Skocz do zawartości
Grimlock

Geforce 8300gs, 8300gt, 8600gt, 8600ultra

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie Guru3D pojawiła się informacja nt. nowych kart opartych o GPU nVidii serii 8 dla średniego i niskiego segmentu.

 

Pierwsze zaskoczenie to ceny, dość atrakcyjne:

 

8600 Ultra: 64 SP, core 500 MHz, memory 1400 MHz, 512 MB, 256-bit, $179

8600 GT: 48 SP, core 350 MHz, memory 1200 MHz, 256 MB, 256-bit, $149

8300 GT: 32 SP, core 500 MHz, memory 1200 MHz, 256 MB, 128-bit, $99

8300 GS: 24 SP, core 500 MHz, memory 1000 MHz, 256 MB, 128-bit, $79

 

SP oznaczono Unified Shaders. Szczęka opada, najsłabszy 8300GS maich 24, a najmocniejszy 64 :D

Magistrala pamięci na szczęście nie został zbytnio okrojona i ma szerokość 128 bitów.

 

Nowe GPU/karty mają być zaprezentowane wraz z ATi R600 podczas targów Cebit.

 

Tak wygląda przykładowa karta:

 

Dołączona grafika

 

Źródło Guru3D: http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=4834

 

 

DROBNA AKTUALIZACJA:

 

Niedawno pisaliśmy o nadchodzących kartach z rodziny GeForce 8600. Jednak według serwisu VR-Zone ich specyfikacja będzie inna niż wcześniej podana. Najważniejszą zmianą jest to że układ będzie się kontaktował z pamięcią 128-bitową szyną, a nie jak wcześniej pisaliśmy, 256-bitową. Na kracie znajdzie się też 256 MB pamięci GDDR3. Według VR-Zone mają pojawić się dwie wersje: GeForce 8600GT oraz GeForce 8600GS. Modele będą taktowane odpowiednio: 650MHz dla rdzenia i 1800MHz dla pamięci oraz 550 MHz i 1400 MHz w słabszym modelu. Wszystkie układy GeForce 8600 będą wyposażone w 64 zunifikowane shadery.

Źródło: PimpMyCase.pl

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala pamięci na szczęście nie został zbytnio okrojona i ma szerokość 128 bitów.

Nie została zbytnio okrojona ( do 128 bit ) ??? LOL toż to antyczna technologia chłopie. Mój radeon 9700 który ujrzał światło dzienne w 2002 roku ma 256 bit ... rozumiem że karty z serii 8300 mogą mieć 128 bit ale wszystkie 8600 powinny mieś minimum 256 bit.

 

Widzę że warta zakupu będzie jedynie 8600 Ultra - 8600 GT w porównaniu z nią to padaka bo przewidują że będzie niewiele mniej kosztować a zarówno GPU jak i przepustowość pamięci jest 2x wolniejszy/mniejsza w stosunku do 8600 Ultra. Mam nadzieję że do premiery podrasują 8600 GT bo odstaje strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie została zbytnio okrojona ( do 128 bit ) ??? LOL toż to antyczna technologia chłopie. Mój radeon 9700 który ujrzał światło dzienne w 2002 roku ma 256 bit ... rozumiem że karty z serii 8300 mogą mieć 128 bit ale wszystkie 8600 powinny mieś minimum 256 bit.

 

Widzę że warta zakupu będzie jedynie 8600 Ultra - 8600 GT w porównaniu z nią to padaka bo przewidują że będzie niewiele mniej kosztować a zarówno GPU jak i przepustowość pamięci jest 2x wolniejszy/mniejsza w stosunku do 8600 Ultra. Mam nadzieję że do premiery podrasują 8600 GT bo odstaje strasznie.

:mur: :mur: :mur:

 

nie wypowiadaj się więcej, bo piszesz takie głupoty, że głowa mała nawet Roman G. przy Tobie to mały pikuś. Poczytaj inne tematy !

