Skocz do zawartości
Grimlock

Geforce 8300gs, 8300gt, 8600gt, 8600ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jeszzce od ceny ;) Ale jakby sie ksztaltowaly w okolicach 600zl, to bylaby bajka :)

Jeżeli masz na mysli 8600GTS za 600 to nie bajka, a raczej sen który notabene jest koszmarem bo ceny kształtują sie od 850 w góre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodze na Allegro i widze podkrecone fabrycznie BFG za 899 i MSI za 790 ;)

 

IMHO nie bedzie tak zle, musza tylko te karty wejsc do Polski szerszym strumieniem - zarowno w sensie ilosci, jak i roznorodnosci producentow i modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co palit i galaxy mają do powiedzenia bo bfg i msi to raczej drożyzna , oraz kiedy wyjdą wersje gs kart.Wtedy może będą w przystępnych cenach.

BTW widział już ktoś jakieś testy tych 'małych potworków'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bawet nieźle tylko jeśli będzie duża różnica w cenie między 8600 a 7900 (a zapewno będzie przez jakiś czas) to ImHO nie warto się pchać w dx10,bo z taką wydajnością to i tak nic nie zrobimy- tak samo jak w przypadku 6600 i 'rewolucyjnym' ps 3.0 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR-Zone

OCWorkbench

 

Generalnie 8600GTS jest na poziomie 7900GS/GT, zaleznie od gry.

tak więc moim zdaniem co najmniej prze najbliższe 2-3 miesiące nie ma sensu brać 8600- 7900gs dorwać już mozna za ok 500zł .Miał bym dać 800-850 za 8600 to już lepiej dopłacić do 8800 320mb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc moim zdaniem co najmniej prze najbliższe 2-3 miesiące nie ma sensu brać 8600- 7900gs dorwać już mozna za ok 500zł .Miał bym dać 800-850 za 8600 to już lepiej dopłacić do 8800 320mb....

No ja mówiłem z miesiąc temu, że tak będzie. Moje "kule" nie kłamią :razz:

 

A co do testów to chyba nie trzeba mówić, że w porównaniu do 88GTS 320MB to kompletna porażka a i 128Bit daje nawet się odczuć w starciach z 1950PRo.

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc moim zdaniem co najmniej prze najbliższe 2-3 miesiące nie ma sensu brać 8600- 7900gs dorwać już mozna za ok 500zł .Miał bym dać 800-850 za 8600 to już lepiej dopłacić do 8800 320mb....

A moim zdaniem nie ma sensu brac juz 7900gs, jeno poczekac na spadek cen 8600gts i tyle. Jedynie 7950gt:) jesli pchac sie juz w stara rodzine gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie ma sensu brac juz 7900gs, jeno poczekac na spadek cen 8600gts i tyle. Jedynie 7950gt:) jesli pchac sie juz w stara rodzine gf.

No nie wiem, 7900GS kreca sie jak szalone i zrobic z nich karte wydajnosciowo na poziomie 7950 GT to nie jest sztuka, pomijajac 512 mb pamieci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7950 tez sie kreca:) a wtedy 7900gs moze podskoczyc.

A o ile sie nie myle na 7900gs nie odblokujesz dodatkowych "potokow" ktorych 7950 poziada 24.

No i jaki masz wynik nawet na podkreconej 7950GT ktore proporcjonalnie ma slabsze mozliwosci OC niz 7900GS. U mnie na tym co w sigu 10k wskoczylo, jak na 550 zł to chyba jest nienajgorzej, podczas gdy ceny 7950 zaczynaja sie od 700-800. Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie są :). Na Pclabie jest test wszystkich nowych kart. Generalnie karty zawodzą, przynajmniej moim zdaniem. 8600 GTS jest zdecydowanie za drogi względem swoich możliwości, mocno podkręcony 8500 GT nie potrafi nawet pokonać 7600 GT, ale przynajmniej ma kosztować ok 350 zł. Najlepiej prezentuje się 8600 GT, ale jak dla mnie jest za drogi. Pozostaje czekać na 8500 GT Galaxy z pamięciami 1.2 ns albo Palita, bo w najsłabszej karcie ewidentnie brakuje przepustowości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma, to fakt. Zupelnie jak w przypadku serii FX w smarkach znacznie lepiej niz poprzednia generacja, za to w grach juz rozowo nie jest. Jedyna karta z jajami jest 8600GT ktory w odpowiednio modowanej wersji moze zarzadzic przy odpowiednim stosunku ceny do jakosci. 8600GTS to jakas kpina, wydajnsc kreconego w granicach rozsadku 7900GS (500/1450) cena sporo wyzsza, ze juz nie wspomne o tym ze za kase z GTS mozna zrobic GT w SLI :D. Konkurencjo nie spij !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spodziewałem się tego, że np 8500GT będzie szybszy od mojego 7300GT (może mocno przekręcony, ale jednak to karta lowendowa, do tego mam słabszy procesor niż ten użyty do testów 8500GT). A co dopiero mówić o 8400GS i 8300GS. Sytuację mogą uratować fabrycznie mocno podkręcone wersje, ale niesmak pozostaje, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ceny. Oby Ati w końcu pokazało coś ciekawego w mid i low end :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak zle.

8600gt kosztuje jak na nowosc niewiele (w znaku 488zl), wydajnoscia moze nie przewyzsza 7900gs ale przynajmniej cena jest w tym wypadku adekwatna, a karta nowsza technologicznie.

moze pojawia sie jakies podatne na oc i niedrogie karty galaxy/palit i zrobi sie jeszcze ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...