Skocz do zawartości
ryba

Pierwsze Polskie 7ghz !

Rekomendowane odpowiedzi

~1.85V z gigantyczna bujaka (vdroopem)

Jak jakies lamy nie umieja ustawic modow to bujaka bedzie. :-P Ile razy mam wam mowic ze trzeba wyciagnac ten olowek z pomiedzy nozek ADP i wtedy wlaczyc moda i zjechac potkiem od droopa odpowiednio.

 

No ale anyway gratulacje, dobra robota, cepek swietny, chlodzenie sycace :D - poprawcie tylko wpis na ripping.org :D bo ktos tam dodal samego rybe, a wynik z tomcatem byl robiony zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przez to marne napięcie 1,85v z droopem zapewne ze 100mhz dałoby się jeszcze wyciągnąć ;)

 

One 2v wytrzymują bez jęknięcia, więc ciekawi mnie.. dlaczego tylko 1,85v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przez to marne napięcie 1,85v z droopem zapewne ze 100mhz dałoby się jeszcze wyciągnąć ;)

 

One 2v wytrzymują bez jęknięcia, więc ciekawi mnie.. dlaczego tylko 1,85v ;)

bo wyzej jest juz cieplej i przez to procek traci MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wyzej jest juz cieplej i przez to procek traci MHz?

nie sądze ;)

Chyba że spotkało ich coś takiego jak mnie z majkelem - przy ustawieniu odpowiednio wysokiego napięcia, cały system tracił stabilność - wyłączał się, freezował, później nie bootował...

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie tak sadze :P Poza tym wy mieliscie p5b dlx ktora V wiekszym niz 1.9 i dobrze kretnietnej Celinie odmawia wspolpracy, prawdopodobnie wlacza sie jakies zabezpieczenie "przeciwprzeciazeniowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie tak sadze :P Poza tym wy mieliscie p5b dlx ktora V wiekszym niz 1.9 i dobrze kretnietnej Celinie odmawia wspolpracy, prawdopodobnie wlacza sie jakies zabezpieczenie "przeciwprzeciazeniowe".

przy wiekszym niż 1,98v dokładnie... ale to wcześniej na ln2 :D

później już przy DI przy napięciu ponad 1,72v padała i nic nie dało się z tym zrobić

Sytuacja się powtarzała i na pentiumie D 805 i na celince 352 oraz na c2d E6600 - byliśmy tego dnia dobrze przygotowani :D

 

Nas tam nie było, więc możemy sobie tylko spekulowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nas tam nie było, więc możemy sobie tylko spekulowac ;)

Ja tam mialem hot-line do chlopakow :D

 

Jak my meczylismy p5b dlx to czy to na azocie czy na kaskadzie z wsadzonym Celkiem to nie wstawala wyzej niz 1.9 w windzie mozna bylo jeszcze troche podkrecic, ale 2V nie przyjmowala. C2D natomiast zawsze przyjmowala nawet przy 1.95, nie chciala postowac dopiero przy przeszlo 2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

gratki - ładnie, ładnie

 

może podajcie pełny konfig?

 

Tomcat chyba nie bardzo jest zainteresowany wynikiem, bo sie nie udziela :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe :D, chyba ze sa tak skacowani ze nie dadza rady sie ruszyc :P

leżą pewnie zarzygani na podłodze w pokoju :D

 

Może czas ruszyć płytke i jakieś V-mody na niej zrobić? ;>

v-droop i v-core jeżeli nie ma

ustawić max jakie mobo przyjmie i screena jeszcze wyższego trzepnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mobo ma wszystkie mody (vmch, vddr, vcore, vdroop).

bez modów to raczej dużo by nie osiągnęli :-P

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakies lamy nie umieja ustawic modow to bujaka bedzie. :-P Ile razy mam wam mowic ze trzeba wyciagnac ten olowek z pomiedzy nozek ADP i wtedy wlaczyc moda i zjechac potkiem od droopa odpowiednio.

 

No ale anyway gratulacje, dobra robota, cepek swietny, chlodzenie sycace :D - poprawcie tylko wpis na ripping.org :D bo ktos tam dodal samego rybe, a wynik z tomcatem byl robiony zdaje sie.

 

juz przez telefon dzisiaj dostales reprymende :P

 

I przez to marne napięcie 1,85v z droopem zapewne ze 100mhz dałoby się jeszcze wyciągnąć ;)

 

One 2v wytrzymują bez jęknięcia, więc ciekawi mnie.. dlaczego tylko 1,85v ;)

 

 

nie sądze ;)

Chyba że spotkało ich coś takiego jak mnie z majkelem - przy ustawieniu odpowiednio wysokiego napięcia, cały system tracił stabilność - wyłączał się, freezował, później nie bootował...

Tracil wam stabilnosc bo sie procek mocniej grzal i wiadomo co przez to wynikalo. Max co nam dawalo to 1.85V na mierniku, ciut wiecej i tracilismy stabilnosc w duzych probkach.