 

 

A teraz bez ot

 

zapowiadają się ciekawe "kąski" szczególnie 8600Ultra, jeżeli faktycznie będą takie tanie to :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zapominacie, ze jest to cena hurtowa netto :D

Ale premierowa więc spadnie pewnie po 2 m-c do takiej samej i nazywającej się brutto :wink:

 

ps. nie widać by karta miała dodatkowe gniazdo zasilania - to dobrze bo nie będzie prądo-żerna

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

ps. nie widać by karta miała dodatkowe gniazdo zasilania - to dobrze bo nie będzie prądo-żerna

Widzę że jesteś "total-lama" ale dam ci szansę - wytłumacz mi czemu plotę głupoty ...

haha hha hhaahah hha ha ha ha ha hahah haha żOnDżIsH!

 

Karty fajne tylko chińskich naklejek na mojej karcie to ja nie chce :D! I co tu rzec bardzo pozytywna tendencja karta z low endu nie jest totalnym g*** a karta ze średniej półki nie kosztuje fortuny :wink:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale premierowa więc spadnie pewnie po 2 m-c do takiej samej i nazywającej się brutto :wink:

 

ps. nie widać by karta miała dodatkowe gniazdo zasilania - to dobrze bo nie będzie prądo-żerna

Widzę że jesteś "total-lama" ale dam ci szansę - wytłumacz mi czemu plotę głupoty ...

po piersze

 

sam jesteś "total-lama" bo jeśli się orientowałeś sie przez ostatni ~rok, to wiedziałbyś, że karta nie musi mieć 256bit-ów żeby być mega wydajną, przykład GF 6800GS i GF 7600GT. Obie niemal identyczne. 6800 posiada 256-bitową magistrale danych a 7600gt "tylko" 128 bitów i mimo tego 7600 wygrywa. Wystraczy? Dalej jestem "total-lamą"?

Przeczytaj to.

 

@Niemiec

 

musiałeś powiedzieć o tych cenach, zapowiadało się tak pięknie :lol:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec

 

musiałeś powiedzieć o tych cenach, zapowiadało się tak pięknie :lol:

1. nie jestem malpa :P

 

2. musialem, bo znow wyszloby, ze my sprzedawcy jestesmy zli, paskudni i w ogole, ze zarabiamy na biednych userach krocie, ktore faktycznie wynosi 3-5% brutto ( w przypadku sprzedazy miedzy brutto a netto to nie 22% a ok 40-50%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 73gt i 76 gt z pamięciami ddr3 dają radę a nowe gf bedą miały jeszcze lepsze memki :]

po piersze

 

sam jesteś "total-lama" bo jeśli się orientowałeś sie przez ostatni ~rok, to wiedziałbyś, że karta nie musi mieć 256bit-ów żeby być mega wydajną, przykład GF 6800GS i GF 7600GT. Obie niemal identyczne. 6800 posiada 256-bitową magistrale danych a 7600gt "tylko" 128 bitów i mimo tego 7600 wygrywa. Wystraczy? Dalej jestem "total-lamą"?

Przeczytaj to.

 

@Niemiec

 

musiałeś powiedzieć o tych cenach, zapowiadało się tak pięknie :lol:

Odnosiłem dane ze specyfikacji modelu 8600 GT i jego ceny, do modelu 8600 Ultra. Jeśli 8600 Ultra kosztuje ( ma kosztować ) ~180 $ a 8600 GT który jest ~ 2x wolniejszy ( GPU i przepustowość pamięci ) kosztuje ( ma kosztować ) ~150$ to nie widzę sensu ekonomicznego w kupnie modelu 8600 GT

 

Edit no ot

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie jestem malpa :P

 

2. musialem, bo znow wyszloby, ze my sprzedawcy jestesmy zli, paskudni i w ogole, ze zarabiamy na biednych userach krocie, ktore faktycznie wynosi 3-5% brutto ( w przypadku sprzedazy miedzy brutto a netto to nie 22% a ok 40-50%).

