Skocz do zawartości
Heat

Precedensowy Proces Ws. Aukcji Allegro...

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowym rozsadkiem powinien wykazac sie sprzedawca, zawalil na calej linii. Wedlug twojej argumentacji, to sprzedawca moze sobie wystawiac jak chce, za ile chce i olewac wszystko. Wydaje mi sie jednak, ze tym razem sprzedawca wygra sprawe.

Nigdy nic nie sprzedałem na Allegro i w rolę sprzedawcy trudniej mi się wczuć niż w rolę nabywcy.

Sam kiedyś uczestniczyłem w licytacji jako kupujący i sprzedawca wycofał się z uzasadnieniem że produkt uległ uszkodzeniu

(prawdopodobnie cena mu się nie spodobała) Miałem skierować sprawę do sądu? Bezsens.

Z tego co widzę to Allegro będzie ostatnim miejscem gdzie będę chciał sprzedać coś znacznej wartości bo wystarczy jakiś błąd

w oprogramowaniu lub wypadek losowy aby spodziewać się jakiegoś procesu. Przy takich kwotach to powinny być porządne

zabezpieczenia.

 

Oprogramowanie Allegro jest tandetne jeśli przy kończeniu aukcji przed czasem nie było ostrzeżenia że oznacza to sprzedaż.

Sprzedał pomimo że nie chciał ?

 

Bez względu na wynik sprawy sądowej Allegro na tym straci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie sprzedałem na Allegro i w rolę sprzedawcy trudniej mi się wczuć niż w rolę nabywcy.

Sam kiedyś uczestniczyłem w licytacji jako kupujący i sprzedawca wycofał się z uzasadnieniem że produkt uległ uszkodzeniu

(prawdopodobnie cena mu się nie spodobała) Miałem skierować sprawę do sądu? Bezsens.

Z tego co widzę to Allegro będzie ostatnim miejscem gdzie będę chciał sprzedać coś znacznej wartości bo wystarczy jakiś błąd

w oprogramowaniu lub wypadek losowy aby spodziewać się jakiegoś procesu. Przy takich kwotach to powinny być porządne

zabezpieczenia.

 

Oprogramowanie Allegro jest tandetne jeśli przy kończeniu aukcji przed czasem nie było ostrzeżenia że oznacza to sprzedaż.

Sprzedał pomimo że nie chciał ?

 

Bez względu na wynik sprawy sądowej Allegro na tym straci.

Wycofanie z uzasadnieniem uszkodzenia jest zgodne z regulaminem, wiec ciaganie ludzi po sadach jest doprawdy zabawne :D

 

Na allegro jest takie cos jak zakonczenie licytacji przed czasem, oraz wycofanie wszystkich ofert i zakonczenie (zniszczenie przedmiotu i takie tam). Jesli ktos chce sprzedawac rzeczy warte kilkadziesiat tysiecy zlotych, powinien zapoznac sie z regulaminem i zasadami allegro... szczegolenie, gdy ma na to czas od 2001 :D

 

Bardzo bym chcial, zeby kupujay wygral. Kilka takich procesow i moze ludzie zastanowia sie 5 razy zanim kliknal na "sprzedaje" w allegro. Ostatnio takich idiotow jest coraz wiecej. Przykładzik:

 

