Skocz do zawartości
Grimlock

Geforce 8300gs, 8300gt, 8600gt, 8600ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

Tylko powiedzcie jakim cudem ze 180$ robi się 800zł :mur:

 

w sumie Niemiec mógłbyś Ultry za 600zł sprzedawać :damage_wall: przesyłka z USA gratis :lol:

 

To 350 Mhz zdaje mi się być skutecznym hamulcem wydajności :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22% VAT, clo, marza hurtownika, marza sprzedawcy. Akurat sie te 300zl zbierze (180$ x 3 = 540zl).

 

Ja po cichu licze, ze to jednak blad w tabeli - w preciwnym pprzypadku 86GT traci sens istnienia, skro 86Ultra jest raptem o 30 dolarow drozsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200701/02/20070102054_2.htm

 

Jak byk 256bit dla całej serii 8600 ... Info na guru3d.com i reszcie serwisów pojawiło się dzień po tym arcie co podałem wyżej. Guru źle skopiowało, napisali że 86gt będzie miał 128bit, reszta serwisów skopiowało z guru3d.com i teraz wszyscy myślą że gt będzie miał 128 bit :damage_wall:

 

W sytuacji kiedy obie będą miały 256bit mem, to trzeba jakoś tą wydajność obniżyć, widocznie obcięcie 16 us to dla nv za mało, to jeszcze rdzeń odkręcą i wtedy różnica wzrośnie ;] A oc pewnie będzie takie samo i każda będzie robiła te 700 na rdzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

robi sie coraz ciekawiej :D nic tylko czekać na 8600ultra + jakiś fullcover by alphacool :P

[ot]

ciekawe ile wtedy za moja 7800gtx zgarne... może chce już ktoś kupić ?

cena: 650pln

gwara i te bajerki ;p

[/ot]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 350 Mhz zdaje mi się być skutecznym hamulcem wydajności :

 

 

Na dziś dzień jest 350mhz, jak Ati wypuści swoje "potwory" lub "pokraki" wtedy będzie tak jak jest, lub będzie wyżej np. od 500mhz lub 600mhz (nie wiemy), narazie to jest na papierze, wszystko zależy od strony ATi, dlaczego zależy? Bo już dawno by wyszły. Juz w listopadzie pisałem, że te karty wyjdą w marcu i dopiero gdy Ati pokaże swoje dziecko. Takie pokazywanie co ile będzie, mogłoby się sprawdzić w 100 procentach jak Nvidia byłaby monopolistą na rynku, tak nie jest. Więc czekamy.

 

Oddaje swojego Mercedesa z 1997 roku, że jak Ati wypuści coś mocniejszego to ta specyfikacja którą jest niby teraz podana, pójdzie do kosza. I nagle się okaże że 8600 będzie mieć takatowanie 700 i 1800. Oby... im lepsze dziecko wypuści Ati tym lepiej dla nas, wszystko może ulec zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czekanie tez ma swoje minusy, karty/proce z pierwszej serji partii maja przewaznie mega OC i wogole sa cycus glancus aby zainteresowac klientow im pozniejsze wersjie tym bardziej okrojone/mniej podatne.

 

OT

LOL Kyle i ta jego mania 256 bitow , wiem wiem ty sie dorwartosciowujesz chyba tym, 7300gt 7600gs maja tlyko 128bitow i co takie straszne kupy, no przeciez ty masz 9700 z 256 bitami i grasz w doom3 z aa i af bez cieni :mur:

p.s. czasem sie zastanow i pomysl zanim cos powiesz taki glupi 7600gs mimo iz ma 128bit porownywalny jest z karta topowa z poprzedniej generacji 6800 ktora ma 256 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś dzień jest 350mhz, jak Ati wypuści swoje "potwory" lub "pokraki" wtedy będzie tak jak jest, lub będzie wyżej np. od 500mhz lub 600mhz (nie wiemy), narazie to jest na papierze, wszystko zależy od strony ATi, dlaczego zależy? Bo już dawno by wyszły. Juz w listopadzie pisałem, że te karty wyjdą w marcu i dopiero gdy Ati pokaże swoje dziecko. Takie pokazywanie co ile będzie, mogłoby się sprawdzić w 100 procentach jak Nvidia byłaby monopolistą na rynku, tak nie jest. Więc czekamy.

A od kiedy to wraz z premierą high endowej karty wychodzi od razu mid i low end ? Na mid'a i low'a w wykonaniu ati trzeba będzie trochę poczekać... Także wydanie r600 nijak się ma do taktów 83 i 86... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to 350 MHz core w 8600GT - jakos tak nie z tej bajki wyglada...

No, różnica 50$ przy tej samej wydajności (GS i GT) oznacza, że albo my o czymś nie wiemy i będą jakieś szczególne róznice w tych kartach albo w Guru3d się pomylili.

 

Swoją drogą ciekawe kiedy się jakaś konkurencja pojawi, bo na razie to wygląda tak, że ATI po 3 miesiącach ma więcej problemów z fuzją niż korzyści. Drugie HP... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to 350 MHz core w 8600GT - jakos tak nie z tej bajki wyglada...

