Skocz do zawartości
Vejita

Am2 Czy C2d?

Rekomendowane odpowiedzi

stary jeśli normalnie w grze czas leci szybciej niż normalnie albo zwalnia, ewentualnie są zacinki w grze i to przez procesor i trzeba instalować patcha żeby nie było problemów to to dla mnie jest dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo E6300 Box

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775

1gb GoodRam 677mhz

GeForce 7600GS Palit DDR3

Witam

 

Mialem taki sam dylemat - z braku aktualnie srodkow kupielm wlasnie tego aszrota i C2D.

Moj wybor tej plyty byl wymuszony (brak aktualnie srodkow na CPU mobo RAM i GPU) wiec wzialem proca i plyte do ktorej moglem wlozyc stare pamiatki i radzia 9800 PRO.

Zadowolniony jestem a teraz szykuje kaske na nowa grafike i ddr2 a na koncu jakas mocna plyte do o/c (inna kolejnosc odpada bo bez nowej grafiki i pamieci nie wloze nowej plytki).

 

Ale skoro chcesz kupic wszystko za 1 razem proponuje uciac przez pol ram na rzecz lepszej plyty. Pamiec dokupisz a z plyta bedzie wiecej zabawy. (sprzedaz starej - kupno nowej)

Edytowane przez DEPECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem taki sam dylemat - z braku aktualnie srodkow kupielm wlasnie tego aszrota i C2D.

Moj wybor tej plyty byl wymuszony (brak aktualnie srodkow na CPU mobo RAM i GPU) wiec wzialem proca i plyte do ktorej moglem wlozyc stare pamiatki i radzia 9800 PRO.

Zadowolniony jestem a teraz szykuje kaske na nowa grafike i ddr2 a na koncu jakas mocna plyte do o/c (inna kolejnosc odpada bo bez nowej grafiki i pamieci nie wloze nowej plytki).

Ciekaw jestem czy daje sie cokolwiek podkrecic i jaki jest wynik w AiBench takiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w robocie 6300+Asrock. Max to chyba 302MHz, teraz jedzie 24/7 na 7x300 przy SETI wlaczonym i jest stabilna. Do tego 1GB DDR i Matrox G450 AGP.

 

ps. W 400MHz na tej plycie jakos nie moge uwierzyc ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vejita

400 HTT na Biostar Tforce 6100 AM2 ???

 

Po co Ci zintegrowana grafa i montowane w PCI-E ?? nie lepiej brać mobo bez zintegrowanej? bedziesz miał pewność żę żadne konflikty nie powstaną...

Poczytaj trochę o tym biostarze i np: o Abicie NF-M2 nView. Obie płytki na 6100 i 6150. I nie pisz herezji.

 

BTW

Dobrym rozwiązaniem wydaje się być także e4300. Z tym że tutaj musisz liczyć się z droższym prockiem i koniecznością kupna lepszej płytki. Chyba, że chcesz mieć 1.8@2.4 (może nawet 2.5-2.6) to tutaj możesz kupić najtańszą płytkę na przeczekanie. A z tymi taktami spokojnie rok pociągniesz. Tylko kup coś na PCIe i DDR2. Za około 300 zeta już coś kupisz.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie amd x2 jest do kitu jeśli do grania trzeba przełączac na jeden rdzeń. To po co mu dwa jeśli to kiepsko działa??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie amd x2 jest do kitu jeśli do grania trzeba przełączac na jeden rdzeń. To po co mu dwa jeśli to kiepsko działa??

nie jest do kitu :mur:

 

są odpowiednie programy/sterowniku czyli "patche" dzięku którym nie trzeba się babrać z tym przełączaniem

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na e-gieldzie jest artykuł AMD Anti-HT

 

Pozwole sobie zacytować jedno zdanie:

W zależności od użytej gry musisz zainstalować bądź odinstalować program AMD Dual-Core Optimizer - Tak chyba nie powinno być!

Niezbyt optymistycznie ten artykuł nastawia mnie do x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie moge potestowac bo mam pamieci pc2700 i przy FSB wyzszym od 290 nie staje na tescie pamieci.

Wynik i tak jest dobry.

