Skocz do zawartości
Sid

Tani Access Point - Jaki Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam internet przez LAN. I laptopa. I bieganie z kablem mi sie nudzi :\ I nie jest to trendy ;)

Szukam jakiegoś bardzo taniego Access Pointa. Będzie on używany tylko z jednym komputerem. Po dogłębniejszym wyszukiwaniu znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=157291800 (był jeszcze WPA11, ale juz nie ma gość)

http://allegro.pl/item155368183_d_link_dwl..._ap_klient.html

 

Czy może macie jakieś inne propozycje(mogą być tańsze, bo z założenia to będzie używane na niedużych odległościach, dla jednego kompa, więc słyszałem że nawet shit jakiś wystarczy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bede sie upieral przy linksys wrt54gl. mimo ceny. ale jak mialbym d-linka za polowe i szarpac nerwy, ze cos nie dziala to lepiej dolozyc. nawet w mysl zasady, iz apetyt rosnie w miare jedzenia... . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! przeglądając to forum troszkę się już pogubiłem (może w związku ze słabą wiedzą w temacie połączeń bezprzewodowych) a interesuje mnie zbudowanie połączenia bezprzewodowego pomiędzy modemem Motorola sb 5101 e (internet z kablówki) a laptopem z wbudowaną kartą wi-fi 802.11b/g. połączenie na niewielką odległość max 7-8 metrów ale za to połączenie bezpieczne i nie wieszające się czyli zrobić raz i nie martwić się więcej przy w miarę możliwości niewielkich kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie odnośnie np. Linksys BEFW11S4 Router WI-FI. Tam na ekranach konfiguracyjnych(w necie widziałem) jest ustawianie IP/maski dla sieci którą podłączamy, ale nie widziałem pola na gatewaya. Jak to jest rozwiązane więc? Normalnie na laptopie wtedy podaje adres GW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temat jest jeszcze aktualny to powiem parę słów o tym linksysie

Kuzyn dostało go w poniedziałek, trochę nameczyliśmy się bo raczej zieloni jesteśmy jeśli chodzi o sieci ale w końcu zagrało (chello 1,5Mbit z upc na dwa laptopy przez wifi) i wydaje się że chodzi dobrze, nic się nie wiesz ani nie przerywa i mam nadzieje że tak zostanie

w pracy mam też linksysa tylko inny model i bardzo stabilnie chodzi, z typu ustawić, i zapomnieć, z tych powodów jak będę za jakiś czas kupował routerek dla siebie to będzie to raczej linksys

na temat tego drugiego się nie wypowiadam bo na oczy go nie widzialem i nie moge powiedzieć czy jest gorszy czy lepszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zbudować (prawie jak) sieć w domu, 2 kompy (1 po kablu, 2 wifi - stacja torrentowa na noc). Stabilność i nie zapychanie się torrentami konieczne. Dodatkowo dobrze żeby miał 1 port lan. Czy takie coś się nada?

 

http://allegro.pl/item305241982_wyprzedaz_...p_v2_2xlan.html (widzę tam 2 porty lan ale jak podpiąć do tego neta z kablówki (z modemu wychodzi RJ-45), po prostu podpiąć do Lan1 a Lan2 wychodzi na kompa? Zadziała to tak czy źle rozumuję?)

 

Ewentualnie co możecie polecić (całkowicie po taniości) do wyżej wymienionych zastosowań?

 

http://allegro.pl/item303948052_netgear_ac...14ee_f_vat.html to też wydaje się być ok, użytkuje ktoś to cudo?

http://allegro.pl/item300147186_tp_link_tl...t_5dbi_hit.html athereos spisuje się równie dobrze w ap jak i sieciówkach?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TP-LINKA to lepiej model 542 (też poniżej 100zł a jakość dużo lepsza) http://www.allegro.pl/item305759656_tp_lin..._gwar_wisp.html

warunek oczywicie na jakiej zasadzie masz net przydzielany - stały IP, filtr po MAC czy PPPoE; w każdym razie ten tp obsługuje wszystkie 3.

w mojej sieci pracuje obecnie 6 takich ap (a dodając modele 543 z wisp ponad 20), nie robią kłpotów, a raz na kilka miesięcy to i proxim może zawiechę złapać :)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem co autor tematu. Poszukuje niedrogiego (~100zł) ap do domu.

Troszkę poszukałem i wytypowałem kilka. Sprzęt nie musi być koniecznie nowy.

Router nie jest mi potrzebny.

 

LINKSYS WAP54G.

OvisLink WL-5460AP.

 

ew. takie Tp-linki jak wyżej w temacie sie pojawiały.

Chyba ze jest jeszcze coś dobrego. W sumie te ap opinie maja dobre. Osobiście najbardziej podchodzi mi Linksys.

Jakieś za/przeciw?

Jak ze stabilnością i zasięgiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tp-linka mam w domu pare kart tej firmy i są generalnie nie zawodne (jedną szlak trafił ale to z winy operatora komputera) teraz testuje wa501g rev2 i musze powiedzieć że sie jeszcze z takim zasięgiem nie spotkałem ...asusik czy linksys każdy jeden leży i kwiczy... w końcu ma te 100mW ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej, pomieram TP-LINKA TL-WA501g - nowego dostaniesz za nie całe 100zł; mam w domu 2 takie i kilkanaście u klientów.

Porównując do trzeciego domowego linksysa wap54g (też wymieniłeś) TP-LINK ma dużo lepszy zasięg przy zachowaniu wysokiej czułości

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...