ad 1. ta @ to tak z przyzwyczajenia zaznaczam, że do Ciebie pisze :)

 

ad 2. to ilu wkońcu zarabiacie ? 3-5% czy 22% zgubiłem sie :D

 

 

Odnosiłem dane ze specyfikacji modelu 8600 GT i jego ceny, do modelu 8600 Ultra. Jeśli 8600 Ultra kosztuje ( ma kosztować ) ~180 $ a 8600 GT który jest ~ 2x wolniejszy ( GPU i przepustowość pamięci ) kosztuje ( ma kosztować ) ~150$ to nie widzę sensu ekonomicznego w kupnie modelu 8600 GT

 

-nie dość że jesteś lama ( tak nadal nią jesteś ) i bez szacunku do innych to jeszcze nie umiesz czytać ze zrozumieniem i poprawnie interpretować słowa pisanego.

 

.... i nawet odnośnie cen się nie domyśliłeś :lol:

testowałeś, że wiesz iż będzie ~2x wolniejszy? ja tam widze 8600ultra 64 SP i 8600gt 48 sp gdzie Ty widzisz dwa razy gorszą wydajność? Jesteś ultrasuperocmaster i wiesz wszystko najlepiej, mało tego karty które mają 128bitów to wg Twojego toku myślenia to chłam i badziew najgorszy, idąc dalej tym tropem Twój Radeon 9700 z 2002 roku który posiada 256 bitową magistrale danych jest lepszy, dobrze niech Ci będzie.

 

odnośnie tych cen - nie ma to jak poczucie humoru :sciana:

no offence

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałeś, że wiesz iż będzie ~2x wolniejszy? ja tam widze 8600ultra 64 SP i 8600gt 48 sp gdzie Ty widzisz dwa razy gorszą wydajność? Jesteś ultrasuperocmaster i wiesz wszystko najlepiej, mało tego karty które mają 128bitów to wg Twojego toku myślenia to chłam i badziew najgorszy, idąc dalej tym tropem Twój Radeon 9700 z 2002 roku który posiada 256 bitową magistrale danych jest lepszy, dobrze niech Ci będzie.

 

no offence

350 Mhz x 48 US ( unified shaders ) to niemal 2 x mniejsza wydajność niż 500 Mhz x 64 US - jasne ?

1,2 ghz przy 128 bit to ponad 2 x mniejsza przepustowość niż 1,4 ghz przy 256 bit - OK ?

 

więc można powiedzieć z 97% prawdopodobieństwem że przy takich spec te karty będzie dzieliła przepaść wydajnościowa - w przeciwieństwie do ceny

 

edit no ot

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty sądzisz, że GT będzie jakoś poblokowane i tych 500 (a pewnie i 800Mhz) to się nie da z niej wycisnąć ?

 

Może i masz trochę racji ale "manie racji" to nie powód do wyzwisk chyba ?

 

Jestem pewien że OC będzie - co do odblokowywania potoków to już zależy czy nVidia to zablokuje np. sprzętowo czy nie

 

ps. co do wyzwisk to lama jest raczej dość delikatnym określeniem zielonego użytkownika i delikatną reakcją na nieuzasadniony atak - postaw się w mojej sytuacji

To że potną laserem to jestem prawie pewien, tak samo jak, że z 350 Mhz na rdzeniu da sie pewnie zrobic ponad dwa razy tyle.

 

Lama to znacznie gorzej niż noob - teraz to Ty sie dokształcaj .. czy nieuzasadniony ?

powiem tyle: atakuj poglądy nie ludzi

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, aż takiego ruchu w "interesie" się nie spodziewałem. Wygląda na to że 8600U to może być gut maszhinerie, z pcb przypomina (to co na zdjęciu) 7600GT 80nm. A właśnie wiadomo coś o procesie produkcji?

