Skocz do zawartości
bleys

Monitor Z Połyskująca Powierzchnia Ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prawie kupilem BenQ FP93GX, jednak obok stal jakis monitor z połyskująca powierzchnia, kolory wygladaly duzo lepiej niz na innych monitorach, tylko ze ten kosztowal 1460zl (glowy nie dam ale to chyba bylo Sony?)

 

co byscie polecili z tego rodzaju monitorow?

najlepiej do 1000zl, jezeli nie da rady to jakis w miare nie drogi, zastosowanie: winda, net, od czasu do czasu filmy. moze byc panorama ale nie musi.

 

Pozdrawiam,

Rafal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawie kupilem BenQ FP93GX, jednak obok stal jakis monitor z połyskująca powierzchnia, kolory wygladaly duzo lepiej niz na innych monitorach, tylko ze ten kosztowal 1460zl (glowy nie dam ale to chyba bylo Sony?)

 

co byscie polecili z tego rodzaju monitorow?

najlepiej do 1000zl, jezeli nie da rady to jakis w miare nie drogi, zastosowanie: winda, net, od czasu do czasu filmy. moze byc panorama ale nie musi.

http://www.agito.pl/product/29416?bid=40

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35160

acer z szybą :)

 

u acera nazywa się to Crystalbrite, u neca OptiClear inne: Glare Glossy

 

inne drozsze to np NEC 90GX2 1350 90GX2Pro 1400zł

 

iiyama:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35394

 

chyba ten samsung

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27381

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te acery to tak raczej kiepskie(?) po katach widzenia i czasach

 

a na pozostale to juz troche za duzo kasy, poczekalbym do cen 1000-1100, juz w ostatecznosci 1200 tylko nie wiem czy jest szansa zeby spadly do takiej ceny w ciagu 2 miesiecy ?

 

Jak sie maja w rzeczywistosci te dwa lepsze monitory do BenQ FP93GX? no poza oczywistymi lepszymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te acery to tak raczej kiepskie(?) po katach widzenia i czasach

a na pozostale to juz troche za duzo kasy, poczekalbym do cen 1000-1100, juz w ostatecznosci 1200 tylko nie wiem czy jest szansa zeby spadly do takiej ceny w ciagu 2 miesiecy ?

Jak sie maja w rzeczywistosci te dwa lepsze monitory do BenQ FP93GX? no poza oczywistymi lepszymi kolorami.

 

wszystkie ktore podałem to takie same matryce TN o praktycznie identycznych kątach widzenia,

samsung ma wypuscic jakąś 19" z szybą na PVA o szerokich kątach ale na razie nic dokładnie nie wiadomo co i kiedy

 

Lepsze kolory na monitorze z szybą to tylko wrazenie (szczegolnie widoczne w takich sklepach jak MM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ktore podałem to takie same matryce TN o praktycznie identycznych kątach widzenia,

samsung ma wypuscic jakąś 19" z szybą na PVA o szerokich kątach ale na razie nic dokładnie nie wiadomo co i kiedy

 

Lepsze kolory na monitorze z szybą to tylko wrazenie (szczegolnie widoczne w takich sklepach jak MM ;)

 

czyli "olac" te z powloka i kupic cos normalnego? ( benq 17/19)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Lepsze kolory na monitorze z szybą to tylko wrazenie (szczegolnie widoczne w takich sklepach jak MM ;)

Nie do końca się zgodzę :wink: . Fakt, jest to "wrażenie", ale nie jest to złudzenie!!! Szyba powoduje, że kolory są dużo żywsze, obraz na monitorze wygląda bardziej realnie (nie jest taki jakby "wyblakły", tylko żywszy), a czerń nabiera głębi. Obraz szczególnie zyskuje gdy użytkujemy monitor przy oświetleniu.

 

Sam mam NECa 20WGX2 i czytając tu opisy ludzi (notabene którzy w większości widzieli tylko taki monitor w przysłowiowym MM :wink: ) jaka to ta szybsza jest szpetna, itp., sam się zastanawiałem czy nie robię źle kupując ten monitor. Ale teraz na nic innego bym go nie zamienił :) .

