Skocz do zawartości
KamilGT

Wielki Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo potrzebuje pilnej pomocy (pewnie mnie uznacie za nooba) albo wyśmiejecie ale : mam zamiar kupic sobie kolumny,podlogowe i pierwsze pytanie czy można je podpiąć do zwykłej wieży? i jakie są potrzebne do tego kable prosze o szybką pomoc jestem w tym temacie zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to najzwyczajniejsza wieża stereo z 2 wejściami aux z tylu i 1 jackiem na sluchawki, co do kolumn to juz wybralem jedyny problem w tym ze nie wiem jakie kable sa potrzebne do podłączenia

Takie aby się zmieściły w zaciski ;) Masz zakręcane czy sprężynowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emm zwyczajne wejścia aux na głośniki takie proste

Wejścia/wyjścia aux - chodzi Ci o chinche ?? One nie są do głośników.

 

Gdybyś podał model głośników i wieży byłoby "odrobinkę" prościej + ew. jakieś fotki

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia na głośniki, takie zaciski, jeden czerwony drugi czarny. Powinno ich być 4 (dwa czarne, dwa czerwone) Tam gdzie wpinasz głośniki, nie czincze ani jacki. zrób zdjęcie z tyłu tej wieży i napisz jaki to model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec niestety moj aparat cyfrowy do niczego sie nie nadaje z tylu wiezy sa 2 dziurki Zaciski i tam jest speaker L I R

Czyli sprężynowce - w nie napewno nie wejdzie 4mm kw ( sprawdziłem osobiście ) , 2,5mm kw to ryzyko ( też może się nie zmieścić ale nie sprawdzałem ), ale 1,5mm kw już powinno wejść. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo, Kyle troche przesadziłęś z tym 4 mm2:) Wg mnie to do suba tyle może iść ;) 2.5 w zupełności wystarczą a jak całość nie wejdzie to trochę je obskubiesz:)

Tak zgadzam się że 4mm2 to przesada - tyyyylko tak mu napisałem aby nawet nie kupował :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to oznacza ze mam nie kupowac kolumn czy tylko mam kupic inne kable???????????????????????

 

Właśnie zmiezylem wejścia i końcówki kabli a więc wejscie ma okolo 5mm szerokosci a koncowki ok 2,5mm szerokosci wiec jakich kabli potrzebuje

Edytowane przez KamilGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kup bo na czym będziesz słuchał? Tylko powiedz nam co to za kolumny to może doradzimy coś innego.

W pytaniu pytałeś jakie kable są potrzebne więc Ci napisaliśmy. Potrzebujesz zwykłych kabli sygnałowych z miedzi beztlenowej o przekroju 2.5 mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to oznacza ze mam nie kupowac kolumn czy tylko mam kupic inne kable???????????????????????

 

Właśnie zmiezylem wejścia i końcówki kabli a więc wejscie ma okolo 5mm szerokosci a koncowki ok 2,5mm szerokosci wiec jakich kabli potrzebuje

Podaj dokładną nazwę i sprzętu i kolumn bo może się okazać iż sprzęt jest za słaby aby dane kolumny uciągnąć (dopuki nie wiemy do czego to i nie wiemy jaki kabel). Z dotychczasowych opisów naprawdę ciężko stwierdzić jakie masz te zaciski i czy to w ogóle zaciski czy coś innego. Kable które idą do głośników mają jakieś zarobione końcówki czy też to goła żyła wciskana w zacisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec na kolumny chcialem przeznaczyc 100 zl jesli chodzi o wieze to dostalem ja od cioci prawdopodobne pochodzenie biedronka :PP http://www.allegro.pl/item156641720_super_...watt_od_ss.html a to link do aukcji z kolumnami nie jestem wymagajacy potrzebuje sredniej jakosci kolumn a nie dysponuje zybtnio zasobami hajsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle źle zrobiłeś że się w to pakujesz - trzeba było kupić Genius 1250X za 154 PLN i koniec, ... a nie kolumny które są beznadziejne i pewnie nie zagrają z tą wieżą ( jeśli w ogóle można powiedzieć że one potrafią grać ) - taka jest prawda, nie będę słodził.

 

.... zresztą teraz czytam tę aukcję z kolumnami "mivoc" i pisze że cena jest za sztukę :blink: - więc i tak 200 PLN będą Cię kosztować .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszce inna mozliwosc z tym ze do kompa poniewaz mam slaba karte dzwiekowa zintergowana nie znam modelu wiem ze zintegorwana z plyta glowna MSI K9N Ultra czy cos i karta jest 2.1 ale znalazlem na allegro takie glosniki :http://www.allegro.pl/item156542961_glosniki_ave_210_2_1_35w_rms_super_cena_f_vat.html czy sa one dobre i nastepne pytanie czy sub w 2.1 ma z tylu wejscia na inne glosniki bo chcialbym podpiac moje od wiezy w przypadku moich 2.1 logitech s200 nie ma zadych wejsc z tylu suba

aha mozecie oczywiscie proponowac jakeis dobre 2.1 tak od 90 do 100zl z mozliwoscia podpiecia do tylu jescze 2 glosnikow od wiezy

Edytowane przez KamilGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te głośniki to złom - bardzo podobne do masówek robionych przez Tracera, pewnie grają bardzo cienko. Radził bym dołożyć parę zł i kupić Logitech X230. A ten MSI ma dźwiękówkę 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu mam z tylu 2 dziurki?? napewno nie jest 7.1 wiec szukam dobrych 2.1 tak za 100 zl ewenttualnie do 100-115zl

YogiCK miales racje karta jest 7.1 mozecie podawac rowniez zestway 5.1

Edytowane przez KamilGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo potrzebuje pilnej pomocy (pewnie mnie uznacie za nooba) albo wyśmiejecie ale ...

ale pozwolimy ci przeczytac regulamin. Jest taka zasada, staramy sie nie zakladac tematow, ktore sa juz zalozone i mozesz sobie je poczytac, zanim powstanie twoj ( jak latwo sie domyslec, nie jestes raczej prekursorem takich pytan na tym forum )

Tytul tematu rowniez zly, skad ja mam wiedziec o co tobie chodzi czytajac naglowek.

 

poczytaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=47362 i dopisz sie tam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...