 

leżą pewnie zarzygani na podłodze w pokoju :D

 

Może czas ruszyć płytke i jakieś V-mody na niej zrobić? ;>

v-droop i v-core jeżeli nie ma

ustawić max jakie mobo przyjmie i screena jeszcze wyższego trzepnąć ;)

Plyta full moded przez enta i łysego :) Tak naprawde to tylko vcore nam byl potrzebny przy tym celku i ramkach.

 

bez modów to raczej dużo by nie osiągnęli :-P

6730MHz 16M to raczej mierny wynik jak bez modow :damage_wall:

 

Aha, bo chyba nikt nie odpowiedział na pytanie zawarte w podtytule:

 

"czy to jest ekstrim?"

 

Nie, to nie jest ekstrim :P

Kurde no, znowu sie nie postaralem :sad:

 

Do wszystkich: Tak to jest max maxow, wszystkie optymalki, max MHz i wogole wszystko bylo wymaksowane, vmody.... cos malo mnie znacie, ja nie daje ostatno slabych i niewyzylowanych wynikow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemem zapisu walidacji przez cpu-z to hary to wyjasnił w innym dziale. Generalnie chodzi o clockgena i cpu-z gryzą sięna jednym czujniku czy jakośtak i dlatego czasem cuda wianki wychodzą.... miałem to kilka dni temu i wystarczy wyłaczyć clockgena i cpu-z by zaraz odpalić cpu-z i zrobić walidację wyniku.

 

Gratulejszyn ryba & tomcat może jednak jeszcze wyżej nieco poleci ... :D próba nie strzelba :D

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

I sądzicie że jesteście fajni?? :lol:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gratulacje wyniku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracil wam stabilnosc bo sie procek mocniej grzal i wiadomo co przez to wynikalo. Max co nam dawalo to 1.85V na mierniku, ciut wiecej i tracilismy stabilnosc w duzych probkach.

Nie - na tym samym chłodzeniu, tyle że na zwykłej p5b vanilla - proc spokojnie śmigał na 1,9v ;)

A tam - 1,7v i kaplica :(

dlatego tylko 5050mhz na pentiumie daliśmy rade zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakies lamy nie umieja ustawic modow to bujaka bedzie. :-P Ile razy mam wam mowic ze trzeba wyciagnac ten olowek z pomiedzy nozek ADP i wtedy wlaczyc moda i zjechac potkiem od droopa odpowiednio.

 

No ale anyway gratulacje, dobra robota, cepek swietny, chlodzenie sycace :D - poprawcie tylko wpis na ripping.org :D bo ktos tam dodal samego rybe, a wynik z tomcatem byl robiony zdaje sie.

właśnie dotarłem do chaty. Zaraz naskrobie nieco więcej i zabiore sie za znakowanie screenów bo nm jeszcze ktoś zakosi B)

 

@ent

niestety ołówka nie mogłem zmyć niczym,sam sie w piątek bawiłeś beznyną, ja spirytem,coś tamz eszło ale vdroop jeszcze dzaiłać. Po włączeniu 2 napięcia stres rosły i bujaka była ale cóż sie poprawi :wink:

 

Co ciekawe proc i mobo zrobiły 6.73 spi 16m zanim jeszcze mody odpalilismy taks obie z marszu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki - ładnie, ładnie

 

może podajcie pełny konfig?

 

Tomcat chyba nie bardzo jest zainteresowany wynikiem, bo sie nie udziela :-D

trudno bez kompa/na rybim kompie :P

 

dopiero do chaty dotarłem-fajnie zę jest lapek bo bym sie do srody gdzieś tak nie udzielał :wink:

wtedy to by mi ryba zakosił już wszsytkie wyniki nie tylko validacje :lol: (nie no tak na serio to umówilismy się, że dla wyniku na hwbocie w cpu-z z caskady wynik jest rybki )

 

..

Do wszystkich: Tak to jest max maxow, wszystkie optymalki, max MHz i wogole wszystko bylo wymaksowane, vmody.... cos malo mnie znacie, ja nie daje ostatno slabych i niewyzylowanych wynikow :]

e tam pitolisz, było do urwania jeszcze po dobre pół sekundy ale nie chciało ci sie siedzieć już po 3-4h benchów...

 

Do tego dziwnie sie patrzyłeś jak 1m puszczałem po raz 15 czy 20 na tych samych taktach licząć że w koncu zaliczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ;) wyniku sie nie wstydzimy, ale zawszze da sie coś urwac-opanować crazy vdroopa, lepsze memki i moze ln2 i coś by sie wykręciło jeszcze..

Mnie najbardziej drażni te 5 sek w spi 16m :( Trzeba będzie zejść poniżej 8 min nie ma bata :wink: Zobaczymy, ale będe coś w tej materii starał sie zrobić...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...