 

Powiem jeszcze tylko tyle: wszystkie LCD bez względu na matryce mają czerń "słabszą" niż CRT, jednak przy świetle (np. pracując w dzień) monitor LCD z szybą ma czerń dużo, ale to dużo głębszą i "czerniejszą" niż każdy CRT (zdjęcie robione z lampą, więc błysk doskonale pokazał, jak CRT się zachowuje przy oświetleniu :wink: ):

Dołączona grafika

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The Dino: Iel cali ma ten monitor obok Neca?

oba monitory to NEC :lol2: :lol2: :lol2:

ja tam widzę model 19" NEC CRT Sb991 i NEC LCD 20" 20WGX2

 

co do szyby: mam w domu filtry od monitorów CRT bardzo dobrej jakosci roznych firm od glareguard po polaroid, są one lepszej jakosci niz filtry montowane matrycach w LCD, realnego polepszenia kolorów nie widzę a moge załozyć filtr na połowę ekranu i mieć najlepsze porównanie :)

Dobre wrazenie szyby w MM spowodowane jest tym ze monitory z szybą zazwyczaj posiadają 2x większą jasnosc (400cd standard). W MM monitory są poustawiane na max jasnosc i dlatego taki 2x mocniej swiecący LCD wydaje się lepszy, nie bez winy jest powłoka zwykłych monitorów na ktorej tak mocne swiatło "rozbija" się a wyswietlany obraz staje się bardziej wyblakły.

Polepszenie czerni przez filtr zwiększa pozorny kontrast i kolory wydają się żywsze.

To osoby przesiadające się bezposrednio z CRT oceniają monitory z szybą za lepsze

Sam przekonałem się do szyby ale z powodu ze coraz częsciej jakosc zwykłych powłok jest kiepska.

 

Dodam jeszcze ze czasami szyba moze poprawic biel, np filtr polaroida trochę niebieszczy i dzięki temu biel na TN standardowo zołtawa staje się bardziej biała.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba monitory to NEC :lol2: :lol2: :lol2:

ja tam widzę model 19" NEC CRT Sb991 i NEC LCD 20" 20WGX2

 

co do szyby: mam w domu filtry od monitorów CRT bardzo dobrej jakosci roznych firm od glareguard po polaroid, są one lepszej jakosci niz filtry montowane matrycach w LCD, realnego polepszenia kolorów nie widzę a moge załozyć filtr na połowę ekranu i mieć najlepsze porównanie :)

Dobre wrazenie szyby w MM spowodowane jest tym ze monitory z szybą zazwyczaj posiadają 2x większą jasnosc (400cd standard). W MM monitory są poustawiane na max jasnosc i dlatego taki 2x mocniej swiecący LCD wydaje się lepszy, nie bez winy jest powłoka zwykłych monitorów na ktorej tak mocne swiatło "rozbija" się a wyswietlany obraz staje się bardziej wyblakły.

Polepszenie czerni przez filtr zwiększa pozorny kontrast i kolory wydają się żywsze.

To osoby przesiadające się bezposrednio z CRT oceniają monitory z szybą za lepsze

Sam przekonałem się do szyby ale z powodu ze coraz częsciej jakosc zwykłych powłok jest kiepska.

Byłem jakiś czas temu w mm i akurat ( nawet się zdziwiłem ) w miejscu gdzie były monitory było naprawdę ... może nie ciemno .... ale zdecydowanie ciemniej niż w innych częściach marketu :wink:

 

ps. była ściana monitorów i poza jakimś panoramicznym eizo 21" za ponad 4 kpln wszystkie mi się nie podobały ( słabe nasycenie , kąty i ... długo by wymieniać ) - więc chyba będę miał problem ekonomiczny z zakupem modelu dla siebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle: A nad jakimi sie zastanawiasz? bo mam podobny problem ;p

Nec 20" WGX2 PRO ( szybka ), Dell 2007 raczej nie bo robią go ( nie wiem czy nadal ) na starszej matrycy 01. Czekam na modele na AMVA i na najnowsze S-PVA bo obecne na P-MVA czy PVA czyli Viewsonic VX2025 , Belinea 102035 , Fujitsu S20-1W mają nieakceptowalne przeze mnie kąty ( jak patrzę na wprost to widzę odbarwienia - tutaj mam na myśli P-MVA)

 

ps. do tego PVA ( na szczęście chyba w panoramach ich nie ma ) maja 6 bit kolor + FRC

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba monitory to NEC :lol2: :lol2: :lol2:

ja tam widzę model 19" NEC CRT Sb991 i NEC LCD 20" 20WGX2 (...)

