie przejsc 10 i 11.. ;]

12tki ogladalem filmiki i sa calkiem niezle .. ale gry nie mialem okzji dostac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za music bym dychy nie dal - jeedn temat muzyczny na lokacje to troche za malo. Szczegolnie muzyczka z pierwszego miasta dzialala mi na nerwy.

Za overall tez nie - moglem sie od niej oderwac ;) Ale na pewno na 9, moze z jakims ulamkiem, zasluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem FF7, 8 i 9, niestety na PS2 nie gralem w zadna czesc, moze nadrobie na PS3 :) chociaz zonka sie ze mnie smieje, ze zachowuje sie jak dziecko mowiac o grach ...

Ostatnio troche ja jednak wkrecilem w granie na piecu, wiec moze nie bedzie mi tego PS3 az tak wypominac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Za music bym dychy nie dal - jeedn temat muzyczny na lokacje to troche za malo. Szczegolnie muzyczka z pierwszego miasta dzialala mi na nerwy.

Za overall tez nie - moglem sie od niej oderwac ;) Ale na pewno na 9, moze z jakims ulamkiem, zasluguje.

zapomnialem dodac, ze napisali tez, ze pierwsze 20 godzin gry to tylko wstep do gry wlasciwej ;)

jak to napisali - pierwsze 2-3 godziny poznajemy bohaterow, kolejne godziny do okolo 20-30 w zaleznosci od tego jak kto gra poznajemy zasady rzadzace nowym FF i dopiero potem zaczyna sie gra wlasciwa, od ktorej oderwac sie nie sposob. cos w ten desen ;)

 

ja nie mam az tyle czasu, wiec zamiast na FFa czekam na Okami.

 

a tak na marginesie - gral ktos w FF VII - dirge of cerberus? to RPG czy jakis Hack&Slash raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Tzn masz na mysli ze FF XII wyjdzie na PC w lutym, czy moze chodzi tylko o to ze pograsz sobie na PS2 w 12 czesc??

chyba chodzi o wersje Europejska ,choc moze sie myle,sam od kilku miechow gram w USA :)-osobiscie dla mnie najlepsza czesc z serii.

Co do 13 to mam nadzieje ze walka bedzie podobna z 12 ,bo randomowe walki z poprzednich czesci byly dla mnie wkurzajace,teraz widze wroga ,wiem jak sie zachowa ,moge stosowac odpowiednia technikie(uciekania ;) ) ,walki sa przyjemne,a cala gra jest najmniej stresujacym JRPG w jakiego gralem-jesli 13 zachowa podobne standarty to bede wniebowzienty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

teraz mozesz uciekac - ale jak pisali w recenzji - raz taka taktyka skonczyla sie dla recenzenta tym, ze uciekal przez 10 minut przed horda 20 potworkow, z ktorych niektore mialy statsy wyzsze niz cala druzyna razem wzieta ;)

no i ponoc walki miedzy potworkami tez sa dosc czeste jak je podpuscic na siebie. ogolnie recenzja napisana w tonie "ah i oh" - ale co sie dziwic - pewnie jedna z ostatnich WIELKICH gier na PS2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn masz na mysli ze FF XII wyjdzie na PC w lutym, czy moze chodzi tylko o to ze pograsz sobie na PS2 w 12 czesc??

Europejczyk (FFXII) wychodzi w lutym :)

 

XI jest dostępna też na PC. Jest to onlinenówka i do tego chyba płatna (dokładnie nie wiem bo nie grałem).

 

 

Co do 13 to mam nadzieje ze walka bedzie podobna z 12 ,bo randomowe walki z poprzednich czesci byly dla mnie wkurzajace

Taki już urok był finali. Mi to specjalnie nie przeszkadzało. Ciekaw jestem tego nowego systemu w dwunastce :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina zwykle gry - idziesz i widzisz stworki snujace sie po planszy, jak sie do takiego zblizysz to mozesz zaatakowac (albo stworek atakuje Ciebie, zaleznie od nastawienia) - pojawiaja sie wtedy komendy do walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Square Enix Confirms FFXIII Is Not Exclusive To PS3

In news that is sure to rock the gaming world it has been confirmed that Final Fantasy XIII, the blockbuster RPG highly anticipated by millions of fans of the series, will not be an exclusive game for the PlayStation 3 console.

