Skocz do zawartości
ZiMatik

Mleko

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wiedziałem, że z moim kotem jest coś nie teges :lol:

Mój za to całkowicie normalny, mleka nie pije.

 

Ja jednakowoż pozwalam sobie na mleko do kawy, lub od czasu do czasu na miseczkę płatków kukurydzianych zalanych mlekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie mleko ;] i to bardzo. W końcu jesteśmy ssakami i mleko juz w młodości ssaliśmy od mamy ;] (im dłużej tym lepiej -> porada Dr. yuucUm :lol:). Lubie bardzo kakao. A co do tematu jakie melko pijecie ? :)

Ja 3.1% imo najsmaczniejsze a najzdrowsze to chyba 2.1% (w tłużczu w mleku jest wiele wartościowych rzeczy - gdzies to słyszałem ;p). 0,5% jadłem z płatkami ale to woda jest a nie mleko ;0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy chca pic mleko, ale maja po nim niezłe jazdy.. to w aptkach mozna kupic enzym - laktaza. 60 kapsułek za nieco ponad 20 zł, jedna przed spozyciem nabiału.. mleka i wsio ładnie sie trawi ;) Kupilem to ze wzgledow praktycznych, bo mam zamiar pic mleko z uwagi na zawartosc wapnia i białka.. Oczywiscie nie uznaje picia tego po 3 roku zycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to jadłem i było lepiej. Po jakimś czasie chciałem znów spróbować tej laktazy czy też będzie wszystko w porządku, ale było jeszcze gorzej :blink:

 

Może zakupie jeszcze raz w niedługim czasie...

A na razie mnie je**o uczulenie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiesz moze łykałes ja za pozno? Ja ją przegryzam w ustach i szybko połykam, popijam.. ;) Bo nie chce czekac...

 

Wikipedia uczy:

 

Laktaza osiąga maksymalną aktywność przy temperaturze ok. 48 °C i pH równym 6,5

 

Wniosek z tego mozna wysnuc jeden - picie po tym zimnego mleka nie zagwarantuje jego strawienia w dostatecznie duzym stopniu.. Nie zrazaj sie tak szybko, ona na pewno działa.. ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Ja potrafię żyć bez mleka :)

Piję keifir ;)

 

Zgodnie z maksymą: " Pij mleko - będziesz kaleką " :P

 

Jak wziąć to na zdrowy rozum to dorosłemu mleko jest niepotrzebne.

 

Wszystkie dorosłe gatunki ssaków nie piją mleka. Bo mleko im szkodzi.

Spróbójcie dać domowemu kotu mleko ;) Rozwolnienie gwarantowane :D

 

Mam doświadczenie, ponieważ od lat mam koty. W tej chwili dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo mleko, bleee, ochydztwo. Jogurty, kakao i platki (z mlekiem oczywiscie) tak, ale samo nigdy w zyciu. Do niedawna tez nie jadlem masla/margaryny, wykrzywialo mnie na sam widok. Lepkie, zolte i o smaku oleju samochodowego (nie, nie pilem, domyslam sie jak moze byc niedobre). No ale ostatnio jakos sie przekonalem do margaryny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleko rządzi :D wypijam do dwóch kartonów dziennie.Oczywiście zimne , z lodówki. Nie ma to jak zimne mleko jak się przyjdzie do domu z dworu :D Jogurty, maślanki też. Serki też. Ale nie masło/margaryna :]

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ale ja przeprowadzałem długotrwałe testy ;] [;

Od razu nie ma się co zrażać jak nie wiadomo OCB ;)

 

Kupie, zobaczę jak będzie...

 

W każdym razie zawszę normalnie jadłem i nie wspomagałem się laktozą i z wiekiem coraz rzadziej zdarzają mi się wycieczki do WC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Nie przesadzasz ? Mleko jest potrzebne dla organizmu i tyle.

Nie przesadzam :)

 

Potrzebne? Wapń można uzupełnić na tysiąc innych sposobów ;)

 

Np. pijąc kefir. Nie dość ,że dostarcza się wapń - to jeszcze potrzebne kultury bakterii regulujące prace jelit.

 

A co w mleku? Zwłaszcza UHT(od procesu Ultra High Temperature). Prawie nic nie zostaje. Zresztą co może zostać po podgrzaniu go do 130*C , potem szybkiemu ochłodzeniu i tak 3 razy?

 

Ja używam kefir z płatkami :) I świetnie się czuję.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko UHT dla mnie osobiście produkt, który mógłby nie istnieć, ale dla uczulonych na laktozę jest genialne.

 

Mleko jadam z płatkami owsianymi+rodzynki+orzechy+migdały+miód dwa razy na tydzień.

Co drugi tydzień jak pracuję na nocne zmiany i wracam nad ranem wypijam 250ml z miodem (+ słodka bułeczka drożdżowa) na lepszy sen.

Pyzatym wiele osób będzie uważać to za dziwne, ale mleko schłodzone do 15*C jest idealną popitą pod wódkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...