Dokładnie :) .

 

 

(...) co do szyby: mam w domu filtry od monitorów CRT bardzo dobrej jakosci roznych firm od glareguard po polaroid, są one lepszej jakosci niz filtry montowane matrycach w LCD, realnego polepszenia kolorów nie widzę a moge załozyć filtr na połowę ekranu i mieć najlepsze porównanie :) (...)

Ale ty mówisz o filtrach na CRT, a one mają inny cel i inaczej działają niż powłoka (ta szyba) np. w moim NECu :razz: . Równie dobrze możesz powiedzieć, że położyłeś na połowę ekranu zwykłą szybę i nie widzisz efektu :D .

 

(...) Dobre wrazenie szyby w MM spowodowane jest tym ze monitory z szybą zazwyczaj posiadają 2x większą jasnosc (400cd standard). W MM monitory są poustawiane na max jasnosc i dlatego taki 2x mocniej swiecący LCD wydaje się lepszy, nie bez winy jest powłoka zwykłych monitorów na ktorej tak mocne swiatło "rozbija" się a wyswietlany obraz staje się bardziej wyblakły.

Polepszenie czerni przez filtr zwiększa pozorny kontrast i kolory wydają się żywsze.

To osoby przesiadające się bezposrednio z CRT oceniają monitory z szybą za lepsze

Sam przekonałem się do szyby ale z powodu ze coraz częsciej jakosc zwykłych powłok jest kiepska. (...)

Co do ustawień w MM, nie będę się spierał. Mój NEC ma 470cd, ale myślisz, że to zdjęcie robiłem z ustawieniami na maksa? Mylisz się, maksimum jakie ustawiam to z 25% i tylko w dzień, przy słabym oświetleniu to są granice góra 10-15% i przy takich ustawieniach było pewnie to zdjęcie robione. A co do "przesiadania się", wiesz, zdjęcie sam widzisz i co, powiesz mi, że to tylko ja widzę, że ten LCD ma dużo lepsze kolory, a w szczególności czerń niż ten CRT obok? Tylko nie mów, że CRT był kiepsko ustawiony :wink: .

 

Szyba naprawdę daje dużo, widziałem także nie jeden LCD w notebookach z szybą i były to pierwsze LCD w notebooku które mogę zaakceptować :) . A to spieranie się, czy jest to odczucie rzeczywiste czy mentalne, uduchowione, pozorne, czy jak to nie określisz jest bez sensu, kolory są bardziej żywe i obraz na który patrzysz jest po prostu "ładniejszy" :) . Zresztą co tu dużo gadać, zdjęcie mówi samo za siebie i nie jest ono z MM :razz: .

 

(...) była ściana monitorów i poza jakimś panoramicznym eizo 21" za ponad 4 kpln wszystkie mi się nie podobały ( słabe nasycenie , kąty i ... długo by wymieniać ) - więc chyba będę miał problem ekonomiczny z zakupem modelu dla siebie :wink:

Temu się akurat nie dziw, jeśli przejrzysz ofertę MM, to z 99% monitorów ma matryce TN i cenę góra 1000-1400zł, więc to normalne.

 

PS. Żeby nie było tak różowo z tą szybą, wspomnę także, że powoduje ona, że można się w monitorze przeglądać (mnie akurat wcale nie przeszkadza, brzydki nie jestem :lol: ) i podobno pogarsza kąty widzenia, czego zbytnio także nie stwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mówisz o filtrach na CRT, ....

 

to jest to samo a nawet gorzej bo w LCD to są szyby z plastiku z napylonymi warstwami anty itp a filtry monitrowe ktore mam to szkło ze specjalnymi warstwami optycznymi po obu stronach.

te filtry kosztowały po 400-500zł :) więc nie jest to byle szybka

 

Co do ustawień w MM, nie będę się spierał. Mój NEC ma 470cd, ale myślisz, że to zdjęcie robiłem z ustawieniami na maksa? Mylisz się, maksimum jakie ustawiam to z 25% i tylko w dzień, przy słabym oświetleniu to są granice góra 10-15% i przy takich ustawieniach było pewnie to zdjęcie robione. A co do "przesiadania się", wiesz, zdjęcie sam widzisz i co, powiesz mi, że to tylko ja widzę, że ten LCD ma dużo lepsze kolory, a w szczególności czerń niż ten CRT obok? Tylko nie mów, że CRT był kiepsko ustawiony :wink: .