 

The Final Fantasy XIII project as of right now consists of two games for the PlayStation 3 as well as a mobile game. Motomu Toriyama of Square Enix has come out and made the confirmation that other consoles will be receiving Final Fantasy XIII on top of the PlayStation 3.

 

This is pretty big news and could lead to speculation as to which Final Fantasy XIII games are going where. The obvious rumors are going to be that FFXIII is heading to the Xbox 360 as well as the PlayStation 3.

 

This quote though could also mean that the series could be heading to the Nintendo DS handheld and or the Nintendo WII as well since Square Enix has been very impressed and pleased with the progression and installed user base of the Wii, with the DS already receiving the Final Fantasy treatment a few times.

 

Let the rumors begin. Either way though the fact that Final Fantasy XIII will not be a PS3-exclusive has to make any Sony fan cringe in their gaming chairs.

stało się B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

polygamia

 

Czekasz z kupnem PS3 na FF? To jeszcze nie kupuj

Autor: Jakub Tepper (środa, 18 czerwiec 2008, 20:45)

kkw, square-enix

 

Sprytne Square Enix ogłosiło nam jakiś czas temu, że na małej imprezie zaprezentuje fanom najnowsze tytuły, których lista prezentowała się imponująco. Dziś jednak na jaw wyszło, że w większość i tak nie uda się zagrać, a jedynie pokazane zostaną filmiki. Jak wygląda uaktualniony line-up?

 

FINAL FANTASY XIII(PS3)Trailer

FINAL FANTASY Versus XIII(PS3)Trailer

FINAL FANTASY Agito XIII(komórki)Trailer

KINGDOM HEARTS Coded(komórki)Trailer

KINGDOM HEARTS 358/2 Days(DS)Trailer/Grywalne demo

KINGDOM HEARTS Birth by Sleep(PSP)Trailer/Grywalne demo

DISSIDIA FINAL FANTASY(PSP)Trailer/Grywalne demo

The 3rd Birthday(komórki)Trailer

Sigma Harmonics(DS)Trailer/Grywalne demo

FINAL FANTASY VII ADVENT CHILDREN COMPLETE(Blu-ray)Trailer

 

Czyli to, na co czeka większość - FFXIII jeszcze musi poczekać na swoją kolej. Może TGS? A może przyszły rok? Miejmy nadzieję, że chociaż trailerom uda wyciec się do internetu, bo inaczej pożytku z DKΣ3713 wielkiego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

wstawiany wczesniej trailer pochodzi z ..X360!!!

 

ponizej link kiedy ktos z sali nagrywal na uzytek wlasny ;),uwazajcie na koniec filmika

 

z logo X'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ciekawostki

 

xboxonline

Final Fantasy XIII taka sama

 

 

Pracownicy Square Enix mają nie lada wyzwanie przed sobą. Zapewnili, że zrobią wszystko, aby ich produkt nie różnił się niczym pomiędzy wersjami na Xboksa 360 a PS3. Zaczęli szukać już sposobów kompresji video, dźwięku i tekstur, które pozwoliłyby zachować jakość dostępna na konsoli konkurencji. Jeśli okaże się, że tą samą grę można upchnąć na jednej czy nawet dwóch płytach DVD zamiast na 50 gigabajtowym Blue-Ray'u przy zachowaniu identycznej jakości, to może być to drugi cios zadany przez SE koncernowi Sony.

ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam liczb, jednak Final Fantasy VII było grą wszechczasów i miała ogromną ilość sprzedanych sztuk, również na PC. Do tej pory grę można kupić w niektórych zagranicznych sklepach internetowych. Omijanie PC jest głupim pomysłem, szczególnie, jeśli producent niskim kosztem może przeportować grę z konsoli na komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam liczb, jednak Final Fantasy VII było grą wszechczasów i miała ogromną ilość sprzedanych sztuk, również na PC. Do tej pory grę można kupić w niektórych zagranicznych sklepach internetowych. Omijanie PC jest głupim pomysłem, szczególnie, jeśli producent niskim kosztem może przeportować grę z konsoli na komputer.

No wlasnie, nie znasz liczb. Final 7 i 8 na pc to byly wielkie porazki i mialy sladowe ilosci sprzedanych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...