Gdyby na tym dalo sie uruchomic E4300 w pelni stabilnie 290*9 to wtedy jest ciekawe rozwiazanie zwlaszcza jak E4300 stanieje

ponizej 400 zl bo wtedy modernizacja komputera z DDR i AGP jakies 600 zl a wydajnosc lepsza niz X2 3000 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do wszystkiego.

Mocniejsze chlodzenie? Nie wiem po co, BOX spokojnie wystarcza do tego 2.7ghz a zasilacz juz mam inny tylko w sigu nie wpisany. No i ten Biostar nie musi robic Bog wie ile z pod biosu byle tylko te 400HTT osiagal i kosztuje 260zl a nie 330zl

 

BOX wystarcza do napięcia 1.45v, max 1.475v. Temperatury przy tych napieciach i bardzo dobrze wentylowanej obudowie sięgają 50c, wiec to sporo. Nie wiem po co ma robic te HTT400, do x2 wystarczy HTT 300 co daje juz 3Ghz ktorych proc i tak pewnie nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh więc jeśli trzeba te pache instalować to jednak jest do kitu i tyle.

Więc moim zdaniem lepiej zapodać sobie c2d na asrocku i później jak reszta g8xxx wyjdzie no i ram. Jak zabraknie mocy w procku kupić dobre mobo i kręcić. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh więc jeśli trzeba te pache instalować to jednak jest do kitu i tyle.

Więc moim zdaniem lepiej zapodać sobie c2d na asrocku i później jak reszta g8xxx wyjdzie no i ram. Jak zabraknie mocy w procku kupić dobre mobo i kręcić. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

O ile g8xxx na tym ruszy http://www.asrock.com/support/VGA/show.asp...5Dual-VSTA#PCIE

 

Ten Asrock nadaje sie tylko do taniej modernizacji komputera jak ktoś ma RAM DDR , kartę na AGP i dysk inny niż sataII.

Nawet lepiej poczekać na nowa wersje 4CoreDual-VSTA http://www.asrock.com/product/4CoreDual-VSTA.htm. bo producent

obiecuje działanie z E4300 i Kentsfield (to oznacza co najmniej brak konieczności wgrywania bios przy pomocy innego CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz widze ze forum podzielilo sie na dwa obozy. Jedno co polecaja c2d z syfnym mobo a reszta x2 z dobrym mobo

Ja absolutnie nie polecam syfnego mobo tylko C2D ;)

Poprpstu pisalem ze mialem taki sam dylemat i zdecydowalem ze wole kupic c2D + aszrota i nazbierac kaske na pozadne mobo i grafike. NIgdy nie zdecydowalbym sie na tego aszrocika gdyby nie agp/pci ddr/ddr2. Tyle z mojej strony.

 

Ten Asrock nadaje sie tylko do taniej modernizacji komputera jak ktoś ma RAM DDR , kartę na AGP i dysk inny niż sataII.

Dokladnie tak. Jako plyta przejsciowa przed dalsza modernizacja. (nie lubie miec cos nowego i nie korzystac z tego :D )

 

Nawet lepiej poczekać na nowa wersje 4CoreDual-VSTA http://www.asrock.com/product/4CoreDual-VSTA.htm. bo producent

obiecuje działanie z E4300 i Kentsfield (to oznacza co najmniej brak konieczności wgrywania bios przy pomocy innego CPU)

Czy ja jestem slepy ? Bo nie widze jakoz zadnych roznic miedzu 775dual a 4core poza nowa nazwa ? (i oczywiscie biosem) Wg mnie aszrocik wyda biosik do 775dual z obsluga Kentsfielda. A moze sie myle ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przesiadłem się z athlona x2 3800+@2,5ghz na 939 na core 2 duo z sygnaturki(2,8ghz defV) i musze przyznac ze jest duza roznica w gracj i w normalnym uzytkowaniu

mógłbyś napisać coś więcej? jaki zysk fps w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak samo jak DEPECH ;)

Z tym, że RAMki już wymienione z DDR1 Hynów d43 i grafa też już po wymiance z Radzia 9800pro.