 

takie zdjęcia nie za bardzo do mnie przemawiają, zobacz to:

2470836[/snapback]

Szyba naprawdę daje dużo, widziałem także nie jeden LCD w notebookach z szybą i były to pierwsze LCD w notebooku które mogę zaakceptować :) . A to spieranie się, czy jest to odczucie rzeczywiste czy mentalne, uduchowione, pozorne, czy jak to nie określisz jest bez sensu, kolory są bardziej żywe i obraz na który patrzysz jest po prostu "ładniejszy" :) . Zresztą co tu dużo gadać, zdjęcie mówi samo za siebie i nie jest ono z MM :razz: .

 

proponuje zrob fotkę w całkowitej ciemnosci: GRADIENTÓW na CRT i LCD, czerni na obu monitorach ustawionych na podobną jasnosc i bez FLASHA

 

troche to trwało ale wytargałem CRT i zrobiłem podobną fotkę:

Dołączona grafika

 

mimo ze LCD jest zwykłe bez szyby to czern wydaje się lepsza na fotce na LCD, w realu oczywiscie jest odwrotnie

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend, bez urazy, ale ponad wszystko próbujesz udowodnić swoje. A wystarczy, żebyś dokładnie czytał to co piszę :) , ale powoli.

 

to jest to samo a nawet gorzej bo w LCD to są szyby z plastiku z napylonymi warstwami anty itp a filtry monitrowe ktore mam to szkło ze specjalnymi warstwami optycznymi po obu stronach.

te filtry kosztowały po 400-500zł :) więc nie jest to byle szybka (...)

Tak, taki filtr to nie szybka, ale jego zasada działania jest całkiem inna i przede wszystkim rola jaką ma odgrywać jest całkiem inna niż "szyby" z LCD. Tak, jest to jakiś plastik, ale czy ważne jest, z czego to jest, nie będziemy się o to licytować. Fakt pozostaje faktem, poprawia obraz widoczny na LCDku.

 

(...) takie zdjęcia nie za bardzo do mnie przemawiają, zobacz to:

2470873[/snapback]

(...) troche to trwało ale wytargałem CRT i zrobiłem podobną fotkę:

(...)

mimo ze LCD jest zwykłe bez szyby to czern wydaje się lepsza na fotce na LCD, w realu oczywiscie jest odwrotnie

(...)

Skoro już wytargałeś, to pstryknij jeszcze nie pod kątem, tylko bezpośrednio w nie, aby flesha było widać na kineskopach :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wytargałeś, to pstryknij jeszcze nie pod kątem, tylko bezpośrednio w nie, aby flesha było widać na kineskopach :) .

własnie jest specjalnie zrobiona w podobny sposób co Twoja, jak pstryknę centralnie to dopiero mam FLASHA na MAX :D

ja obstaje przy swoim bo zakładam sobie szybę w kazdej chwili i wiem jaka jest roznica, miałem chwilę 90GX2 z "fabryczną" szybą i wiem ze ta moja obecna jest jeszcze lepszej jakosci (pisałem o tym na mva_pl)

 

bez flasha

Dołączona grafika

 

 

Notabene 8 godzin dzienne pracuje na LCD bez szyby, widziałem nie jeden LCD bez szyby i jakby nie oceniać tego czy chwalę tylko "swoje", to stwierdzam , że szyba daje dużo (a w szczególności w kiepskich matrycach w notebookach).

zeby porownanie było sensowne musiał bys mieć dwa identyczne monitory, jeden w wersji z szybą a drugi bez,

przeczytaj posty na pclabie: gosciu miał neca 20wgx2 i oddał a następnie kupił della 2007WP (porownywalne monitory rozniące się szybą) i pisał zupełnie odwrotnie niz TY, tzn wrazenia z della o wiele lepsze...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy CRT ma czerń "lepszą" niż każdy LCD

Z tym się nie zgadzam. CRT SONY E400 i E220 ma gorszą czerń niż stary 21" 8xx eizo na S-PVA kosztował ponad 2 lata temu 960 euro ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie jest specjalnie zrobiona w podobny sposób co Twoja, jak pstryknę centralnie to dopiero mam FLASHA na MAX :D (...)
Nie wiem, czy do końca rozumiem, ale wtedy LCD już nie ma takiej ładniej czerni? To masz moją fotkę:

2470953[/snapback]

(...) bez flasha (...)
A zdjęcie nic nie pokazuje, poza kiepskimi barwami na tym LCDku (piszę o "jakości" niebieskiego w lunie) :-P :wink: .