Jakis czas temu pewna osoba wygrala na mojej aukcji przedmiot za kwote okolo 100zł. Gdy poprosilem o wplate i potwierdzenie adresu do wysylki, zostałem zmieszany z blotem delikatnie ujmujac. Chwile przed zakonczeniem licytacji dostalem maila, zebym wycofal jego oferte, bo kupil juz cos innego (a co mnie to do cholery obchodzi?). Wszystko by bylo OK, gdybym był w wtedy domu :lol: . Zacytowalem milemu Panu kilka fragmentow regulaminu allegro - sprzedajacy nie musi odwolywac ofert, aukcja jest umowa kupna-sprzedazy itp. W momencie, gdy debilne argumenty sie skonczyly zaczely sie lepsze :D - musze robic to co klient chce, zawsze siedzec przed komputerem by odpowiadac na wszystkie pytania, bo Panu może się cos odwidziec w ostatniej chwili :lol: . Niestety, mimo interwencji w allegro, delikwent konta zawieszonego nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to sa negatywy, zeby takie sprawy rozsadzac. I to powinno glownie regulowac uczciwosc ofert, a nie strach przed sadem ;) Nie przesadzajmy w druga strone, bo ludzie przestana korzystac z tej formy sprzedazy. Jak dla mnie pani od lodki moooooocno przesadza, typowa cwaniara, co zeruje na przypadku/niewiedzy/glupim bledzie sprzedawcy.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Po to sa negatywy, zeby takie sprawy rozsadzac. I to powinno glownie regulowac uczciwosc ofert, a nie strach przed sadem ;) Nie przesadzajmy w druga strone, bo ludzie przestana korzystac z tej formy sprzedazy. Jak dla mnie pani od lodki moooooocno przesadza, typowa cwaniara, co zeruje na przypadku/niewiedzy/glupim bledzie sprzedawcy.

taaa świetnie :D a sprzedawca od 2001 miał tylko konto i nic na nim nie robił?!?!?!?!?!?!?!? i od 2001 nie zdołał przeczytać całego regulaminu?!?!?!?!! :mur: nie przesadza, tylko pokazuje, że allegro to nie taka zabawa, grr jak ktoś nie chce licytować to niech obserwuje, a jak nie ma czegoś sprzedawać to po co to wystawia?!?!?!?! mechanizmy allegro są akurat debilnie proste, nawet przy korzystaniu pierwszy raz (mocno wątpliwe) i co za problem przeczytać przed zrobieniem? a forum do czego jest? ludzie chcą pokazać jacy to oni mądrzy a w praktyce ch** a nie mądrzy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Nie chciałem zakładać nowego wątka, więc dopiszę się tutaj.

 

Mam taki problem.

Ostatnio wystawiłem na Allegro telefon, jego cena to 150 zł.

Niestety... kupił go ode mnie gość, który ma -1 komentarzy (żadnych pozytywów, tylko jeden negatyw!) i napisał, że kasę przelał już dawno, a u mnie na koncie nadal cisza (mam Inteligo). Minął już tydzień, a ja nie wiem co robić.

Kazałem mu nadać potwierdzenie przelewu, ale to w sumie nie dużo zmienia, bo pieniędzy i tak nie otrzymałem, a nie zamierzam wysyłać towaru, za który nie zapłacono. Zaproponowałem mu, żeby załatwił sprawę w banku, bo już raz pamiętam płacąc abonament za C+ okazało się, że jedna pani w banku nie potwierdziła przelewu i pieniądze leżały 2 miesiące w hibernacji.

 

Any ideas co zrobić z tą sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Szkoda, że Allegro nie udostępniło funkcji blokady sprzedaży osobom z komentarzami poniżej 10... takto pewnie gość mi da nega, bo kretynów teraz nie brakuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Patrząc na nick można podejrzewać że to był młody dzieciak (93 w nicku), chociaż nie musi tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz tez zabawy na allegro męczą.

Mam zamiar kupic notka i widze mnostwo aukcji typu : zaczynamy od zlotowki a cena kup teraz jest powiedzmy 3k, 4k, itd.

No i kurde z jednej strony mysle sobie ciekawa sprawa - mozna zalicytowac ,a z drugiej - przeciez i tak koles nie sprzeda a po sądach to ja nie bardzo mam ochote i czas się szlajac... - dlatego NIENAWIDZE allegro przez ten brak przejrzystosci i pewnosci co do transakcji.

Niestety allegro jest najpopularniejsze i chcac kupowac taniej trzeba z niego korzystac ....

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...