 

A widać Nv się wkur***, że jej sprzedaz wyższych modeli spada i już nie robi kart na wzór GS i GT gdzie wystaczy zmiana pamięci i podbicie mhz rdzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty sądzisz, że GT będzie jakoś poblokowane i tych 500 (a pewnie i 800Mhz) to się nie da z niej wycisnąć ?

 

Może i masz trochę racji ale "manie racji" to nie powód do wyzwisk chyba ?

Jestem pewien że OC będzie - co do odblokowywania potoków to już zależy czy nVidia to zablokuje np. sprzętowo/fizycznie czy nie

 

edit no ot

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. ta @ to tak z przyzwyczajenia zaznaczam, że do Ciebie pisze :)

 

ad 2. to ilu wkońcu zarabiacie ? 3-5% czy 22% zgubiłem sie :D

 

ad1. wybaczam, nie wyciagne konsekwencji ;]

 

ad2. 3-5% od tego co placisz w sklepie to jest zarobek brutto. od tego dla panstwa trzeba jeszcze oddac ok 40-50%. pomijam fakt, ze zanim sie zacznie miec zysk trzeba oplacic lokal, internet, telefony i pracownikow, paliwo do samochodu itp itd....

 

te 22% o ktorych wspomniales to jest to co pansto bieze wczeniej przed tym co napisalem wyzej .....

 

 

tak, zarabiamy po 100pln nakarcie pokroju 7300gt i po 1000pln na 8800gtx :| :damage_wall: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. wybaczam, nie wyciagne konsekwencji ;]

 

ad2. 3-5% od tego co placisz w sklepie to jest zarobek brutto. od tego dla panstwa trzeba jeszcze oddac ok 40-50%. pomijam fakt, ze zanim sie zacznie miec zysk trzeba oplacic lokal, internet, telefony i pracownikow, paliwo do samochodu itp itd....

 

te 22% o ktorych wspomniales to jest to co pansto bieze wczeniej przed tym co napisalem wyzej .....

tak, zarabiamy po 100pln nakarcie pokroju 7300gt i po 1000pln na 8800gtx :| :damage_wall: :mur:

jeden wielki :blink:

 

@kyle

to tylko liczby, "w praniu" nie będzie takiej różnicy jestem tego pewien, potoki jak zawsze nv odetnie laserem.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wielki :blink:

 

@kyle

to tylko liczby, "w praniu" nie będzie takiej różnicy jestem tego pewien, potoki jak zawsze nv odetnie laserem.

Ktoś już napisał że te 128 bit w 8600 GT to źle przeklejona tabela z chińskiej/japońskiej/dziwnej strony więc pewnie będzie miał 256 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatAlbert , 7600gs - szkoda mi za Was % za OT

 

Mi nie szkoda

 

 

:mur: :mur: :mur:

 

nie wypowiadaj się więcej, bo piszesz takie głupoty, że głowa mała nawet Roman G. przy Tobie to mały pikuś. Poczytaj inne tematy !

 

po piersze

sam jesteś "total-lama" bo jeśli się orientowałeś sie przez ostatni ~rok, to wiedziałbyś, że karta nie musi mieć 256bit-ów żeby być mega wydajną, przykład GF 6800GS i GF 7600GT. Obie niemal identyczne. 6800 posiada 256-bitową magistrale danych a 7600gt "tylko" 128 bitów i mimo tego 7600 wygrywa. Wystraczy? Dalej jestem "total-lamą"?