 

(...) zeby porownanie było sensowne musiał bys mieć dwa identyczne monitory, jeden w wersji z szybą a drugi bez,

przeczytaj posty na pclabie: gosciu miał neca 20wgx2 i oddał a następnie kupił della 2007WP (porownywalne monitory rozniące się szybą) i pisał zupełnie odwrotnie niz TY, tzn wrazenia z della o wiele lepsze...

Tak, zgodzę się, musiałbyś mieć dwa takie obok siebie. Ale przy oświetleniu (np. w słoneczny dzień) szyba naprawdę dużo daje, nawet żaluzji już nie muszę używać, bo obraz jest doskonały, a CRT w takich warunkach wymięka. A co do tego gościa, cóż, jakbyś nie zauważył oceniamy wrażenia subiektywne. Mogę ci to doskonale opisać na takim przykładzie: rozmiar piksela. Bez problemu znajdziesz posty na tym forum, że panorama 20" ma za mały piksel, sam się tego obawiałem czytając takie teksty (testowałem podobne "ustawienia" na CRT), ale jak dla mnie jest on w sam raz (powiem więc, jest idealny, LCD mają idealną ostrość, przy dużym pikselu robi się pikseloza :wink: ). Znowu możesz powiedzieć, że mam dziwne opinie. Ale przecież równie dobrze też na tym forum, można znaleźć posty ludzi dla których rozmiar piksela na 19" LCD jest za mały bo przesiadają się z 17" CRT w którym jechali w 800x600. Więc wiesz, takie argumenty są troszkę nie takie :wink: , bo każdy ocenia to inaczej.

 

 

Z tym się nie zgadzam. CRT SONY E400 i E220 ma gorszą czerń niż stary 21" 8xx eizo na S-PVA kosztował ponad 2 lata temu 960 euro ...
Hm... nie znam, zbyt bardzo uogólniłem? Równie dobrze, można wsiąść Rubina :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to twoja opinia (notabene widzę, że dość podobna do mojej). Ale jak poszperasz więcej, to znajdziesz więcej opinii (mogę przypuszczać, że większość powstałych poprzez zasłyszane informacje, czyli "jak wieść gminna niesie" :lol2: ), że najlepszy rozmiar piksela to okolice 0,3. Dla mnie np. paranoją jest jeśli ktoś kupuje monitor 22" na matrycy TN, zamiast 20" na S-IPS/MVA, tylko dla rozmiaru piksela :lol2: . Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wypowiem się może w sprawie szyby w LCDkach, bo akurat tak się złożyło, że byłem u znajomego dzisiaj, który posiada dwa laptopy IBM N100. Prawie identyczne modele, jeden posiada szybe, drugi nie. No i w laptopie, który posiadał wbudowaną szybe obraz wydawał się ładniejszy, kolory głębsze, żywsze, matryce zapewne takie same, plus dla szyby ;)

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy swoim <_< , jakos nie widzę zeby profesionalne monitory graficzne posiadały szybę skoro ona tak poprawia kolory, poprawienie widzialnosci kolorów w skrajnych warunkach a poprawienie kolorów to dwie rozne sprawy. Obie powłoki mają swoje wady i zalety i sprawdzają się roznie przy roznym oswietleniu. Przy moim ustawieniu w pokoju gdzie mam kompa (wieczorem jedna zarowka 60W z gory lub brak oswietlenia, w dzien swiatło dzienne z lewej strony) w monitorze z szybą widzę swoje odbicie a nawet odbicie tego co znajduje się za mną, monitor bez szyby sprawdza się lepiej i nie ma zadnych odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa głębia znana ze sterowników Nvidii też "poprawia kolory" bo są takie "soczyste" "głębsze" "żywsze" :lol2: Kolory się mierzy, a nie ocenia na oko. Poza tym spójrzcie za okno, czy świat jest wyblakły, czy taki kolorowy jak na wspomnianej Cyfrowej głebi ustawionej na maksa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy swoim <_< , jakos nie widzę zeby profesionalne monitory graficzne posiadały szybę skoro ona tak poprawia kolory, poprawienie widzialnosci kolorów w skrajnych warunkach a poprawienie kolorów to dwie rozne sprawy. Obie powłoki mają swoje wady i zalety i sprawdzają się roznie przy roznym oswietleniu. Przy moim ustawieniu w pokoju gdzie mam kompa (wieczorem jedna zarowka 60W z gory lub brak oswietlenia, w dzien swiatło dzienne z lewej strony) w monitorze z szybą widzę swoje odbicie a nawet odbicie tego co znajduje się za mną, monitor bez szyby sprawdza się lepiej i nie ma zadnych odbić.