W sumie popatrz na 6600 i 6600gt. Mnie nic tu nie zastanawia...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

LOL Kyle i ta jego mania 256 bitow , wiem wiem ty sie dorwartosciowujesz chyba tym, 7300gt 7600gs maja tlyko 128bitow i co takie straszne kupy, no przeciez ty masz 9700 z 256 bitami i grasz w doom3 z aa i af bez cieni :mur:

p.s. czasem sie zastanow i pomysl zanim cos powiesz taki glupi 7600gs mimo iz ma 128bit porownywalny jest z karta topowa z poprzedniej generacji 6800 ktora ma 256 bit.

Odsuń na bok swoje kompleksy i przeczytaj co względem czego ( jaką kartę względem jakiej ) tak na prawdę skrytykowałem - zresztą kwestia tej szerokości już nieaktualna bo się okazało że tabela została źle przeklejona.

 

Swoją drogą te 350 Mhz na rdzeniu pewnie zostanie podniesione do np. 400 aby nieco bardziej odsunąć do przodu 8600GT od 8300GT .... ale nie zbadane są wyroki nVidii :wink: .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Kart jeszcze prawie nikt nie widział na oczy, kilka numerków gdzieś przeciekło, a już taka afera.

 

Niemniej fakt, jest "babol" przy magistrali 8600GT (powinno być 256bit). Kyle ma po części rację, więc nie jedźcie tak po nim :wink:. Zegar chipsetu produkowanego w 0.08, też nie okaże się prawdziwy (zapewne będzie niższy od Ultry o jakieś 50MHz) Resztę "segmentacji" rynku załatwi różna ilość shaderów, ropów, oraz przepustowość pamiątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze w tym przypadku to nizsze modele maja wyzsze taktowanie...

 

Mi to wyglada na blad, bo za bardzo odstaje od calej reszty.

No tak, ale maja mniej potoków :P

Zresztą...7600gs vs 7300gs?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to wraz z premierą high endowej karty wychodzi od razu mid i low end ? Na mid'a i low'a w wykonaniu ati trzeba będzie trochę poczekać... Także wydanie r600 nijak się ma do taktów 83 i 86... :mur:

Z jednym się zgodzę, nigdy nie wychodzą karty High z med i low, to jest logiczne. Tylko, że Ati żeby niestracić segmentu tak jak to miało miejsce w 7300 i 7600, nie może czekać.

Wracając do rzeczy! Gdy wyjdzie padaka od Ati, nic się nie zmieni, bo analogicznie karty w średnim segmencie będą równie słabe jak jednostka najlepsza, gdy znów jednostka głowna będzie super mocna, szybsza tak o 10 procent może więcej, analogiczne będzie, że jednostki średnie i słabsze też będą szybsze, efekt domina. Dlatego Nvidia to wie, ja to wiem. Dlaczego specyfikacja jest podana jakby od niechcenia. Gdzie tam sa wszystkie dane, ropy, taktowania też są niższe niż mogłyby być. Czekamy do Marca, No bo co ma R600 do 83 i 86, faktycznie R600 nic nie ma do 8800GTX ponieważ już wyszedł, natomiast 8800GTX ma wpływ na R600, bo wie jaką granicę musi przekroczyć, historia zawsze się powtarza, teraz Nvidia czeka o ile będzie musiała cos podnieść lub coś zmniejszyć, to się przekonamy.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze w tym przypadku to nizsze modele maja wyzsze taktowanie...

 

Mi to wyglada na blad, bo za bardzo odstaje od calej reszty.

To może inaczej:

6600GT- niższy model, wyższe taktowanie

6800- wyższy model, niższe taktowanie

Teraz pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi sie coraz ciekawiej :D nic tylko czekać na 8600ultra + jakiś fullcover by alphacool :P

[ot]

ciekawe ile wtedy za moja 7800gtx zgarne... może chce już ktoś kupić ?

cena: 650pln

gwara i te bajerki ;p

[/ot]

pozdr

 

A może lepiej poczekać na testy tych 86GT ;) Bardzo ciekawie się zapowiada ,ale jeszcze poczekam na odpowiedź ATI i różnice pomiędzy 8800GTS, a 8600 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, to kiedy wychodzi wersja AGP? Dołączona grafika

Jeśli by wyszły a zakupie X1950pro to sie pochlastam :D , jeśli się nie myle taki gf 86xx za podobną cene do radeona będzie napewno wydajniejszym produktem? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600ultra powinna kosztowac ok 800pln

Niedawno pisaliśmy o nadchodzących kartach z rodziny GeForce 8600. Jednak według serwisu VR-Zone ich specyfikacja będzie inna niż wcześniej podana. Najważniejszą zmianą jest to że układ będzie się kontaktował z pamięcią 128-bitową szyną, a nie jak wcześniej pisaliśmy, 256-bitową. Na kracie znajdzie się też 256 MB pamięci GDDR3. Według VR-Zone mają pojawić się dwie wersje: GeForce 8600GT oraz GeForce 8600GS. Modele będą taktowane odpowiednio: 650MHz dla rdzenia i 1800MHz dla pamięci oraz 550 MHz i 1400 MHz w słabszym modelu. Wszystkie układy GeForce 8600 będą wyposażone w 64 zunifikowane shadery

 

I gdzie ta Ultra? Jeśli te karty będą miały szynę 128bitów, to napewno nie będą kosztować 800 złotych. Ciekawe, jeśli R600 ma mieć 512 bitów, do middle napewno będzie mieć połowę z tego czyli 256 :) Czyżby nvidia strzelała sobie w nogi.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...