Skocz do zawartości
bleys

Monitor Z Połyskująca Powierzchnia Ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz mi mówic do czego służy kalibrator bo takie rzeczy to akurat jeszcze wiem. nie uważam się za skarbnice wiedzy, wręcz przeciwnie, wiem bardzo mało, wiem tyle ile wyczytam, a czytam o monitorach niedużo..

 

Natomiast wypowiedziałem się w tym temacie gdyż.... (może się tym razem nie powtórze)

Racja, mało fachowo porównałem obraz, bo nie wiedziałem jak to określić, miałem lapki przed sobą przez 10minut i bynajmniej nie po to żeby porównać obraz na jednym i drugim, a zainstalować kilka programów itp. Jedynie w laptopie posiadającym szybe obraz wydawał się ładniejszy, nie wiedziałem dlaczego sprawiało takie wrażenie, ale teraz już wiem, ponieważ napisali o tym The Dino oraz Kyle.

 

Jak masz coś jeszcze do dodania, to napisz mi pw, nie zaśmiecajmy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem okazje porównać dwa identyczne monitory z szybka i bez i obraz od razu wydawał mi sie ładniejszy na tym z szybką. i nie mówie o realistycznym odwzorowaniu barw, tylko o ładniejszych kolorach - bo dla mnie odwzorowanie nie ma znaczenia.

jednak kiedy przyszlo do zakupu lcd zdecydowalem sie na matowy, a to dla tego: Dołączona grafika

 

i wedlug mnie nie ma dyskusji co jest lepsze a co gorsze - tylko ktory sie subiektywnie komus bardziej podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem okazje porównać dwa identyczne monitory z szybka i bez i obraz od razu wydawał mi sie ładniejszy na tym z szybką. i nie mówie o realistycznym odwzorowaniu barw, tylko o ładniejszych kolorach - bo dla mnie odwzorowanie nie ma znaczenia.

jednak kiedy przyszlo do zakupu lcd zdecydowalem sie na matowy, a to dla tego

(...)

i wedlug mnie nie ma dyskusji co jest lepsze a co gorsze - tylko ktory sie subiektywnie komus bardziej podoba

I to wydaje mi się, że jest najlepsze podsumowanie tematu!!! Monitor z szybą daje ładniejsze kolory, głębszą czerń, itp., ale trzeba zaakceptować pewne wady tego rozwiązania (pisałem, "efekt" lustra oraz podobno słabsze kąty). Jednak każdy kto mówi, że szyba nic nie daje nie ma zielonego pojęcia o czym mówi :) .

 

PS. Kyle nie ma niestety ideałów :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku września jestem szczęśliwym posiadaczem monitora Sony HX95B

 

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?sym...zakl=2#zakladki

 

Zastosowanie szyby mi się podoba, i ogromny kontrast kolorów. W sklepie gdy kupowałem (nie żadne MM) od razu mi się rzuciły te "żywsze kolorki" i to zadecydowało że wyszedłem z nim w pudle a nie z żadnym innym (coś chyba w tych kolorkach musi jednak być :D )

Wadą szyby jest wspomniany efekt lustra, zauważam to tylko wieczorami kiedy w pokoju świeci się światło, wtedy gdy jest czarny ekran mogę oglądać wszystko co się dzieje w pokoju za moimi plecami. Ale nie kupiłem po to monitora żeby tylko oglądać czary ekran.

 

Ja i tak uważam że monitor ma więcej "+". Ale reszta była już powiedziana, zależy to od gustu użytkownika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to super sprawa dla paranoików oraz chorych na manie prześladowczą ;)

Nie ma jak oczy dookoła głowy :lol2: :lol2: :lol2: .

 

PS. yamaykee, a co do tego zdjęcia które zamieściłeś, tam nie ma czarnej powierzchni a mimo to się odbijasz, dziwi mnie to, bo szyba w moim lcd tak się nie zachowuje. Tzn. odbijać się odbijam, ale jak pisał Maxen, tylko gdy jest czarny obszar :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie ja - zdjecia uzyczyl mi kolega.

a po drugie kwestia oswietlenia, z tego co zauwazylem to lusterko bylo caly czas, bez wzgledu na kolor, ale w pomieszczeniu bylo b. jasno

moze po prostu twoj monitor to jakas nowsza generacja i zastosowali w nim - tak jak sugerował Kyle - jakas warstwe antyodblaskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo się zastanawiam jakiego laptopa kupić. Wybór pomiędzy Asus S96j a Compal HEL80. Prawie już zamówiłem HEL80 ale powyższe zdjęcie mnie przeraziło - Asus podaje wprost "Color shine", Compal podaje "anti-glare" a ja tu widzę na zdjęciu błyszczące lustro :( W sklepie w którym miałem zamówić nie wiedzą nic poza tym, że HEL80 ma WXGA...

 

Gdzie kupiłeś twojego HEL80? Szukam solidnego dystrybutora w Trójmieście u którego mógłbym sobie obejrzeć kadłubki.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...