Tak, widziałbyś swoje odbicie, ale wiesz dlaczego ci to przeszkadza (znaczy dlaczego myślisz, że by ci to przeszkadzało)? Bo nie masz takiego monitora :) . Tak, monitor odbija wszystko, ale pracując nie zwracasz na to wcale uwagi. I jeszcze, nie zamierzałem cię wcale przekonywać :) , tylko nie krytykuj tak łatwo czegoś co ci się po prostu nie podoba :wink: . bleys zachwycony był tym monitorem z szybą nie dlatego, że został ogłupiony przez MM.

 

Cyfrowa głębia znana ze sterowników Nvidii też "poprawia kolory" bo są takie "soczyste" "głębsze" "żywsze" :lol2: Kolory się mierzy, a nie ocenia na oko. Poza tym spójrzcie za okno, czy świat jest wyblakły, czy taki kolorowy jak na wspomnianej Cyfrowej głebi ustawionej na maksa...

Bzdury gadasz :-P :wink: . A serio, powiem tylko tyle, mój NEC ma szybę i jest to monitor należący do monitorów generujących najwierniejsze barwy (mówię o pomiarze DeltaE, którego wyniki są perfekcyjne). I prawdę mówiąc nie interesuje mnie, czy jest to zasługa świetnej matrycy czy "cudów" czynionych przez szybę :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz :-P :wink: . A serio, powiem tylko tyle, mój NEC ma szybę i jest to monitor należący do monitorów generujących najwierniejsze barwy (mówię o pomiarze DeltaE, którego wyniki są perfekcyjne). I prawdę mówiąc nie interesuje mnie, czy jest to zasługa świetnej matrycy czy "cudów" czynionych przez szybę :wink: .

.... po kalibracji

 

Przydało by się aby do monitorów były dołączane kalibratory ( nawet mniej dokładne - i tak efekt będzie lepszy niż dotychczasowe domowe próby... w cenie np. +100...+200 PLN do danego monitora ) które dołączało by się do monitora i sprzętowo kalibrowało krzywą .... rozwiązanie software nie jest dobre ( sterowniki karty graf i profil ) ... mam nadzieję że w przyszłości się doczekamy takich rzeczy - w audio amplitunerach ( wiem że inna działka ) już takie coś jest - pomiar przez dołączony mikrofon w bardzo rozsądnych cenach - więc myślę że można w monitorach też wprowadzić kalibratory ( cena oczywiście wyższa niż cena mikrofonu ale w granicach przystępności ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa głębia znana ze sterowników Nvidii też "poprawia kolory" bo są takie "soczyste" "głębsze" "żywsze" :lol2: Kolory się mierzy, a nie ocenia na oko. Poza tym spójrzcie za okno, czy świat jest wyblakły, czy taki kolorowy jak na wspomnianej Cyfrowej głebi ustawionej na maksa...

jak już wspominałem, obraz WYDAWAŁ SIĘ ładniejszy itp itd, zwłaszcza czerń, o czym zresztą pisał też The Dino... Taki ciemny to ja nie jestem, tylko w ramach toczącej się dyskusji chciałem wyrazić swoje zdanie, oparte na doświadczeniach, nie na informacjach wyczytanych tu, tam czy może gdzie indziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałbyś swoje odbicie, ale wiesz dlaczego ci to przeszkadza (znaczy dlaczego myślisz, że by ci to przeszkadzało)? Bo nie masz takiego monitora :) . Tak, monitor odbija wszystko, ale pracując nie zwracasz na to wcale uwagi. I jeszcze, nie zamierzałem cię wcale przekonywać :) , tylko nie krytykuj tak łatwo czegoś co ci się po prostu nie podoba :wink: . bleys zachwycony był tym monitorem z szybą nie dlatego, że został ogłupiony przez MM.

