Skocz do zawartości
gorg

Problem: 2x1gb Ecc Pc2700 - Asrock K7vt4a+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno na allegro 2 sztuki kości 1 GB RAM 333 MHz CL 2,5 ECC REG SAMSUNG. Posiadam płytę Asrock K7VT4A+ z wgranym najnowszym oficjalnym biosem. Po zainstalowaniu kości w slotach komputer piszczy - sygnał jak przy braku ramu, nie widzi tych kości. Dotychczas miałem w blaszaku 2 kości 0,5 gigowe PC 2700 przy czym jedna jest właśnie ECC, więc argument, że to pamięci serwerowe i dlatego nie działa wydaje mi się nietrafny. Płyta według instrukcji akceptuje kości 1 gigowe.

Wkładałem te pamiątki na próbę do innego kompa z płytą asrock P4VM800, tam w biosie komputer niby widział te pamięci - włożyłem jedną tę właśnie kość razem ze zwykłą 256-stką, bios widział, że oba sloty sa zajęte, i nawet widział, że ta ecc to 1 giga ale do ogólnego stanu RAMU wliczył tylko ta 256 megową.

Czy te kości sa walnięte? Czy po prostu na mojej płycie nie zadziałają?

Kości są z aukcji: http://www.allegro.pl/item152185918_1_gb_r...nej_kosci_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jeśli włożysz pamięć ECC-Registered z pamięcią non-Registered, to płyta wykryje tylko tą drugą kość (tzn będzie widzieć pierwszą, ale nie będzie jej "zliczać"). Musisz wyjąć "zwykłą" kość i używać tylko ECC-R.

Po drugie: nie wiem, czy to jest kość jedno- czy dwustronna - niektóre płyty mogą mieć problem z jednostronnymi modułami 1GB.

Po trzecie: włóż do płyty tylko jedną kość ECC-R do pierwszego slotu - resztę pozostaw pustą i wtedy spróbuj uruchomić kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie dac spokoj , nic tego nie pociagnie -reg tylko do specjlanych serwerowych sie nadaja

Zatem maine dfi jest specjalna plyta serwerową? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kości ecc chodzą na wszystkim, kości ecc-r tylko na niektórych płytach, gł takich które obsługują technologie ecc.

Samsungi w tym temacie są 1GB kośćmi JEDNOSTRONNYMI, tak więc każda płyta na sA będzie miała z nimi problem jak mi się wydaje... niezależnie od obsługi ecc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 sty 2007, 22:50' post='2465584']

a masz kości Registered czy zwykłe ECC?

Ecc-r.

Z ramkami 2gb ecc-r rowniez mialem problemy i niestety skonczylem tylko z kostką 1gb :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jeśli włożysz pamięć ECC-Registered z pamięcią non-Registered, to płyta wykryje tylko tą drugą kość (tzn będzie widzieć pierwszą, ale nie będzie jej "zliczać"). Musisz wyjąć "zwykłą" kość i używać tylko ECC-R.

Po drugie: nie wiem, czy to jest kość jedno- czy dwustronna - niektóre płyty mogą mieć problem z jednostronnymi modułami 1GB.

Po trzecie: włóż do płyty tylko jedną kość ECC-R do pierwszego slotu - resztę pozostaw pustą i wtedy spróbuj uruchomić kompa.

No niestety, te pamięci siedziały na płycie także pojedyńczo, w różnych slotach i nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko pogratulowac ci lebork ze jako jedyny na siwecie uruchomiles ecc-r na dfi - pewnie tak samo sie na tym znasz jak kiedys na porownaniu sb 5.1 vs ss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na swoim ABIT KV8 PRO (na VIA) wrzucone 2 GB ECC Registered w jednej kości i pomyka aż miło :)

Właśnie zmieniłem procka i przy okazji płytę na ABIT KV8 PRO i próbowałem wrzucić na nią te 2 kości 1 gigowe registered (z początku tematu) i [gluteus maximus]. A konkretnie: kości pojedynczo śmigają, ale tylko wtedy gdy są w pierwszym slocie ddr. Gdy są zainstalowane obie na raz, lub tylko jedna kość ale w drugim slocie ddr to płyta zachowuje się tak, jakby w ogóle nie było ramu na pokładzie. Drugi slot jest na 100% sprawny, mam mniejsze kości półgigowe (jedna zwykła druga ecc ale nie registered) i one śmigają w dowolnej kofiguracji na obu slotach ddr. W instrukcji jest napisane, że płyta obsługuje kości do 2 giga (2 x 1 giga), te kości są identyczne, dlaczego nie działają obie na raz? Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...