Skocz do zawartości
Gość mariush190

Livebox Tp > Dioda Adsl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Witam!!

Wczoraj do domu przywiozłem multipakiet TP z NEO 1MB, wszystko jzu jest aktywne, net i TV. Lecz nei moge sobie z tym poradzić. Dioda ADSL na modemie ciagle miga... czego to jest wina? Modem jest uszkodzony czy linia do [gluteus maximus]?? Gdzies w necie wyczytałem ze to wina lini, która nie nadaje się do tak syzbkiej neostrady. Czy to prawda?? Co mam z tym zrobić? Nie mogę sie przez to połączyc z rejstracja.neostrada.pl.

Moze ktoś się z tym już spotkał.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Wczoraj do domu przywiozłem multipakiet TP z NEO 1MB, wszystko jzu jest aktywne, net i TV. Lecz nei moge sobie z tym poradzić. Dioda ADSL na modemie ciagle miga... czego to jest wina? Modem jest uszkodzony czy linia do [gluteus maximus]?? Gdzies w necie wyczytałem ze to wina lini, która nie nadaje się do tak syzbkiej neostrady. Czy to prawda?? Co mam z tym zrobić? Nie mogę sie przez to połączyc z rejstracja.neostrada.pl.

Moze ktoś się z tym już spotkał.

Pozdr.

Ile metrów kabla dzieli liveboxa od głównego gniazdka telefonicznego w Twoim domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz innego kabla niż ten co jest razem z LB to sprawdź jego stan techniczny (czy nie ma przebić, kabelków poluzowanych we wtyczkach).

 

Albo inaczej. Weź LB pod pache, do rączki zasilacz do niego i kabel telefoniczny ten co był w zestawie. Podłącz go bezpośrednio do głównego gniazdka telefonicznego i podłącz do prądu. I poczekaj - może się dioda ustabilizuje. Jak nie to spróbuj go zresetować tak jak pisał kolega wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

resetowany był dziesiątki razy, podłączałem też zwykły modem od neo na USB, na nim sprawa wygląda tak samo. Tam dioda ADSL się wogle nie swieci.

Zadzwoniłem na 0800 102 102 i powiedzieli mi, że linie mam skrosowaną. Zlecili technikom oblookanie czy linia jest ok.

Moze oni kity ciskają, że jest skrosowana? Może poprostu jeszcze nie jest? Czy ktoś może spotkał się z czym spodobnym?

 

Aha i jescze jedno.. od czego są te porty USB na LB ? Jeden jak się domyslam może łączyć kompa z netem ale ten drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jescze jedno.. od czego są te porty USB na LB ? Jeden jak się domyslam może łączyć kompa z netem ale ten drugi?

W instrukcji pisze. W kolejności od góry do dołu:

1) USB ACC - przystosowany do urządzeń zewnętrznych np. kamery internetowej

2) USB PC - do podłączenia komputera

 

Wystarczyło poczytać :mur:

______________________________________________________________________________

 

A tak z innej beczki: :damage_wall: --> rulez :D

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a moge podłączyc do niego drukarke?? Chyba nie ruszy..... a fajnie by było, mam cztery kompy w domu i ładniee by się spisąło takie rozwiązanie..

 

a co do kabli no to oryginalny kabel, potem wziełem inny, teraz kupiłem jeszcze inny 15 metrów zeby łądnie po domu porozstawiać. Jak sie loguje w panel admina to wszystko jest nieaktywne poza videostradą, która oczywiście nie działa bo ADSL jest zpie^%#(&.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge podłączyc do niego drukarke?? Chyba nie ruszy..... a fajnie by było, mam cztery kompy w domu i ładniee by się spisąło takie rozwiązanie..

 

a co do kabli no to oryginalny kabel, potem wziełem inny, teraz kupiłem jeszcze inny 15 metrów zeby łądnie po domu porozstawiać. Jak sie loguje w panel admina to wszystko jest nieaktywne poza videostradą, która oczywiście nie działa bo ADSL jest zpie^%#(&.

Nie wiem czy będzie działać, bo nie bawiłem się aż tak z liveboxem. Spróbować możesz :)

 

Jak się nie myle to videostrada jest dostępna jak narazie w Wawie i Krakowie

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

toż jak brałem w gdyni to chyba z 50 razy sprawdzali mój numer... całe moje osiedle może mniec videostrade. Mój sąsiad z góry też ma. Teraz chyba rozbudowali i więcej miast może mniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż jak brałem w gdyni to chyba z 50 razy sprawdzali mój numer... całe moje osiedle może mniec videostrade. Mój sąsiad z góry też ma. Teraz chyba rozbudowali i więcej miast może mniec.