nie zgodzę się, jak wybierałem monitor to nec w pewnym okresie był n1 a zrezygnowałem z niego własnie z powodu szyby, testowałem go w sklepie i szyba wywarła takie wrazenie jak pisałem + podobne doswiadczenie z necem 90gx2 tym razem w warunkach domowych + wysoka cena za cos czego nie chce spowodowały ze kupiłem znacznie tanszy ale wiekszy monitor na TN

 

wydaje mi się ze przypisujesz szybie 99% sukcesu tego modelu zapominając ze ten nec jest na bardzo dobrej matrycy i nawet bez szyby byłby świetnym monitorem

 

Nie jestem przeciwnikiem szyby, jak patrzę na jakosc obecnych warstw antiglare w LCD ktore tak mocno rozmydlają obraz/swiatło ze widac na zwykłym tekscie mieniące się litery to dochodzę do wniosku ze szyba była by znacznie lepsza.

 

@Mlodass: mimo ze nie przywiązujesz wagi do "informacji wyczytanych tu i tam" ale zastanow się i wytłmumacz mi dlaczego w zadnym z wielu testów monitorórw z błyszczącą powłoką ow szyba nigdy nie została zaliczona do ZALET modelu tylko znajdowała się na liscie WAD...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą szybą jest tak że po prostu warunki oświetleniowe w jakich monitor pracuje są znacznie bardziej restrykcyjne niż egzemplarze bez szyby (aby korzystanie z monitora było komfortowe ) . Dobrym przykładem jest notebook kuzynki z właśnie taką gładką powierzchnią - czasami jest naprawdę doskonale ale w pewnych sytuacjach przeciwnie. Może to kwestia odpowiedniego rozproszenia światła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mlodass: mimo ze nie przywiązujesz wagi do "informacji wyczytanych tu i tam" ale zastanow się i wytłmumacz mi dlaczego w zadnym z wielu testów monitorórw z błyszczącą powłoką ow szyba nigdy nie została zaliczona do ZALET modelu tylko znajdowała się na liscie WAD...

Chodziło mi o to, że wypowiadam się mając jakieś doświadczenia, a Sarkazz wtrącił swoje 3 grosze nie wnosząc nic ciekawego do dyskusji jeszcze złośliwie "cytując".

 

Odnośnie szyby, nie mam pojęcia, nie miałem styczności z szybą w lepszych lcdk'ach niż te z laptopów, w sytuacji w której miałem przed sobą dwa te laptopy pisze jakie odniosłem wrażenie, a testów/artykułow/recenzji monitorów lcd o bardziej znośnych parametrach z szybą niestety nie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że wypowiadam się mając jakieś doświadczenia, a Sarkazz wtrącił swoje 3 grosze nie wnosząc nic ciekawego do dyskusji jeszcze złośliwie "cytując".

Nic ciekawego? A twoje zdanie to skarbnica wiedzy bo masz doświadczenie? Piszesz "głębsze, żywsze" kolory, a to określenia używane przez ludzi w supermarketach, jak zobaczą przejaskrawiony obraz i mają kisiel w majtach jakie to LCD jest super. Jak podważasz moje zdanie na temat odwzorowania kolorów, znaczy że nie masz elementarnej wiedzy na ten temat, bo bez kalibratora to można sobie płynność gradientów sprawdzić, ewentualnie pozmieniać temperature i delte i popatrzeć na zmiany. Natomiast nie słyszałem żeby jakość odwzorowania kolorów dało się mierzyć okiem, może ty jesteś jakimś wybitnym fachowcem i tak potrafisz, dlatego używasz tego super technicznego języka "głębsze, żywsze" z czego można śmiać się do rozpuku, prawie jak próby opisu fachowym językiem dźwięku płynącego z głośników Logitech przez analogicznych "specjalistów" od audio. Dlatego bardzo na miejscu jest porównanie do "cyfrowej głebi" bo pewno jakby ci ktoś dał 2 monitory, i jeden z cyfrową głebią, to od razu byś się podniecał jakie to super "głębokie" a także "zywe" są te doskonale odwzorowane kolory na nim :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...