Skocz do zawartości
Vejita

Am2 Czy C2d?

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: przecież zacząłem posta od "moim zdaniem", czy na drugi raz mam to pisać boldem?

 

PC_Speaker AMD przez ostatnie lata sA-s754-s939-sAM2 ... sAM2+ ... AM3 ... itd., u intela 775 niby to samo, ale starsze chipsety nie obsługują poprawnie np. C2D (choćby z prostej przyczyny braku wsparcia dla szybszych pamięci i szyny FSB).

 

:wink:, właściwie, każdy już od dawna to powinien wiedzieć, kupujemy "bazę" na jakiś czas (przecież nie napisałem, że na 2-8lat!!! :mur:), np. na rok/półtora, a po tym czasie, bardziej opłaci się sprzedać "stare" części i kupić nowszą wydajnieszą, napewno lepiej wyposażoną płytę z podstawką, która się ukaże.

am2+ obslugiwac bedzie procesory am2. To ma byc platforma do pokazania nowych technologi jakie beda w am3. A co do intela to jzu troche siedzi na 775 , i czytlaem ze bedzie zmiana odstawki pod nowe rdzenie zaniedlugo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wybralem ostateczny zestaw:

 

AMD Athlon x2 3800+

Biostar Tforce 6100

AC Freezer 64 Pro

Palit 7600GS DDR3

2x512 Goodram 677mhz

Tacens Radix 410

 

Orientacyjnie za ten zestaw zaplace jakies 1450zl

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wybralem ostateczny zestaw:

 

AMD Athlon x2 3800+

AC Freezer 64 Pro

Palit 7600GS DDR3

2x512 Goodram 677mhz

Tacens Radix 410

 

Orientacyjnie za ten zestaw zaplace jakies 1450zl

ile to?

 

nie lepiej fortrona za 70 zł?

 

a i gdzie kupujesz athlona i za ile ?

 

bo na allegro z 379 pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka 150zl oferujaca 410W.

Mogę cię zapewnić że tańszy modecom MC-350 zaoferuje ci więcej, a kosztująca mniej więcej tyle samo wersja MC-400 będzie już super wypasioną ofertą.

 

A tu małe porównanko z tabliczek znamionowych MC-350 i tego Tacensa:

nap. MC350 vs.Tacens radix 410

3,3V: 22A vs. 20A

5V: 20A vs. 30A (trochę słabo, ale nie samym 5V komp żyje)

12V:18+16A vs. 17A (czyli łącznie dwa razy mocniejsza, najbardziej obciążona w dzisiejszych kompach linia 12V)

 

Czyli jak widać nie zawsze 410>350 :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę cię zapewnić że tańszy modecom MC-350 zaoferuje ci więcej, a kosztująca mniej więcej tyle samo wersja MC-400 będzie już super wypasioną ofertą.

 

A tu małe porównanko z tabliczek znamionowych MC-350 i tego Tacensa:

nap. MC350 vs.Tacens radix 410

3,3V: 22A vs. 20A

5V: 20A vs. 30A (trochę słabo, ale nie samym 5V komp żyje)

12V:18+16A vs. 17A (czyli łącznie dwa razy mocniejsza, najbardziej obciążona w dzisiejszych kompach linia 12V)

 

Czyli jak widać nie zawsze 410>350 :lol:

Tak się zastanawiam skąd się biorą te poglądy o poborze mocy komputerów? 300W do tego konfigu to już jest spory zapas (komp nie weźmie nawet 150W z zasilacza, po podkręceniu może dojdzie do 200W). Zgadzam się z Tobą że o wiele lepiej mieć mniej, ale lepiej. W tym konkretnym wypadku zresztą akurat jest więcej, bo linia 12V jest bardziej istotna (5V będzie obciążona na kilka A, a te 20A to jest 3-4 krotny zapas - wcale nie słabo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moj moj dysk juz praktycznie padl wiec i moj budzet sie zmniejszyl. W zwiazku z tym mam jeszcze jedno pytanie - czy moj Feel 300W wystarczy by pociagnac to co mam zamiar kupic i pozwoli na O/C. Dodam jeszcze ze z podkreconym moim obecnym konfigiem nie ma on problemow a napiecia trzyma jak skala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie bede czekal. A pozatym 65nm ma mniejsza wydajnosc. Tak wiec poradzcie mi cos, czy ten Feel da rade czy bedzie odrazu b00m?

Kiedyś jak podkręciłem CPU z takim zasilaczem to dysk zaczynał wydawać dziwne dźwięki i musiałem zrezygnować z OC

aby uchronić dysk przed uszkodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Feel 400W spokojnie ciagnie x2 + 7900gs. One nie sa badziewiastymi zasilkami, na forum zenfistu mity o tym ze feel to badziew zostaly obalone.

W podpisie masz 300W i o takim pisałem.

Zwiekszenie napięcia i taktów przy mocnym OC X2 o 0.2 V z 1.35 to ponad 30W dodatkowego obciążenia lini 12V

OC karty graficznej też nie będzie za darmo. Bardzo łatwo uszkodzić HDD jeśli zabraknie mu mocy podczas zapisu

(HDD bierze z 5V i z 12 V podobnie nagrywarka, DDR2 z 5V).

Jesteś pewien że nie uszkodziłeś dysku przy pomocy dotychczasowego OC ?.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...