Ooooo. Jakieś postępy TP w rozwijaniu technologii :blink:. Ciekawe kiedy i u mnie to będzie dostępne :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

zapewne niedługo... ale nie życze nikomu tyle problemów co u mnie...

Cały dzień dziś na to poszedł i nic z tego nie wyszło.

TPsa się zapiera, że linia jest ok, wszystko mam włączone i gotowe do użytku, a to nie działa.. rejestracja.neostrada.pl przeprowadziłem na innym łączu, mam login i hasło ale nie działa nadal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec - nie jest tak rozowo jak mogłoby sie wydawać: Videostrada wymaga 4mb dodatkowych możliwosci transferu (czyli na przykład jeśli masz centrale w technologii adsl 1.1 które pozwala na max 8 mb to nie możesz miec neo 6mb i video) wiec istnieje prawdopodobieństwo ze po prostu masz za słaba linie na takie bajery.

 

jednocześnie modemy (czyli modemy usb i routery, liveboxy) nie synchronizują sie na niższych prętkościach niz ta zadana na porcie na centrali.

 

wiec najprawdopodobniej nie masz sychro bo masz za słaba linie lub jesteś zbyt daleko od centrali. pozostaje czekać na odpowiedz od montera. sa dwie możliwosci - albo będą ci linie poprawiać albo przepinać do najbliższej centrali... szczerze życzę tego drugiego.

 

pani w telepunkcie nie sprawdza czy linia sie nadaje pod względem parametrów - tylko czy twoj numer jest przypisany do jakiejś centrali neo.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

sąsiad piętro wyżej ma dokładnie ten sam pakiet i mu jakoś działa. więc sądze że linia jest OK, ale moze jest przeciążona. Dioda jak migała tak miga nadal. TV bez ADSLu oczywiście nie działa.

Jutro wieczorem mam zadzwonić i będzie odpowiedz od techników, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

' date='14 sty 2007, 13:34' post='2467637']

Warto dodac, ze Jego mieszkanie znajduje sie po linie prostej 200m od centrali:P

dokładnie tak..

 

Czy są tu ludzie co mieli/mają podobny prooblem?? Kiedy moge spodziewać się neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak..

 

Czy są tu ludzie co mieli/mają podobny prooblem?? Kiedy moge spodziewać się neta?

Imex już pisał, że około tygodnia czasu czeka się na skrosowanie linii. Ja czekałem niecałe 2 tygodnie. Dostałem informację telefoniczne, że linia została skrosowana i prośbę o rejestrację na rejestracja.neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było trochę inaczej (rok temu). Zamówiłem przez internet neo (wtedy ze zwykłym modemem). Zadzwonili do mnie w celu potwierdzenia i powiedzieli ze kurier będzie za 2 tyg (bo wcześniej się nie da).

Aby się zamknęły za kurierem drzwi, podłączyłem sprzęt i odrazu chodziło.

Tylko wtedy nie wiedziałem o czymś takim jak rejestracja i załatwiłem to przez GPRS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja się zarejstrowałem na innym kompie, wszystko mam już wbite do modemu.. narazie dostałem smsa że moja linia już jest gotowa i ze mogę kożystać z wideostrady, o necie nic nie napisali, a przecież do videostrady musi być net, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

linia skrosowana, ale jakimś dziwnym cudem nie mają połączenia z bazy do mnie... tzn do mojego liveboxa. Ja nie rosume czemu, kable pozmieniałem na nowe i to samo.. tel działa a LB nie, niedziała nawet pod tym kablem co telefon działa.........

Kurde pewnie mi technika przyślą. ale nie widzą kiedy... czy długo się czeka na dizada z Tp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odpowiedz z działu do którego teraz wysłali maja 3 dni robocze. odpowiadają zwykle szybciej, warto dzwonnic często (2-3 razy dziennie) i sprawdzać czy już odpowiedz jest. Możliwe ze to naprawia, ale jeśli to nowa istalka to pewnie zwalony kros na centrali... Wiec będzie musiał monter pójść. Montera umawiają najwcześniej na dwa dni w przód (dzwonisz we wtorek, najwcześniejszy we czwartek). Pierwszy powinien naprawić, jak nie to drugi, a jak i ten nie to trzeci, już ostateczny, który zawsze pomaga/rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ok technik przyszedł, pisze juz z mojej neo ;)

Teraz mam problem, moja po^(Q*#%&($ siostra ciągle cisnie z emule i torrentów, a mi się to nie podoba. Dlatego mam pytanie.. Czy na livbeboxie moze jej nadać jakieś ograniczenie?? np do 512 i download do 5GB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...