Przeczytaj 2470068[/snapback]

Lama to znacznie gorzej niż noob - teraz to Ty sie dokształcaj .. czy nieuzasadniony ?

powiem tyle: atakuj poglądy nie ludzi

Poczytajcie coście tu wyrzygali. Dno pod każdym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie marudza jak niewiadomo co :|

ciesza sie na ceny a i tak jest to netto. dodajcie 22% vatu i nedzne 15% zarobku brutto dla hurtowni i sklepu razem wietych :/ dawno by to czlowiek [ciach!]lnal w kat, zeby zarabiac prawdziwa kase a nie nedzne grosze na kazdym sprzedanym produkcie. popracujcie troche w handlu kompami to zobaczycie jakie krocie sie zarabia, kazdy z nas sprzedawcow mieszka w domku 300m2 i ma s-classe na podjezdzie :/

 

wydajnosc takiego 8600 ultra czy jak sie to zwie i tak bedzie wieksza niz 7900gt(x) a i tak biadolicie :/

 

do cebitu kiedy te karty sie pokaza i tak ten temat bedzie mial z 30 stron biadolenia, marudzenia i cholera wie go co jeszcze.

 

zal.pl i zalosc.com :|

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie marudza jak niewiadomo co :|

ciesza sie na ceny a i tak jest to netto. dodajcie 22% vatu i nedzne 15% zarobku brutto dla hurtowni i sklepu razem wietych :/ dawno by to czlowiek [ciach!]lnal w kat, zeby zarabiac prawdziwa kase a nie nedzne grosze na kazdym sprzedanym produkcie. popracujcie troche w handlu kompami to zobaczycie jakie krocie sie zarabia, kazdy z nas sprzedawcow mieszka w domku 300m2 i ma s-classe na podjezdzie :/

 

wydajnosc takiego 8600 ultra czy jak sie to zwie i tak bedzie wieksza niz 7900gt(x) a i tak biadolicie :/

 

do cebitu kiedy te karty sie pokaza i tak ten temat bedzie mial z 30 stron biadolenia, marudzenia i cholera wie go co jeszcze.

 

zal.pl i zalosc.com :|

Wydajność wydajnością - mnie bardzo cieszy mniejszy pobór energii ( niż 7900 GT ) , właściwie to chyba można to nazwać dobrym stosunkiem wydajności do pobieranej energii a nawet więcej - lepszym tym stosunkiem niż w karcie 7900 xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez pomarudze i cos powiem - tak, karty zapowiadaja sie fajnie, ale mnie to wcale nie cieszy. Czemu? Bo obawiam sie, ze ATI sie jak zwykle spozni, a w momencie jak nV bedzie mialo mainstream to sie moze skonczyc kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to z jednej strony cieszy z drugiej smuci.

 

Patrzę się na rynek kart graficznych już długi czas. Jedni mogli popełnić błąd kupując 8800, bo jak wiemy model FX5900 był dobry do czasu gdy wyszła karta Radeon 9800pro, teraz może okazać się podobnie, ale chyba nie.

 

Poniewaz Nvidia wyprzedziła z nowu o krok i nie wiem czy są jakieś przecieki w ATI, chyba tak. Skąd wiedzą jak będzie wydajna karta R600? Rozumiem, że już ładnie podzielili sobie rynek na trzy części, może nawet na 4 (poraz pierwszy). Niech jednak te plany zrewiduje wydanie R600.

 

Dwa miesiące przed wypuszczeniem kart konkurencji, przed ogłoszeniem wyników Nvidia rozdaje karty. Oj niech ATI utrze im nosa. Już widzą, że ta liczba jednostek z tą szyną i tym taktowaniem wystarczy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

@niko2003 pojechało fanboystwem :D

 

Mi się to podoba teraz jedna 8800GTX wali dwie karty ze starej górnej półki a średni segment czyli 8600ultra daje po d*** kartą z wyższej półki ze starej serii.

 

Sam chciałbym by ATI teraz dało też coś mocnego w końcu to może zrobić tylko dobrze dla nas wszystkich ale może być trudno NV zaszalała a ile poczekamy jeszcze na ATI? a ile poczekamy na karty ATI w rozsądnych cenach ( poniżej 1000 zł)?.

 

Hmm tak się zastanawiam czy czasem 8600Ultra nie będzie kartą poniżej 1 000zł na której w dniu premiery wszystkie gry będą dobrze chodzić na max detalach( chociaż w rozdziałce 1024x768).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...