Skocz do zawartości
Nicolass

Tacens Gelus - Chłodzimy Swoje Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio moją uwagę zwrócił test serwisu Mod-Planet, w którym recenzent dostał chłodzonko procesora firmy Tacens. Cooler radził sobie bardzo dobrze nawet na minimalnych obrotach, przy których, według recenzenta jest bardzo cichy. Link do testu Tacens Gelus w serwisie Mod-Planet.

 

W internecie znalazłem też test serwisu hard-h2o.com, niestety w języku którego nie rozumiem. Link do testu. Sam jestem posiadaczem AC Freezer Pro, który przy swoich zaletach ma jedną zasadniczą wadę, jest głośny. Myślę że Tacens Gelus może być alternatywą dla tego chłodzenia, ma zapinki, więc jest bardziej uniwersalny. Jaka jest wydajność, pokażą to testy. Myślę że cena 109 zł (allegro na styczeń 2007) spadnie, gdy cooler stanie się bardziej popularny. No cóż, dla mnie zaletą jest też łatwość montażu, nie trzeba wyciągać płyty głownej zeby zainstalować chłodzenie.

 

A co wy myślicie? Może ktoś jest już szczęśliwym (bądz nie?) posiadaczem Tacens Gelus? Zapraszam do dyskusji :).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dla mnie jest do kitu, mała rożnica w temperaturach miedzy boxem a i sama konstrukcja do [gluteus maximus] bo przerwa miedzy listkami powoduje że wiekszosc powietrza tłoczonego przez wentylator ucieka właśnie przez nią, zamiast śmigać miedzy finami, jak dla mnie to nieudolna próba zrobienia czegos na kształt Thermalright SI-128, na twoim miejscu polowałbym na używaną ninję lub big typhoona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście Mod-Planet Gelus przy maksymalnym obciązeniu procesora Athlon 3000+ (Venice) i przy minimalnych obrotach wentylatora schłodził procesor do 38*C. Na mocno podkręconej platformiem było by kilka stopni więcej. W dodaktu chłodzenie według recenzenta jest na minimalnych obrotach bardzo ciche.

Dla mnie dodatkową zaletą jest brak konieczności demontażu płyty głównej celem zamontowania chłodzenia, tutaj są po prostu zapinki i tyle. Mój AC Freezer zwolniony na 1350 RPM (przy których jest jak najbardziej słyszalny, choć już można powiedzieć że w miare cichy), zchładza mojego Athlona 2800+ podkręconego do 2210 MHz przy 1,6V do 43*C w idle i 55*C w stresie, przy czym w pokoju mam zwykłe od 19 do 21 *C. Tak więc wydaje mi się, że przy składaniu nowego kompa lepiej będzie wziąć chłodzenie firmy Tacens niż AC, pownieważ myślę, że do tego czasu (maj 2007) stanieje o jakieś 10 do 30 zł. Różnica wydajności jest olbrzymia!

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...