Jak narazie jestem zadowolony z wyboru- może płytka nie jest super, ale pozwala na przesiadkę na nową platformę bez wywalania dużej kasy. Później można sobie spokojnie modernizować resztę sprzętu. No i 775Dual-VSTA kosztuje ok 200 zł., więc jeśli nawet ją sprzedasz za 100 zł po roku to nie stracisz na niej :) A tym bardziej, że pod C2D narazie nie ma tanich i zarazem dobrych mobo, no może poza Asusem P5n-e Sli (której i tak nie można nigdzie dostać) za ponad 400 zł. Reszta od 500 zł w górę.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem slepy ? Bo nie widze jakoz zadnych roznic miedzu 775dual a 4core poza nowa nazwa ? (i oczywiscie biosem) Wg mnie aszrocik wyda biosik do 775dual z obsluga Kentsfielda. A moze sie myle ? :)

Może być jakaś różnica w wersji PT880 bo inaczej jest opisany przy tych płytach PT880 Ultra lub PT880 Pro/Ultra i wygląda na to

ze do Kentsfielda może nie być biosu (do E4300 już jest)

Gdzieś w międzyczasie widziałem opinie ze max FSB to 285 z E6300 czyli to raczej nie sprawka słabych RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brał bym E6300 póki jeszcze można kupić stary stepping, bo jak wejdzie nowy L2 zamiast B2 to OC może być takie jak w przypadku E4300. Z resztą zajżyj do tematu o E4300- najnowsza seria to generalnie chłam, i nawet na 1,4V za bardzo nie chce latać na 3 ghz. A płytkę sobie z czasem zmienisz na jakąś porządną, z resztą kto dobiera proca pod kątem najtańszej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o kupnie E4300/E6300 i Asusa P5LD2 ?

Co by nie powiedzieć do e6300 potrzeba b dobrej (drogiej) płytki.

 

Ja bym brał tego Asusa znajdziesz go za około 320 zeta + e4300. Myślę, że podgonisz to na 2.7 spokojnie.

945P to dobry chipset. Wręcz idealny do e4300.

Ciekawie zapowiada się także Abit na 945P

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...p;fMTYPE=LGA775

http://sklep.linux.pl/?id=sklep&katego...amp;towar=24552

 

 

Jeszcze kilka dni temu poleciłbym bezapelacyjnie am2 ale teraz już nie. jak dla mnie rewizja l2 jest lepsza od b2 właśnie ze względu na niższe zużycie energii. Tutaj intel doścignął już amd. Dodatkowo płyta za trochę więcej niż 300 zeta i jest fajny zestaw.

Druga sprawa, że taki Intel chodzi na 2.4 bez podnoszenia napięcia. Aby x2 mógł z nim konkurować to potrzebuje już 2.8, a do tego trzeba już zwiększyć napięcie co w konsekwencji spowoduje większe wydzielanie ciepła.

21.stycznia intel obniży ceny więc na początku lutego e4300 będzie można kupić za jakieś 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć do e6300 potrzeba b dobrej (drogiej) płytki.

 

Ja bym brał tego Asusa znajdziesz go za około 320 zeta + e4300. Myślę, że podgonisz to na 2.7 spokojnie.

945P to dobry chipset. Wręcz idealny do e4300.

Ciekawie zapowiada się także Abit na 945P

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...p;fMTYPE=LGA775

http://sklep.linux.pl/?id=sklep&katego...amp;towar=24552

Jeszcze kilka dni temu poleciłbym bezapelacyjnie am2 ale teraz już nie. jak dla mnie rewizja l2 jest lepsza od b2 właśnie ze względu na niższe zużycie energii. Tutaj intel doścignął już amd. Dodatkowo płyta za trochę więcej niż 300 zeta i jest fajny zestaw.

Druga sprawa, że taki Intel chodzi na 2.4 bez podnoszenia napięcia. Aby x2 mógł z nim konkurować to potrzebuje już 2.8, a do tego trzeba już zwiększyć napięcie co w konsekwencji spowoduje większe wydzielanie ciepła.

21.stycznia intel obniży ceny więc na początku lutego e4300 będzie można kupić za jakieś 600 zł.

AMD tez obniży ceny. Widac to po nowym modelu X2 3600+ 65 nm taktowanym 1900 MHz i 2x515 kB L2 (około 10W w Idle )

Jak będą nowe ceny wtedy warto się zastanowić bo dzisiaj E4300 bez virtualizacji jest zdecydowanie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...